پیام شهروند

باسلام آ یا کسی هست جلوی این اسب افسار گریختیه قیمت ها را بگیرد

اداره راه و شهرسازی نسبت به یکطرفه نمودن جاده کمربندی بیرجند حدفاصل فرودگاه تا ورزشگاه غدیر اقدام فرماید. عرض کم این مسیر و تاریکی جاده با توجه به تردد خودروهای سنگین بسیار خطرناک است.

باعرض سلام خدمت ریاست محترم دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با اینکه وضیعت ویروس در استان قرمز است چرا کلاسهای آموزشی و آزمایشگاهها در دانشگاه برگزار میشود

باسلام وضعیت آنتن دهی موبایل در شهرک امام علی (ع) با 1500خانوار بشدت ضعیف است لطفا مسئولین مخابرات رسیدگی کنید

باسلام وعرض خسته نباشید به تمام بزرگوارا روزنامه . به این اقایان که هروز نطق می کنند ماسک ارزان داریم واکسن کرونا رسید پس کجاست اگر برای خودشان است قبول ازاول تاریخ خون مسولین ازمحرومین رنگین تر بودا واگر دروغ است دروغ گناه کبیره است باتشکر

سلام چرا فیبر نوری مسیر نهبندان به شهداد را کسی پیگیری نمی کند که ما احالی روستا های دهسلم و چاهداشی از اینترنت پر سرعت برخوردار بشیم واز شاد بتونیم برای فرزندانمون استفاده کنیم لطفا پیگیری کنید

سلام برای سومین زمستان است که لوله گاز تا اول روستای پیرزنوک امده ولی هنوز اقدامی برای نصب علمک انجام نشده است در زمستان هم نفت نمیدهند که شما گاز دارید

با سلام
اقدام در بازگشایی مدارس و حضور فیزیکی دانش اموزان در مدارس از بززگترین خطاهای مدیریتی دولت یا ریس جمهور یا هر مرجعی است که این تصمیم رو گرفته اند .

دولت یا وزارت اموزش و پرورش یا رئیس جمهور با چه فکر و منطقی مدارس رو حضوی کردند ؟ ؟
حتما باید تعداد زیادی دانش اموز مبتلا بشنوند ?

باسلام ازشهرداری درخواست دارم باکاسبانی که سدمعبرمیکنند برخوردکند سرکوچه نواب صفوی 18جلوبندی سازخودرو باعث سدمعبرمی شود وهرلحظه خدای نکرده شاید اتفاق ناگواری بیفتدلطفا پیگیری فرمایید

سلام
مدتی است که بعد از اجرای بلوار خیابان ملاصدرا ، کار به حال خود رها شده!
لطفا برای تکمیل و رفع نواقص، شهرداری محترم چاره ای بیاندیشد!

شهرداری محترم بیرجند عرض سلام و خدا قوت!
لطفا تکمیل و زیبا سازی بلوار ملاصدرا را در دستور کار خود قرار دهید!

باسلام اداره کل راه و راهداری لطف کنند فبل از انکه اتفاقی برای شهروندان در مسیر انتهای خیابان شهید اوینی به سمت اداره راه بیفتد لا اقل دو طرف خیابان را اسفالت نمایند

سلام : از پارک وسایط نقلیه سنگین در خیابان سپیده ، سپیده 4 به سطوح آمده ایم. از مسوولان پلیس راهور خواهش می کنیم ی فکری برای بردارند. ورودی سپیده 4 به یک پایانه تبدیل شده است. بنده بارها شاهد بوده ام که عوامل گشت پلیس راهور از این خیابان عبور کرده اند و هیچ برخوردی با آنها نکرده اند.

سلام خدمت نماینده شهرستان نهبندان چرا بعد 5 ماه از خدمت جنابعالی هنوز به مشکلات شهرستان رسیدگی نشده مثال جاده ترانزیتی نهبندان به شهداد که هنوز هیچ اقدامی انجام نشده و حدود 2 سال هست که بسته شده ورفت و آمد در ان در جریان نیست وچرا هیچ کس پا سخگو نیست

مردم حواسشان نباشد، قتل عام جمعی رخ می‌دهد

مدیرکل روابط عمومی سازمان نظام پزشکی ضمن ابراز نگرانی از آمار بالای ابتلا و مرگ ناشی از کرونا در مردم و همچنین جامعه پزشکی، گفت: به عنوان یک پزشک اورژانس که هر روز بیماران مبتلا به کرونا و مرگ و میرها را می بینم، از مردم می خواهم که به میدان آیند و به داد هم برسند. اگر مردم نباشد، دولت هر کاری هم که انجام دهد، نمی تواند کاری از پیش برد؛ اگر مردم حواسشان نباشد، قتل عام جمعی رخ می دهد.

دکتر حسین کرمانپور در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به وضعیت کرونا در بیمارستان ها، گفت: امروز مهمترین دغدغه جامعه پزشکی بالا رفتن تعداد مرگ و میر هاست. چند روز پیش نمودار مرگ‌و میر ناشی از کرونا در کشور تا رتبه دوم‌ دنیا هم رسید.

وی افزود: شاخص مرگ و میر نسبت به میزان‌ابتلا در تمام دنیا بر اساس علوم روز یک شاخص هشدار دهنده و بزرگ‌ است. ما امروز به دنبال این هستیم که ببینیم چرا تا این حد مرگ و میر داریم و در عین حال چرا مرگ و میر خود جامعه پزشکی اینقدر بالاست؟. پزشک در بیمارستان و ای سی یو به بیماری مبتلا می شود، او را بستری می کنند و با تمام تکنولوژی که داریم، نمی توانیم او را نجات دهیم و فوت می کند. بنابراین هر دو شاخص مرگ و میر نسبت به ابتلا و شاخص مرگ و میر جامعه پزشکی نسبت به مرگ و میر جامعه، در ایران بالاست و باید دقیق و علمی مشخص شود که چرا این اتفاق می افتد.

