پیام شهروند

باسلام وضعیت آنتن دهی موبایل در شهرک امام علی (ع) با 1500خانوار بشدت ضعیف است لطفا مسئولین مخابرات رسیدگی کنید

باسلام وعرض خسته نباشید به تمام بزرگوارا روزنامه . به این اقایان که هروز نطق می کنند ماسک ارزان داریم واکسن کرونا رسید پس کجاست اگر برای خودشان است قبول ازاول تاریخ خون مسولین ازمحرومین رنگین تر بودا واگر دروغ است دروغ گناه کبیره است باتشکر

سلام چرا فیبر نوری مسیر نهبندان به شهداد را کسی پیگیری نمی کند که ما احالی روستا های دهسلم و چاهداشی از اینترنت پر سرعت برخوردار بشیم واز شاد بتونیم برای فرزندانمون استفاده کنیم لطفا پیگیری کنید

سلام برای سومین زمستان است که لوله گاز تا اول روستای پیرزنوک امده ولی هنوز اقدامی برای نصب علمک انجام نشده است در زمستان هم نفت نمیدهند که شما گاز دارید

با سلام
اقدام در بازگشایی مدارس و حضور فیزیکی دانش اموزان در مدارس از بززگترین خطاهای مدیریتی دولت یا ریس جمهور یا هر مرجعی است که این تصمیم رو گرفته اند .

دولت یا وزارت اموزش و پرورش یا رئیس جمهور با چه فکر و منطقی مدارس رو حضوی کردند ؟ ؟
حتما باید تعداد زیادی دانش اموز مبتلا بشنوند ?

باسلام ازشهرداری درخواست دارم باکاسبانی که سدمعبرمیکنند برخوردکند سرکوچه نواب صفوی 18جلوبندی سازخودرو باعث سدمعبرمی شود وهرلحظه خدای نکرده شاید اتفاق ناگواری بیفتدلطفا پیگیری فرمایید

سلام
مدتی است که بعد از اجرای بلوار خیابان ملاصدرا ، کار به حال خود رها شده!
لطفا برای تکمیل و رفع نواقص، شهرداری محترم چاره ای بیاندیشد!

شهرداری محترم بیرجند عرض سلام و خدا قوت!
لطفا تکمیل و زیبا سازی بلوار ملاصدرا را در دستور کار خود قرار دهید!

باسلام اداره کل راه و راهداری لطف کنند فبل از انکه اتفاقی برای شهروندان در مسیر انتهای خیابان شهید اوینی به سمت اداره راه بیفتد لا اقل دو طرف خیابان را اسفالت نمایند

سلام : از پارک وسایط نقلیه سنگین در خیابان سپیده ، سپیده 4 به سطوح آمده ایم. از مسوولان پلیس راهور خواهش می کنیم ی فکری برای بردارند. ورودی سپیده 4 به یک پایانه تبدیل شده است. بنده بارها شاهد بوده ام که عوامل گشت پلیس راهور از این خیابان عبور کرده اند و هیچ برخوردی با آنها نکرده اند.

سلام خدمت نماینده شهرستان نهبندان چرا بعد 5 ماه از خدمت جنابعالی هنوز به مشکلات شهرستان رسیدگی نشده مثال جاده ترانزیتی نهبندان به شهداد که هنوز هیچ اقدامی انجام نشده و حدود 2 سال هست که بسته شده ورفت و آمد در ان در جریان نیست وچرا هیچ کس پا سخگو نیست

سلام جاداره اززحمات بسیارسخت کادردرمان تشکرکنم بخصوص ازهمه عزیزان خدمهای بخشهای کوید19اجرشان باسیدشهدا

عزیزم نشستن 8 الی 9 ساعت پشت سیستم که شاید در بعضی روزها بیشتر هم بشود را با در نظر گرفتن تسهیلاتی که به این قشر پرداخت می گردد را با هم مقایسه کنید در این شرایطی که همکاران بانکی با خطرات این بیماری مهلک خالصانه در حال انجام وظیفه هستند قدری بیاندشید

سلام خدمت جناب مدیر کل ورزش و جوانان چرا در مورد مجمع هیات اسکیت شفاف سازی نمیکنبن که ما هم بدانیم؟؟؟؟؟

مشاوره/تکنیک‌های ابراز خشم بدون آسیب به دیگران

تکنیک‌های ابراز خشم بدون آسیب به دیگران

خشم سالم یکی از راه‌های مراقبت از خود محسوب می‌شود که با فراگیری چند تکنیک ساده، می‌توان آن را بدون آسیب به دیگران بروز داد.

