پیام شهروند

سلام برای سومین زمستان است که لوله گاز تا اول روستای پیرزنوک امده ولی هنوز اقدامی برای نصب علمک انجام نشده است در زمستان هم نفت نمیدهند که شما گاز دارید

با سلام
اقدام در بازگشایی مدارس و حضور فیزیکی دانش اموزان در مدارس از بززگترین خطاهای مدیریتی دولت یا ریس جمهور یا هر مرجعی است که این تصمیم رو گرفته اند .

دولت یا وزارت اموزش و پرورش یا رئیس جمهور با چه فکر و منطقی مدارس رو حضوی کردند ؟ ؟
حتما باید تعداد زیادی دانش اموز مبتلا بشنوند ?

باسلام ازشهرداری درخواست دارم باکاسبانی که سدمعبرمیکنند برخوردکند سرکوچه نواب صفوی 18جلوبندی سازخودرو باعث سدمعبرمی شود وهرلحظه خدای نکرده شاید اتفاق ناگواری بیفتدلطفا پیگیری فرمایید

سلام
مدتی است که بعد از اجرای بلوار خیابان ملاصدرا ، کار به حال خود رها شده!
لطفا برای تکمیل و رفع نواقص، شهرداری محترم چاره ای بیاندیشد!

شهرداری محترم بیرجند عرض سلام و خدا قوت!
لطفا تکمیل و زیبا سازی بلوار ملاصدرا را در دستور کار خود قرار دهید!

باسلام اداره کل راه و راهداری لطف کنند فبل از انکه اتفاقی برای شهروندان در مسیر انتهای خیابان شهید اوینی به سمت اداره راه بیفتد لا اقل دو طرف خیابان را اسفالت نمایند

سلام : از پارک وسایط نقلیه سنگین در خیابان سپیده ، سپیده 4 به سطوح آمده ایم. از مسوولان پلیس راهور خواهش می کنیم ی فکری برای بردارند. ورودی سپیده 4 به یک پایانه تبدیل شده است. بنده بارها شاهد بوده ام که عوامل گشت پلیس راهور از این خیابان عبور کرده اند و هیچ برخوردی با آنها نکرده اند.

سلام خدمت نماینده شهرستان نهبندان چرا بعد 5 ماه از خدمت جنابعالی هنوز به مشکلات شهرستان رسیدگی نشده مثال جاده ترانزیتی نهبندان به شهداد که هنوز هیچ اقدامی انجام نشده و حدود 2 سال هست که بسته شده ورفت و آمد در ان در جریان نیست وچرا هیچ کس پا سخگو نیست

سلام جاداره اززحمات بسیارسخت کادردرمان تشکرکنم بخصوص ازهمه عزیزان خدمهای بخشهای کوید19اجرشان باسیدشهدا

عزیزم نشستن 8 الی 9 ساعت پشت سیستم که شاید در بعضی روزها بیشتر هم بشود را با در نظر گرفتن تسهیلاتی که به این قشر پرداخت می گردد را با هم مقایسه کنید در این شرایطی که همکاران بانکی با خطرات این بیماری مهلک خالصانه در حال انجام وظیفه هستند قدری بیاندشید

سلام خدمت جناب مدیر کل ورزش و جوانان چرا در مورد مجمع هیات اسکیت شفاف سازی نمیکنبن که ما هم بدانیم؟؟؟؟؟

سلام جناب مدیر کل محترم ورزش و جوانان چرادرموردابطال رای مجمع هیت اسکیت شفاف سازی نمیکنید ؟؟؟

با سلام به گفته رییس جمهور بالاترین مقام اجرایی کشور برای وام های خوداشتغالی 2 ماه تنفس در نظر گرفته شد من 1 ماه را اشتباه زودتر پرداخت کردم ولی بانک ملت شعبه معلم قسط دوم را هم در سررسید قسط منظور کرد هم دیرکرد به آن اضافه کرد لطفاً به فکر مردم هم باشید

سلام و خداقوت.درخیابان پاسداران حدفاصل میدان جانبازان و تقاطع شهید محلاتی حداقل دومورد نیاز به محل عبور ویلچری میباشد که اقدامی نشده.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان جنوبی عنوان کرد: مسکن محرومان دغدغه استان

