پیام شهروند

سلام برای سومین زمستان است که لوله گاز تا اول روستای پیرزنوک امده ولی هنوز اقدامی برای نصب علمک انجام نشده است در زمستان هم نفت نمیدهند که شما گاز دارید

با سلام
اقدام در بازگشایی مدارس و حضور فیزیکی دانش اموزان در مدارس از بززگترین خطاهای مدیریتی دولت یا ریس جمهور یا هر مرجعی است که این تصمیم رو گرفته اند .

دولت یا وزارت اموزش و پرورش یا رئیس جمهور با چه فکر و منطقی مدارس رو حضوی کردند ؟ ؟
حتما باید تعداد زیادی دانش اموز مبتلا بشنوند ?

باسلام ازشهرداری درخواست دارم باکاسبانی که سدمعبرمیکنند برخوردکند سرکوچه نواب صفوی 18جلوبندی سازخودرو باعث سدمعبرمی شود وهرلحظه خدای نکرده شاید اتفاق ناگواری بیفتدلطفا پیگیری فرمایید

سلام
مدتی است که بعد از اجرای بلوار خیابان ملاصدرا ، کار به حال خود رها شده!
لطفا برای تکمیل و رفع نواقص، شهرداری محترم چاره ای بیاندیشد!

شهرداری محترم بیرجند عرض سلام و خدا قوت!
لطفا تکمیل و زیبا سازی بلوار ملاصدرا را در دستور کار خود قرار دهید!

باسلام اداره کل راه و راهداری لطف کنند فبل از انکه اتفاقی برای شهروندان در مسیر انتهای خیابان شهید اوینی به سمت اداره راه بیفتد لا اقل دو طرف خیابان را اسفالت نمایند

سلام : از پارک وسایط نقلیه سنگین در خیابان سپیده ، سپیده 4 به سطوح آمده ایم. از مسوولان پلیس راهور خواهش می کنیم ی فکری برای بردارند. ورودی سپیده 4 به یک پایانه تبدیل شده است. بنده بارها شاهد بوده ام که عوامل گشت پلیس راهور از این خیابان عبور کرده اند و هیچ برخوردی با آنها نکرده اند.

سلام خدمت نماینده شهرستان نهبندان چرا بعد 5 ماه از خدمت جنابعالی هنوز به مشکلات شهرستان رسیدگی نشده مثال جاده ترانزیتی نهبندان به شهداد که هنوز هیچ اقدامی انجام نشده و حدود 2 سال هست که بسته شده ورفت و آمد در ان در جریان نیست وچرا هیچ کس پا سخگو نیست

سلام جاداره اززحمات بسیارسخت کادردرمان تشکرکنم بخصوص ازهمه عزیزان خدمهای بخشهای کوید19اجرشان باسیدشهدا

عزیزم نشستن 8 الی 9 ساعت پشت سیستم که شاید در بعضی روزها بیشتر هم بشود را با در نظر گرفتن تسهیلاتی که به این قشر پرداخت می گردد را با هم مقایسه کنید در این شرایطی که همکاران بانکی با خطرات این بیماری مهلک خالصانه در حال انجام وظیفه هستند قدری بیاندشید

سلام خدمت جناب مدیر کل ورزش و جوانان چرا در مورد مجمع هیات اسکیت شفاف سازی نمیکنبن که ما هم بدانیم؟؟؟؟؟

سلام جناب مدیر کل محترم ورزش و جوانان چرادرموردابطال رای مجمع هیت اسکیت شفاف سازی نمیکنید ؟؟؟

با سلام به گفته رییس جمهور بالاترین مقام اجرایی کشور برای وام های خوداشتغالی 2 ماه تنفس در نظر گرفته شد من 1 ماه را اشتباه زودتر پرداخت کردم ولی بانک ملت شعبه معلم قسط دوم را هم در سررسید قسط منظور کرد هم دیرکرد به آن اضافه کرد لطفاً به فکر مردم هم باشید

سلام و خداقوت.درخیابان پاسداران حدفاصل میدان جانبازان و تقاطع شهید محلاتی حداقل دومورد نیاز به محل عبور ویلچری میباشد که اقدامی نشده.

معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری خراسان جنوبی؛ مردم به هر پیامی در فضای مجازی توجه نکنند

حجت الاسلام وحدانی نیا با بیان اینکه مدیریت واقعی فضای مجازی وجود ندارد، گفت: منشا بسیاری از آسیب های فیزیکی در فضای مجازی است و دشمن نسل جوان ما را مورد هدف قرار داده است و مردم نباید به وعده های تو خالی کلاهبرداران در فضای مجازی توجه کنند.

حجت الاسلام «یدالله وحدانی نیا» در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری شبستان در بیرجند با اشاره به برنامه های حوزه پیشگیری از وقوع جرم اظهار داشت: در سال جاری برنامه هایی در بخش های قضایی، اصلاحی، فرهنگی، امنیتی و مردمی در دستور کار داریم.

معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری خراسان جنوبی با بیان اینکه بخش عمده برنامه های حوزه پیشگیری از وقوع جرم مربوط به حوزه اصلاحی و فرهنگی است، افزود: یک بخش از این برنامه به آموزش های پیش از ازدواج باز می گردد و ما در خراسان جنوبی شاهد آسیب هایی در حوزه خانه و خانواده هستیم.

وی در ادامه گفت: آسیب های اجتماعی حوزه خانه و خانواده علت های مختلفی از جمله عدم شناخت از ازدواج، نگذراندن آموزش های پیش ازدواج و یا یاد نداشتن مهارت های ارتباطی دارد.

