پیام شهروند

سلام برای سومین زمستان است که لوله گاز تا اول روستای پیرزنوک امده ولی هنوز اقدامی برای نصب علمک انجام نشده است در زمستان هم نفت نمیدهند که شما گاز دارید

با سلام
اقدام در بازگشایی مدارس و حضور فیزیکی دانش اموزان در مدارس از بززگترین خطاهای مدیریتی دولت یا ریس جمهور یا هر مرجعی است که این تصمیم رو گرفته اند .

دولت یا وزارت اموزش و پرورش یا رئیس جمهور با چه فکر و منطقی مدارس رو حضوی کردند ؟ ؟
حتما باید تعداد زیادی دانش اموز مبتلا بشنوند ?

باسلام ازشهرداری درخواست دارم باکاسبانی که سدمعبرمیکنند برخوردکند سرکوچه نواب صفوی 18جلوبندی سازخودرو باعث سدمعبرمی شود وهرلحظه خدای نکرده شاید اتفاق ناگواری بیفتدلطفا پیگیری فرمایید

سلام
مدتی است که بعد از اجرای بلوار خیابان ملاصدرا ، کار به حال خود رها شده!
لطفا برای تکمیل و رفع نواقص، شهرداری محترم چاره ای بیاندیشد!

شهرداری محترم بیرجند عرض سلام و خدا قوت!
لطفا تکمیل و زیبا سازی بلوار ملاصدرا را در دستور کار خود قرار دهید!

باسلام اداره کل راه و راهداری لطف کنند فبل از انکه اتفاقی برای شهروندان در مسیر انتهای خیابان شهید اوینی به سمت اداره راه بیفتد لا اقل دو طرف خیابان را اسفالت نمایند

سلام : از پارک وسایط نقلیه سنگین در خیابان سپیده ، سپیده 4 به سطوح آمده ایم. از مسوولان پلیس راهور خواهش می کنیم ی فکری برای بردارند. ورودی سپیده 4 به یک پایانه تبدیل شده است. بنده بارها شاهد بوده ام که عوامل گشت پلیس راهور از این خیابان عبور کرده اند و هیچ برخوردی با آنها نکرده اند.

سلام خدمت نماینده شهرستان نهبندان چرا بعد 5 ماه از خدمت جنابعالی هنوز به مشکلات شهرستان رسیدگی نشده مثال جاده ترانزیتی نهبندان به شهداد که هنوز هیچ اقدامی انجام نشده و حدود 2 سال هست که بسته شده ورفت و آمد در ان در جریان نیست وچرا هیچ کس پا سخگو نیست

سلام جاداره اززحمات بسیارسخت کادردرمان تشکرکنم بخصوص ازهمه عزیزان خدمهای بخشهای کوید19اجرشان باسیدشهدا

عزیزم نشستن 8 الی 9 ساعت پشت سیستم که شاید در بعضی روزها بیشتر هم بشود را با در نظر گرفتن تسهیلاتی که به این قشر پرداخت می گردد را با هم مقایسه کنید در این شرایطی که همکاران بانکی با خطرات این بیماری مهلک خالصانه در حال انجام وظیفه هستند قدری بیاندشید

سلام خدمت جناب مدیر کل ورزش و جوانان چرا در مورد مجمع هیات اسکیت شفاف سازی نمیکنبن که ما هم بدانیم؟؟؟؟؟

سلام جناب مدیر کل محترم ورزش و جوانان چرادرموردابطال رای مجمع هیت اسکیت شفاف سازی نمیکنید ؟؟؟

با سلام به گفته رییس جمهور بالاترین مقام اجرایی کشور برای وام های خوداشتغالی 2 ماه تنفس در نظر گرفته شد من 1 ماه را اشتباه زودتر پرداخت کردم ولی بانک ملت شعبه معلم قسط دوم را هم در سررسید قسط منظور کرد هم دیرکرد به آن اضافه کرد لطفاً به فکر مردم هم باشید

سلام و خداقوت.درخیابان پاسداران حدفاصل میدان جانبازان و تقاطع شهید محلاتی حداقل دومورد نیاز به محل عبور ویلچری میباشد که اقدامی نشده.

