پیام شهروند

سلام برای سومین زمستان است که لوله گاز تا اول روستای پیرزنوک امده ولی هنوز اقدامی برای نصب علمک انجام نشده است در زمستان هم نفت نمیدهند که شما گاز دارید

با سلام
اقدام در بازگشایی مدارس و حضور فیزیکی دانش اموزان در مدارس از بززگترین خطاهای مدیریتی دولت یا ریس جمهور یا هر مرجعی است که این تصمیم رو گرفته اند .

دولت یا وزارت اموزش و پرورش یا رئیس جمهور با چه فکر و منطقی مدارس رو حضوی کردند ؟ ؟
حتما باید تعداد زیادی دانش اموز مبتلا بشنوند ?

باسلام ازشهرداری درخواست دارم باکاسبانی که سدمعبرمیکنند برخوردکند سرکوچه نواب صفوی 18جلوبندی سازخودرو باعث سدمعبرمی شود وهرلحظه خدای نکرده شاید اتفاق ناگواری بیفتدلطفا پیگیری فرمایید

سلام
مدتی است که بعد از اجرای بلوار خیابان ملاصدرا ، کار به حال خود رها شده!
لطفا برای تکمیل و رفع نواقص، شهرداری محترم چاره ای بیاندیشد!

شهرداری محترم بیرجند عرض سلام و خدا قوت!
لطفا تکمیل و زیبا سازی بلوار ملاصدرا را در دستور کار خود قرار دهید!

باسلام اداره کل راه و راهداری لطف کنند فبل از انکه اتفاقی برای شهروندان در مسیر انتهای خیابان شهید اوینی به سمت اداره راه بیفتد لا اقل دو طرف خیابان را اسفالت نمایند

سلام : از پارک وسایط نقلیه سنگین در خیابان سپیده ، سپیده 4 به سطوح آمده ایم. از مسوولان پلیس راهور خواهش می کنیم ی فکری برای بردارند. ورودی سپیده 4 به یک پایانه تبدیل شده است. بنده بارها شاهد بوده ام که عوامل گشت پلیس راهور از این خیابان عبور کرده اند و هیچ برخوردی با آنها نکرده اند.

سلام خدمت نماینده شهرستان نهبندان چرا بعد 5 ماه از خدمت جنابعالی هنوز به مشکلات شهرستان رسیدگی نشده مثال جاده ترانزیتی نهبندان به شهداد که هنوز هیچ اقدامی انجام نشده و حدود 2 سال هست که بسته شده ورفت و آمد در ان در جریان نیست وچرا هیچ کس پا سخگو نیست

سلام جاداره اززحمات بسیارسخت کادردرمان تشکرکنم بخصوص ازهمه عزیزان خدمهای بخشهای کوید19اجرشان باسیدشهدا

عزیزم نشستن 8 الی 9 ساعت پشت سیستم که شاید در بعضی روزها بیشتر هم بشود را با در نظر گرفتن تسهیلاتی که به این قشر پرداخت می گردد را با هم مقایسه کنید در این شرایطی که همکاران بانکی با خطرات این بیماری مهلک خالصانه در حال انجام وظیفه هستند قدری بیاندشید

سلام خدمت جناب مدیر کل ورزش و جوانان چرا در مورد مجمع هیات اسکیت شفاف سازی نمیکنبن که ما هم بدانیم؟؟؟؟؟

سلام جناب مدیر کل محترم ورزش و جوانان چرادرموردابطال رای مجمع هیت اسکیت شفاف سازی نمیکنید ؟؟؟

با سلام به گفته رییس جمهور بالاترین مقام اجرایی کشور برای وام های خوداشتغالی 2 ماه تنفس در نظر گرفته شد من 1 ماه را اشتباه زودتر پرداخت کردم ولی بانک ملت شعبه معلم قسط دوم را هم در سررسید قسط منظور کرد هم دیرکرد به آن اضافه کرد لطفاً به فکر مردم هم باشید

سلام و خداقوت.درخیابان پاسداران حدفاصل میدان جانبازان و تقاطع شهید محلاتی حداقل دومورد نیاز به محل عبور ویلچری میباشد که اقدامی نشده.

