پیام شهروند

بسم الله/سلام علیکم.خداقوت.ضمن تشکرصمیمانه اززحمات جنابعالی وهمکاران عزیزتان/خواهشمندیم برای”بیمه قالیبافان روستایی”گزارشی تهیه کنید

پیام امروزسلام.هفته بسیج گرامیباد.فکرکنم ازطریق شمابهتربشه گلگی خودم وبرخی افرادجامعه روبه گوش مسؤلین ومدیران برسونم.بسیاربسیارتأسف انگیزوغمباره که مدیردفترآقای ….. امروزبالحن دورازاخلاق …بابنده برخوردکرد.فکرمی کنند دنیادستشونه چرااینگونه اند??… بستانی.بسیجی دوران دفاع مقدس.یاالله مددی

سلام دوفقره کیسه گردو از ارومیه به مقصد مشهد با تیپاکس ارسال گردید یک فقره کیسه هنوز بمدت یک ماه گم شده وهنوز وضعیت بار مشخص نیست .موضوع رابه مدیران تیپاکس منعکس فرمایید.

سلام قابل توجه مسولین محترم نمیدانم این همه سبدکالا که تلوزیون نشان می دهد را به که دادند بنده باتوجه به اینکه مستاجر و بیکار هستم و 5 نفرعائله دارم هیچ چیزی دریافت نکرده ام واقعأ این انصاف است که به یکی 10بار سبد کالا بدهند و به یکی مثل من اصلا ندهند

با سلام ، آقایان مسئول ستاد کرونای استان ، چرا قانون دور کاری در ادارات رو اجرا نمی کنید ، باید تمام کارمندان ادارات مبتلا به کرونا بشن که دور کار بشن . الان که دیگه بسیاری از کارمندان به علت تماس مستقیم با ارباب رجوع و اتاق های شلوغ دچار بیماری شدن ، تو رو خدا تا همه این قشر زحمت کش مبتلا نشدن چاره ای بیندیشید.

با سلام
پیشنهاد یکی از همشهریان مبنی بر کاشت درختان غیر مثمر خرزهره و پر غیر کارشناسی می باشد.
هر دو گیاه ایجاد حساسیت می نمایند. بسه به خدا از کاج کم نمی کشند این مردم!

سلام.خدانگهدارمهندس معتمدیان باشد. چندی پیش ازتفاهمنامه ای برای مسکن ایثارگران ورزمندگان خبردادند.جای خوشحالی بود چون با55 سال زندگی فاقدسرپناهم .امافقط برام چندپیامک از…اومد و بس. مسئولین ذیربط یه گوشه ی چشمی هم بماکنید.ازرزمندگان 8سال دفاع مقدس.

با سلام امار بیماران کرونایی در شهرستان سربیشه بالاست بیشتر بیماران در بیمارستانهای بیرجند بستری می شوند و یا مراجعه نمی کنند همچنین اکثر معلمان از بیرجند به سربیشه می روند جهت جلوگیری از شیوع ویروس مدارس غیر حضوری شوند

باسلام واحترام به نماینده ولی فقیه درخصوس حمایت ازکارگران ماکارگران میراث فرهنگی ازفرودین تاالان حقوق وبیمه دریافت نکردیم ازشمادرخواست حمایت داریم

باسلام آ یا کسی هست جلوی این اسب افسار گریختیه قیمت ها را بگیرد

اداره راه و شهرسازی نسبت به یکطرفه نمودن جاده کمربندی بیرجند حدفاصل فرودگاه تا ورزشگاه غدیر اقدام فرماید. عرض کم این مسیر و تاریکی جاده با توجه به تردد خودروهای سنگین بسیار خطرناک است.

