پیام شهروند

سلام برای سومین زمستان است که لوله گاز تا اول روستای پیرزنوک امده ولی هنوز اقدامی برای نصب علمک انجام نشده است در زمستان هم نفت نمیدهند که شما گاز دارید

با سلام
اقدام در بازگشایی مدارس و حضور فیزیکی دانش اموزان در مدارس از بززگترین خطاهای مدیریتی دولت یا ریس جمهور یا هر مرجعی است که این تصمیم رو گرفته اند .

دولت یا وزارت اموزش و پرورش یا رئیس جمهور با چه فکر و منطقی مدارس رو حضوی کردند ؟ ؟
حتما باید تعداد زیادی دانش اموز مبتلا بشنوند ?

باسلام ازشهرداری درخواست دارم باکاسبانی که سدمعبرمیکنند برخوردکند سرکوچه نواب صفوی 18جلوبندی سازخودرو باعث سدمعبرمی شود وهرلحظه خدای نکرده شاید اتفاق ناگواری بیفتدلطفا پیگیری فرمایید

سلام
مدتی است که بعد از اجرای بلوار خیابان ملاصدرا ، کار به حال خود رها شده!
لطفا برای تکمیل و رفع نواقص، شهرداری محترم چاره ای بیاندیشد!

شهرداری محترم بیرجند عرض سلام و خدا قوت!
لطفا تکمیل و زیبا سازی بلوار ملاصدرا را در دستور کار خود قرار دهید!

باسلام اداره کل راه و راهداری لطف کنند فبل از انکه اتفاقی برای شهروندان در مسیر انتهای خیابان شهید اوینی به سمت اداره راه بیفتد لا اقل دو طرف خیابان را اسفالت نمایند

سلام : از پارک وسایط نقلیه سنگین در خیابان سپیده ، سپیده 4 به سطوح آمده ایم. از مسوولان پلیس راهور خواهش می کنیم ی فکری برای بردارند. ورودی سپیده 4 به یک پایانه تبدیل شده است. بنده بارها شاهد بوده ام که عوامل گشت پلیس راهور از این خیابان عبور کرده اند و هیچ برخوردی با آنها نکرده اند.

سلام خدمت نماینده شهرستان نهبندان چرا بعد 5 ماه از خدمت جنابعالی هنوز به مشکلات شهرستان رسیدگی نشده مثال جاده ترانزیتی نهبندان به شهداد که هنوز هیچ اقدامی انجام نشده و حدود 2 سال هست که بسته شده ورفت و آمد در ان در جریان نیست وچرا هیچ کس پا سخگو نیست

سلام جاداره اززحمات بسیارسخت کادردرمان تشکرکنم بخصوص ازهمه عزیزان خدمهای بخشهای کوید19اجرشان باسیدشهدا

عزیزم نشستن 8 الی 9 ساعت پشت سیستم که شاید در بعضی روزها بیشتر هم بشود را با در نظر گرفتن تسهیلاتی که به این قشر پرداخت می گردد را با هم مقایسه کنید در این شرایطی که همکاران بانکی با خطرات این بیماری مهلک خالصانه در حال انجام وظیفه هستند قدری بیاندشید

سلام خدمت جناب مدیر کل ورزش و جوانان چرا در مورد مجمع هیات اسکیت شفاف سازی نمیکنبن که ما هم بدانیم؟؟؟؟؟

سلام جناب مدیر کل محترم ورزش و جوانان چرادرموردابطال رای مجمع هیت اسکیت شفاف سازی نمیکنید ؟؟؟

با سلام به گفته رییس جمهور بالاترین مقام اجرایی کشور برای وام های خوداشتغالی 2 ماه تنفس در نظر گرفته شد من 1 ماه را اشتباه زودتر پرداخت کردم ولی بانک ملت شعبه معلم قسط دوم را هم در سررسید قسط منظور کرد هم دیرکرد به آن اضافه کرد لطفاً به فکر مردم هم باشید

سلام و خداقوت.درخیابان پاسداران حدفاصل میدان جانبازان و تقاطع شهید محلاتی حداقل دومورد نیاز به محل عبور ویلچری میباشد که اقدامی نشده.

