پیام شهروند

سلام برای سومین زمستان است که لوله گاز تا اول روستای پیرزنوک امده ولی هنوز اقدامی برای نصب علمک انجام نشده است در زمستان هم نفت نمیدهند که شما گاز دارید

با سلام
اقدام در بازگشایی مدارس و حضور فیزیکی دانش اموزان در مدارس از بززگترین خطاهای مدیریتی دولت یا ریس جمهور یا هر مرجعی است که این تصمیم رو گرفته اند .

دولت یا وزارت اموزش و پرورش یا رئیس جمهور با چه فکر و منطقی مدارس رو حضوی کردند ؟ ؟
حتما باید تعداد زیادی دانش اموز مبتلا بشنوند ?

باسلام ازشهرداری درخواست دارم باکاسبانی که سدمعبرمیکنند برخوردکند سرکوچه نواب صفوی 18جلوبندی سازخودرو باعث سدمعبرمی شود وهرلحظه خدای نکرده شاید اتفاق ناگواری بیفتدلطفا پیگیری فرمایید

سلام
مدتی است که بعد از اجرای بلوار خیابان ملاصدرا ، کار به حال خود رها شده!
لطفا برای تکمیل و رفع نواقص، شهرداری محترم چاره ای بیاندیشد!

شهرداری محترم بیرجند عرض سلام و خدا قوت!
لطفا تکمیل و زیبا سازی بلوار ملاصدرا را در دستور کار خود قرار دهید!

باسلام اداره کل راه و راهداری لطف کنند فبل از انکه اتفاقی برای شهروندان در مسیر انتهای خیابان شهید اوینی به سمت اداره راه بیفتد لا اقل دو طرف خیابان را اسفالت نمایند

سلام : از پارک وسایط نقلیه سنگین در خیابان سپیده ، سپیده 4 به سطوح آمده ایم. از مسوولان پلیس راهور خواهش می کنیم ی فکری برای بردارند. ورودی سپیده 4 به یک پایانه تبدیل شده است. بنده بارها شاهد بوده ام که عوامل گشت پلیس راهور از این خیابان عبور کرده اند و هیچ برخوردی با آنها نکرده اند.

سلام خدمت نماینده شهرستان نهبندان چرا بعد 5 ماه از خدمت جنابعالی هنوز به مشکلات شهرستان رسیدگی نشده مثال جاده ترانزیتی نهبندان به شهداد که هنوز هیچ اقدامی انجام نشده و حدود 2 سال هست که بسته شده ورفت و آمد در ان در جریان نیست وچرا هیچ کس پا سخگو نیست

سلام جاداره اززحمات بسیارسخت کادردرمان تشکرکنم بخصوص ازهمه عزیزان خدمهای بخشهای کوید19اجرشان باسیدشهدا

عزیزم نشستن 8 الی 9 ساعت پشت سیستم که شاید در بعضی روزها بیشتر هم بشود را با در نظر گرفتن تسهیلاتی که به این قشر پرداخت می گردد را با هم مقایسه کنید در این شرایطی که همکاران بانکی با خطرات این بیماری مهلک خالصانه در حال انجام وظیفه هستند قدری بیاندشید

سلام خدمت جناب مدیر کل ورزش و جوانان چرا در مورد مجمع هیات اسکیت شفاف سازی نمیکنبن که ما هم بدانیم؟؟؟؟؟

سلام جناب مدیر کل محترم ورزش و جوانان چرادرموردابطال رای مجمع هیت اسکیت شفاف سازی نمیکنید ؟؟؟

با سلام به گفته رییس جمهور بالاترین مقام اجرایی کشور برای وام های خوداشتغالی 2 ماه تنفس در نظر گرفته شد من 1 ماه را اشتباه زودتر پرداخت کردم ولی بانک ملت شعبه معلم قسط دوم را هم در سررسید قسط منظور کرد هم دیرکرد به آن اضافه کرد لطفاً به فکر مردم هم باشید

سلام و خداقوت.درخیابان پاسداران حدفاصل میدان جانبازان و تقاطع شهید محلاتی حداقل دومورد نیاز به محل عبور ویلچری میباشد که اقدامی نشده.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی خبرداد: اطعام 92 هزار نفر با افطاری و سحری در 45 بقعه متبرکه استان

امروز خراسان جنوبی- حسین زاده / مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی روز گذشته در نشست خبری، عملکرد این اداره کل در اجرای طرح ضیافت الهی در بقاع متبرکه استان در طول ماه مبارک رمضان را تشریح کرد.
حجت الاسلام والمسلمین پرویز بخشی پور گفت: اوقاف و امور خیریه به عنوان متولی و متصدی بسیاری از بقاع متبرکه در طول ماه مبارک رمضان در45 بقعه استان خراسان جنوبی با استفاده از 47 نفر مبلغ مدعو از قم و مشهد و مبلغین بومی استان برنامه های معنوی و قرآنی را در قالب طرح ضیافت الهی برگزار کرد. وی افزود: مراسم شب های قدر نیز در38 بقعه از 45 بقعه مذکور در سطح استان برگزار شد.