این پزشک اورژانس ادامه داد: بررسی های میدانی نشان می دهد که هرچه حجم بیمار بیشتر می شود، به دلیل کاهش امکانات و نیروی انسانی و افت خدمات، میزان مرگ و میر بالاتر می رود. مانند اتوبوسی که می خواهد از تهران به سمت شیراز حرکت کند که خدماتش در زمانی که با مسافر و با صندلی وی آی پی، حرکت می کند با زمانیکه تا دم در هم پر از مسافر است، متفاوت است. اکنون وضعیت بیمارستان ها مانند اتوبوس پر از مسافر است که بیش از ظرفیتش مسافر سوار کرده است.

وی گفت: حال تصور کنید که یک پزشک یا پرستار در بین این افراد رفت و آمد کند، اصلا امکان پذیر نیست و نمی تواند خدمات دهی مناسبی داشته باشد. حال چه کنیم که از این وضعیت خارج شویم؟. باید تعداد بیماری که به سمت بیمارستان ها می آیند، کاهش یابد. اول اینکه مردم باید جدی بگیرند. این مسافرت ها در افزایش بیماری موثرند. اغلب خودشان را گول می زنند که ما در ماشین را از مبدا می بندیم و در ویلایمان پیاده می شویم، اما این ها حرف و گول زنک است. دوم اینکه در این موج همه گیری، متاسفانه بیماری کووید_۱۹ به تدریج وارد خانه کسانی شده که بیشترین رعایت را داشتند. من شبانه روز دارم پاسخ افرادی را می دهم که می گویند ما شش ماه است که رعایت کرده ایم، پس چرا گرفتار شدیم؟.

کرمانپور افزود: این موضوع نشان می دهد که افت دقت اتفاق افتاده است. به این معنا که آن دقت روزهای اول که باعث شد در این شش ماه گرفتار نشویم، کاهش یافته است. بالاخره از یک جایی ضربه خوردیم و دچار مشکل شدیم. تمنا می کنم که مردم چند ماه دیگر دندان روی جگر بگذارند تا دارو و واکسن تولید شود که در این صورت موج عظیمی از کنترل انجام می شود تا مردم به سمت بیمارستان نیایند.

این پزشک‌ اورژانس ادامه داد: در عین حال دولت و وزارت بهداشت باید کمک کنند که مطب های پزشکان، به ویژه مطب های پزشکان عمومی فعال شوند و مطب ها با درمان هایشان در مطب چه به صورت مجازی و هم به صورت حضوری، موج ورود بیمار به بیمارستان ها را بشکنند. در کشور بین ۷۰ تا ۷۵ هزار مطب پزشک عمومی است که اگر در این حوزه فعال شوند و سر راه ورود بیماران مبتلا به کرونا و بیمارستان قرار گیرند، تقریبا ۷۰ تا ۸۰ درصد موج ورود بیمار به بیمارستان ها شکسته می شود و حتی در خانه درمان می شوند. معتقدم بیماری که در خانه درمان می شود، زودتر به آغوش خانواده اش بازمی گردد. زیرا بالاخره بیمارستان عوارض خاص خود را دارد و طول زمان بستری بیمار هم طولانی است.

وی گفت: متاسفانه کرونا جزو معدود بیماری هایی است که مدت بستری بیمار در بیمارستان بیش از سه روز است که منجر به اشغال تخت بیش از ظرفیت می شود. حال بهتر است بگوئیم که پر شدن بیش از ظرفیت بیمارستان ها مانند پر شدن بیش از ظرفیت هواپیما است. زیرا اگر هواپیما بیش از حد مسافر داشته باشد، اصلا نمی تواند پرواز کند.

کرمانپور گفت: اکنون شرایط ما به گونه ای است که اگر بیمار افزایش یابد، بیمار باید منتظر بماند تا تخت خالی شود. در عین حال در این هفت ماه باید برای مردم ثابت شده باشد که وزارت بهداشت و سازمان نظام پزشکی نمی توانند بیش از ۲۵ درصد به سلامت جامعه کمک کنند و ۷۵ درصد عوامل در اختیار مردم است. به عنوان یک پزشک اورژانس که هر روز بیماران مبتلا به کرونا و مرگ و میرها را می بینم، از مردم می خواهم که به میدان بیایند و به داد هم برسند. اگر این همیت در مردم گل کند، ظرف چهار ماه می توانیم جشن بگیریم، اما اگر مردم نباشد، دولت هر کاری هم که انجام دهد، نمی تواند کاری از پیش برد. اگر مردم حواسشان نباشد، قتل عام جمعی رخ می دهد.

وی همچنین گفت: در سراسر دنیا به صورت علمی ثابت شده تا کنترل و نظارت پلیس در جامعه نباشد، در پیشرفته ترین کشور هم که باشید، صدمه می بینید. بخشی از کار باید بر اساس نظارت پلیس باشد. پلیس به معنای قانون، جریمه، قاطعیت و… است. در حال حاضر در اروپا حرف اول را آموزش و نظارت پلیس می زند، اما در ایران این موضوع جا نیفتاده که با کسی که مردم را به کشتن می دهد باید برخورد شود. از آنجایی که اکنون مرگ و میر بالا رفته، هر زمان میزان مرگ از دو رقمی گذشت باید نظارت پلیس افزایش یابد و هر زمان پایین امد، باید آموزش را جدی بگیریم.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 + 7 =

wfn_ads
روزنامه امروز خراسان جنوبی

خوش آمدید

ورود

ثبت نام

بازیابی رمز عبور