طاهر علیزاده متخصص روانشناسی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه کلینیک گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، در خصوص ابراز خشم گفت: خشم یکی از احساسات طبیعی و مفید انسانی محسوب می‌شود که در واقع تداوم نسل انسانی مدیون استفاده مناسب از این احساس بوده است. کاربرد خشم سالم مواردی مانند مراقبت از خود، جلوگیری از تجاوز به حریم شخصی، رفع موانع و واکنش به ناکامی‌ها را شامل می‌شود.

او در ادامه افزود: در صورتی که از خشم استفاده به جا و درست شود، مشکل خاصی ایجاد نمی‌شود؛ اما باید به این نکته توجه داشت که خشم و عصبانیت شدید خطر آسیب به دیگران و قطع ارتباط بیرونی را در پی دارد. انسان‌های سالم زمان عصبانیت درجاتی از استرس را هم تجربه می‌کنند. اضطراب در خشم این پیام را به ما می‌دهد که مراقب ناراحتی افرادی که به آن‌ها وابسته هستیم و یا دوستشان داریم، باشیم.

علیزاده تشریح کرد: تنظیم و تعادل بین مراقبت از خود و دیگری در زمان عصبانیت کار بسیار دشواری است به همین دلیل، تجربه احساس خشم یکی از نمونه کار‌های تعارض‌زا در بین انسان‌ها محسوب می‌شود. اگر کارکرد احساس خشم را جدایی، فاصله گرفتن و مراقبت از خود در نظر بگیریم؛ احساس مقابل یعنی عشق و دوست داشتن که میل به پیوند و صمیمیت را در پی دارد؛ در واقع به نوعی اختلالات روانی، ناتوانی در تنظیم و تعادل بین احساس عشق و خشم را ایجاد می‌کند.

این متخصص روانشناسی افزود: باید به این نکته توجه داشته باشیم که احساس سالم خشم با پرخاشگری ناسالم، متفاوت است. کسانی که ظرفیت تجربه و تحمل احساس خشم را ندارند، به هنگام خشم به جای تجربه احساس به شکل فیزیکی و شناختی؛ خشم را برون ریزی می‌کنند و تمایل دارند خود را با شکستن وسایل و یا درگیری فیزیکی با افراد آرام کنند.

خشم

او بیان کرد: انسان‌های سالم به جای برون ریزی احساس، با آگاهی درباره عصبانیت خود، از این احساس از طریق ابراز کلامی برای مراقبت از خود استفاده می‌کنند؛ بنابراین تجربه طبیعی احساس خشم بدون برون ریزی و تبدیل آن به قاطعیت علاوه بر آن که آسیب زا نیست، می‌تواند فوائد مثبت روانشناسی را برای این افراد به دنبال داشته باشد.

علیزاده در ادامه به تشریح چند نوع خشم ناسالم پرداخت و گفت: یکی از انواع خشم، خشم فرافکنانه است؛ اگر بدون شواهد و دلایل واقعی و بر اساس ذهن خوانی‌ها و مشکلات درونی خشم را تجربه کنیم، با خشم فرافکنانه رو‌ به‌ رو می‌شویم. علاوه بر اینکه یک تجربه ناسالم است، روابط سالم ما را نیز تهدید کرده و اختلالات روانی را تشدید می‌کند. به عنوان مثال اگر تصور کنیم که شخصی هر روز پشت سر ما صحبت می‌کند و بدون دلایل و شواهد کافی عصبانی شویم؛ دچار خشم فرافکنانه شده‌ایم. برای خنثی کردن این نمونه خشم‌ها در ابتدا توجه به شواهد بیرونی بسیار اهمیت دارد که باید از خود بپرسیم آیا دلایل کافی برای فرضیه ما وجود دارد و بعد از آن نسبت به تعارضات درونی خود تمرکز کنیم تا بتوانیم به پاسخ این مشکل برسیم.

