پیام شهروند

سلام برای سومین زمستان است که لوله گاز تا اول روستای پیرزنوک امده ولی هنوز اقدامی برای نصب علمک انجام نشده است در زمستان هم نفت نمیدهند که شما گاز دارید

با سلام
اقدام در بازگشایی مدارس و حضور فیزیکی دانش اموزان در مدارس از بززگترین خطاهای مدیریتی دولت یا ریس جمهور یا هر مرجعی است که این تصمیم رو گرفته اند .

دولت یا وزارت اموزش و پرورش یا رئیس جمهور با چه فکر و منطقی مدارس رو حضوی کردند ؟ ؟
حتما باید تعداد زیادی دانش اموز مبتلا بشنوند ?

باسلام ازشهرداری درخواست دارم باکاسبانی که سدمعبرمیکنند برخوردکند سرکوچه نواب صفوی 18جلوبندی سازخودرو باعث سدمعبرمی شود وهرلحظه خدای نکرده شاید اتفاق ناگواری بیفتدلطفا پیگیری فرمایید

سلام
مدتی است که بعد از اجرای بلوار خیابان ملاصدرا ، کار به حال خود رها شده!
لطفا برای تکمیل و رفع نواقص، شهرداری محترم چاره ای بیاندیشد!

شهرداری محترم بیرجند عرض سلام و خدا قوت!
لطفا تکمیل و زیبا سازی بلوار ملاصدرا را در دستور کار خود قرار دهید!

باسلام اداره کل راه و راهداری لطف کنند فبل از انکه اتفاقی برای شهروندان در مسیر انتهای خیابان شهید اوینی به سمت اداره راه بیفتد لا اقل دو طرف خیابان را اسفالت نمایند

سلام : از پارک وسایط نقلیه سنگین در خیابان سپیده ، سپیده 4 به سطوح آمده ایم. از مسوولان پلیس راهور خواهش می کنیم ی فکری برای بردارند. ورودی سپیده 4 به یک پایانه تبدیل شده است. بنده بارها شاهد بوده ام که عوامل گشت پلیس راهور از این خیابان عبور کرده اند و هیچ برخوردی با آنها نکرده اند.

سلام خدمت نماینده شهرستان نهبندان چرا بعد 5 ماه از خدمت جنابعالی هنوز به مشکلات شهرستان رسیدگی نشده مثال جاده ترانزیتی نهبندان به شهداد که هنوز هیچ اقدامی انجام نشده و حدود 2 سال هست که بسته شده ورفت و آمد در ان در جریان نیست وچرا هیچ کس پا سخگو نیست

سلام جاداره اززحمات بسیارسخت کادردرمان تشکرکنم بخصوص ازهمه عزیزان خدمهای بخشهای کوید19اجرشان باسیدشهدا

عزیزم نشستن 8 الی 9 ساعت پشت سیستم که شاید در بعضی روزها بیشتر هم بشود را با در نظر گرفتن تسهیلاتی که به این قشر پرداخت می گردد را با هم مقایسه کنید در این شرایطی که همکاران بانکی با خطرات این بیماری مهلک خالصانه در حال انجام وظیفه هستند قدری بیاندشید

سلام خدمت جناب مدیر کل ورزش و جوانان چرا در مورد مجمع هیات اسکیت شفاف سازی نمیکنبن که ما هم بدانیم؟؟؟؟؟

سلام جناب مدیر کل محترم ورزش و جوانان چرادرموردابطال رای مجمع هیت اسکیت شفاف سازی نمیکنید ؟؟؟

با سلام به گفته رییس جمهور بالاترین مقام اجرایی کشور برای وام های خوداشتغالی 2 ماه تنفس در نظر گرفته شد من 1 ماه را اشتباه زودتر پرداخت کردم ولی بانک ملت شعبه معلم قسط دوم را هم در سررسید قسط منظور کرد هم دیرکرد به آن اضافه کرد لطفاً به فکر مردم هم باشید

سلام و خداقوت.درخیابان پاسداران حدفاصل میدان جانبازان و تقاطع شهید محلاتی حداقل دومورد نیاز به محل عبور ویلچری میباشد که اقدامی نشده.

