پیام شهروند

سلام برای سومین زمستان است که لوله گاز تا اول روستای پیرزنوک امده ولی هنوز اقدامی برای نصب علمک انجام نشده است در زمستان هم نفت نمیدهند که شما گاز دارید

با سلام
اقدام در بازگشایی مدارس و حضور فیزیکی دانش اموزان در مدارس از بززگترین خطاهای مدیریتی دولت یا ریس جمهور یا هر مرجعی است که این تصمیم رو گرفته اند .

دولت یا وزارت اموزش و پرورش یا رئیس جمهور با چه فکر و منطقی مدارس رو حضوی کردند ؟ ؟
حتما باید تعداد زیادی دانش اموز مبتلا بشنوند ?

باسلام ازشهرداری درخواست دارم باکاسبانی که سدمعبرمیکنند برخوردکند سرکوچه نواب صفوی 18جلوبندی سازخودرو باعث سدمعبرمی شود وهرلحظه خدای نکرده شاید اتفاق ناگواری بیفتدلطفا پیگیری فرمایید

سلام
مدتی است که بعد از اجرای بلوار خیابان ملاصدرا ، کار به حال خود رها شده!
لطفا برای تکمیل و رفع نواقص، شهرداری محترم چاره ای بیاندیشد!

شهرداری محترم بیرجند عرض سلام و خدا قوت!
لطفا تکمیل و زیبا سازی بلوار ملاصدرا را در دستور کار خود قرار دهید!

باسلام اداره کل راه و راهداری لطف کنند فبل از انکه اتفاقی برای شهروندان در مسیر انتهای خیابان شهید اوینی به سمت اداره راه بیفتد لا اقل دو طرف خیابان را اسفالت نمایند

سلام : از پارک وسایط نقلیه سنگین در خیابان سپیده ، سپیده 4 به سطوح آمده ایم. از مسوولان پلیس راهور خواهش می کنیم ی فکری برای بردارند. ورودی سپیده 4 به یک پایانه تبدیل شده است. بنده بارها شاهد بوده ام که عوامل گشت پلیس راهور از این خیابان عبور کرده اند و هیچ برخوردی با آنها نکرده اند.

سلام خدمت نماینده شهرستان نهبندان چرا بعد 5 ماه از خدمت جنابعالی هنوز به مشکلات شهرستان رسیدگی نشده مثال جاده ترانزیتی نهبندان به شهداد که هنوز هیچ اقدامی انجام نشده و حدود 2 سال هست که بسته شده ورفت و آمد در ان در جریان نیست وچرا هیچ کس پا سخگو نیست

سلام جاداره اززحمات بسیارسخت کادردرمان تشکرکنم بخصوص ازهمه عزیزان خدمهای بخشهای کوید19اجرشان باسیدشهدا

عزیزم نشستن 8 الی 9 ساعت پشت سیستم که شاید در بعضی روزها بیشتر هم بشود را با در نظر گرفتن تسهیلاتی که به این قشر پرداخت می گردد را با هم مقایسه کنید در این شرایطی که همکاران بانکی با خطرات این بیماری مهلک خالصانه در حال انجام وظیفه هستند قدری بیاندشید

سلام خدمت جناب مدیر کل ورزش و جوانان چرا در مورد مجمع هیات اسکیت شفاف سازی نمیکنبن که ما هم بدانیم؟؟؟؟؟

سلام جناب مدیر کل محترم ورزش و جوانان چرادرموردابطال رای مجمع هیت اسکیت شفاف سازی نمیکنید ؟؟؟

با سلام به گفته رییس جمهور بالاترین مقام اجرایی کشور برای وام های خوداشتغالی 2 ماه تنفس در نظر گرفته شد من 1 ماه را اشتباه زودتر پرداخت کردم ولی بانک ملت شعبه معلم قسط دوم را هم در سررسید قسط منظور کرد هم دیرکرد به آن اضافه کرد لطفاً به فکر مردم هم باشید

سلام و خداقوت.درخیابان پاسداران حدفاصل میدان جانبازان و تقاطع شهید محلاتی حداقل دومورد نیاز به محل عبور ویلچری میباشد که اقدامی نشده.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان جنوبی تأکید کرد: میراث فرهنگی و گردشگری در چرخه اقتصاد استان تعریف شود

