پیام شهروند

سلام برای سومین زمستان است که لوله گاز تا اول روستای پیرزنوک امده ولی هنوز اقدامی برای نصب علمک انجام نشده است در زمستان هم نفت نمیدهند که شما گاز دارید

با سلام
اقدام در بازگشایی مدارس و حضور فیزیکی دانش اموزان در مدارس از بززگترین خطاهای مدیریتی دولت یا ریس جمهور یا هر مرجعی است که این تصمیم رو گرفته اند .

دولت یا وزارت اموزش و پرورش یا رئیس جمهور با چه فکر و منطقی مدارس رو حضوی کردند ؟ ؟
حتما باید تعداد زیادی دانش اموز مبتلا بشنوند ?

باسلام ازشهرداری درخواست دارم باکاسبانی که سدمعبرمیکنند برخوردکند سرکوچه نواب صفوی 18جلوبندی سازخودرو باعث سدمعبرمی شود وهرلحظه خدای نکرده شاید اتفاق ناگواری بیفتدلطفا پیگیری فرمایید

سلام
مدتی است که بعد از اجرای بلوار خیابان ملاصدرا ، کار به حال خود رها شده!
لطفا برای تکمیل و رفع نواقص، شهرداری محترم چاره ای بیاندیشد!

شهرداری محترم بیرجند عرض سلام و خدا قوت!
لطفا تکمیل و زیبا سازی بلوار ملاصدرا را در دستور کار خود قرار دهید!

باسلام اداره کل راه و راهداری لطف کنند فبل از انکه اتفاقی برای شهروندان در مسیر انتهای خیابان شهید اوینی به سمت اداره راه بیفتد لا اقل دو طرف خیابان را اسفالت نمایند

سلام : از پارک وسایط نقلیه سنگین در خیابان سپیده ، سپیده 4 به سطوح آمده ایم. از مسوولان پلیس راهور خواهش می کنیم ی فکری برای بردارند. ورودی سپیده 4 به یک پایانه تبدیل شده است. بنده بارها شاهد بوده ام که عوامل گشت پلیس راهور از این خیابان عبور کرده اند و هیچ برخوردی با آنها نکرده اند.

سلام خدمت نماینده شهرستان نهبندان چرا بعد 5 ماه از خدمت جنابعالی هنوز به مشکلات شهرستان رسیدگی نشده مثال جاده ترانزیتی نهبندان به شهداد که هنوز هیچ اقدامی انجام نشده و حدود 2 سال هست که بسته شده ورفت و آمد در ان در جریان نیست وچرا هیچ کس پا سخگو نیست

سلام جاداره اززحمات بسیارسخت کادردرمان تشکرکنم بخصوص ازهمه عزیزان خدمهای بخشهای کوید19اجرشان باسیدشهدا

عزیزم نشستن 8 الی 9 ساعت پشت سیستم که شاید در بعضی روزها بیشتر هم بشود را با در نظر گرفتن تسهیلاتی که به این قشر پرداخت می گردد را با هم مقایسه کنید در این شرایطی که همکاران بانکی با خطرات این بیماری مهلک خالصانه در حال انجام وظیفه هستند قدری بیاندشید

سلام خدمت جناب مدیر کل ورزش و جوانان چرا در مورد مجمع هیات اسکیت شفاف سازی نمیکنبن که ما هم بدانیم؟؟؟؟؟

سلام جناب مدیر کل محترم ورزش و جوانان چرادرموردابطال رای مجمع هیت اسکیت شفاف سازی نمیکنید ؟؟؟

با سلام به گفته رییس جمهور بالاترین مقام اجرایی کشور برای وام های خوداشتغالی 2 ماه تنفس در نظر گرفته شد من 1 ماه را اشتباه زودتر پرداخت کردم ولی بانک ملت شعبه معلم قسط دوم را هم در سررسید قسط منظور کرد هم دیرکرد به آن اضافه کرد لطفاً به فکر مردم هم باشید

سلام و خداقوت.درخیابان پاسداران حدفاصل میدان جانبازان و تقاطع شهید محلاتی حداقل دومورد نیاز به محل عبور ویلچری میباشد که اقدامی نشده.