امروز خراسان جنوبی- قاسمی / معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان جنوبی گفت: مسکن محرومان یکی از بزرگترین دغدغه هایی است که سال ها در استان مطرح بوده اما با پیگیری های مجدانه استاندار و همراهی معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه ساخت 10 هزار واحد مسکونی محرومان در استان محقق شد که باید بهترین استفاده از این ظرفیت شود. سید کمال الدین میرجعفریان در نشست بررسی احداث 10 هزار واحد مسکونی محرومان خراسان جنوبی افزود: تمامی مباحث فنی ساخت این مساکن در کمیته های فنی در مدت 2 هفته بررسی شد و با تلاش مجدانه استاندار شیوه نامه ساخت هم از طریق سازمان برنامه و بودجه به دستگاه ها ابلاغ شد که اکنون نیازمند تصمیمی انقلابی و جهادی هستیم و همکاری بیش از پیش بانک ها را می طلبد. وی گفت: ساخت مسکن محرومان براساس اقلیم و فرهنگ منطقه ای باشد تا محرومان به زندگی آرام خود در این واحدها ادامه دهند.
حل مشکل ضمانت نامه های بانکی
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان جنوبی گفت: یکی از مشکلاتی که دستگاه ها را در جذب منابع و مردم را در ساخت اینگونه واحدهای مسکونی درگیر می کند، بحث ضمانت نامه های بانکی است که در این زمینه خوشبختانه با زنجیزه تضمین دولت دیگر بانک ها با مشکلی مواجه نخواهند بود. میرجعفریان تاکید کرد: وقتی برای کمک به مردم و پرداخت تسهیلات ظرفیت های قانونی وجود دارد نباید از کنار این ظرفیت ها به راحتی گذشت و امیدواریم بانک ها هم در این زمینه همکاری لازم را برای ساخت 10 هزار واحد مسکونی ویژه محرومان که در نوع خود بی نظیر است، داشته باشند. به گفتۀ وی اگر پس از 48 ساعت از سیل سربیشه با آن توپوگرافی سخت شاهد سامان اوضاع هستیم نشان دهنده همین روحیه جهادی است که امیدواریم در بازسازی منازل تخریب شده هم دستگاه ها با همین روحیه جلو بروند.
اولویت بنیاد مسکن واحدهای نامقاوم
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان نیز در این جلسه عنوان کرد: در ارتباط با شاخص های توزیع واحدهای مسکونی ویژه محرومان که پنج هزار واحد مربوط به بنیاد مسکن و پنج هزار واحد مربوط به کمیته امداد امام خمینی (ره) است، در بخش بنیاد مسکن واحدهای نامقاوم در اولویت قرار دارند. علی اصغر آسمانی مقدم افزود: خانوارهای فاقد مسکن، بد مسکن و بخش توزیع اعتبارات تملک دارایی در مراحل بعد هستند. وی با بیان اینکه شهرستان های قاینات و بیرجند هر کدام ۲۰ درصد از واحدهای نامقاوم را دارا هستند، گفت: درمیان با ۱۴ درصد، سربیشه ۱۲ درصد، خوسف هشت درصد، نهبندان ۶ درصد، طبس و فردوس پنج درصد، بشرویه و سرایان چهار درصد و زیرکوه با یک درصد واحدهای غیر مقاوم در رده های بعدی هستند. به گفتۀ وی با توجه به شیوه نامه جدید سازمان برنامه و بودجه برای ساخت ۱۰ هزار واحد مسکونی ویژه محرومان استان، بانک ها روند تضمین پرداخت تسهیلات مسکن را تسهیل کنند.
اگر به مساکن نامقاوم توجه می شد
خسارت سیل کاهش می بافت