 

این متخصص روانشناسی افزود: خشم جابه‌جا شده، نوع دیگری از خشم ناسالم است که برخی افراد به این دلیل که توانایی نشان دادن خشم خود را به فرد اصلی ندارند؛ آن را نسبت به یک شخص دیگر یا کارمند زیردست خود ابراز می‌کنند. توجه به منبع اصلی خشم می‌تواند در خنثی کردن این خشم ناسالم به افراد کمک کند.

خشم دوپاره شده یکی دیگر از انواع خشم ناسالم است که علیزاده در این باره تشریح کرد: تمام انسان‌ها ترکیبی از خوبی و بدی‌ هستند و هر شخص نقائص و کمالات خاص خود را دارد. اگر زمان اختلاف و تنش‌ با یک فرد، خوبی‌های او را نادیده بگیریم و فقط نسبت به حرکت ناکام کننده و بدی‌ها تمرکز کنیم؛ با خشم دوپاره شده رو به رو خواهیم شد. توصیه می‌شود در این شرایط به تاریخچه خوبی و لطف‌ها توجه شود تا بتوان خشم دوپاره شده را کنترل کرد.

او اضافه کرد: خشم ناشی از خودشیفتگی, از انواع دیگر خشم ناسالم است؛ افراد خودشیفته به دلیل خودمحوری و انتظارات نامعقولی که دارند، تصور می‌کنند دیگران باید خواسته آن‌ها را به طور کامل انجام دهند و زمانی که کسی نخواهد یا نتواند خواسته فرد خودشیفته را برآورده کند؛ فرد دچار خشم ناشی از خودشیفتگی می‌شود. به هر میزان که انتظارات ما از دیگران افزایش پیدا کند، ناکامی خود ما بیشتر می‌شود و در نتیجه عصبانیت زیادی را تجربه خواهیم کرد.

تکنیک‌های مدیریت خشم

این مشاور تصریح کرد: تکنیک‌های بسیاری در رابطه با مدیریت خشم وجود دارد که عمده هدف آن جلوگیری از تبدیل خشم به پرخاش یا همان برون ریزی است. در تکنیک‌هایی مانند شمارش اعداد از ۱ تا ۱۰، تنفس عمیق، ترک محیط، اجتناب از بحث کردن، فرصت برای ایجاد حواس پرتی و خرید وقت, فرصت کافی برای کنترل خشم ایجاد می‌شود که می‌توان با بکارگیری آن‌ها برون ریزی و پرخاشگری را به تعویق انداخت. توجه به این  تکنیک‌ها بعد از شناخت ریشه خشم ناسالم می‌تواند به ما در کنترل آن کمک کند.

خشم

علیزاده گفت: برخی از افراد که شخصیت منفعل و پرخاشگر دارند، تصور می‌کنند اگر به خشم و عصبانیت سالم خود بی‌توجهی کنند حال خوبی خواهند داشت؛ اما نکته حائز اهمیت این است که بی توجهی و سرکوب آن باعث رسوب خشم به شکل استعاری می‌شود و می‌تواند زمینه ساز خشم فورانی باشد که برای خود فرد و طرف مقابل بسیار خطرناک است؛ بنابراین ابراز سالم و قاطعانه خشم که هدف آن مراقبت از خود است، سالم‌ترین روش ممکن برای کنترل و مدیریت آن است.

این متخصص روانشناسی در پایان بیان کرد: اگر با تأمل، درمان و تمرین بتوانیم در ابتدا احساس خشم را به شکل درون روانی تجربه کنیم و نسبت به آن آگاه باشیم و خشم خود را به پرخاش و برون ریزی تبدیل نکنیم؛ همچنین در صورتی که ریشه‌های خشم ناسالم را شناسایی و خنثی کرده و در مواقع خشم سالم این احساس را به قاطعیت و دفاع از خود تبدیل کنیم، در نهایت می‌توانیم با کنترل این احساس زندگی سالم و بهتری را داشته باشیم.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × دو =

wfn_ads
روزنامه امروز خراسان جنوبی

خوش آمدید

ورود

ثبت نام

بازیابی رمز عبور