پیام شهروند

سلام دوفقره کیسه گردو از ارومیه به مقصد مشهد با تیپاکس ارسال گردید یک فقره کیسه هنوز بمدت یک ماه گم شده وهنوز وضعیت بار مشخص نیست .موضوع رابه مدیران تیپاکس منعکس فرمایید.

سلام قابل توجه مسولین محترم نمیدانم این همه سبدکالا که تلوزیون نشان می دهد را به که دادند بنده باتوجه به اینکه مستاجر و بیکار هستم و 5 نفرعائله دارم هیچ چیزی دریافت نکرده ام واقعأ این انصاف است که به یکی 10بار سبد کالا بدهند و به یکی مثل من اصلا ندهند

با سلام ، آقایان مسئول ستاد کرونای استان ، چرا قانون دور کاری در ادارات رو اجرا نمی کنید ، باید تمام کارمندان ادارات مبتلا به کرونا بشن که دور کار بشن . الان که دیگه بسیاری از کارمندان به علت تماس مستقیم با ارباب رجوع و اتاق های شلوغ دچار بیماری شدن ، تو رو خدا تا همه این قشر زحمت کش مبتلا نشدن چاره ای بیندیشید.

با سلام
پیشنهاد یکی از همشهریان مبنی بر کاشت درختان غیر مثمر خرزهره و پر غیر کارشناسی می باشد.
هر دو گیاه ایجاد حساسیت می نمایند. بسه به خدا از کاج کم نمی کشند این مردم!

سلام.خدانگهدارمهندس معتمدیان باشد. چندی پیش ازتفاهمنامه ای برای مسکن ایثارگران ورزمندگان خبردادند.جای خوشحالی بود چون با55 سال زندگی فاقدسرپناهم .امافقط برام چندپیامک از…اومد و بس. مسئولین ذیربط یه گوشه ی چشمی هم بماکنید.ازرزمندگان 8سال دفاع مقدس.

با سلام امار بیماران کرونایی در شهرستان سربیشه بالاست بیشتر بیماران در بیمارستانهای بیرجند بستری می شوند و یا مراجعه نمی کنند همچنین اکثر معلمان از بیرجند به سربیشه می روند جهت جلوگیری از شیوع ویروس مدارس غیر حضوری شوند

باسلام واحترام به نماینده ولی فقیه درخصوس حمایت ازکارگران ماکارگران میراث فرهنگی ازفرودین تاالان حقوق وبیمه دریافت نکردیم ازشمادرخواست حمایت داریم

باسلام آ یا کسی هست جلوی این اسب افسار گریختیه قیمت ها را بگیرد

اداره راه و شهرسازی نسبت به یکطرفه نمودن جاده کمربندی بیرجند حدفاصل فرودگاه تا ورزشگاه غدیر اقدام فرماید. عرض کم این مسیر و تاریکی جاده با توجه به تردد خودروهای سنگین بسیار خطرناک است.

باعرض سلام خدمت ریاست محترم دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با اینکه وضیعت ویروس در استان قرمز است چرا کلاسهای آموزشی و آزمایشگاهها در دانشگاه برگزار میشود

باسلام وضعیت آنتن دهی موبایل در شهرک امام علی (ع) با 1500خانوار بشدت ضعیف است لطفا مسئولین مخابرات رسیدگی کنید

باسلام وعرض خسته نباشید به تمام بزرگوارا روزنامه . به این اقایان که هروز نطق می کنند ماسک ارزان داریم واکسن کرونا رسید پس کجاست اگر برای خودشان است قبول ازاول تاریخ خون مسولین ازمحرومین رنگین تر بودا واگر دروغ است دروغ گناه کبیره است باتشکر

سلام چرا فیبر نوری مسیر نهبندان به شهداد را کسی پیگیری نمی کند که ما احالی روستا های دهسلم و چاهداشی از اینترنت پر سرعت برخوردار بشیم واز شاد بتونیم برای فرزندانمون استفاده کنیم لطفا پیگیری کنید

سلام برای سومین زمستان است که لوله گاز تا اول روستای پیرزنوک امده ولی هنوز اقدامی برای نصب علمک انجام نشده است در زمستان هم نفت نمیدهند که شما گاز دارید

با سلام
اقدام در بازگشایی مدارس و حضور فیزیکی دانش اموزان در مدارس از بززگترین خطاهای مدیریتی دولت یا ریس جمهور یا هر مرجعی است که این تصمیم رو گرفته اند .

