پیام شهروند

سلام برای سومین زمستان است که لوله گاز تا اول روستای پیرزنوک امده ولی هنوز اقدامی برای نصب علمک انجام نشده است در زمستان هم نفت نمیدهند که شما گاز دارید

با سلام
اقدام در بازگشایی مدارس و حضور فیزیکی دانش اموزان در مدارس از بززگترین خطاهای مدیریتی دولت یا ریس جمهور یا هر مرجعی است که این تصمیم رو گرفته اند .

دولت یا وزارت اموزش و پرورش یا رئیس جمهور با چه فکر و منطقی مدارس رو حضوی کردند ؟ ؟
حتما باید تعداد زیادی دانش اموز مبتلا بشنوند ?

باسلام ازشهرداری درخواست دارم باکاسبانی که سدمعبرمیکنند برخوردکند سرکوچه نواب صفوی 18جلوبندی سازخودرو باعث سدمعبرمی شود وهرلحظه خدای نکرده شاید اتفاق ناگواری بیفتدلطفا پیگیری فرمایید

سلام
مدتی است که بعد از اجرای بلوار خیابان ملاصدرا ، کار به حال خود رها شده!
لطفا برای تکمیل و رفع نواقص، شهرداری محترم چاره ای بیاندیشد!

شهرداری محترم بیرجند عرض سلام و خدا قوت!
لطفا تکمیل و زیبا سازی بلوار ملاصدرا را در دستور کار خود قرار دهید!

باسلام اداره کل راه و راهداری لطف کنند فبل از انکه اتفاقی برای شهروندان در مسیر انتهای خیابان شهید اوینی به سمت اداره راه بیفتد لا اقل دو طرف خیابان را اسفالت نمایند

سلام : از پارک وسایط نقلیه سنگین در خیابان سپیده ، سپیده 4 به سطوح آمده ایم. از مسوولان پلیس راهور خواهش می کنیم ی فکری برای بردارند. ورودی سپیده 4 به یک پایانه تبدیل شده است. بنده بارها شاهد بوده ام که عوامل گشت پلیس راهور از این خیابان عبور کرده اند و هیچ برخوردی با آنها نکرده اند.

سلام خدمت نماینده شهرستان نهبندان چرا بعد 5 ماه از خدمت جنابعالی هنوز به مشکلات شهرستان رسیدگی نشده مثال جاده ترانزیتی نهبندان به شهداد که هنوز هیچ اقدامی انجام نشده و حدود 2 سال هست که بسته شده ورفت و آمد در ان در جریان نیست وچرا هیچ کس پا سخگو نیست

سلام جاداره اززحمات بسیارسخت کادردرمان تشکرکنم بخصوص ازهمه عزیزان خدمهای بخشهای کوید19اجرشان باسیدشهدا

عزیزم نشستن 8 الی 9 ساعت پشت سیستم که شاید در بعضی روزها بیشتر هم بشود را با در نظر گرفتن تسهیلاتی که به این قشر پرداخت می گردد را با هم مقایسه کنید در این شرایطی که همکاران بانکی با خطرات این بیماری مهلک خالصانه در حال انجام وظیفه هستند قدری بیاندشید

سلام خدمت جناب مدیر کل ورزش و جوانان چرا در مورد مجمع هیات اسکیت شفاف سازی نمیکنبن که ما هم بدانیم؟؟؟؟؟

سلام جناب مدیر کل محترم ورزش و جوانان چرادرموردابطال رای مجمع هیت اسکیت شفاف سازی نمیکنید ؟؟؟

با سلام به گفته رییس جمهور بالاترین مقام اجرایی کشور برای وام های خوداشتغالی 2 ماه تنفس در نظر گرفته شد من 1 ماه را اشتباه زودتر پرداخت کردم ولی بانک ملت شعبه معلم قسط دوم را هم در سررسید قسط منظور کرد هم دیرکرد به آن اضافه کرد لطفاً به فکر مردم هم باشید

سلام و خداقوت.درخیابان پاسداران حدفاصل میدان جانبازان و تقاطع شهید محلاتی حداقل دومورد نیاز به محل عبور ویلچری میباشد که اقدامی نشده.

