پیام شهروند

باسلام وعرض خسته نباشید به تمام بزرگوارا روزنامه . به این اقایان که هروز نطق می کنند ماسک ارزان داریم واکسن کرونا رسید پس کجاست اگر برای خودشان است قبول ازاول تاریخ خون مسولین ازمحرومین رنگین تر بودا واگر دروغ است دروغ گناه کبیره است باتشکر

سلام چرا فیبر نوری مسیر نهبندان به شهداد را کسی پیگیری نمی کند که ما احالی روستا های دهسلم و چاهداشی از اینترنت پر سرعت برخوردار بشیم واز شاد بتونیم برای فرزندانمون استفاده کنیم لطفا پیگیری کنید

سلام برای سومین زمستان است که لوله گاز تا اول روستای پیرزنوک امده ولی هنوز اقدامی برای نصب علمک انجام نشده است در زمستان هم نفت نمیدهند که شما گاز دارید

با سلام
اقدام در بازگشایی مدارس و حضور فیزیکی دانش اموزان در مدارس از بززگترین خطاهای مدیریتی دولت یا ریس جمهور یا هر مرجعی است که این تصمیم رو گرفته اند .

دولت یا وزارت اموزش و پرورش یا رئیس جمهور با چه فکر و منطقی مدارس رو حضوی کردند ؟ ؟
حتما باید تعداد زیادی دانش اموز مبتلا بشنوند ?

باسلام ازشهرداری درخواست دارم باکاسبانی که سدمعبرمیکنند برخوردکند سرکوچه نواب صفوی 18جلوبندی سازخودرو باعث سدمعبرمی شود وهرلحظه خدای نکرده شاید اتفاق ناگواری بیفتدلطفا پیگیری فرمایید

سلام
مدتی است که بعد از اجرای بلوار خیابان ملاصدرا ، کار به حال خود رها شده!
لطفا برای تکمیل و رفع نواقص، شهرداری محترم چاره ای بیاندیشد!

شهرداری محترم بیرجند عرض سلام و خدا قوت!
لطفا تکمیل و زیبا سازی بلوار ملاصدرا را در دستور کار خود قرار دهید!

باسلام اداره کل راه و راهداری لطف کنند فبل از انکه اتفاقی برای شهروندان در مسیر انتهای خیابان شهید اوینی به سمت اداره راه بیفتد لا اقل دو طرف خیابان را اسفالت نمایند

سلام : از پارک وسایط نقلیه سنگین در خیابان سپیده ، سپیده 4 به سطوح آمده ایم. از مسوولان پلیس راهور خواهش می کنیم ی فکری برای بردارند. ورودی سپیده 4 به یک پایانه تبدیل شده است. بنده بارها شاهد بوده ام که عوامل گشت پلیس راهور از این خیابان عبور کرده اند و هیچ برخوردی با آنها نکرده اند.

سلام خدمت نماینده شهرستان نهبندان چرا بعد 5 ماه از خدمت جنابعالی هنوز به مشکلات شهرستان رسیدگی نشده مثال جاده ترانزیتی نهبندان به شهداد که هنوز هیچ اقدامی انجام نشده و حدود 2 سال هست که بسته شده ورفت و آمد در ان در جریان نیست وچرا هیچ کس پا سخگو نیست

سلام جاداره اززحمات بسیارسخت کادردرمان تشکرکنم بخصوص ازهمه عزیزان خدمهای بخشهای کوید19اجرشان باسیدشهدا

عزیزم نشستن 8 الی 9 ساعت پشت سیستم که شاید در بعضی روزها بیشتر هم بشود را با در نظر گرفتن تسهیلاتی که به این قشر پرداخت می گردد را با هم مقایسه کنید در این شرایطی که همکاران بانکی با خطرات این بیماری مهلک خالصانه در حال انجام وظیفه هستند قدری بیاندشید

سلام خدمت جناب مدیر کل ورزش و جوانان چرا در مورد مجمع هیات اسکیت شفاف سازی نمیکنبن که ما هم بدانیم؟؟؟؟؟

سلام جناب مدیر کل محترم ورزش و جوانان چرادرموردابطال رای مجمع هیت اسکیت شفاف سازی نمیکنید ؟؟؟

منطقه ویژه اقتصادی خراسان جنوبی قطب صادرات شرق کشور می‌شود

منطقه ویژه اقتصادی خراسان جنوبی یکی از ظرفیت‌هایی است که این روزها کشورهای مختلف از غرب آسیا تا اروپا گرفته به دنبال سرمایه‌گذاری در این منطقه‌اند و این مکان ظرفیت بسیار ارزشمندی است که می‌تواند در آینده استان را به قطب صادرات شرق کشور تبدیل کند.