ممنوعیت صادرات خوراک دام و طیور 13 ماه در بلاتکلیفی

امروز خراسان جنوبی _ حسین زاده / وزیر سابق صنعت، معدن و تجارت سال گذشته در نامه‌ای به رئیس گمرک جمهوری اسلامی ایران صادرات خوراک دام و طیور را از بیستم مهرماه۹۷ تا اطلاع ثانوی ممنوع اعلام کرد و این در حالی است که کارخانجات خوراک دام و طیور که تعهدات خارجی دارند و برای بازاریابی و فروش محصولاتشان هزینه زیادی متحمل شده‌اند ادامه این روند را باعث تعطیل شدن آنها می دانند و خواستار تجدیدنظر در این زمینه هستند.
نائب رئیس هیئت مدیره شرکت ستاره کیان بیرجند در این باره گفت: صادرات دان از حدود ۱۳ ماه پیش ممنوع شده و با توجه به پیگیری‌های صورت گرفته در سطح کشور وزیر جهاد کشاورزی حدود ۸ ماه پیش در نامه‌ای به وزیر صمت خواستار موافقت وی برای گرفتن تعرفه و تعهد ارزی شد و با وجود اینکه این موضوع در کارگروه ماده یک به تایید رسید و حتی شخص وزیر صنعت، معدن و تجارت هم در آن جلسه این درخواست را امضا کرد اما هنوز ابلاغیه‌ای به گمرک کشور در این خصوص داده نشده است و موضوع بلاتکلیف مانده است.
با وجود تایید درخواست تعیین تعرفه
در کارگروه ماده یک هنوز اقدامی نشده است
سیدحسین خیریه افزود: کارگروه ماده یک به دستور رئیس جمهور که تاکید دارد جلوی صادرات هیچ محصولی گرفته نشود و با تعریف تعرفه برای محصولات اجازه صادرات آنها داده شود این درخواست را مصوب کرد و قرار شد مبلغ هزار تومان تعرفه برای هر کیلو دریافت شود و مجوز صادرات بدهند اما وزارت صمت هنوز این موضوع را به گمرک ابلاغ نکرده است. وی اضافه کرد: ما این درخواست را در سفر جهانگیری به صورت مکتوب به وی و شریعتمداری منتقل کردیم و امیدواریم هرچه سریعتر تعیین تکلیف شود.
حمایت دولت از صندوق حمایت
از بخش کشاورزی گره گشاست
وی به مشکل نقدینگی کارخانجات خوراک دام و طیور اشاره کرد و گفت: البته بانک ها در خصوص اعطای تسهیلات همکاری لازم را دارند اما سود تسهیلات با هزینه‌ها همخوانی ندارد و باید تسهیلات ارزان قیمت در اختیار واحدهای تولیدی قرار گیرد. خیریه تصریح کرد: چنانچه دولت صندوق حمایت از بخش کشاورزی که قسمتی از سهام آن مربوط به مرغداران می باشد را مورد حمایت خود قرار دهد قطعاً بخشی از مشکلات مرغداران، دامداران و کارخانجات مربوطه رفع خواهد شد.
لزوم تعیین سهمیه گازوئیل بخش حمل و نقل
بر اساس میزان کارکرد
وی تأمین گازوئیل را از دیگر مشکلات واحدهای تولیدی ذکر کرد و گفت: واحدهای تولیدی با وسایل نقلیه گازوئیل سوز تخم مرغ را از بیرجند به تهران حمل می‌کنند و از تهران نیز جوجه را به بیرجند می‌آورند و از آنجا که این محصول فاسدشدنی است ناچارند برای آنکه متحمل خسارت و تلفات نشوند بدون توقف این محصولات را به مقصد برسانند و لذا سهمیه گازوئیل آنها کفاف این رفت و آمدها را ندارد. وی افزود: درخواست ما این است که سهمیه سوخت این بخش را بر اساس میزان کارکرد کیلومتر پیموده شده تعیین و در اختیار قرار دهند تا مجبور نباشیم به سمت تأمین گازوئیل آزاد برویم.
