پیام شهروند

سلام خسته نباشید به مسولین که واقعا حق الناس و بیت المال نمی شناسند خدا وکیلی تو معصومیه بعد سرعت گیر کی یک سرعت گیر دیگه نصب میکنه با این آسفالتای نمونتون واقعا پروفسرین ها کدوم دانشگاه مدیر پروژه هاتون درس خوندن ماهم بریم

با سلام
18سال پیش ماشینم زورگیری شده اماهنوزبلاتکلیفم

بسم الله/سلام علیکم.خداقوت.ضمن تشکرصمیمانه اززحمات جنابعالی وهمکاران عزیزتان/خواهشمندیم برای”بیمه قالیبافان روستایی”گزارشی تهیه کنید

پیام امروزسلام.هفته بسیج گرامیباد.فکرکنم ازطریق شمابهتربشه گلگی خودم وبرخی افرادجامعه روبه گوش مسؤلین ومدیران برسونم.بسیاربسیارتأسف انگیزوغمباره که مدیردفترآقای ….. امروزبالحن دورازاخلاق …بابنده برخوردکرد.فکرمی کنند دنیادستشونه چرااینگونه اند??… بستانی.بسیجی دوران دفاع مقدس.یاالله مددی

سلام دوفقره کیسه گردو از ارومیه به مقصد مشهد با تیپاکس ارسال گردید یک فقره کیسه هنوز بمدت یک ماه گم شده وهنوز وضعیت بار مشخص نیست .موضوع رابه مدیران تیپاکس منعکس فرمایید.

سلام قابل توجه مسولین محترم نمیدانم این همه سبدکالا که تلوزیون نشان می دهد را به که دادند بنده باتوجه به اینکه مستاجر و بیکار هستم و 5 نفرعائله دارم هیچ چیزی دریافت نکرده ام واقعأ این انصاف است که به یکی 10بار سبد کالا بدهند و به یکی مثل من اصلا ندهند

با سلام ، آقایان مسئول ستاد کرونای استان ، چرا قانون دور کاری در ادارات رو اجرا نمی کنید ، باید تمام کارمندان ادارات مبتلا به کرونا بشن که دور کار بشن . الان که دیگه بسیاری از کارمندان به علت تماس مستقیم با ارباب رجوع و اتاق های شلوغ دچار بیماری شدن ، تو رو خدا تا همه این قشر زحمت کش مبتلا نشدن چاره ای بیندیشید.

با سلام
پیشنهاد یکی از همشهریان مبنی بر کاشت درختان غیر مثمر خرزهره و پر غیر کارشناسی می باشد.
هر دو گیاه ایجاد حساسیت می نمایند. بسه به خدا از کاج کم نمی کشند این مردم!

سلام.خدانگهدارمهندس معتمدیان باشد. چندی پیش ازتفاهمنامه ای برای مسکن ایثارگران ورزمندگان خبردادند.جای خوشحالی بود چون با55 سال زندگی فاقدسرپناهم .امافقط برام چندپیامک از…اومد و بس. مسئولین ذیربط یه گوشه ی چشمی هم بماکنید.ازرزمندگان 8سال دفاع مقدس.

با سلام امار بیماران کرونایی در شهرستان سربیشه بالاست بیشتر بیماران در بیمارستانهای بیرجند بستری می شوند و یا مراجعه نمی کنند همچنین اکثر معلمان از بیرجند به سربیشه می روند جهت جلوگیری از شیوع ویروس مدارس غیر حضوری شوند

باسلام واحترام به نماینده ولی فقیه درخصوس حمایت ازکارگران ماکارگران میراث فرهنگی ازفرودین تاالان حقوق وبیمه دریافت نکردیم ازشمادرخواست حمایت داریم

باسلام آ یا کسی هست جلوی این اسب افسار گریختیه قیمت ها را بگیرد

اداره راه و شهرسازی نسبت به یکطرفه نمودن جاده کمربندی بیرجند حدفاصل فرودگاه تا ورزشگاه غدیر اقدام فرماید. عرض کم این مسیر و تاریکی جاده با توجه به تردد خودروهای سنگین بسیار خطرناک است.

باعرض سلام خدمت ریاست محترم دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با اینکه وضیعت ویروس در استان قرمز است چرا کلاسهای آموزشی و آزمایشگاهها در دانشگاه برگزار میشود

باسلام وضعیت آنتن دهی موبایل در شهرک امام علی (ع) با 1500خانوار بشدت ضعیف است لطفا مسئولین مخابرات رسیدگی کنید

