پیام شهروند

سلام خسته نباشید به مسولین که واقعا حق الناس و بیت المال نمی شناسند خدا وکیلی تو معصومیه بعد سرعت گیر کی یک سرعت گیر دیگه نصب میکنه با این آسفالتای نمونتون واقعا پروفسرین ها کدوم دانشگاه مدیر پروژه هاتون درس خوندن ماهم بریم

با سلام
18سال پیش ماشینم زورگیری شده اماهنوزبلاتکلیفم

بسم الله/سلام علیکم.خداقوت.ضمن تشکرصمیمانه اززحمات جنابعالی وهمکاران عزیزتان/خواهشمندیم برای”بیمه قالیبافان روستایی”گزارشی تهیه کنید

پیام امروزسلام.هفته بسیج گرامیباد.فکرکنم ازطریق شمابهتربشه گلگی خودم وبرخی افرادجامعه روبه گوش مسؤلین ومدیران برسونم.بسیاربسیارتأسف انگیزوغمباره که مدیردفترآقای ….. امروزبالحن دورازاخلاق …بابنده برخوردکرد.فکرمی کنند دنیادستشونه چرااینگونه اند??… بستانی.بسیجی دوران دفاع مقدس.یاالله مددی

سلام دوفقره کیسه گردو از ارومیه به مقصد مشهد با تیپاکس ارسال گردید یک فقره کیسه هنوز بمدت یک ماه گم شده وهنوز وضعیت بار مشخص نیست .موضوع رابه مدیران تیپاکس منعکس فرمایید.

سلام قابل توجه مسولین محترم نمیدانم این همه سبدکالا که تلوزیون نشان می دهد را به که دادند بنده باتوجه به اینکه مستاجر و بیکار هستم و 5 نفرعائله دارم هیچ چیزی دریافت نکرده ام واقعأ این انصاف است که به یکی 10بار سبد کالا بدهند و به یکی مثل من اصلا ندهند

با سلام ، آقایان مسئول ستاد کرونای استان ، چرا قانون دور کاری در ادارات رو اجرا نمی کنید ، باید تمام کارمندان ادارات مبتلا به کرونا بشن که دور کار بشن . الان که دیگه بسیاری از کارمندان به علت تماس مستقیم با ارباب رجوع و اتاق های شلوغ دچار بیماری شدن ، تو رو خدا تا همه این قشر زحمت کش مبتلا نشدن چاره ای بیندیشید.

با سلام
پیشنهاد یکی از همشهریان مبنی بر کاشت درختان غیر مثمر خرزهره و پر غیر کارشناسی می باشد.
هر دو گیاه ایجاد حساسیت می نمایند. بسه به خدا از کاج کم نمی کشند این مردم!

سلام.خدانگهدارمهندس معتمدیان باشد. چندی پیش ازتفاهمنامه ای برای مسکن ایثارگران ورزمندگان خبردادند.جای خوشحالی بود چون با55 سال زندگی فاقدسرپناهم .امافقط برام چندپیامک از…اومد و بس. مسئولین ذیربط یه گوشه ی چشمی هم بماکنید.ازرزمندگان 8سال دفاع مقدس.

با سلام امار بیماران کرونایی در شهرستان سربیشه بالاست بیشتر بیماران در بیمارستانهای بیرجند بستری می شوند و یا مراجعه نمی کنند همچنین اکثر معلمان از بیرجند به سربیشه می روند جهت جلوگیری از شیوع ویروس مدارس غیر حضوری شوند

باسلام واحترام به نماینده ولی فقیه درخصوس حمایت ازکارگران ماکارگران میراث فرهنگی ازفرودین تاالان حقوق وبیمه دریافت نکردیم ازشمادرخواست حمایت داریم

باسلام آ یا کسی هست جلوی این اسب افسار گریختیه قیمت ها را بگیرد

اداره راه و شهرسازی نسبت به یکطرفه نمودن جاده کمربندی بیرجند حدفاصل فرودگاه تا ورزشگاه غدیر اقدام فرماید. عرض کم این مسیر و تاریکی جاده با توجه به تردد خودروهای سنگین بسیار خطرناک است.

باعرض سلام خدمت ریاست محترم دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با اینکه وضیعت ویروس در استان قرمز است چرا کلاسهای آموزشی و آزمایشگاهها در دانشگاه برگزار میشود

باسلام وضعیت آنتن دهی موبایل در شهرک امام علی (ع) با 1500خانوار بشدت ضعیف است لطفا مسئولین مخابرات رسیدگی کنید

معرفی کتاب / آقای فرمانده

هفت فصل با آقای فرمانده

بیرجند – ایرنا – «آقای فرمانده» عنوان کتابی است که روایت راویانی از کارنامه افتخارآمیز سردار شهید عباس شعیبی را در هفت فصل به رشته تحریر درآورده است.