مربی دارت قهرمان پرور استان: بدون مربی خوب، ورزشکار عالی هم نخواهیم داشت

امروز خراسان جنوبی- قاسمی / مجتبی فروتن مقدم از مربیان فعال استان می باشد که در رشته دارت چندین قهرمان و مدال آور کشوری را پرورش داده است. او تأکید می کند: بدون حمایت از مربیان خوب استان نمی توان به قهرمان پروری رسید و ورزشکاران عالی را داشت چرا که تا مربی به روز نباشد و از او حمایت مالی و معنوی نشود نمی تواند کار خود را به خوبی انجام دهد و ممکن است نا امید شود و کناره گیری کند و در نتیجه قهرمان هم نخواهیم داشت چرا که قهرمانان دست پرورده مربیان هستند. در ادامه بیشتر با او آشنا می شویم.
*چگونه وارد رشته دارت شدید؟
فارغ التحصیل رشته تربیت بدنی و دبیر رسمی تربیت بدنی آموزش و پرورش هستم و قبل از رشته دارت در رشته های پینگ پنگ و فوتسال به صورت حرفه ای فعالیت می کردم ولی اینکه چه شد به سمت دارت آمدم هم هنوز خودم متعجبم که چرا علاقه مند دارت شدم با اینکه رشته خودم تربیت بدنی بوده و تمامی رشته های اصلی ورزشی را تجربه کردم اما چنان مجذوب دارت شدم که باور خودم هم نمی شود و شاید یکی از دلایل اصلی آن این است که دقیقا از موقع رونق گرفتن این رشته در استان حضور داشتم و جا برای پیشرفت زیاد دارد و شخصا خودم معتقدم اگر کسی در رشته ورزشی بخواهد پیشرفت کند ، حداقل در بیرجند و استان ما رشته های انفرادی بیشتر جواب می دهد. الان تمامی بازیکن های دارت استان مرا می شناسند، ولی اگر ‌مثلا رشته ام فوتسال یا والیبال بود بعید می دانستم بتوانم حتی در استان جایگاهی داشته باشم اما الان هم به عنوان بازیکن و هم مریی در استان جایگاه خیلی خوبی دارم و داور و مربی درجه ۳ انجمن دارت جمهوری اسلامی ایران هستم و از سال ۹۵ که مومنی سرمربی تیم ملی دارت برای کلاس های مربیگری به بیرجند آمد فعالیتم را به طور حرفه ای در این رشته آغاز کردم. همچنین رشته دارت در خانواده ما بیشتر از ۱۲ سال هست که در حال انجام است چون داداش کوچکترم علیرضا فروتن مقدم قبل از من سالها فعالیت می کرد و من در منزل با او تمرین داشتم.
*علاوه بر مربی گری و داوری، افتخارات دیگری در قهرمان پروری داشته اید؟
در سال ۹۶ به عنوان مربی هیئت بیماران خاص و پیوند اعضای استان خراسان‌جنوبی انتخاب شدم که حاصل آن، دو مدال کشوری، یک‌مدال طلا توسط ورزشکار حق پذیر در قسمت هموفیلی و یک مدال برنز در قسمت دیابت توسط اکبرزاده بود. به جرات می توانم بگویم که مربیگری بالای ۵۰ نفر در شهرستان بیرجند را بر عهده داشته و دارم چه در قالب هیئت بیماران خاص و چه آزاد.
*چند مربی فعال در رشته دارت داریم؟
آمار دقیق ندارم ولی فکر می کنم در بیرجند بیشتر از ۱۰۰ نفر خانم و آقا مربی و داور داریم اما فعال در حوزه مربی گری بیرجند به ۱۰ نفر نمی رسند و برای مسابقات هفتگی یا مسابقات استانی شاید فعال باشند و دلیل این که فعالیت نمی کنند شاید به خاطر بحث مادی باشد که گفتم به اندازه وقتی که می گذاریم درآمد ندارد و فقط برای علاقه باید کار کرد. در بخش داوری هم حدود سی یا چهل نفری تقریبا فعالیت دارند چون در مسابقات هفتگی ما باید بازیکن داوری هم انجام بدهد.