مشاوره/همه چیز درباره افراد حساس/ چگونه حساسیت خود را بر طرف کنیم؟

همه چیز درباره افراد حساس/ چگونه حساسیت خود را بر طرف کنیم؟

حساس بودن، یکی از ویژگی‌های شخصیتی است که اگر به صورت پیشرونده عمل کند می‌تواند برای فرد و اطرافیانش آسیب زا باشد.

به گزارش خبرنگار حوزه ازدواج و خانواده گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، یک ماهی از تولد بیست سالگی اش می‌گذرد، امّا گویی خیال بزرگ شدن ندارد چرا که هنوز برای کوچک‌ترین و بی اهمیت‌ترین مسئله‌ای بغض می کند و اشک از چشمانش جاری می‌شود و حتی اگر خودش هم نخواهد، امّا این اشک هایش چاره ساز کار‌ها و تصمیم هایش می شود و این طور, حرفش را به کُرسی می‌نشاند.
البته اطرافیانش هم بی تقصیر نیستند چرا که هرآن چه بخواهد را به سرعت برایش مهیا می‌کنند و می‌گویند که نمی‌خواهند چیزی به دلِ این دختر بماند.
این بخشی از صحبت‌های مادری  است که از حساس بودن بی حد و حصر دخترش می‌گوید که از همان کودکی با این ویژگی شخصیتی او مشکل داشته است و تاکید می‌کند که یکی از اختلاف‌های مهم او و همسرش به خاطر این موضوع است چرا که مخالف فراهم کردن سریع تمام امکانات برای دخترشان و لوس کردن  اوست.
در ادامه, همسرش با تایید این صحبت‌ها می‌گوید که دخترشان روحیه بسیار حساسی دارد تا جایی که از کودکی، وقتی با کوچک‌ترین مسئله‌ای روبرو می‌شد سریع اشک می‌ریخت و او هم که طاقت این موضوع را ندارد و دلش نمی‌خواهد چیزی به دل تنها دخترش بماند، برای فراهم کردن تمامی امکانات برای او از هیچ کوششی دریغ نمی‌ورزد.
حساس بودن، یکی از ویژگی‌های شخصیتی است که اگر میزان آن در افراد زیاد باشد می‌تواند در زمره ویژگی‌های نامطلوب قرار گیرد و برای فرد و اطرافیانش آسیب‌هایی به همراه داشته باشد.
افرادی که دارای ویژگی اخلاقی حساسیت هستند در مقایسه با دیگر افراد, ذهن متفاوت تری دارند که این موضوع ناشی از دلایل بیولوژیکی است چرا که این افراد نه تنها سیستم عصبی نسبتا متفاوتی دارند بلکه تغییرات موجود در سطح مغز آن‌ها کمتر از افرادی است که دارای چنین ویژگی شخصیتی نیستند.
سجاد کریمان مجد روانشناس و مشاور خانواده در گفت‌وگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان، در رابطه با حساس بودن برخی از افراد، اظهار کرد: انسان‌های حساس بیشتر از  افراد دیگر در فرایند ارتباطی خود زجر می‌کِشند، زیرا آن‌ها افرادی هستند که حرف هایشان معمولا به بغض و گریه تبدیل می‌شود و یا داد می‌زنند و قهر می‌کنند تا جایی که نمی‌توانند حرف خود را به راحتی بیان کنند.
وی بیان کرد: ویژگی شخصیتی حساسیت، دلایل مختلف تربیتی و ژنتیکی دارد و به دلیل این که، افراد حساس و زودرنج در بروز این  رفتار‌های خود، هیچ گونه تقصیری ندارند باید کاملا آن‌ها را درک و سپس با این گونه افراد، در خصوص مسائلی که نسبت به آن حساسیت بیشتری دارند، گفت و گو کرد.
این روانشناس تصریح کرد: گاهی اوقات، حساسیت و زودرنجی فرد به نوع تربیت او ارتباط دارد چرا که از کودکی به صورتی تربیت شده که خواسته‌ها و موردعلاقه هایش را بدون هیچ گونه تلاشی و یا حتی با یک لجبازی و داد و بیداد راه انداختن بدست آورده است چرا که هیچ زمانی یاد نگرفته است که زمان باید بگذرد تا بتواند به مقصود خود برسد و همیشه شرایط به گونه‌ای نیست که بلافاصله به نتیجه دلخواه برسد.
کریمان مجد گفت: فرد زود رنج و حساس همیشه یاد گرفته است که در زندگی اش می‌تواند با قهر کردن یا اشک ریختن به خواسته خود دست پیدا کند و همین موضوع باعث کاهش میزان تاب آوری او نیز شده است. از اینرو، فردی که در کودکی خود تاب آوری پایینی داشته باشد قطعا در دوره بزرگسالی خود نیز زودرنج و حساس خواهد بود.
وی ادامه داد: حساسیت گروه دیگری از افراد ناشی از نوع شخصیت آن هاست. یعنی افرادی که در طرحواره استحقاق، بی ارزشی و یا نقص شرم قرار می‌گیرند احتمال بالا بودن حساسیت آن‌ها در مقایسه با دیگران بیشتر است.
این روانشناس با اشاره به حساسیت و زودرنجی ناشی از خودشیفتگی برخی از افراد تاکید کرد: افراد خودشیفته با میزان حساسیت و زودرنجی بالا نه تنها نمی‌توانند نظرات مخالف خود را بشنوند بلکه نمی‌توانند در مقابل چنین نظراتی دوام بیاورند. به همین خاطر، اگر با پاسخ منفی دیگران روبرو شوند و از دیگران نه بشنوند سریع به آن‌ها بر می‌خورد.

