پیام شهروند

با سلام امار بیماران کرونایی در شهرستان سربیشه بالاست بیشتر بیماران در بیمارستانهای بیرجند بستری می شوند و یا مراجعه نمی کنند همچنین اکثر معلمان از بیرجند به سربیشه می روند جهت جلوگیری از شیوع ویروس مدارس غیر حضوری شوند

باسلام واحترام به نماینده ولی فقیه درخصوس حمایت ازکارگران ماکارگران میراث فرهنگی ازفرودین تاالان حقوق وبیمه دریافت نکردیم ازشمادرخواست حمایت داریم

باسلام آ یا کسی هست جلوی این اسب افسار گریختیه قیمت ها را بگیرد

اداره راه و شهرسازی نسبت به یکطرفه نمودن جاده کمربندی بیرجند حدفاصل فرودگاه تا ورزشگاه غدیر اقدام فرماید. عرض کم این مسیر و تاریکی جاده با توجه به تردد خودروهای سنگین بسیار خطرناک است.

باعرض سلام خدمت ریاست محترم دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با اینکه وضیعت ویروس در استان قرمز است چرا کلاسهای آموزشی و آزمایشگاهها در دانشگاه برگزار میشود

باسلام وضعیت آنتن دهی موبایل در شهرک امام علی (ع) با 1500خانوار بشدت ضعیف است لطفا مسئولین مخابرات رسیدگی کنید

باسلام وعرض خسته نباشید به تمام بزرگوارا روزنامه . به این اقایان که هروز نطق می کنند ماسک ارزان داریم واکسن کرونا رسید پس کجاست اگر برای خودشان است قبول ازاول تاریخ خون مسولین ازمحرومین رنگین تر بودا واگر دروغ است دروغ گناه کبیره است باتشکر

سلام چرا فیبر نوری مسیر نهبندان به شهداد را کسی پیگیری نمی کند که ما احالی روستا های دهسلم و چاهداشی از اینترنت پر سرعت برخوردار بشیم واز شاد بتونیم برای فرزندانمون استفاده کنیم لطفا پیگیری کنید

سلام برای سومین زمستان است که لوله گاز تا اول روستای پیرزنوک امده ولی هنوز اقدامی برای نصب علمک انجام نشده است در زمستان هم نفت نمیدهند که شما گاز دارید

با سلام
اقدام در بازگشایی مدارس و حضور فیزیکی دانش اموزان در مدارس از بززگترین خطاهای مدیریتی دولت یا ریس جمهور یا هر مرجعی است که این تصمیم رو گرفته اند .

دولت یا وزارت اموزش و پرورش یا رئیس جمهور با چه فکر و منطقی مدارس رو حضوی کردند ؟ ؟
حتما باید تعداد زیادی دانش اموز مبتلا بشنوند ?

باسلام ازشهرداری درخواست دارم باکاسبانی که سدمعبرمیکنند برخوردکند سرکوچه نواب صفوی 18جلوبندی سازخودرو باعث سدمعبرمی شود وهرلحظه خدای نکرده شاید اتفاق ناگواری بیفتدلطفا پیگیری فرمایید

سلام
مدتی است که بعد از اجرای بلوار خیابان ملاصدرا ، کار به حال خود رها شده!
لطفا برای تکمیل و رفع نواقص، شهرداری محترم چاره ای بیاندیشد!

شهرداری محترم بیرجند عرض سلام و خدا قوت!
لطفا تکمیل و زیبا سازی بلوار ملاصدرا را در دستور کار خود قرار دهید!

باسلام اداره کل راه و راهداری لطف کنند فبل از انکه اتفاقی برای شهروندان در مسیر انتهای خیابان شهید اوینی به سمت اداره راه بیفتد لا اقل دو طرف خیابان را اسفالت نمایند

مشاوره/چگونه همسر شادی باشیم؟

راز و رمز شاد بودن در زندگی مشترک

چگونه همسر شادی باشیم؟

نکته اصلی ازدواج سالم و پایدار، حفظ شادی و خوشبختی در روابط است. مهم نیست چه چالش‌هایی در زندگی شما وجود دارد، شما باید برای حفظ زندگی و حتی سلامتی‌تان شعله شادی و خنده را در ازدواج خود متعادل نگه‌دارید اما چگونه؟!
شادی،زندگی مشترک،سلامتی،همسران شاد،شریک زندگی،محبت کلامی،تفریح دو نفره،استرس زا،خرج و مخارج زندگی،مقایسه کردن،مهربانی،غر زدن،مثبت اندیش،بی احترامی ،کنایه زدن