باعرض سلام خدمت ریاست محترم دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با اینکه وضیعت ویروس در استان قرمز است چرا کلاسهای آموزشی و آزمایشگاهها در دانشگاه برگزار میشود

باسلام وضعیت آنتن دهی موبایل در شهرک امام علی (ع) با 1500خانوار بشدت ضعیف است لطفا مسئولین مخابرات رسیدگی کنید

باسلام وعرض خسته نباشید به تمام بزرگوارا روزنامه . به این اقایان که هروز نطق می کنند ماسک ارزان داریم واکسن کرونا رسید پس کجاست اگر برای خودشان است قبول ازاول تاریخ خون مسولین ازمحرومین رنگین تر بودا واگر دروغ است دروغ گناه کبیره است باتشکر

سلام چرا فیبر نوری مسیر نهبندان به شهداد را کسی پیگیری نمی کند که ما احالی روستا های دهسلم و چاهداشی از اینترنت پر سرعت برخوردار بشیم واز شاد بتونیم برای فرزندانمون استفاده کنیم لطفا پیگیری کنید

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی: رقابت 84 هنرجو در مرحله کشوری مسابقات علمی کاربردی

 

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: در مرحله کشوری هفدهمین دوره مسابقات علمی کاربردی هنرستان های کاردانش، تعداد 84 هنرجوی برگزیده پایه یازدهم، متشکل از30 دختر و 54پسر استان در 22 رشته مهارت به رقابت پرداختند.

به گزارش  اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان جنوبی، محمد علی واقعی صبح امروز در بازدید از روند برگزاری مرحله ی تئوری  مرحله کشوری آزمون علمی هفدهمین دوره مسابقات علمی کاربردی  هنرستان های  کاردانش، اظهار کرد: در  اولین مرحله استانی هفدهمین دوره مسابقات علمی کاربردی  هنرستان های  کاردانش استان  خراسان جنوبی تعداد   246  هنرجوی برگزیده  پایه یازدهم به رقابت پرداختند که در نهایت از هررشته مهارت تعداد 8 نفر جواز حضور در مرحله عملی استان را کسب کردند.

وی با اشاره به برگزاری مرحله عملی این دوره از مسابقات در تیرماه سال جاری، تصریح کرد: پس از اعلام نتایج این مرحله هر رشته 4 نفر به  به مرحله علمی کشوری راه یافتند

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی ادامه داد:  آزمون تئوری مرحله کشوری با حضور ناظر وزارتی، صبح امروز  برگزار می شود؛ که پس از تصحیح اوراق آزمون علمی توسط دفتر آموزش دوره دوم متوسطه کاردانش وزارت  اسامی راه یافتگان به آزمون عملی اعلام خواهد شد.

واقعی، از برگزاری آزمون عملی مرحله ی کشوری در  بهمن ماه سال جاری به میزبانی استان هرمزگان و شهرستان بندرعباس خبر داد و افزود: بروز خلاقیت های علمی و عملی  هنرجویان، تقویت روحیه رقابت جویی و رقابت پذیری، آشنایی جامعه با توانمندی های هنرجویان شاخه کاردانش ، اشاعه فرهنگ  کار و مهارت آموزی، فراهم نمودن شرایط مناسب برای بهبود کیفیت آموزش های مهارتی،کمک به تحقق سیاست های اشتغال پایدار کشور و تربیت  نیروی متعهد،توانمند سازی هنرجویان و تولید ثروت از مهمترین اهداف برگزاری این مسابقات به شمار می روند.

لازم به ذکر است درچهاردهمین ، پانزدهمین و شانزدهمین دوره مسابقات علمی کاربردی هنرجویان هنرستان های کاردانش موفق به کسب 13  رتبه  کشوری شدند.

 

 

 