مدیرکل بنیاد مسکن خراسان جنوبی خاطر نشان کرد: طرح ۱۰ هزار واحد مسکونی ویژه محرومان بی نظیر و نادر است که در کنار ۴۰ میلیون تومان تسهیلات درازمدت و ارزان قیمت، ۲۵ میلیون تومان تسهیلات بلاعوض به همراه دارد. آسمانی مقدم ادامه داد: در سال های گذشته ۳۹ هزار و ۳۵۶ واحد را بانک های استان انعقاد قرارداد کرده اند که منجر به پرداخت تسهیلات به ۳۲ هزار و ۸۲۰ واحد شده و این اقدام قابل تقدیر است اما از بانک ها می خواهیم این ۱۰ هزار واحد را به صورت ویژه در دستور کار قرار دهند. وی با بیان اینکه از ۸۸ هزار و ۸۳۵ واحد مسکونی روستایی استان ۴۹ هزار و ۳۳۵ واحد غیرمقاوم هستند گفت: بدون شک اگر در سال های گذشته نسبت به مقاوم سازی منازل توجه بیشتری می شد خسارت های سیل اخیر به شدت کاهش می یافت. به گفتۀ وی با تفاهم نامه مشترک سازمان برنامه و بودجه، بنیاد مسکن و کمیته امداد امام خمینی (ره)، معاون رئیس جمهوری قول تامین اعتبار کامل تسهیلات بلاعوض برای این واحدها را صادر کرده است، از طرفی بانک ها هم نگران بازپرداخت تسهیلات نباشند چون دولت اصل سود و تسهیلات را تضمین می کند. مدیرکل بنیاد مسکن خراسان جنوبی با بیان اینکه همکاری ۱۰۰ درصدی بانک ها یکی از پیش زمینه های تحقق این اقدام بزرگ و جهادی است گفت: مسیر زنجیره ای ضمانت دولت بهانه ای برای کمک بیشتر به مردم است که از این طریق کسی نباید برای نداشتن ضامن با مشکلی مواجه شود.
معرفی 213 خانوار به بانک ها
آسمانی مقدم عنوان کرد: در حال حاضر تسهیلات ۴۰ میلیون تومانی توسط دولت مصوب و به بانک مرکزی ابلاغ شده است اما با توجه به اهمیت تسریع در کار تا زمانی که این اعتبار به استان ابلاغ شود از ظرفیت تسهیلات ۲۵ میلیون تومانی استفاده خواهیم کرد. وی بیان کرد: از ابتدای طرح تاکنون ۲۱۳ خانوار به بانک های استان معرفی شدند. به گفتۀ وی بانک های تجارت، رفاه، ملت، ملی، سپه، صادرات و مسکن طرف قرارداد تسهیلات مسکن در سال گذشته بوده اند که امسال با توجه به حجم ساخت و ساز واحدهای ویژه محرومان بانک کشاورزی هم اضافه خواهد شد.
حدود 14 هزار مددجو نیازمند مسکن مقاوم
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان هم در این جلسه گفت: 13 هزار و 900 مددجوی کمیته امداد نیازمند مسکن مقاوم هستند که از این تعداد 2 هزار و 538 خانوار جزو سه نفر و به بالا هستند. رضا سلم آبادی افزود: از این تعداد چهار هزار و 884 خانوار 2 نفره و پنج هزار و 951 خانوار یک نفره هستند که در حال حاضر به دلیل اولویت خانوارهای با جمعیت بالاتر از اولویت ها حذف شده اند در حالی که مسکن غیرمقاوم دارند. وی گفت: براساس سهمیه پنج هزار واحد مسکونی ویژه مددجویان کمیته امداد 623 واحد را در محدوده شهری اعلام نیاز کرده ایم که اگر راه و شهرسازی در زمینه واگذاری زمین مساعدت کند از منابع داخلی کمیته امداد ساخته خواهد شد.
مشکل هزینه پروانه ساخت
مدیرکل کمیته امداد استان عنوان کرد: یکی از مشکلات ساخت خانه های محرومان در روستاها هزینه های پروانه های مربوط به ساخت است که باید دهیاری ها با توجه به رویکرد خیرخواهانه این پروژه ها نسبت به اخذ هزینه اقدام نکنند. سلم آبادی تصریح کرد: در خصوص تایید نقشه های واحدهای مسکونی هم می توانیم از نقشه های بنیاد مسکن تبعیت کنیم و هم می توانیم از نقشه های مرکز که در سه تیپ جداگانه طراحی شده است، بهره ببریم. وی خاطر نشان کرد: در خصوص شاخص های توزیع واحدهای مسکونی، با توجه به اینکه شاخص توزیع و ساخت در کمیته امداد نفر در خانوار است، قوانین مربوطه براساس سامانه اجرایی خواهد شد.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 − 2 =

wfn_ads
روزنامه امروز خراسان جنوبی

خوش آمدید

ورود

ثبت نام

بازیابی رمز عبور