مدیرکل بیمه سلامت استان خبر داد: امکان صدور دفترچه بیمه سلامت برای ۱۰ هزار مددجوی کمیته امداد استان فراهم شد

امروز خراسان جنوبی_ حسین زاده / مدیرکل بیمه سلامت استان با اشاره به توسعه سطح خدمات و جمعیت تحت پوشش بیمه سلامت در استان طی سال‌های گذشته گفت: در حال حاضر بیش از ۷۰ درصد جمعیت خراسان جنوبی خدمات بیمه ای خود را از بیمه سلامت دریافت می‌کنند. دکتر علی اربابی در نشست خبری روز گذشته خود افزود: سازمان بیمه سلامت، حفاظت مالی از بیمه شدگان خود را در برابر ریسک ایجاد شده ناشی از هزینه‌های بسیار سنگین درمان را که پرداخت آن برای خیلی از خانواده ها غیر ممکن می باشد پوشش می‌دهد.
وی با ذکر اینکه خوشبختانه سازمان بیمه سلامت از سال ۷۴ تاکنون و در طول بیش از ۲۰ سال سابقه کاری در کشور توفیقات فراوانی داشته است، اضافه کرد: در سال جاری توفیقی دست داد که پوشش حدود ۱۰ هزار نفر جمعیت شهری مددجویان کمیته امداد در استان را نیز به دست بگیریم و این جمعیت نیز به جمعیت تحت پوشش بیمه سلامت استان اضافه می‌شوند و بر این اساس در کشور نیز از این طریق حدود یک میلیون نفر به جمعیت بیمه شدگان سازمان بیمه سلامت افزوده خواهند شد.
تاکنون ۴ هزار نفر از مددجویان کمیته امداد استان
دفترچه درمان دریافت کرده‌اند
به گفته وی این قشر از جامعه تاکنون دفترچه درمان در اختیار نداشته و خدمات درمان را از طریق دفترچه دریافت نمی‌کردند و رصد این موضوع طی سه ماه گذشته نشان می‌دهد که بیمه شدگان مذکور از تعلق دفترچه بیمه و استفاده از ظرف گسترده خدمات خریداری شده سازمان بیمه سلامت رضایتمندی نسبتاً خوبی دارند و تاکنون نزدیک به ۴ هزار نفر از مشمولین این طرح در استان از بیمه سلامت دفترچه تحویل گرفته اند.
دکتر اربابی تصریح کرد: البته برخی از مددجویان کمیته امداد ممکن است مشمول چند بیمه‌ای بوده و قبلا از خدمات بیمه صندوق سایر بیمه ها و از جمله بیمه سلامت برخوردار باشند که مختارند همان بیمه قبلی را ادامه دهند و یا بیمه های قبلی را لغو و تحت پوشش بیمه سلامت قرار گیرند و لذا این احتمال وجود دارد که تمامی ۱۰ هزار نفر تحت پوشش کمیته امداد بنا به خواسته خودشان تحت پوشش بیمه سلامت قرار نگیرند.
کمک‌های موردی و خدمات تکمیلی مددجویان
دچار وقفه نمی‌شود
وی همچنین گفت: در حال حاضر مهلت تعیین شده برای مددجویان کمیته امداد برای پیگیری این موضوع تا پایان خرداد ماه جاری اعلام شده اما امکان تمدید مهلت وجود دارد البته برای آن که خدمات مددجویان کمیته امداد از قبیل کمک‌های موردی و خدمات تکمیلی که پیش از این به آن‌ها تعلق می‌گرفت دچار وقفه و چالش نشود پزشکان محترم خانواده که تاکنون به این عزیزان ارائه خدمت می داده اند می توانند این خدمات را کماکان و از طریق همان دفترچه سه برگی کمیته امداد به آنها ارائه نمایند و لذا مشکلی از این بابت هم به وجود نخواهد آمد.
برای دسترسی بهتر مددجویان تعداد دفاتر پیشخوان
طرف قرارداد را به ۳۰ دفتر رساندیم