 زینب رمضانی نویسنده کتاب آقای فرمانده با انتخاب یک شهید از دیارش روستای گسک ( از توابع شهرستان درمیان خراسان جنوبی) تلاش کرده تا سهم شهدای والا مقام این روستا و مردم آن را در پیروزی انقلاب و هشت سال جنگ تحمیلی در ذهن دیگران به تصویر بکشاند.

کتاب آقای فرمانده زندگی سردار شهید عباس شعیبی را از کودکی تا زمان شهادت در هفت فصل روایت می‌کند.

فصل اول به نام از کودکی تا ازدواج با خاطرات خدیجه زمین جو مادر این سردار شهید آغاز شده است و در این فصل مادر شهید از روزهای تولد فرزندی می‌گوید که بعد از پنج بارداری ناموفق چراغ خانه‌شان را روشن کرد.

تصویری که از عباس در این فصل به ذهن می‌رسد پسری آرام و صبور است که در زمان تحصیل کمک کار پدر و مادر بوده و در جوانی بر مساله حجاب بانوان حساسیت زیادی داشته است.

اشخاص زیادی در این فصل خاطرات خود را از سردار شهید نقل کرده‌اند که با خواندن این خاطره‌ها می‌توان  آن بزرگمرد را به عنوان یک الگوی رفتاری شناخت.

فصل دوم روزهای پیش از انقلاب اسلامی را از دفتر خاطرات اطرافیان شهید شعیبی بیرون کشیده و خواننده را با حال و هوای روستای گسک در روزهایی که کشور به یک انقلاب بزرگ نزدیک می‌شد آشنا می‌کند.

فعالیت شهید عباس شعیبی در کمیته‌های انقلاب از این فصل معرفی می‌شود و دوستانش از روزهایی می‌گویند که با برنامه‌های گروهی و هماهنگی سردار شهید مردم روستای گسک را با جریان انقلاب همسو کردند.

فصل سوم اما شروع فصل جدید زندگی شهید عباس شعیبی را به تصویر کشانده است. در این فصل خواننده وارد فضای جبهه شده و با خاطرات این کتاب پا به پای سردار شهید در آن روزهای پر تلاطم سیر می‌کند.

آخرین خط این فصل از کتاب جمله‌ای است که حسین محمودآبادی دوست و همرزم شهید بیان کرده؛ « آخرین لحظاتی که عباس را دیدم بر روی ارتفاعات ۲۵۱۹ مشغول صحبت با بی‌سیم بود».

فصل چهار با عنوان «عشایر» به نقش شهید عباس شعیبی در همراه کردن عشایر با جبهه‌های مبارزه اشاره دارد. خاطرات خواندنی این فصل از افراد مختلف محبوبیت آقای فرمانده را در بین عشایر نشان می‌دهد.

فصل پنجم کتاب آقای فرمانده با بیان خاطراتی از همسر شهید در خصوص آخرین اعزام او شروع می‌شود. در بخشی از این فصل کتاب با عنوان شیرینی شهادت به نقل از محمدرضا خادم همرزم شهید آمده است: « چند روزی به آغاز عملیات کربلای ۲ باقی‌مانده بود عصرها کمی وقت برای استراحت داشتیم. در یکی از همین روزها به دیدارش رفتم، تغییر چهره‌اش محسوس بود، به عباس گفتم نورانی شدی؟ گفت: جلوی خورشید بودم. بعد از کمی صحبت و تاکید بر اینکه چهره‌ات با روزهای قبل تفاوت دارد از خوابی گفت که شب قبل دیده بود. اینطور بیان کرد: در خواب دیدم سوار یک اسب سفید به طرف قله کوه در حرکت بودم که ناگهان به پایین دره افتادم، با گفتن این جمله دیگر ادامه نداد اما چند ساعت بعد یک جعبه شیرینی بین رزمندگان تقسیم کرد و حلالیت طلبید. انگار می‌دانست خبری در راه است.

فصل ششم کتاب به نامه و وصیت‌نامه‌های شهید اختصاص یافته و در فصل هفتم نیز تصاویر از شهید عباس شعیبی به چاپ رسیده است.

کتاب آقای فرمانده در هزار جلد توسط انتشارات انصارالرضا(ع) سال ۹۷ منتشر و همزمان با برگزاری کنگره 2 هزار شهید خراسان جنوبی رونمایی شد.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 + 3 =

wfn_ads
روزنامه امروز خراسان جنوبی

خوش آمدید

ورود

ثبت نام

بازیابی رمز عبور