معاون بهداشتی پیشگیری سازمان دامپزشکی کشور اعلام کرد: ایران کشوری پاک در حوزه آنفلوآنزای پرندگان

امروز خراسان جنوبی- قاسمی / معاون بهداشتی پیشگیری سازمان دامپزشکی کشور با بیان اینکه طبق گزارش سازمان بهداشت جهانی، ایران در تمام سطوح فاقد آنفلوانزای فوق حاد پرندگان می باشد، گفت: ایران به عنوان کشوری پاک در روز گذشته معرفی شده است. دکتر علی صفر ماکنعلی روز گذشته در نشست خبری خاطر نشان کرد: در سال 96 ‌با موجی از آنفلوانزای فوق حاد پرندگان روبرو بودیم که در کشور حدود 26 میلیون و 200 پرنده به این علت معدوم شد ولی با اجرایی کردن برنامه هایی در این زمینه از اوایل سال 97 اکنون دیگر با این بیماری درگیر نیستیم. وی تصریح کرد: اکنون در کشور تخم مرغ و گوشت، تولید و صادرات آن انجام می شود و تخم مرغ ارزان ترین پروتئین تولید شده در کشور می باشد و در کمتر از یک هفته 6 هزار تن تخم مرغ صادرات داشتیم. به گفتۀ وی در حوزه بیماری تب برفکی نیز در سال گذشته در 11 استان کشور هیچ مشکلی نداشتیم و 85 درصد کانون‌های تب برفکی کشور نسبت به رخدادهای 11 سال اخیر کاهش داشته است و از 12 هزار کانون تب برفکی در کشور به زیر هزار کانون رسیده است.
هیچ مشکل بهداشتی در مناطق سیل زده نداشتیم
معاون بهداشتی پیشگیری سازمان دامپزشکی کشور در بخش مشکلات سیل هم گفت: در ابتدای سال شاهد سیل در استان های گلستان، مازندران، لرستان و خوزستان بودیم ولی با وجود برنامه هایی که داشتیم هیچ رخداد بهداشتی در هنگام سیل و بعد از آن برای این استان ها وجود نداشت. دکتر ماکنعلی افزود: این مدیریت در سیلاب برای سازمان‌ جهانی بهداشت نیز تعجب‌آور بود و از ما در این زمینه تشکر کردند. به گفتۀ وی برای سیل 93 تیم واکنش سریع آماده کردیم و در مدیریت بحران سیل به گونه‌ای عمل شد که 100 درصد این استان‌ها پوشش بهداشتی داشت.
واردات شتر و گوسفند مولد شیری به استان
معاون بهداشتی پیشگیری سازمان دامپزشکی با اشاره به توسعه در بُعد فعالیت‌های کشاورزی نیز اعلام کرد: در استان‌های سیستان و بلوچستان، خراسان رضوی و خراسان جنوبی واردات دام مولد عملیاتی شد و امسال حدود 5هزار گوسفند مولد وارد کشور شد که 2 هزار و 200 مولد گوسفند برای استان خراسان جنوبی بود. ماکنعلی افزود: همچنین 99 نفر شتر مولد شیری به خراسان جنوبی وارد شده است. وی تصریح کرد: با این کار در صدد این هستیم تا مراکز پرورشی در کشور و خراسان جنوبی توسعه پیدا کنند و واحدهای تعطیل و نیمه تعطیل شده در کمتر از یک سال فعالیت‌های خود را دوباره آغاز کنند. به گفتۀ وی تمام کارهایی که در سازمان انجام می شود و حمایت های انجام شده بر مبنای برنامه می باشد و با توجه به مخاطرات و پتانسیل های آن منطقه کارها و حمایت ها انجام می شود. دکتر ماکنعلی در حوزه مشکلات کشتارگاه ها هم گفت: در حال حاضر در استان هایی مانند سیستان و بلوچستان 11 کشتارگاه دام با سرمایه‌گذاری بیش از یک هزار میلیارد تومان انجام شده است ولی در استان خراسان جنوبی چون تأکید بر واردات دام مولد است نیازی به این نوع سرمایه گذاری نیست.
خراسان جنوبی سومین استان عاری از هر گونه بیماری