وی افزود: همچنین برای تسهیل کار مراجعان کمیته امداد و دسترسی راحت تر آنان تعداد ۲۶ دفتر پیشخوان طرف قرارداد خود را به 30 دفتر افزایش داده‌ایم تا در نقاطی که جمعیت بیشتری از مددجویان اسکان دارند به آنها ارائه خدمت نمایند. بانک اطلاعاتی مددجویان نیز در دفاتر پیشخوان موجود است و تنها ممکن است نظر آنان در خصوص ادامه یا قطع کار با بیمه سابقشان را جویا شوند. وی ادامه داد: خدمات پایه ای که مددجویان در کمیته امداد دریافت می‌کرده‌اند با خدمات پایه ای بیمه سلامت تفاوتی ندارد و عملاً اگر مددجویان از خدمات بیشتری برخوردار نشوند خدمات کمتری هم دریافت نخواهند کرد.
امکان صدور بیمه نامه حداقلی برای خدمات بستری
و اورژانسی مورد نیاز زندانیان فراهم شد
مدیرکل بیمه سلامت استان در خصوص زندانیان و اقشار مجهول‌الهویه که تاکنون امکان بهره مندی از خدمات بیمه ایران داشته اند نیز گفت: در این خصوص مجوزهای لازم توسط قانونگذار صادر شده و مشکلات رفع گردیده و ما حداقل برای خدمات بستری و اورژانسی مورد نیاز این افراد می توانیم بیمه نامه صادر نماییم.
بعد از بشرویه طرح نسخه نویسی الکترونیکی
امسال در فردوس و سرایان اجرا می‌شود
وی در خصوص بیمه های تکمیلی نیز اظهار کرد: خدمات بیمه های تکمیلی در کشور ما توسط بیمه های تجاری و آن هم برای گروه ها ارائه می شود و افرادی که تمایل به استفاده از این خدمات دارند باید گروه تشکیل دهند چنانچه روزی قانون تکلیف کند و بودجه لازم هم در اختیار بیمه سلامت قرار گیرد ما نیز می توانیم ارائه خدمات بیمه تکمیلی را برای گروه های تحت پوشش خود پیگیر شویم.
وی الکترونیکی شدن خدمات را شاه‌کلید اتفاقات بهتر در حوزه بیمه و درمان کشور دانست و با اشاره به اینکه طرح نسخه نویسی الکترونیکی را از اواخر سال گذشته در شهرستان بشرویه اجرایی کردیم و به لطف خدا توفیقات خوبی در این بخش حاصل شد، گفت: از ابتدای امسال تاکنون بالغ بر 4 هزار نسخه الکترونیکی در شهرستان بشرویه صادر شده که بیش از ۵۰ درصد این نسخ به خدمت و تحویل دارو تبدیل شده و در باکس پرداخت سازمان بیمه سلامت قرار گرفته است. وی افزود: با توجه به پیشینه خوب صدور نسخ الکترونیکی در بشرویه، در سال جاری فعلا اجرای طرح نسخه نویسی الکترونیکی را برای شهرستان های فردوس و سرایان در برنامه داریم که شاید تا یکی دو ماه آینده اجرایی شود.
برای اجرای نظام ارجاع الکترونیک در بیمارستان‌های استان کمک می‌کنیم
وی در ادامه گفت: پیگیری‌های اصلی در خصوص نظام ارجاع الکترونیک به وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی برمی گردد اما از آن جا که بیمه سلامت در این زمینه از ارکان بخش درمان محسوب می‌شود از ۶ ماهه دوم سال گذشته با تولیت دانشگاه علوم پزشکی بیرجند و همکاری ما، نظام ارجاع الکترونیک را در شهرستان سرایان اجرایی کرده و سیاست دانشگاه علوم پزشکی بر توسعه این طرح به تمام شهرستان های استان بود که ما هم استقبال کردیم و هر کمکی از دستمان برآید انجام خواهیم داد.
آغاز طرح الکترونیکی شدن پرونده ها در بیمارستان های
دولتی دانشگاهی از بیمارستان رازی بیرجند
