پیام شهروند

سلام برای سومین زمستان است که لوله گاز تا اول روستای پیرزنوک امده ولی هنوز اقدامی برای نصب علمک انجام نشده است در زمستان هم نفت نمیدهند که شما گاز دارید

با سلام
اقدام در بازگشایی مدارس و حضور فیزیکی دانش اموزان در مدارس از بززگترین خطاهای مدیریتی دولت یا ریس جمهور یا هر مرجعی است که این تصمیم رو گرفته اند .

دولت یا وزارت اموزش و پرورش یا رئیس جمهور با چه فکر و منطقی مدارس رو حضوی کردند ؟ ؟
حتما باید تعداد زیادی دانش اموز مبتلا بشنوند ?

باسلام ازشهرداری درخواست دارم باکاسبانی که سدمعبرمیکنند برخوردکند سرکوچه نواب صفوی 18جلوبندی سازخودرو باعث سدمعبرمی شود وهرلحظه خدای نکرده شاید اتفاق ناگواری بیفتدلطفا پیگیری فرمایید

سلام
مدتی است که بعد از اجرای بلوار خیابان ملاصدرا ، کار به حال خود رها شده!
لطفا برای تکمیل و رفع نواقص، شهرداری محترم چاره ای بیاندیشد!

شهرداری محترم بیرجند عرض سلام و خدا قوت!
لطفا تکمیل و زیبا سازی بلوار ملاصدرا را در دستور کار خود قرار دهید!

باسلام اداره کل راه و راهداری لطف کنند فبل از انکه اتفاقی برای شهروندان در مسیر انتهای خیابان شهید اوینی به سمت اداره راه بیفتد لا اقل دو طرف خیابان را اسفالت نمایند

سلام : از پارک وسایط نقلیه سنگین در خیابان سپیده ، سپیده 4 به سطوح آمده ایم. از مسوولان پلیس راهور خواهش می کنیم ی فکری برای بردارند. ورودی سپیده 4 به یک پایانه تبدیل شده است. بنده بارها شاهد بوده ام که عوامل گشت پلیس راهور از این خیابان عبور کرده اند و هیچ برخوردی با آنها نکرده اند.

سلام خدمت نماینده شهرستان نهبندان چرا بعد 5 ماه از خدمت جنابعالی هنوز به مشکلات شهرستان رسیدگی نشده مثال جاده ترانزیتی نهبندان به شهداد که هنوز هیچ اقدامی انجام نشده و حدود 2 سال هست که بسته شده ورفت و آمد در ان در جریان نیست وچرا هیچ کس پا سخگو نیست

سلام جاداره اززحمات بسیارسخت کادردرمان تشکرکنم بخصوص ازهمه عزیزان خدمهای بخشهای کوید19اجرشان باسیدشهدا

عزیزم نشستن 8 الی 9 ساعت پشت سیستم که شاید در بعضی روزها بیشتر هم بشود را با در نظر گرفتن تسهیلاتی که به این قشر پرداخت می گردد را با هم مقایسه کنید در این شرایطی که همکاران بانکی با خطرات این بیماری مهلک خالصانه در حال انجام وظیفه هستند قدری بیاندشید

سلام خدمت جناب مدیر کل ورزش و جوانان چرا در مورد مجمع هیات اسکیت شفاف سازی نمیکنبن که ما هم بدانیم؟؟؟؟؟

سلام جناب مدیر کل محترم ورزش و جوانان چرادرموردابطال رای مجمع هیت اسکیت شفاف سازی نمیکنید ؟؟؟

با سلام به گفته رییس جمهور بالاترین مقام اجرایی کشور برای وام های خوداشتغالی 2 ماه تنفس در نظر گرفته شد من 1 ماه را اشتباه زودتر پرداخت کردم ولی بانک ملت شعبه معلم قسط دوم را هم در سررسید قسط منظور کرد هم دیرکرد به آن اضافه کرد لطفاً به فکر مردم هم باشید

سلام و خداقوت.درخیابان پاسداران حدفاصل میدان جانبازان و تقاطع شهید محلاتی حداقل دومورد نیاز به محل عبور ویلچری میباشد که اقدامی نشده.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی: روستاها شناسنامه دار شوند/سرانه فضای سبز بیرجند کمتر از استاندارد

روستاها شناسنامه دار شوند/سرانه فضای سبز بیرجند کمتر از استاندارد

بیرجند- معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی خواستار تهیه شناسامه روستاها شد و گفت: شناسایی ظرفیت‌های هر روستا برای رونق و اشتغالزایی از آیتم‌های اصلی در تهیه شناسامه باشد.

به گزارش خبرنگار مهر، سید کمال‌الدین میرجعفریان صبح یکشنبه کارگروه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان بیان کرد: مدیران دستگاه‌های اجرایی با حضور جدی و با برنامه در کارگروه‌ها شرکت داشته باشند.

وی با بیان اینکه میراث فرهنگی هویت مردم و منطقه را نشان می‌دهد، اظهار کرد: باید برای میراث فرهنگی، صنایع دستی و بخش گردشگری برنامه‌ای جامع تعریف شود.

میرجعفریان خواستار اولویت بندی ظرفیت‌های میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان شد و افزود: این ظرفیت‌ها در راستای ارتقا شاخصه‌های اقتصادی استان بسیار تأثیرگذار بوده که می‌طلبد مورد توجه ویژه واقع شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی اظهار کرد: اگر ظرفیت‌های استان در حد کلیشه‌ای معرفی شده و از آنها عایدی نصیب استان نشود، اراده‌ای برای گذاشتن اعتبارات در این زمینه نخواهد بود.