مدیر بهزیستی بیرجند اعلام کرد: زمین؛ مشکل مسکن معلولان

امروز خراسان جنوبی- قاسمی / مدیر بهزیستی شهرستان بیرجند اعلام کرد: برای تهیه مسکن معلولان در طرح مسکن محرومین با مشکل زمین روبه رو هستیم.
حسن شرفی روز گذشته در نشست خبری به مناسبت هفته بهزیستی افزود: طرح مسکن محرومین فقط در سه استان خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان و کرمان اجرایی شده است و در این راستا 10هزار واحد مسکونی احداث خواهد شد که 5 هزار مورد سهم خراسان جنوبی می باشد و اولویت این طرح با مددجویان بهزیستی، کمیته امداد و بعد هر روستایی که تاکنون منزل مسکونی نداشته است می شود.
وی با بیان اینکه تاکنون 149 نفر متقاضی داشته ایم، گفت: از این تعداد 120 نفر برای ساخت مسکن مشکل زمین دارند که دهیاری ها همکاری نمی کنند و با اینکه اجازه ممانعت ندارند ولی زمین را به معلول نمی دهند و می گویند همدیاری خود ما مهمتر است و باید با رایزنی ها این مشکل زودتر برطرف شود چرا که مهلت آن تا آخر تیرماه جاری است.
معلولیت ذهنی بیشترین آمار مددجویان توانبخشی
این مقام مسئول عنوان کرد: در حوزه توانبخشی هفت هزار و 989 مددجو تحت پوشش خدمات در سال 97 قرار گرفته اند و در سال جاری تاکنون نیز این تعداد به بیش از هشت هزار و 63 نفر رسیده است. شرفی با بیان اینکه بیشترین آمار توانبخشی مخصوص معلولیت های ذهنی می باشد، گفت: آمار معلولین ضایعه نخاعی در بیرجند ۱۲۲ نفر است که علت اصلی این معلولیت در شهرستان تصادفات می باشد. به گفتۀ وی یک هزار و ۲۷ نفر در حوزه توانبخشی مستمری دریافت می‌کنند و ۴۸۲نفر پشت نوبت دریافت خدمات هستند. وی بیان کرد: 13کارگاه حرفه آموزی و مهارت در شهرستان فعال است و 4کارگاه تولیدی نیز با حمایت بهزیستی فعال شده است.
5 مرکز مشاوره ژنتیک در بیرجند
مدیر بهزیستی بیرجند با اشاره به بخش اجتماعی هم گفت: این بخش شامل امور زنان و خانواده و آسیب های اجتماعی می شود که هزار و ۸۰۴ نفر در این حوزه خدمات دریافت می‌کنند. شرفی افزود: مستمری بگیران این حوزه ۱۶۷ نفر از زنان سرپرست خانوار هستند و ۳۳ نفر نیز پشت نوبت دریافت خدمات می باشند. وی در زمینه پیشگیری نیز عنوان کرد: ۱۴ مرکز ترک اعتیاد و 6 مرکز مشاوره ژنتیک در استان فعال است. به گفتۀ وی همچنین ۲۰ مرکز مشاوره در بیرجند فعال است که از این تعداد ۱۶ مرکز عمومی و ۴ مرکز به صورت تخصصی خدمات ارائه می‌دهند.
مناسب سازی 30 درصد فضاهای اداری
فرازی، کارشناس مسئول حوزه توانبخشی هم در این جلسه عنوان کرد: 30 درصد ساختمان های اداری مناسب سازی شده اند و باید از این به بعد مجوز ساخت ساختمان ها در صورت مناسب سازی برای معلولان داده شود.
حمایت از کارفرماها در پرداخت بیمه معلولان
کارشناس مسئول اشتغال و مسکن نیز گفت: در حوزه اشتغال مددجویان کارهای زیادی انجام شده است و اگر کارفرما مددجو را بیمه کند 23 درصد را سازمان می دهد و 7 درصد حق بیمه را کارفرما پرداخت می کند. نوروزی مقدم با اشاره به بودجه از محل وجوه اداره شده هم گفت: از این محل سال گذشته 60 میلیون تومان اختصاص یافت که به 3 نفر از مددجویان متقاضی پرداخت شد و سقف آن 20 میلیون تومان می باشد. به گفتۀ وی برای کارآفرینی مددجویان طرح پایدار اشتغال روستایی هم هست که از 25 میلیون تومان شروع می شود و سقفی ندارد و با کارمزد 6 درصد و یک سال تنفس است.
معلولیت های ژنتیکی استان بالاتر از نرم کشوری
مسئول پیشگیری بهزیستی بیرجند نیز در این نشست خبری گفت: در حوزه پیشگیری غربالگری های مختلفی در بخش بینایی، شنوایی، پیش از ازدواج و ژنتیک انجام می شود. کدخدایی با بیان اینکه مشکلات ژنتیکی استان نسبت به نرم کشوری بالاتر است، تصریح کرد: در همین راستا باید آگاه سازی ها و اطلاع رسانی ها بیشتر شود تا حتما به دلیل ازدواج های فامیلی یا مشکلات ژنتیکی خود منطقه حتما این غربالگری را زوج ها انجام دهند. وی با اشاره به طرح آماز در بیرجند عنوان کرد: سال گذشته این طرح در بین ۴۵۰ زوج اجرا شده است.
کاهش کودکان کار نسبت به سال گذشته
مسئول امور اجتماعی بهزیستی نیز در حوزه کودکان کار گفت: در نوروز سال 97 با 9 گشت نظارتی47 کودک جمع آوری و نوروز امسال با 16 گشت 26 کودک خیابانی شناسایی و جمع آوری شدند. حسنی اعلام کرد: 90 درصد کودکان از افغانستان هستند و هنگام کمک هم چون درآمد آنها نسبت به کمک ما خیلی بیشتر می باشد حاضر به همکاری نیستند. به گفتۀ وی مردم باید توجه داشته باشند که با کمک و خرید از این کودکان باعث رغبت و گسترش این معضل در جامعه می شوند.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − 16 =

wfn_ads
روزنامه امروز خراسان جنوبی

خوش آمدید

ورود

ثبت نام

بازیابی رمز عبور