پنجمین جلسه شورای اطلاع رسانی خراسان جنوبی برگزار شد

    
پنجمین جلسه شورای اطلاع رسانی خراسان جنوبی برگزار شد
پنجمین جلسه شورای اطلاع رسانی استان خراسان جنوبی در محل دفتر معاونت سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استانداری برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی؛ این جلسه روز چهارشنبه ۲۹ آبان ماه ۹۸ با دستور کار هم اندیشی با مدیران دستگاه های اجرایی مهمان ، جهت تعیین روند اطلاع رسانی پروژه های بزرگ استان و ایجاد پیوست های رسانه ای برگزار شد.
ناصر خوش خبر معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استانداری به بند “چ” ماده ۳۷ آیین نامه اجرایی شورا در رابطه با استفاده از یک درصد اعتبارات هزینه ای دستگاه های اجرایی برای همکاری با صدا و سیما درخصوص اطلاع رسانی، اشاره کرد و افزود: دستگاه های اجرایی با اتکاء به این بند ، پیوست رسانه ای فعالیت ها و پروژه های بزرگ و تاثیر گذار خود در استان را با محتوایی فاخر، تهیه و مرحله به مرحله به اطلاع عموم برسانند.
وی با اشاره به این که روابط عمومی ها یا رابطین خبر باید ارتباط بین دستگاه های اجرایی با رسانه ها را ایجاد کنند، ادامه داد: هر چه روابط عمومی قوی تر بوده و ابزارهای نوین را در اختیار داشته باشد ، انعکاس خدمات بهتر و قابل فهم تر خواهد بود. به گفته وی رسانه ملی، دستگاه های اجرایی و مطبوعات همه دلسوز مردم هستند و مردم را اولویت خدمت دهی خود قرار داده اند.
معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استانداری ، اطلاع رسانی اقدامات نظام به مردم را موجب خنثی سازی تلاش های دشمن برای ایجاد انشقاق بین مردم و مسئولان دانست و بیان کرد: برخلاف تهدیدها، محدودیت ها و تریبون های دشمن، نظام جمهوری اسلامی در امنیت و آرامش پاسخگوی مطالبات به حق مردم است.
رئیس شورای اطلاع رسانی به پیگیری های استاندار محترم برای تشکیل میز توسعه استان در تهران با حضور مدیران،  شخصیت های برجسته و موثر سیاسی منتسب به استان اشاره کرد و گفت: ما نیز پیگیر اوامر استاندار محترم برای راه اندازی میز توسعه استان هستیم.
وی در بخش دیگری از سخنانش به شرایط بوجود آمده پس از بالا رفتن نرخ بنزین اشاره کرد و گفت: ضرورت دارد دستگاه های اجرایی در این ایام، بازار را مدیریت و از گرانی جلوگیری و با نظارت و بازرسی مستمر از سوءاستفاده های احتمالی و التهابات ناشی از اجرای طرح مذکور ممانعت به عمل آورند.

بهره مندی از ظرفیت اطلاع رسانی در تقویت سرمایه اجتماعی و اعتماد عمومی

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی و دبیر شورای اطلاع رسانی استان نیز با تاکید بر بهره مندی از ظرفیت اطلاع رسانی در تقویت سرمایه اجتماعی و اعتماد عمومی ، عنوان کرد: اطلاع رسانی شفاف خدمات دولت ، میزان رضایتمندی مردم را بالا می برد. ناصر نبی زاده با بیان این که روابط عمومی ها ‌با تولید محتوای مناسبی که می توانند داشته باشند، نقش ‌تاثیرگذاری در حل و فصل مسا‌‌ئل دارند، خاطرنشان کرد: پیوند مستحکم مردم و مسئولان با اطلاع رسانی مناسب فعالیت‌ها و پاسخگویی به شبهه‌ها امکان پذیر است.

در ادامه این نشست مدیران و نمایندگان دستگاه های اجرایی مهمان، همچون سازمان صنعت، معدن و تجارت، جهادکشاورزی، میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، راه و شهرسازی و بنیاد مسکن، پیشنهادات خود را برای روند اطلاع رسانی پروژه های بزرگ استان ارائه دادند که برپایی اتاق فکرهایی متشکل از مدیران رسانه ها و مدیران دستگاه های اجرایی،‌ تدوین برنامه اطلاع رسانی پروژه ها بر اساس اولویت ها و تخصیص بودجه ای جهت تهیه پیوست های رسانه ای از جمله این پیشنهادات بود.

 

 

 

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی:

احداث 5 آموزشگاه استان با مشارکت بانک ملی

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: به همت امور شعب بانک ملی،در سال جاری ۵ آموزشگاه با ۲۵ کلاس، با اعتباری بالغ بر یک میلیاردو سیصد میلیون تومان در استان احداث شده است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان جنوبی، محمد علی واقعی صبح امروز در دیدار با رئیس امور شعب بانک ملی استان اظهار کرد: همچنین در سال جاری مبلغ 14 میلیارد تومان تسهیلات به فرهنگیان استان توسط شعب بانک ملی پرداخت شده است.