منطقه ویژه اقتصادی خراسان جنوبی قطب صادرات شرق کشور می‌شود

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بیرجند، منطقه ویژه اقتصادی بیرجند  یکی از ظرفیت‌هایی است که این روزها کشورهای مختلف از غرب آسیا گرفت تا اروپا به دنبال رونق تجاری خود به فکر سرمایه‌گذاری در این منطقه‌اند.

سرمایه‌گذاری خارجی در نزدیکی مرز و همجواری با کشور افغانستان سبب شده تا تجار خارجی افغانی نیز وجود منطقه ویژه و فرصت سرمایه گذاری را غنیمت بشمارند و گوی سبقت را برای سرمایه‌گذاری از دیگر رقیبان بربایند.

وجود انبارهای اقتصادی در کنار مرز مورد توجه و علاقه تجار است و منطقه ویژه اقتصادی خراسان جنوبی به عنوان موتور محرکی برای توسعه اقتصادی این خطه از کشور با نگاه بین المللی مسیر خوبی را طی کرده است.

سرمایه‌گذاری چهار سرمایه گذار افغانی در منطقه ویژه اقتصادی استان

رئیس منطقه ویژه اقتصادی بیرجند در این باره در گفت‌گو با خبرنگار تسنیم اظهار داشت: تاکنون چهار سرمایه گذار خارجی از افغانستان در این منطقه سرمایه‌گذاری کردند و علاوه بر آنها سرمایه گذاران چینی و ایتالیایی نیز به دنبال سرمایه‌گذاری در این منطقه و استفاده از این ظرفیت عالی هستند.

صفدری‌زاده بیان کرد: تاکنون ده مورد مذاکره را بررسی کردیم و این اطمینان را به سرمایه گذاران می‌دهیم که در برابر سرمایه گذاری خارجی و داخلی نگاه مدیریتی ما جذب حداکثری سرمایه است و تمرکز بر منطقه ویژه اقتصادی خواهد بود.

مزیت‌های منحصر به فرد منطقه ویژه اقتصادی خراسان جنوبی

وی گفت: هدف گذاری به سمت و سویی است که ایجاد زمینه اشتغال به حدی برسد که بیکاری در این استان وجود نداشته باشد و در حال حاضر روند توسعه استان شکل گرفته اما تا قله‌های تعالی توسعه اقتصادی هنوز راه زیادی است.

رئیس سازمان منطقه ویژه اقتصادی خراسان جنوبی به مزیت‌های منحصر به فرد منطقه ویژه اقتصادی خراسان جنوبی اشاره کرد و اظهار داشت: نزدیک‌ترین منطقه ویژه اقتصادی ایران به شاهراه حلقوی افغانستان، همجواری با 460 کیلومتر مرز مشترک ایران و افغانستان، واقع شدن در مرکز ثقل چهارراه ترانزیتی کریدورهای منطقه‌ای و بین المللی و تنها منطقه ویژه اقتصادی دارای سایت اصلی در مجاورت مرکز استان و قطعه منفصله در نقطه صفر مرزی بخشی از مزیت‌های منطقه ویژه اقتصادی خراسان جنوبی است که سرمایه‌گذران را برای همکاری در این منطقه ترغیب می‌کند.

صفدری‌زاده با بیان اینکه منطقه ویژه اقتصادی خراسان جنوبی از معدود مناطق ویژه اقتصادی کشور است که دارای قطعه منفصله در مرز است افزود: این مجموعه در اواخر سال 93 در سفر هیئت دولت به استان با دستور مستقیم رئیس جمهور به بهره‌برداری رسید.

همجواری با کشور افغانستان یک مزیت نسبی برای استان است

وی بیان کرد: با وجود تأخیر در اخذ مجوز زیست محیطی این منطقه ویژه اقتصادی رکورددار انجام عملیات اجرایی در بین مناطق اقتصادی کشور است.