مدیرکل دامپزشکی استان نیز با بیان اینکه از بین 31 استان کشور خراسان جنوبی سومین استان پاک در عرصه بهداشتی و عاری از هر گونه بیماری مشترک می باشد، گفت: خراسان جنوبی در حوزه بیماری های مشترک بین انسان و دام و بیماری های خسارت ده کاملا پاک است و در این زمینه هیچ دغدغه ای نداریم. دکتر محمد اصغرزاده با اشاره به آزمایشگاه تخصصی شرق کشور در بیرجند هم عنوان کرد: این آزمایشگاه تاکنون 62 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است و در صورت تأمین اعتبار تا پایان سال به 80 درصد پیشرفت می رسد. وی ادامه داد: راه اندازی این آزمایشگاه در حوزه اقتصادی، صادرات و واردات اهمیت خاصی دارد و سازمان دامپزشکی کشور قول داده است که دو بخش مربوط به بیماری مرس و سایر بیماری های تخصصی شتر را به این استان واگذار کند.
خراسان جنوبی قطب تولید شتر
مدیرکل دامپزشکی استان اعلام کرد: خراسان جنوبی در 2 سال آینده با توجه به سرمایه گذاری های انجام شده قطب تولیدات شتر کشور می شود و سیاست گذاری های خوبی دراین بخش شده است. دکتر اصغرزاده تصریح کرد: در پرورش شتر، شیر خشک، نژاد اصلاحی و صنایع تبدیلی استان در حوزه شتر مولد اقدامات خوبی شده و واردات شتر از سایر کشورها پیگیری می‌شود و واردات شتر مولد شیری انجام خواهد شد و امروزه شیر شتر در استان تبدیل به یک برند شده است و می‌تواند اشتغالی پایدار برای استان ایجاد کند. وی با بیان اینکه از ابتدای سال تاکنون نیز 130 تن تخم مرغ از استان به افغانستان صادر شده است، عنوان کرد: در بخش شترمرغ هم بعد از شتر اقلیم مناسبی داریم و فعالیت های خوبی در شهرستان های بیرجند، سرایان، قاین و فردوس در این زمینه انجام شده و پروانه تأسیس کشتارگاه شترمرغ در فردوس صادر شده است و اکنون 15 هزار قطعه شترمرغ در استان وجود دارد و سرمایه گذار داخلی هم در حوزه صنایع تبدیلی و چرم آن هم پای کار آمده است.
افتتاح آزمایشگاه تخصصی شرق کشور در سال 99
معاون توسعه و مدیریت و منابع سازمان دامپزشکی کشور هم با تأکید بر اینکه خراسان جنوبی استانی محروم نیست، گفت: این استان با توجه به ظرفیت هایی که دارد در صورت رسیدگی، استانی با پتانسیل بالا می باشد. مؤمنی با اشاره به مشکلات کشور در حوزه اعتبارات و حالت انقباضی آن اعلام کرد: در خراسان جنوبی بودجه افزایش داشته است و سال گذشته اعتبارات استانی یک میلیارد و 600 میلیون تومان و اعتبارات تملک 700 میلیون تومان بوده است و در کنار هزینه هایی که در حوزه واکسن و دارو جمعا حدود 4 تا 5 میلیارد تومان بودجه به خراسان جنوبی تخصیص داده شده است. وی با اشاره به احداث آزمایشگاه تخصصی شرق کشور در خراسان جنوبی اعلام کرد: اعتبارات خوبی برای آن در نظر گرفته شده و تاکنون 62 درصد پیشرفت فیزیکی داشته و تا پایان سال 98 با تخصیص اعتبارات امیدواریم به 80 درصد توسعه برسد. به گفتۀ وی اعتبارات در نظر گرفته شده برای این پروژه 8 میلیارد و 600 میلیون تومان بود که تاکنون 3میلیارد و 600میلیون تومان تخصیص یافته و برای تکمیل آن به 7میلیارد تومان دیگر نیاز است که استانداری قول تأمین 4میلیارد تومان آن را داده است که در این صورت تا هفته دولت سال 99 به بهره برداری می رسد. مؤمنی تأکید کرد: با تکمیل این پروژه سازمان هم قول تجهیز 100 درصدی آن را در تمام تجهیزات مورد نیاز داده است.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 4 =

wfn_ads
روزنامه امروز خراسان جنوبی

خوش آمدید

ورود

ثبت نام

بازیابی رمز عبور