وی، بر گسترش بیش از پیش همکاری بانک ملی و آموزش و پرورش استان تاکید کرد و از تلاش ها و اقدامات مهم و موثر بانک ملی به جهت حمایت از روند علمی جامعه، احداث مدارس و پرداخت تسهیلات به کارکنان آموزش و پرورش خراسان جنوبی تقدیر و تشکر کرد.

محمدعلی زرنگ  در این دیدار گفت: آموزش و پرورش و بانک ملی هر دو از نهادهای مهم و بزرگ استان هستند و همکاری نزدیک این دو نهاد می‌تواند تاثیرات مثبتی برای توسعه ی علمی و فرهنگی خراسان جنوبی داشته باشد.

رئیس امور شعب بانک ملی استان با اشاره به سوابق دیرینه و تعاملات بانک با آموزش و پرورش افزود: بانک ملی ایران برای ارائه خدمات بانکی مختلف به معلمان، اساتید و کارکنان آموزش و پرورش استان آمادگی کامل دارد .

 

 

 

 

رقابت تیم ورزشهای پهلوانی و زورخانه ای خراسان جنوبی در مسابقات منطقه 2 کشوری

رقابت تیم ورزشهای پهلوانی و زورخانه ای خراسان جنوبی در مسابقات منطقه 2 کشوری

رقابت تیم ورزشهای پهلوانی و زورخانه ای خراسان جنوبی در مسابقات منطقه 2 کشوری

تیم بزرگسالان ورزشهای پهلوانی و زورخانه ای استان جهت شرکت در مسابقات منطقه 2 کشوری، به سرچشمه کرمان اعزام می شوند.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل اداره کل ورزش و جوانان خراسان جنوبی، تیم بزرگسالان ورزشهای پهلوانی و زورخانه ای استان جهت شرکت در مسابقات منطقه 2 کشوری، به سرچشمه کرمان اعزام می شوند.
در این مسابقات که از 6 لغایت 9 آذرماه برگزار می شود، مصطفی دلاکه، حسین بیدختی، محسن اعتمادیان، محمد میرزایی، مجتبی نظامی، امیر حسین حسینی مقدم، محمدرضا رضایی، محمد سعدیزاده، حسین هاشمی، حسین محمودی، مهدی پهلوان و احمد سلطانی به سرپرستی بهروز شاهی، به رقابت با دیگر شرکت کنندگان خواهند پردخت.

 

معاون توسعه ورزش بانوان وزارت ورزش و جوانان

توسعه ورزش بیماران خاص در خراسان جنوبی ستودنی است

توسعه ورزش بیماران خاص در خراسان جنوبی ستودنی است

مهین فرهادی زاد در سفر یک روزه خود به خراسان جنوبی، از محل هیات ورزشی بیماران خاص استان، بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل اداره کل ورزش و جوانان خراسان جنوبی، صبح امروز معاون توسعه ورزش بانوان وزارت ورزش و جوانان و دبیر فدراسیون بیماران خاص و پیوند اعضاء، پس از حضور در جشن مهربانی، از محل تمرین ورزشکاران هیات ورزشی بیماران خاص استان، در طبقه فوقانی سالن شهیدین قاسمی شهرستان بیرجند بازدید کرد.
مهین فرهادی زاد، هماهنگی، رشد و توسعه در پیشرفت فعالیت های این هیات را چشمگیر عنوان کرد و توجه به مشکلات ورزشکاران این هیات را از ضروریات دانست.
گفتنی است؛ سالن اختصاصی ورزش های بیماران خاص، دهه فجر امسال افتتاح و به بهره برداری می رسد و فرهادی زاد در خصوص تجهیز سالن قول مساعد داد.
همزمان با هفته بسیج؛
۳۰ برگزیده جشنواره «جهادگران علم و فناوری» در خراسان جنوبی تجلیل شدند
همزمان با هفته بسیج ۳۰ نفر از برگزیدگان جشنواره «جهادگران علم و فناوری» خراسان جنوبی با حضور مسئولان در استان تجلیل شدند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از بیرجند، «مرتضی عظیمی‌فرد» امروز (3 آذر) در اولین نمایشگاه و جشنواره جهادگران علم و فناوری استان، اظهار کرد: پیشرفت در حوزه علم و فناوری یکی از ارکان اصلی پیشرفت کشور است و بسیج نیز ددر این راستا فعالیت می‌کند.