اطعام بیش از92 هزار نفر با افطاری و سحری در بقاع متبرکه استان
وی اضافه کرد:با توجه به فرمایش مقام معظم رهبری و برخی بزرگان دیگر مبنی بر پهن کردن سفره های افطاری ساده در ماه مبارک رمضان، سال قبل بیش از 81 هزار نفر و امسال بیش از 92 هزار نفر در طول این ماه در بقاع متبرکه استان با افطاری و سحری اطعام شدند که از این تعداد، هزینه اطعام بیش از31 هزار نفر از محل درآمد موقوفات مرتبط و منطبق و مابقی با کمک مؤمنین خیر تأمین گردید که جای تقدیر و تحسین دارد.

برای توسعه فضا در بقاع متبرکه
به کمک مؤمنین خیر نیازمندیم
وی تصریح کرد: در حقیقت کار اطعام روزه داران را در محل بقاع متبرکه شروع کردیم و در ادامه مؤمنین و خیرین به کمک آمدند به نحوی که با کمبود فضا در بقاع متبرکه روبرو شدیم و لذا با توجه به فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر لزوم تبدیل بقاع متبرکه به قطب فرهنگی، از مؤمنین خیر درخواست داریم برای توسعه بقاع متبرکه نیز به کمک بیایند تا با توسعه و گسترش فضای بقاع بتوانیم برنامه های معنوی و قرآنی را با حضور جمعیت بیشتری در بقاع متبرکه برگزار نماییم و گام های مؤثرتری در تبدیل بقاع متبرکه به قطب های فرهنگی برداریم.
وی ادامه داد: حضور مردم در مراسم لیالی قدر در آستان مقدس امامزادگان باقریه(ع) بیرجند به حدی بود که با کمبود شدید فضا روبرو بودیم و از آنجا که بقاع متبرکه به صورت درآمد هزینه اداره می شوند و برنامه ها و امور مربوط به آنها از محل درآمدها اجرا می شود لذا برای توسعه این مکان های مقدس به منظور استفاده جمعیت های بیشتر مردمی، نیاز به کمک مؤمنین خیر داریم. مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان همچنین گفت: از مجموع بیش از92 هزار نفری که در طول ماه مبارک رمضان در بقاع متبرکه استان اطعام شدند از بیش از 13 هزار نفر با سحری و از79 هزار نفربا افطاری پذیرایی شده است.البته خارج از این فضا نیز توزیع سبدهای غذایی براساس نیات مختلف در هیات های مذهبی، منازل و مساجد در طول ماه مبارک رمضان طبق روال صورت گرفت.

حضور بیش از 61 هزار زائر در بقاع متبرکه استان در شب های قدر
وی تعداد زائران بقاع متبرکه استان در لیالی قدر را 61هزار و 630 نفر ذکر کرد و افزود: مردم خواستار حضور در مراسم لیالی قدر در بقاع متبرکه بوده و هستند اما با مشکل کمبود فضا روبرو هستیم و مردم توسعه فضاها را مطالبه می کنند که همانطور که اشاره شد برای تحقق آن به کمک خیرین و مؤمنین نیاز داریم.
حجت الاسلام والمسلمین بخشی پور با ذکر اینکه در طول ماه مبارک رمضان کرسی های ترتیل خوانی قرآن کریم را در 24 بقعه متبرکه استان برگزار کردیم، گفت: جمعیت شرکت کننده در این کرسی ها 76 هزار و500 نفر بود، علاوه براین14 محفل قرآنی نیز با حضور قاری بین المللی برگزار نمودیم و نماز عید فطر نیز در23 بقعه برگزار گردید.

برگزاری267 جلسه تفسیر تخصصی قرآن کریم
در بقاع متبرکه در3 شهرستان استان
به گفته وی علاوه بر برگزاری جلسات تفسیر قرآن توسط مبلغین در بقاع متبرکه استان از 3 نفر از مفسران کشوری نیز دعوت کردیم که267 جلسه تفسیر تخصصی قرآن کریم را در بقاع متبرکه شهرستان های بیرجند، فردوس و بشرویه برگزار نمودند.
وی افزود: برگزاری برنامه «خدیجه مادر امت» در16 بقعه متبرکه، برگزاری جشن میلاد کریم اهل بیت امام حسن مجتبی(ع) در26 بقعه متبرکه، برپایی خیمه های معرفت با موضوعات مختلف از جمله مشاوره وقف و خانواده و سبک زندگی اسلامی و مسابقات ویژه کودکان، برپایی نمایشگاه فرهنگی در 4 بقعه متبرکه و… از دیگر برنامه های ماه مبارک رمضان در بقاع متبرکه استان بود.
حجت الاسلام والمسلمین بخشی پور در پایان با بیان اینکه وقف های جدید در ماه مبارک رمضان هنوز در سامانه ثبت نشده است، اظهار کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون12وقف جدید در استان ثبت سامانه شده است.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 − 2 =

wfn_ads
روزنامه امروز خراسان جنوبی

خوش آمدید

ورود

ثبت نام

بازیابی رمز عبور