حجت الاسلام وحدانی نیا ادامه داد: این موضوعات منجر به تنش و طلاق عاطفی در بین خانواده ها می شود و در همین راستا کارگاه هایی قبل از طلاق برپا خواهیم کرد و برنامه های مشاوره ای برای زوجین در این کارگاه ها خواهیم داشت تا اختلاف آنان منجر به طلاق نشود.

لزوم فرهنگ سازی بحث جایگزین های حبس در جامعه

وی به بحث فرهنگ سازی جایگزین های حبس اشاره کرد و گفت: برخی افراد می گویند این موضوع چه پیشگیری از وقوع جرم است و چه فوایدی دارد؟ اما بدانید که وقتی فردی وارد زندان می شود امکان ارتکاب مجدد جرم برای او وجود دارد و در کنار این موضوع یک خانواده نان آور خود را از دست می دهد.

معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری خراسان جنوبی افزود: به همین دلیل به حوزه جایگزین های حبس ورود پیدا کرده ایم و خدمات عمومی آن رایگان است و جایگزین های حبس متاسفانه هنوز در جامعه ما جا نیفتاده است ولی با رضایت محکوم علیه تعیین می شود.

حجت الاسلام وحدانی نیا با بیان اینکه فرهنگ جایگزین حبس امیدواریم در جامعه فرهنگ سازی شود، گفت: زندان رفتن تنها راه برای مجازات نیست و پیشنهاد می کنم که قضات نیز در صدور احکام خود از نگاه حبس محوری خارج شوند.

اهمیت آموزش سواد رسانه ای به خانواده ها

وی به آسیب های موجود در فضای فیزیکی اشاره کرد و گفت: منشا بیشتر این آسیب ها در فضای مجازی وجود دارد و خراسان جنوبی رکورددار استفاده از فضای مجازی و شبکه های اجتماعی در کشور است و فضای مجازی به تعبیر مقام معظم رهبری باید مدیریت شود تا شاهد این نوع آسیب ها نباشیم.

معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری خراسان جنوبی با تاکید بر اینکه آموزش سواد رسانه ای به والدین بسیار اهمیت دارد، ادامه داد: مخاطراتی که در فضای مجازی وجود دارد مانند یک شمشیر برنده است و هر نوع آسیبی می تواند به فرزندان بزند و خانواده ها باید هم به جنبه های مثبت و هم جنبه های منفی این فضا توجه داشته باشند.

مدیریت واقعی فضای مجازی وجود ندارد

حجت الاسلام وحدانی نیا با بیان اینکه اگر هر دستگاه اجرایی وظیفه خود را در قبال اجرای قانون بداند دیگر هیچ مشکلی در جامعه نخواهیم داشت، گفت: در حوزه فضای مجازی نیز گشت های فضای مجازی وجود دارد که یک بخش از وظایف آن بر عهده نیروی انتظامی است و باید این ارگان ورود جدی تری در حوزه فضای مجازی داشته باشد.

وی به خطرات و آسیب های فضای مجازی اشاره کرد و افزود: مردم دقت کنند که در فضای مجازی ممکن است از احساسات آنان برای کمک به دیگران سوءاستفاده کنند و یا وعده های توخالی به مردم بدهند و مردم نباید به هر پیامی توجه داشته باشند.

معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری خراسان جنوبی با اشاره به اینکه مدیریت فضای مجازی به ظاهر یک شعار است، ادامه داد: مدیریت واقعی فضای مجازی وجود ندارد و متاسفانه اهتمام و انگیزه ای برای مدیریت این فضا در جامعه موجود نیست.

حجت الاسلام وحدانی نیا با توجه به اینکه هر آسیب اجتماعی جرم نیست اما هر جرمی یک نوع آسیب اجتماعی است، گفت: در حوزه خانواده سال گذشته نسبت به 96 شاهد کاهش آسیب طلاق در استان بودیم هر چند که درخواست طلاق از طرف خانم‌ها افزایش یافته بود و در برخی از حوزه ها مثل کلاهبرداری در فضای مجازی سال گذشته شاهد رشد قابل توجه آن نسبت به سال 96 در خراسان جنوبی بودیم.

لزوم توجه به فرهنگ وقف در کاهش آسیب های اجتماعی

وی به همایش فرهنگ وقف در کاهش آسیب های اجتماعی اشاره کرد و افزود: این همایش را اواخر سال گذشته برگزار کردیم که یک نوع تلنگری بود که در جامعه زده شد ولی نباید آن را رها کنیم و در سال جاری باید پیگیری شود تا این باور در بین خیرین به وجود آوریم که در این زمینه هم باقیات الصالحات وجود دارد.

معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری خراسان جنوبی ادامه داد: امروز بسیاری از آسیب های اجتماعی در جامعه نیاز به هزینه کرد دارد و دولت تا حدی می تواند به این موضوع کمک کند و اگر مردم و یا خیرین به این موضوع ورود داشته باشند قطعا می توانیم بسیاری از آسیب های اجتماعی را کنترل کنیم و یا از بین ببریم.

حجت الاسلام وحدانی نیا با بیان اینکه توجه دستگاه های اجرایی به حوزه پیشگیری از وقوع آسیب های اجتماعی و جرم مطلوب نیست، گفت: دستگاه های اجرایی موازی کاری دارند و این موضوع می طلبد که هر دستگاه در یک حوزه خاص ورود پیدا کند و دیگر دستگاه های اجرایی نیز با آن همکاری داشته باشند.

وی با بیان اینکه نسل جوان ما سرمایه های واقعی نظام هستند، اظهار کرد: دشمن نسل جوان ما را مورد هدف قرار داده است و آسیب های اجتماعی این نسل را تهدید می کند و امیدواریم در کاهش این آسیب ها گام های موثری را برداریم.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده + 8 =

wfn_ads
روزنامه امروز خراسان جنوبی

خوش آمدید

ورود

ثبت نام

بازیابی رمز عبور