 

رئیس سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری سپاه انصارالرضا (ع) خراسان جنوبی گفت: سازمان بسیج علمی کشور در سال 87 با هدف بسیج ‌کردن تمام منابع و امکانات داخل بسیج و  دستگاه‌های دولتی در استان‌ها راه‌اندازی شده است.

 

عظیمی‌فرد با اشاره به فعالیت مرکز رشد خلاقیت و نوآوری، افزود: مخترعان و مبتکران بسیجی می‌توانند با ارائه طرح‌ها و ایده‌های خلاقانه خود به مرکز رشد خلاقیت و نوآوری بسیج آن را به محصول تبدیل کنند.

 

وی به حمایت از طرح های و ایده های خلاقانه اشاره کرد و ادامه داد: از طرح های آماتور تا سقف 5 میلیون تومان حمایت می شود.

 

رئیس سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری سپاه انصارالرضا (ع) خراسان جنوبی بیان کرد: همچنین از طرح های نیمه حرفه ای که بر اساس نیاز استان شکل می‌گیرد تا سقف 15 میلیون تومان حمایت می کنیم.

 

عظیمی‌فرد افزود: خانه نخبگان بسیج نیز یک کانون علمی برای سازماندهی ظرفیت نخبگانی و دانشی در عرصه های مورد نیاز استان است و دارای کارگروه های مختلفی است که به انجام وظیفه می پردازند.

 

وی با بیان اینکه در پردیس شرکت‌های دانش‌بنیان استان مباحث تامین فضای برای مخترعان، تحقیقات و آموزش دنبال می شود، گفت: در پژوهشکده مطالعات و تحقیقات کاربردی نیز پیرامون مشکلات مسئله محور در استان می توان پروژه های تحقیقاتی و کاربردی را انجام دهیم.

 

رئیس سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری سپاه انصارالرضا (ع) خراسان جنوبی بیان کرد: در بخش پایگاه های علمی سطح استان نیز به منظور  شبکه سازی اقشار  دانش‌ور جوان بخصوص دانش اموزان و دانشجویان است.

 

در این مراسم با حضور مسئولان استان 30 نفر از برگزیدگان جشنواره «جهادگران علم و فناوری» خراسان جنوبی تجلیل شدند.

 

 

 

79 درصد جمعیت یارانه بگیر، مشمول دریافت یارانه معیشتی

79 درصد جمعیت یارانه بگیر خراسان جنوبی مشمول دریافت یارانه معیشتی هستند.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خراسان جنوبی، سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان با اعلام این خبر گفت: این یارانه برای 79 درصدخراسان جنوبی مشمول دریافت یارانه معیشتی۱۷۷ هزار و ۶۲۳ خانوار واریز شده و یا در حال واریز است.
اشرفی افزود: خراسان جنوبی سومین استان در پوشش جمعیتی مشمولان دریافت این یارانه است.
وی با بیان اینکه نیازی به مراجعه حضوری افراد به ادارات مربوطه نیست افزود: سرپرست خانوار‌هایی که در آخرین پرداخت مشمول سبد حمایتی نشده‌اند و خود را واجد شرایط می‌دانند، شماره ملی خود را باید به کد دستوری #۶۳۶۹* ارسال کنند و ظرف ۲۴ ساعت برای آن‌ها کد رهگیری ارسال می‌شود.
وی افزود: ارسال پیامک از سامانه‌های دیگر بدون اعتبار است و خانواده‌ها نباید به آن اعتنا کنند.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − دو =

wfn_ads
روزنامه امروز خراسان جنوبی

خوش آمدید

ورود

ثبت نام

بازیابی رمز عبور