وی با تاکید بر اینکه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری باید در چرخه اقتصاد استان تعریف شود، گفت: نیاز داریم که در بازآفرینی ملی و محلات، برای نگهداری میراث فرهنگی حداکثر استفاده برده شود.

تهیه شناسنامه روستاها

میرجعفریان با بیان اینکه جای جای خراسان جنوبی دارای توانمندی‌هایی در زمینه صنایع دستی است، افزود: می‌توان با حداقل سرمایه گذاری ها در این بخش از بسیاری از معضلات اعم از مهاجرت و بیکاری جلوگیری کرد.

وی خواستار تهیه شناسنامه روستاها شد و گفت: شناسایی ظرفیت‌های هر روستا برای رونق و اشتغالزایی از آیتم‌های اصلی در تهیه شناسنامه باشد و متناسب با این ظرفیت‌ها برنامه‌ریزی شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه برای رونقش گردشگری نیازمند تأمین زیرساخت‌ها هستیم، افزود: به هر میزان که ماندگاری گردشگران در استان بیشتر شود، پویایی بیشتری نیز خواهیم داشت.

میرجعفریان با اشاره به آثار تاریخی استان اظهار کرد: برخی از افراد در زمینه میراث فرهنگی، از اعتقادات مردم سو استفاده کرده که نباید از دید متولیان مغفول بماند چراکه آثار سویی برای نسل آینده به دنبال دارد.

وی با اشاره به اجرای طرح تیپ بیان کرد: این طرح باید متناسب با فرهنگ هر منطقه تعریف شود در غیر این صورت نتیجه مطلوبی نمی‌دهد.

ظرفیت‌های فرهنگی خراشاد احصا شود

میرجعفریان با اشاره به درخواست میراث فرهنگی استان مبنی بر ایجاد بازارچه صنایع دستی در روستای خراشاد بیان کرد: در گام اولیه باید ظرفیت‌های فرهنگی روستا احصا شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی ادامه داد: همچنین نیاز داریم هدف از ایجاد بازارچه و جامعه مخاطب اجرای طرح هم مشخص شود.

وی با اشاره به منطقه نمونه گردشگری بند دره بیان کرد: عملیات اجرایی ۱۳ هکتار واگذار شده از این منطقه به طور رسمی از هفته آینده آغاز می‌شود.

میرجعفریان اظهار کرد: در حال حاضر سرانه فضای سبز شهرستان بیرجند ۲.۵ متر مربع و در سطح استاندارد هشت متر مربع است.

بنا به گفته معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی سرانه فضای سبز شهری بیرجند نسبت به حد استاندارد سه برابر کمتر است.

وی با اشاره به شعار سال جاری بیان کرد: باید انگیزه لازم برای هرگونه سرمایه گذاری تقویت شده و موانع پیش رو رفع شود.

میرجعفریان با بیان اینکه زمان پاسخگویی به استعلامات از ۱۵ روز به ۱۰ روز کاهش یافته است، گفت: طرح‌های تأثیرگذار در رونق اقتصاد و اشتغال استان به موقع انجام شود.

 

 

 

وجود ۵۰ مدرسه ۱۰۰ساله در خراسان جنوبی/لزوم توجه به مدارس تاریخی

بیرجند- مدیرکل دفتر امور اجتماعی استانداری خراسان جنوبی از وجود ۵۰ مدرسه بالای ۱۰۰ سال عمر در استان خبر داد و گفت: این مدارس جزو آثار تاریخی و فرهنگی استان بوده که نیازمند توجه است.

به گزارش خبرنگار مهر، علی اصغر موسوی کیا صبح یکشنبه در کارگروه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تاکید کرد: تمام اقدامات باید پیوست فرهنگی داشته باشد.

وی با بیان اینکه خراسان جنوبی به عنوان استانی فرهنگی شناخته شده است، افزود: سومین مدارس سبک جدید، مدرسهشوکتیه و جزو آثار تاریخی است.

موسوی کیا با بیان اینکه قریب به ۵۰ مدرسه بالای ۱۰۰ سال در استان داریم، افزود: این مدارس جزو آثار تاریخی و فرهنگی استان بوده که نیازمند توجه است.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی استانداری خراسان جنوبی با بیان اینکه فضای فرهنگی مهم‌تر از سازه فیزیکی است، اظهار کرد: باید فضای گردشگری در استان تسهیل شود که در حال حاضر این فضا مطلوب نیست.

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی هم در این جلسه بیان کرد: در ثبت آثار فرهنگی باید پی به آثار معنوی دیگری برده و آنها را برای نسل جدید ترویج کنیم.

حجت‌الاسلام احمد رضایی با بیان اینکه نسل جدید اسیر فضای مجازی شده است، افزود: باید از آثار طبیعی به آثار حقیقی آن نقطه پی برده و برای نسل نو معرفی کنیم.

وی با اشاره به بازسازی آثار تاریخی و مساجد قدیمی بیان کرد: در بازسازی آثار و بناهای تاریخی نباید فاصله افتد چراکه هزینه‌ای دوباره تحمیل متولیان می‌شود.

 

 

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × پنج =

wfn_ads
روزنامه امروز خراسان جنوبی

خوش آمدید

ورود

ثبت نام

بازیابی رمز عبور