دیوان عدالت اداری ممنوعیت صادرات
را بدون قید زمان محکوم کرده است
نایب رئیس هیئت مدیره شرکت دان و علوفه خوشینه نیز با بیان اینکه ماه‌هاست برای صادرات محصولات ما تعرفه‌ها را اعلام کرده‌اند، گفت: حتی دیوان عدالت اداری اعلام ممنوعیت صادرات خوراک دام و طیور توسط وزارت صمت را بدون مقید کردن آن به زمان مشخص و با قید “تا اطلاع ثانوی” محکوم کرده و خواستار تعیین زمانی مشخص برای اعمال این ممنوعیت شده است. مزروعی تامین نقدینگی را از دیگر مشکلات واحدهای تولیدی این بخش دانست و افزود: اگرچه بانک‌ها برای اعطای تسهیلات همکاری دارند اما روند کار سرعت لازم را ندارد ضمن اینکه سود تسهیلات هم بالاست و جبران هزینه‌های سنگین تولید سخت شده است.
بانک‌ها واحد تولیدی را به عنوان وثیقه بپذیرند
وی اضافه کرد: علاوه بر این، بانک ها تمایلی برای پذیرش محل اجرای طرح‌ها یعنی کارخانجات و واحدهای تولیدی به عنوان وثیقه نشان نمی‌دهند در حالی که ما تمامی سرمایه و تسهیلات را در محل اجرای طرح و همین واحدهای تولیدی هزینه می‌کنیم و لذا انتظار می‌رود در بحث وثایق واحدهای تولیدی در اولویت قرار گیرد. مزروعی در ادامه گفت: دولت برای ذرت و سویا و سایر مواد اولیه ارز ۴۲۰۰ تومانی می دهد اما کنترل و نظارت لازم وجود ندارد و روند کار توزیع شفاف نیست و چنانچه سهمیه در اختیار کارخانجات قرار گیرد و نظارت و کنترل نیز از طریق همین کارخانجات انجام شود روال کار آسان تر و شفاف تر خواهد شد و مشکلات به حداقل خواهد رسید.
در صورت تأمین مواد اولیه به صورت آزاد
مشکلی برای صادرات وجود ندارد
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان در این باره گفت: صادرات خوراک طیور قطع نشده است اما از آنجا که مواد اولیه از جمله ذرت و سویا با سهمیه ارز ۴۲۰۰ تومانی تامین می‌شود صادرات به نفع کشور نیست و در شرایط سخت اقتصادی فعلی باعث خروج ارز از کشور خواهد شد. شهرکی افزود: چنانچه تولیدکنندگان این بخش بتوانند با ارز آزاد مواد اولیه خود را تامین نمایند می‌توانند تولیدات خود را نیز صادر کنند و مشکلی از این بابت وجود ندارد.
تعیین تعرفه برای از سرگیری صادرات
در شرف ابلاغ است
وی اضافه کرد: با این حال مقرر گردید برای رفع این مشکل تعرفه تعیین شود که اخیراً این امر مصوب شده و در شرف ابلاغ است و ان شاءا… مشکل رفع خواهد شد.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 − 5 =

wfn_ads
روزنامه امروز خراسان جنوبی

خوش آمدید

ورود

ثبت نام

بازیابی رمز عبور