مسئولان امر از پس سگ‌های ولگرد بر نمی آیند/ غروب های سگی

امروز خراسان جنوبی_ حسین زاده / معضل وجود سگ‌های ولگرد آن هم به تعداد قابل توجه در سطح شهر مرکز استان معضلی است که سال‌های سال شهروندان بیرجندی با آن روبرو هستند، معضلی که بارها و بارها از سوی شهروندان مطرح شده و رسانه‌ها نیز هر از چندگاهی به آن پرداخته اند اما گویا رفع این معضل از توان مسئولان و مجموعه های ذیربط خارج است و آنها نیز بعد از این همه سال دست ها را به علامت تسلیم بالا برده اند زیرا اگر جز این بود حداقل جمعیت این سگ‌ها افزایش نمی‌یافت.
وصله ناجور سگ‌های ولگرد در شهر دانشگاهی، فرهنگی، گردشگری و تمیز بیرجند
سگ های ولگرد تقریباً در هر ساعت از شبانه روز در جای‌جای شهر مشاهده می شوند و البته حضور و تردد آنها با غروب آفتاب افزایش می‌یابد که تا طلوع صبح ادامه دارد و سپس تا غروب روز بعد به تعداد کمتر قابل رؤیت است. سگ های ولگرد به ویژه شب ها در تمامی نقاط حاشیه‌ای شهر به صورت گله ای و به تعداد زیاد حضور دارند به نحوی که سر و صدای آنان آرامش شهروندان را می‌گیرد و جرأت پیاده‌روی را از آنان سلب می کند ضمن اینکه حضور سگ‌های ولگرد آن هم با این تعداد در شهر مرکز استان که شهری دانشگاهی، فرهنگی و با ظرفیت جذب گردشگر است اصلا وجهه خوبی ندارد و با شاخص‌های یک شهر تمیز و پاک هم در تضاد می باشد.
جمعیت سگ ها رو به افزایش است
کار از وعده و وعید گذشته است
احتمال ابتلای شهروندان به بیماری‌ها، آلودگی حضور سگ‌های ولگرد اعم از زیست‌محیطی و صوتی، خطر حمله آنها به ویژه به کودکان و زنان، چهره زشتی که به شهر می دهند و… از جمله دلایلی است که وظیفه مسئولان امر را برای مقابله جدی با سگ‌های ولگرد که روز به روز نیز بر تعدادشان در سطح شهر اضافه می‌شود، سنگین‌تر می‌کند.
به نظر می‌رسد بعد از آن همه سال دیگر کار از وعده و وعید گذشته و شهروندان حق دارند که در عمل شاهد اقدامات مؤثر و مستمر در حذف سگ‌های ولگرد از سطح شهر باشند. قطعاً اقدامات محدود و مقطعی گذشته دیگر کارساز نیست و مسئولان امر باید به دنبال شیوه های دیگری در این خصوص باشند تا شهروندان تأثیر آن را در سطح شهر مشاهده کنند.
سگ های بیمار می توانند
باعث مرگ انسان شوند
از آنجا که سگ های ولگرد به لحاظ بیماری ها کنترل نمی شوند بزاق، ادرار و خون آنها می تواند ناقل بیماری باشد و چنانچه فردی که توسط این سگ ها گاز گرفته شود به موقع به مراکز درمانی منتقل نگردد بیماری انتقال یافته می‌تواند باعث مرگ ا‌و شود. متأسفانه به نظر می‌رسد این موضوع مهم که از جنبه های مختلف برای شهر و شهروندان ایجاد مشکل می‌کند تاکنون آنطور که باید و شاید مورد توجه مسئولان امر قرار نگرفته و اگر نگوییم که بی تفاوت از کنار این معضل مهم عبور نکرده اند حداقل می توان گفت که اقدامات صورت گرفته از سوی آنان تاکنون اصلاً بازدارنده و مؤثر نبوده است.
وجود حدود ۱۲۰ قلاده سگ ولگرد
در مرکز نگهداری
قصد داشتیم در این خصوص با رئیس شورای شهر بیرجند و شهردار این شهر صحبت کنیم که هر دو نفر در جلسه حضور داشتند. شاکری معاون خدمات شهری شهرداری بیرجند هم ما را به لطایفی مدیر پسماند شهرداری بیرجند حواله داد.
احمد لطایفی از تجهیز یک گروه دو نفره بر اساس مصوبه کمیته مبارزه با حیوانات بلاصاحب به منظور زنده گیری سگ های ولگرد خبر داد و گفت: این گروه در کنار پیمانکار مربوطه با قدرت و شدت پیگیر زنده گیری سگ های ولگرد هستند به طوری که ظرف یک هفته تعداد ۴۵ قلاده سگ زنده گیری شده و به مرکز نگهداری سگ های ولگرد در جاده شوشود منتقل شده‌اند و در حال حاضر بین ۱۰۰ تا ۱۲۰ قلاده سگ در این مرکز نگهداری می شود.
طرح غذا رسانی به سگ های ولگرد
در چند نقطه در خارج از شهر
وی با بیان اینکه قرارداد با سمن ها و سازمان های مردم نهاد برای این منظور در حال نهایی شدن است، افزود: متأسفانه تعداد سگ‌های ولگرد زیاد است و نیازمند اقدامات گسترده‌تری هستیم و پیگیر شدیم تا چند نقطه در خارج از شهر را برای غذارسانی به سگ‌های ولگرد در نظر بگیریم تا از سطح شهر جمع شوند و در این راستا به شهروندان هم اطلاع رسانی خواهد شد تا چنانچه تمایل داشته باشند در غذا رسانی به سگها مشارکت داشته باشند و از کمک آنها نیز استفاده شود.
امیدواریم طی یکی دو ماه آینده جمعیت سگ‌های ولگرد به حداقل برسد
مدیر پسماند شهرداری بیرجند با اشاره به اینکه ما هم به عنوان شهروند با مشکل سگ‌های ولگرد روبه‌رو هستیم، اظهار کرد: با توجه به اینکه برای زنده گیری از اسلحه های بیهوش کننده استفاده می کنیم، تفنگ ها خریداری شده اما برای تأمین مواد بیهوشی به لحاظ تحریم‌ها با مشکل روبرو هستیم و از مواد جایگزین هم به دلیل میزان و حجم استفاده از آنها و عدم تناسب آن با ظرفیت اسلحه ها نمی توانیم استفاده کنیم.
لطایفی با تأکید بر تشدید فعالیت ها در راستای زنده گیری سگ های ولگرد و انتقال آنها به مرکز نگهداری و سایر اقدامات مؤثر در کاهش جمعیت سگ‌های ولگرد گفت: در پاییز نیز اقدام به عقیم سازی سگ های ولگرد خواهیم کرد و امیدواریم ظرف یکی دو ماه آینده بتوانیم تعداد سگ‌های ولگرد سطح شهر را به حداقل ممکن برسانیم.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده + 6 =

wfn_ads
روزنامه امروز خراسان جنوبی

خوش آمدید

ورود

ثبت نام

بازیابی رمز عبور