بر اساس مطالعه جدیدی که محققان انجمن علوم روانشناسی انجام داده‌اند، این گفته قدیمی «همسر شاد، زندگی شاد» می‌تواند درست باشد. این گروه دریافتند که وقتی همسران از زندگی خود رضایت دارند، نه‌تنها در روابطشان شادتر هستند، بلکه داشتن همسر شاد ضامن سلامت شما بوده و در افزایش طول عمر زوجین مؤثر است اما باید واقع‌بین باشید که حتی همسران شاد و پرانرژی هم همیشه نمی‌توانند شاد باشند؛ به‌هرحال در کنار شادی، غم هم هست اما مهم این است که شما راز و رمز شاد بودن را به‌عنوان شریک زندگی بلد باشید. برای شاد بودن نه نیازی به ثروت زیاد دارید و نه شرایط زندگی و کار آن‌چنانی؛ بلکه شاد بودن قواعدی دارد که کافی است آنها را رعایت کنید.

نقش مرد در شادی زن

برخی افراد معیارهای خاصی برای شاد بودن دارند؛ عده‌ای شادی را در پول و ثروت می‌دانند و عده‌ای در رسیدن به آرزوها اما شادی در زندگی مشترک با چیزهای کوچک هم قابل‌دستیابی است. شادی زن مساوی با شادی همه اهالی خانه است اما این شادی تا حد بسیار زیادی به دست مرد خانه حاصل می‌شود؛ چنانچه کارهای خیلی کوچکی که چندان به چشم مردان نمی‌آید، می‌توانند زنان را چنان شاد کند که این شادی به خود مردان منتقل شود.
بهترین و مؤثرترین کارهایی که باعث ایجاد شادی در زنان می‌شود عبارت است از:
– محبت را فراموش نکنید
فراموش نکنید که زن‌ها تا لحظه مرگشان هم منتظر نوازش و محبت از همسرشان هستند و از شما توقع محبت دارند؛ پس اگر زن شادی می‌خواهید از محبت کلامی(گفتن کلمات محبت‌آمیز، تحسین او در جمع و خلوت و بالا بردن اعتمادبه‌نفس او) و محبت عملی(خرید هدیه، وقت گذاشتن با او، تفریح‌های دونفره و…) دریغ نکنید.
– در کارهای خانه به همسرتان کمک کنید
انجام کارهای بیرون و داخل خانه بسیار استرس‌زا و خسته‌کننده است و باعث می‌شود زن دیگر فرصتی برای رسیدگی به ‌سلامت جسمی و روحی خود نداشته باشد؛ بنابراین کمک به زن در انجام کارهای خانه و تقسیم‌ کارها تا حد زیادی می‌تواند سطح استرس را کاهش داده و آنها را خوشحال کند. شما با این کار با یک تیر دو نشان خواهید زد؛ محبت به همسر و کمک به او در کار انجام کارهای خانه.
– همسرتان را در جریان قرارها، تصمیمات و مسئولیت‌هایتان قرار دهید
به‌عنوان یک مرد که تمام‌ روز کار می‌کند، ممکن است قرارها، تصمیمات و مسئولیت‌های زیادی داشته باشید که اگر همسرتان را از آنها مطلع نکنید، او احساس طرد شدن و موردقبول نبودن خواهد کرد. شاید باورتان نشود اما رعایت همین نکته گاهی چنان احساس آرامش و غروری به زن می‌دهد که می‌تواند باعث شادی و خوشحالی او شود.
– زندگی را از یکنواختی دربیاورید
چند سال بعد از زندگی مشترک، روزمرگی و یکنواختی کم‌کم روی زندگی شما سایه می‌افکند اما یکنواختی می‌تواند هرکسی را دل‌زده و ناراحت کند، پس نگذارید روند یکنواخت زندگی، شادی را نابود کند؛ رفتن هفته‌ای یک‌ بار به سینما، گشت زدن در پاساژها و فروشگاه‌های زنجیره‌ای، رفت‌وآمد با دوستان و آشنایان، تماشای فیلم موردعلاقه و… می‌تواند زندگی را از یکنواختی دربیاورد.
– خرج و مخارج زندگی را مدیریت کنید
شرایط مالی‌تان را برای یک زندگی شاد تنظیم کنید. اگر می‌خواهید وامی بگیرید یا به تفریح بروید، دخل‌وخرجتان را بررسی کنید تا دچار مشکل نشوید. اگر برای بدهی‌ها و آینده فکری نکنید، همسرتان شاد نخواهد بود؛ پس هوشمندانه خرج کنید تا هر دوی شما شاد باشید.