مرشد قهرمان کشور عنوان کرد: مرشدی ورزشی ناشناخته اما پر مدال

امروز خراسان جنوبی- قاسمی / محمدرضا حسن پور 25 ساله کسی است که چندین دوره عضو تیم ملی بوده است و در مرشدی مدال های کشوری فراوانی کسب کرده است اما کمتر کسی در استان از فعالیت ها و پتانسیل بالای این ورزش با خبر است که جزو پر مدال ترین هاست. به گفتۀ حسن پور در کشور، خراسان جنوبی در این بخش حرف اول را می زند ولی حمایتی در استان از این ورزش نمی شود.
*درباره مدال آوری های خود توضیح دهید.
من از سن 11 سالگی با ورزش های باستانی و مرشدی آشنا شدم و در این مدت 4 مدال طلا، 3 برنز و 2 نقره در سطح کشور به دست آوردم و چندین دوره عضو تیم ملی بودم و قهرمانی دارم و در جشنواره مرشدی جام زرین را کسب کرده ام.
*چه شد که به سمت مرشدی آمدید؟
من موسیقی و خوانندگی را خیلی دوست داشتم و زمانی که به گود زورخانه برای ورزش باستانی رفتم مربی ها به دلیل اینکه صدای خوبی داشتم و با موسیقی هم آشنا بودم مرا انتخاب کردند و با توجه به علاقه خودم توانستم به این مرحله برسم.
*نظر مردم درباره ورزش باستانی و مرشدی چیست؟
با وجود اینکه ورزش های باستانی و مرشدی سرمایه ملی ماست ولی شناخته شده نیست و تا وقتی مردم به زورخانه نیایند و از نزدیک با آن آشنا نشوند متوجه عمق محتوای این ورزش نمی شوند و همه فکر می کنند زورخانه برای قدیمی ها است و چند نفر پا به سن گذاشته در آنجا فعالیت می کنند در حالی که اصلا اینگونه نیست.
*مشکل ورزشکاران این رشته را چه می دانید؟
از آنجایی که چندان در بین مردم شناخته شده نیست ورزشکاران و قهرمانان هم دیده نمی شوند. به عنوان یک ورزشکار دوست داریم دیده شویم. خودم به مسابقات آسیایی رفتم ولی حتی اداره کل ورزش و جوانان هم چندان توجهی به آن نکرد و این مسئله در زمینه جذب ورزشکار هم خوب نیست چرا که وقتی فردی می خواهد وارد رشته ای شود می بیند که با قهرمان آن ورزش چگونه رفتار شده است و بعد تمایل دارد به آن مرحله برسد ولی وقتی ما با این همه مدال دیده نشویم تازه واردها هم تمایلی برای ادامه راه نخواهند نداشت. مشکل بعدی این است که زورخانه کم داریم مثلا در شمال شهر یا حتی مرکز شهر زورخانه خیلی کم است و باید برای این مسئله جانمایی شود تا در نقاط خوب شهر زورخانه های بیشتری داشته باشیم و هم در شمال شهر که استعدادهای زیادی وجود دارد فکری شود. نکته مهم دیگر این است که از نظر مربی کمبود داریم که باید کلاس های ارتقا در این زمینه برگزار شود.
برای توسعه و معرفی این ورزش چه باید کرد؟
طی این چند سال فدراسیون و هیئت استان خیلی زحمت کشیده اند و کمیته مرشدی راه اندازی شده است تا مرشدی در استان معرفی شود چرا که اکنون تیم مرشدی خراسان جنوبی در کشور حرف اول را می زند و همه می شناسند ولی در استان خودمان ناشناخته هستیم. باید بدانیم که مرشدی حرفه ای یا ورزش باستانی حرفه ای که به مسابقات می روند با ورزش عادی زورخانه ها تفاوت دارد و جذابیت بالایی دارد و فقط باید دیده شود مثلا بیشتر ورزش ها از صدا و سیما پخش می شوند ولی تا حالا یک بار هم نشده است که مسابقات مرشدی یا زورخانه ای از شبکه ملی پخش شود تا مردم با آن آشنا شوند که این نکته خیلی مهم است و باید صدا و سیما همکاری کند. همچنین باید زورخانه های بیشتر و ساماندهی شده تر در سطح بیرجند واستان وجود داشته باشد تا مشکلی در این راستا نداشته باشیم. همچنین در استان های دیگر مرشدی خیلی پیشرفت کرده است و چون موسیقی است در تمام همایش ها و جشنواره ها از آنها استفاده می کنند ولی در خراسان جنوبی که مهد مرشدی است کسی از این پتانسیل استفاده نمی کند تا هم این ورزش معرفی شود و هم همه بدانند که خراسان جنوبی در این بخش چه پیشرفت هایی داشته است.
*پتانسیل جوانان در این بخش را چگونه می دانید؟
خراسان جنوبی پتاسیل خیلی بالایی در این بخش دارد و رشد خیلی خوبی هم داشته است به گونه ای که اکنون حرف اول را در کشور می زنیم و اگر خانواده ها هم پای کار بیایند و از نزدیک با این ورزش آشنا شوند مسلما بیشتر از قبل به آن توجه می شود چرا که باستانی ورزشی است که علاوه بر جسم بر روح فرد هم تاثیر دارد و خصایص اخلاقی را ترویج می کند.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه − 1 =

wfn_ads
روزنامه امروز خراسان جنوبی

خوش آمدید

ورود

ثبت نام

بازیابی رمز عبور