*مشکلات مربیان ما چیست و چه حمایت هایی باید از آنها شود؟
از مشکلات مربیان دارت در استان این است که به هیچ وجه نمی شود به عنوان شغلی درامدزا به این حرفه نگاه کرد چون با این اوضاع اقتصادی خانواده ها نمی توانند زیاد برای این رشته هزینه کنند و اداره ورزش هم ظاهرا به خاطر اوضاع اقتصادی هزینه ای نمی تواند برای این کار تخصیص دهد. در بخش حمایت هم تا وقتی مربی خوب نباشد مسلما ورزشکار قوی و مدال آور نخواهیم داشت و نقش مربی اهمیت بالایی دارد و مهم این است که بین مربی های فعال فرق قائل نشوند یا برای انتخاب مربی ها سابقه کاری را نگاه کنند و عادلانه باشد برای ما کافی است چون از لحاظ مالی که سودی برای مربی ها ندارد، حداقل از لحاظ روحی و روانی به مربی های فعال کمک شود. و من هم با وجود اینکه با دلم کار می کنم و مدال آوری هم داشته ام دیده نمی شوم ولی اگر ببینم قرار هست اوضاع همیشه اینجوری بماند شاید یک روز کلا کنار بگذارم و به دنبال زندگی خودم بروم.
*جایگاه دارت استان را کجا می دانید؟
نسبت به چند سال پیش خیلی خوب شده است بارها از دوستان دیگری که در رشته های دیگر فعالیت دارند شنیدم که می گویند در دارت خیلی فعالید چون هر هفته مسابقه برگزار می کنیم و خبر های مسابقه را در تمامی کانال های ورزشی استان قرار می دهیم برای همین تمامی ورزشکاران رشته های دیگر خبرهای ما را می بینند و فعالیت مارا تحسین می کنند.
*برای اینکه دارت بیش از این توسعه داشته باشد و در کشور جایگاه خوبی داشته باشیم چه باید کرد؟
با توجه به اینکه دارت رشته خانوادگی است و همه با خانواده خود تمرن می کنند و از اینکه خانم و آقا با هم در محل تمرین حاضر باشند، هیچ مشکلی پیش نمی آید، به همین دلیل اگر به بحث خانوادگی بودن این رشته پرداخته شود فکر کنم مخاطبین خیلی بیشتری پیدا کند چرا که در مسابقه هیچ برخوردی دو بازیکن با هم ندارند و اگر خانم و آقا بخواهند با هم مسابقه بدهند هیچ مشکلی پیش نمی آید و ‌سطح آقایان ما خیلی بالا هست و اگر خانم ها بتوانند در مسابقات با این بازیکن ها مسابقه بدهند می تواند مفید باشد و بیرجند در بخش دارت خیلی فعال است و اگر بتوانیم میزبانی مسابقات بزرگ کشوری و آزاد را داشته باشیم خیلی می تواند به دارت استان کمک کند. همچنین دعوت از اساتید و بزرگان دارت کشور به استان برای مسابقه و کلاس توجیهی هم کمک کننده است و امسال هم که اولین دوره لیگ برتر استان را داریم خیلی به پیشرفت دارت کمک خواهد کرد. و اگه بشود بودجه ای را برای آموزش برای سنین پایین اختصاص بدهند و از مربی های خوب استان کمک بگیرند قطعا آینده درخشان تری در انتظارمان می باشد.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده − 11 =

wfn_ads
روزنامه امروز خراسان جنوبی

خوش آمدید

ورود

ثبت نام

بازیابی رمز عبور