دکتر اربابی از پیگیری برای الکترونیکی شدن پرونده ها در بیمارستان های دولتی دانشگاهی نیز خبر داد و گفت: در این طرح مراجعین با استفاده از کد مربوطه و بدون دفترچه خدمات درمانی خود را دریافت می کنند که اجرای طرح الکترونیکی شدن ارائه خدمات را در گام اول با مشورت دانشگاه علوم پزشکی از بیمارستان رازی بیرجند آغاز کرده‌ایم و پیگیر راه اندازی نرم افزارها و زیرساخت‌های لازم هستیم و امیدواریم حداقل در سه ماه آینده این طرح که باعث کاهش هزینه ها و علمی تر شدن درمان می شود در بیمارستان رازی عملیاتی گردد و ان شاءا… حداقل طی یکی دو سال آینده قریب به اتفاق دفترچه ها حذف خواهد شد.
افراد فاقد پوشش بیمه ای از همین حالا و قبل
از بروز بیماری پیگیر بیمه خود شوند
وی با اشاره به اینکه تمامی اقدامات در نظام اسلامی و سازمان بیمه سلامت در این راستا بوده که در نهایت پوشش بیمه‌ای آحاد ملت به ۱۰۰ درصد برسد، اظهار کرد: مردم استان که تحت پوشش هیچ گونه بیمه ای نیستند در صورت بروز بیماری و نیاز به مراجعه به مراکز درمانی در اولین اقدام و قبل از آغاز مراحل درمان باید اعلام کنند که تحت پوشش بیمه نیستند و درخواست پیگیری برای بیمه شدن را مطرح نمایند زیرا راه بیمه شدن همه افراد در کشور باز است البته این درخواست باید در بدو ورود به مراکز درمانی صورت گیرد و حتی بهتر است قبل از بروز بیماری مورد پیگیری قرار گیرد تا از پرداخت آزاد هزینه های درمان پیشگیری گردد.
پیگیری راه‌اندازی اداره بیمه سلامت
در شهرستان های فاقد اداره
وی با اشاره به توجه و نگاه ویژه رئیس سازمان بیمه سلامت کشور به استان خراسان جنوبی اظهار امیدواری کرد: در شهرستان‌های بشرویه، خوست و زیرکوه که فاقد اداره بیمه سلامت هستند چارت سازمانی تعریف و بیمه سلامت راه اندازی شود که البته تحقق آن مستلزم همکاری سازمان‌های امور اقتصادی و برنامه و بودجه می باشد.
تلاش برای تنظیم مالی بهتر و پرداخت مطالبات معوقه
دکتر اربابی به تلاش اداره کل بیمه سلامت استان برای تنظیم مالی بهتر در پرداخت مطالبات معوقه دانشگاه علوم پزشکی و موسسات مربوطه در سال گذشته اشاره کرد و افزود: با پیگیری ها و بررسی های صورت گرفته و همکاری دانشگاه علوم پزشکی بیرجند و پزشکان در سال ۹۷ نظم مالی بهتری نسبت به سال ۹۶ ایجاد شد و با وجود رشد بیش از ۱۰ درصدی تعرفه ها توانستیم هزینه‌های درمان را بیش از ۱۵ درصد کاهش دهیم و نه تنها تعرفه‌ها افزایش نداشته بلکه هزینه‌های خدمات هم کاهش یافت و خدمات نیز با نیاز مردم بیشتر منطبق شد.
لزوم مدنظر قرار دادن صرفه، صلاح و نیاز واقعی
برای دریافت خدمات حوزه درمان توسط مردم
وی اضافه کرد: علاوه بر این در سال ۹۷ مطالبات را در بیمارستان های دولتی دانشگاهی تا پایان آبان ماه تسویه نموده و بخشی از مطالبات آذر ماه ۹۷ را نیز پرداخت کردیم درخصوص مطالبات موسسات مربوطه از جمله داروخانه‌ها و … نیز تا آذرماه تسویه حساب شد و در سال جاری هم مطالبات فروردین ماه دانشگاه علوم پزشکی و موسسات را پرداخت نموده و یا در حال پرداخت داریم البته اگر اعتبارات به موقع تخصیص داده نشود با مشکل روبرو می شویم و جا دارد که مردم عزیز و جامعه بیمه‌شدگان نیز منابع در اختیار بیمه سلامت را از خودشان بدانند و صرفه، صلاح و نیاز واقعی را در دریافت خدمات حوزه درمان مدنظر قرار دهند.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 + 5 =

wfn_ads
روزنامه امروز خراسان جنوبی

خوش آمدید

ورود

ثبت نام

بازیابی رمز عبور