امروز خراسان جنوبی- قاسمی / معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان جنوبی تأکید کرد: میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری باید در چرخه اقتصاد استان تعریف شود. سید کمال‌الدین میرجعفریان در کارگروه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان افزود: باید برای میراث فرهنگی، صنایع دستی و بخش گردشگری برنامه‌ای جامع تعریف شود. وی تصریح کرد: ظرفیت‌های میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری باید اولویت بندی شوند و این ظرفیت‌ها در راستای ارتقای شاخصه‌های اقتصادی استان بسیار تأثیرگذار بوده که می‌طلبد مورد توجه ویژه واقع شود. به گفتۀ وی اگر ظرفیت‌های استان در حد کلیشه‌ای معرفی شده و از آنها عایدی نصیب استان نشود، اراده‌ای برای گذاشتن اعتبارات در این زمینه نخواهد بود.
تهیه شناسنامه روستاها
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان جنوبی با بیان اینکه نیاز داریم در بازآفرینی ملی و محلات، برای نگهداری میراث فرهنگی حداکثر استفاده برده شود، گفت: خراسان جنوبی دارای توانمندی‌های زیادی در زمینه صنایع دستی است که می‌توان با حداقل سرمایه گذاری ها در این بخش از بسیاری از معضلات اعم از مهاجرت و بیکاری جلوگیری کرد. میرجعفریان خواستار تهیه شناسنامه روستاها شد و تأکید کرد: شناسایی ظرفیت‌های هر روستا برای رونق و اشتغالزایی از آیتم‌های اصلی در تهیه شناسنامه باشد و متناسب با این ظرفیت‌ها برنامه‌ریزی شود. به گفتۀ وی برای رونق گردشگری نیازمند تأمین زیرساخت‌ها هستیم و به هر میزان که ماندگاری گردشگران در استان بیشتر شود، پویایی بیشتری نیز خواهیم داشت. وی خاطر نشان کرد: طرح تیپ باید متناسب با فرهنگ هر منطقه تعریف شود در غیر این صورت نتیجه مطلوبی نمی‌دهد.
سرانه فضای سبز شهری بیرجند سه برابر کمتر از حد استاندارد
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی عنوان کرد: در حال حاضر سرانه فضای سبز شهرستان بیرجند 5/2 متر مربع و در سطح استاندارد هشت متر مربع است که در کل سرانه فضای سبز شهری بیرجند نسبت به حد استاندارد سه برابر کمتر است. میرجعفریان با اشاره به منطقه نمونه گردشگری بند دره بیان کرد: عملیات اجرایی ۱۳ هکتار واگذار شده از این منطقه به طور رسمی از هفته آینده آغاز می‌شود. وی با اشاره به درخواست میراث فرهنگی استان مبنی بر ایجاد بازارچه صنایع دستی در روستای خراشاد تصریح کرد: در گام اولیه باید ظرفیت‌های فرهنگی روستا احصا شود، همچنین نیاز داریم هدف از ایجاد بازارچه و جامعه مخاطب اجرای طرح هم مشخص شود. به گفتۀ وی زمان پاسخگویی به استعلامات از ۱۵ روز به ۱۰ روز کاهش یافته است و با توجه به شعار سال باید انگیزه لازم برای هرگونه سرمایه گذاری تقویت شده و موانع پیش رو رفع شود.
بازارچه های صنایع دستی استان نیازمند 5/1 میلیارد تومان اعتبار
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان هم در این کارگروه عنوان کرد: راه اندازی بازارچه های صنایع دستی در سطح استان نیازمند یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان اعتبار است. حسن رمضانی با بیان اینکه خراسان جنوبی با ۶۷ اثر ملی و یک اثر جهانی جایگاه خوبی دارد، تصریح کرد: دستگاه‌های اجرایی باید در حفظ و نگهداری این آثار طبیعی کمک کنند چرا که میراث فرهنگی به تنهایی نمی‌تواند این آثار طبیعی را مدیریت کند. وی با اشاره به غارهای خراسان جنوبی بیان کرد: در حال حاضر دو غار در فهرست میراث طبیعی و ۱۰ غار در فهرست آثار تاریخی ثبت شده‌اند که در حفاظت از غارها مشکل داریم. به گفتۀ وی رد پای حیوانات عظیم‌الجثه در روستای چهکند، نیازمند حفاظت و نگهداری است و دسترسی به برخی از آثار طبیعی سخت است بنابراین کمتر مورد تخریب قرار گرفته‌اند.