کریمان مجد با بیان اینکه حساسیت و زودرنجی برخی از افراد ناشی از افسردگی شان است، بیان کرد: برخی از افراد به دلیل داشتن اختلالات افسردگی، بسیار حساس و زودرنج هستند تا جایی که حتی اگر در اصلاح عامیانه فردی به آن‌ها بگوید که ” بالای چشمشان ابروست ” ناراحت شده و در برخی از مواقع هم به سرعت به این موضوع واکنش نشان می‌دهند.

وی تصریح کرد: حساسیت بالای برخی از افراد به ویژه آن دسته که در جامعه از جایگاه خاصی برخوردار هستند نه تنها باعث بد حالی خودشان بلکه موجب ناراحتی اطرافیانشان هم می‌شود؛ به طوری که این ویژگی شخصیتی آن‌ها نه تنها ارتباط آن‌ها با دیگران را دردناک‌تر می‌کند بلکه باعث فاصله گرفتن دیگران از خودشان هم می‌شود که این موارد نیز به خودی خود به بیشتر شدن حساسیت‌ها و رنجیده خاطر شدن این گونه افراد دامن می‌زند.
این روانشناس با اشاره به تنها بودن افراد حساس و زودرنج گفت: آدم‌های حساس، اغلب تنها هستند چرا که دیگران به دلیل رفتار‌های همراه با قهر یا گریه شان از آن‌ها فاصله می‌گیرند که این می‌تواند آسیب‌های جدی به همراه داشته باشد.
کریمان مجد ادامه داد: برای این که بتوان فارغ از دلایل حساسیت افراد حساس و زودرنج، ارتباط صحیحی با آن‌ها داشت, در مرحله اول باید آن‌ها را به خوبی درک کرد و نباید دو خصیصه حساسیت و زودرنجی آن‌ها را به طور مداوم جلوی چشمشان آورد چرا که این کار باعث تقویت بیشتر این ویژگی‌ها می‌شود.
وی افزود: اگرچه همدلی کردن با این افراد می‌تواند بسیار کمک کننده باشد امّا  اگر این حساسیت و زودرنجی آن ها بسیار زیاد باشد, مراجعه کردن به روانشناس و روان درمانی  می تواند بسیار موثر است چرا که این افراد با سپری کردن فرایند درمان می توانند تا حد زیادی بهبود یابند.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 1 =

wfn_ads
روزنامه امروز خراسان جنوبی

خوش آمدید

ورود

ثبت نام

بازیابی رمز عبور