رئیس سازمان منطقه ویژه اقتصادی خراسان جنوبی افزود: همجواری با کشور افغانستان یک مزیت نسبی برای خراسان جنوبی است که می‌توان به عنوان یک فرصت از آن استفاده کرد.

صفدری‌زاده تصریح کرد: منطقه ویژه اقتصادی خراسان جنوبی علاوه بر فعالیت‌های اقتصادی و سرمایه گذاری با همکاری سازمان صنعتی ایران می‌تواند خدمات آموزشی و مدیریتی و نکات علمی مورد نیاز سرمایه گذار را برای ایجاد بنگاه اقتصادی تحت برند دانشگاهی فرانسه ارایه دهد.

منطقه ویژه اقتصادی ماهیرود یک بندر خشک در ایران است

وی تاکید کرد: منطقه ویژه اقتصادی ماهیرود نیز به عنوان یک بندر خشک در ایران نقش ایفا می‌کند که با وجود آن حجم مبادلات تجاری تاثیر مثبتی داشته و می‌تواند بازویی برای افغانستان و بندر ابونصر فراهی باشد.

رئیس سازمان منطقه ویژه اقتصادی خراسان جنوبی یادآور شد: تمام خدمات مورد نیاز سرمایه گذاران داخلی و خارجی در منطقه ماهیرود فراهم شده یا به زودی تکمیل می‌شود که نوید خوبی برای تجار است.

صفدری‌زاده اظهار داشت: با توجه به شرایط حاکم در منطقه ویژه اقتصادی و بروکراسی‌هایی که در زمینه اخذ مجوز فعالیت‌های اقتصادی وجود دارد در استان این اختیار را داریم تا تمام مراحل اخذ مجوز را در کمتر از 48 ساعت در اختیار تجار یا سرمایه گذار داخلی و خارجی قرار دهیم.

منطقه ویژه اقتصادی خراسان جنوبی قطب صادرات شرق کشور می‌شود

آری اکنون نگاه سرمایه‌گذاران در گوشه گوشه بازار کشورهای خارجی به منطقه ویژه اقتصادی خراسان جنوبی است که در آینده قطب صادرات شرق کشور می‌شود.

معاون اقتصادی اداره کل امور اقتصادی و دارایی خراسان جنوبی نیز در این باره اظهار داشت: یکی از ظرفیت‌های خراسان جنوبی وجود مرز است که پتانسیلی بزرگ برای استان است و علاوه بر مرز این استان در بخش‌های کشاورزی، گردشکری، معدن و خدمات ظرفیت‌های زیادی دارد که باید شناسایی شود تا بتوانیم به طور صحیح به بخش خصوصی و علاقه‌مندان به سرمایه گذاری در استان معرفی شود.

تدوین کتاب قوانین و مقررات فرصت‌های سرمایه گذاری در استان

محمد بهروزی افزود: برنامه‌ها در دو قالب قابل اجرا است و برای جذب سرمایه‌گذار برای معرفی پروژه‌ها که تاکنون در این راستا اقداماتی انجام شده و بنا داریم کتاب قوانین و مقررات فرصت‌های سرمایه گذاری استان را به چاپ برسانیم که منجر به سرمایه گذاری بیشتر شود.

وی بیان کرد: اقدام دیگر اینکه در صورت فراهم شدن شرایط همایشی در حوزه جذب سرمایه گذار برگزار خواهد شد.

معاون اقتصادی اداره کل امور اقتصادی و دارایی خراسان جنوبی تصریح کرد: در مورد طرح‌های امکان سنجی برای سرمایه گذاری اقدامات خوبی انجام شده و قوانین خوبی نیز برای حمایت از سرمایه گذار وجود دارد از جمله معافیت مالیات مستقیم، قوانین مربوط به سرمایه گذاری ماده 132، ماده 119 امور گمرکی، مصوبه 9 استان‌های شرق و غرب کشور که همه سرمایه گذاران را مورد حمایت قرار می‌دهد اما برای توسعه و پیشرفت بیشتر از تمام سرمایه گذاران می‌خواهیم قوانین مخل سرمایه گذاری را شناسایی و به ما منتقل کنند تا در جهت اصلاح این قوانین  اقدام شود.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 + یک =

wfn_ads
روزنامه امروز خراسان جنوبی

خوش آمدید

ورود

ثبت نام

بازیابی رمز عبور