رتبه اول در آثار طبیعی
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان با اشاره به دیگر ظرفیت‌های طبیعی استان، بیان کرد: خراسان جنوبی در ثبت آثار طبیعی شامل درخت کهنسال، نرگس زار خوسف، چشمه‌های آبگرم، غارها، کال ها، آبشارها و بیابان لوت، رتبه نخست کشور را دارد. رمضانی با بیان اینکه برخی درختان کهنسال استان چندین دوره خشکسالی را گذرانده و نیازمند حفاظت و نگهداری هستند، گفت: جهاد کشاورزی در زمینه آبیاری و آفت زدایی این میراث‌های طبیعی کمک و همکاری داشته باشند. وی با اشاره به روستای جهانی خراشاد بیرجند بیان کرد: با توجه به جهانی شدن پارچه‌بافی خراشاد، خواستار ایجاد بازارچه صنایع دستی در این روستا هستیم که با مشکل زمین مواجهیم.
آسمانی مقدم، مدیرکل بنیاد مسکن استان با اشاره به ایجاد بازارچه صنایع دستی در خراشاد عنوان کرد: برای ایجاد این بازارچه باید زمین مورد نظر دیده شود که با توجه به کوهستانی بودن روستا و پوشش گونه‌های ممنوع القطع، تأمین زمین مورد نظر با مشکلاتی رو به رو خواهد شد.
در پایان مقرر شد بررسی‌های لازم برای ایجاد بازارچه صنایع دستی در روستای خراشاد انجام و دوباره در کارگروه مطرح شود.
وجود 50 مدرسه بالای 100 سال در استان
مدیرکل دفتر امور اجتماعی استانداری خراسان جنوبی نیز در این جلسه از وجود ۵۰ مدرسه بالای ۱۰۰ سال عمر در استان خبر داد و گفت: این مدارس جزو آثار تاریخی و فرهنگی استان بوده که نیازمند توجه است. علی اصغر موسوی کیا با بیان اینکه تمام اقدامات باید پیوست فرهنگی داشته باشد، گفت: خراسان جنوبی به عنوان استانی فرهنگی شناخته می شود و باید به این شاخص ها توجه شود چرا که فضای فرهنگی مهم‌تر از سازه فیزیکی است. وی تأکید کرد: باید فضای گردشگری در استان تسهیل شود که در حال حاضر این فضا مطلوب نیست.
دستور کار جلسات مشخص شود
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان خراسان جنوبی هم در این نشست درخواست کرد که از این پس دستور کار کارگروه های استانی مشخص شود و باید برنامه زمان بندی جلسات مشخص شود تا بتوان از دستور کار این جلسات براساس اولویت در تقویم شورای برنامه ریزی و توسعه استان نیز استفاده کرد. مجید پورعیسی با اشاره به آثار طبیعی استان و لزوم حفاظت از آنها گفت: باید دبیرخانه کارگروه میراث فرهنگی برای دستگاه های اجرایی راهکار مشخص کند تا به صورت عملیاتی تر این جلسات پیش برود.
خراسان جنوبی جزیره ای ناشناخته
مدیرکل دفتر فنی، عمرانی و حمل و نقل و ترافیک استانداری خراسان جنوبی هم در این جلسه گفت: خراسان جنوبی جزیره ای است که کمتر شناخته شده و نیاز به معرفی دارد. محمد فرهادی افزود: برای این مهم در سفری که هیات مدیره شرکت هواپیمایی آتا سال گذشته به خراسان جنوبی داشتند مقرر شد بسته های تبلیغاتی خراسان جنوبی در تمامی پروازهای داخلی و خارجی این شرکت ارائه شود. وی گفت: بخشی از مفغول ماندن ظرفیت های خراسان جنوبی به عملکرد مسئولان برمی گردد که کمتر ورود پیدا کرده و اقداماتی داشته اند.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × سه =

wfn_ads
روزنامه امروز خراسان جنوبی

خوش آمدید

ورود

ثبت نام

بازیابی رمز عبور