نقش زن در شادی مرد

اتفاقات بیرونی تأثیر چندانی بر روی شاد بودن و خوشبختی شما ندارد، بلکه شادی از درون خود آدم‌ها شکل می‌گیرد. اگر کسی از درون افسرده و غمگین باشد و نتواند انرژی‌های منفی زندگی را از خود دور کند، هرچقدر هم محیط بیرون شاد باشد، این فرد از درون شاد نخواهد بود اما معمولاً تمرکز بر روی چند عامل احساس رضایت و شادی زنان را تحت

گاهی بی‌احترامی نسبت به خانواده یکدیگر، کنایه زدن‌ها و کوتاه نیامدن‌ها کم‌کم طرف مقابل را برای ادامه زندگی سرد می‌کند. مواظب رفتار و کلامتان باشید تا همیشه خوشبخت و شاد بمانید

تأثیر قرار می‌دهد:
– مقایسه کردن زندگی خود با دیگران
– فکر کردن به گذشته و آینده
– تمرکز بر روی نداشته‌ها
– دنبال مقصر گشتن برای اشتباهات
– راضی نگه‌داشتن همه از خود
بنابراین زنان به‌جای تمرکز بر روی نکات منفی بهتر است زمان خود را صرف راهکارهای مثبت برای ایجاد شادی و نشاط در زندگی مشترک نمایند. برای شاد کردن مرد زندگی‌تان نیازی نیست حتماً شوخ‌طبع و بذله‌گو باشید بلکه گاهی انجام کارهای موردعلاقه همسرتان می‌تواند باعث ایجاد شادی در او شود:
– لباس‌هایی که او دوست دارد را بپوشید و حداقل دو بار در هفته غذاهای موردعلاقه او را درست کنید.
– قدردانی، احترام و استفاده از واژه‌های شخصیتی مثل صبور، مهربان، پرقدرت و حامی باعث می‌شود تا مرد احساس غرور کرده و در مقابل رضایت و انگیزه‌اش برای زندگی چندین برابر بیشتر شود.
– غر نزنید؛ غر زدن خطرناک‌ترین آفت زندگی مشترک است. وقتی همسرتان به خانه می‌آید مدام در مورد چیزهای مختلف به او غر می‌زنید. هرچقدر هم که محتوای این غر زدن‌ها درست باشد به خاطر لحن آزاردهنده، بر مشکلات اضافه می‌کند و این حس را در همسرتان بیدار می‌کند که او فرد باارزشی در زندگی شما نیست.
– اگر واقعاً می‌خواهید همسرتان را خوشحال کنید، نشان دهید که واقعاً به او اعتماد دارید. به‌جای بازجویی و چک کردن همسرتان به او عشق و محبت هدیه کرده و بر روی اعتمادبه‌نفس خود کارکنید.

چند نکته مشترک به زنان و مردان

اگر به همسر و میزان بالا بردن رضایت از زندگی علاقه‌مند هستید، نکات زیر را رعایت کنید:
– اولین قدم برای خوشحال کردن همسرتان تولید شادی در درون خود است. اگر توانایی شاد کردن خود را ندارید، نمی‌توانید همسرتان را خوشحال کنید؛ بنابراین، بیاموزید که چگونه یک شخص شوخ‌طبع، مثبت اندیش و فعال باشید. تمرکز و فکر کردن به خاطرات شیرین و تلخ گذشته شمارا به یک شخص افسرده تبدیل خواهد کرد.
– ناملایمات و ناراحتی‌های کوچک را نادیده بگیرید. اگر قرار باشد سر هر مسئله کوچک و پیش‌پاافتاده‌ای دعوا و جنجال به پا کنید، واقعاً بعد از یک مدتی ازنظر روحی مریض خواهید شد. اگر آن‌قدر که خودتان را درگیر مسائل جزئی می‌کنید، همان وقت را صرف مسائل عاشقانه کنید، قطعاً زندگی شاد و پایداری خواهید داشت.
– گاهی بی‌احترامی نسبت به خانواده یکدیگر، کنایه زدن‌ها و کوتاه نیامدن‌ها کم‌کم طرف مقابل را برای ادامه زندگی سرد می‌کند. مواظب رفتار و کلامتان باشید تا همیشه خوشبخت و شاد بمانید.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو + شانزده =

wfn_ads
روزنامه امروز خراسان جنوبی

خوش آمدید

ورود

ثبت نام

بازیابی رمز عبور