پیام شهروند

سلام برای سومین زمستان است که لوله گاز تا اول روستای پیرزنوک امده ولی هنوز اقدامی برای نصب علمک انجام نشده است در زمستان هم نفت نمیدهند که شما گاز دارید

با سلام
اقدام در بازگشایی مدارس و حضور فیزیکی دانش اموزان در مدارس از بززگترین خطاهای مدیریتی دولت یا ریس جمهور یا هر مرجعی است که این تصمیم رو گرفته اند .

دولت یا وزارت اموزش و پرورش یا رئیس جمهور با چه فکر و منطقی مدارس رو حضوی کردند ؟ ؟
حتما باید تعداد زیادی دانش اموز مبتلا بشنوند ?

باسلام ازشهرداری درخواست دارم باکاسبانی که سدمعبرمیکنند برخوردکند سرکوچه نواب صفوی 18جلوبندی سازخودرو باعث سدمعبرمی شود وهرلحظه خدای نکرده شاید اتفاق ناگواری بیفتدلطفا پیگیری فرمایید

سلام
مدتی است که بعد از اجرای بلوار خیابان ملاصدرا ، کار به حال خود رها شده!
لطفا برای تکمیل و رفع نواقص، شهرداری محترم چاره ای بیاندیشد!

شهرداری محترم بیرجند عرض سلام و خدا قوت!
لطفا تکمیل و زیبا سازی بلوار ملاصدرا را در دستور کار خود قرار دهید!

باسلام اداره کل راه و راهداری لطف کنند فبل از انکه اتفاقی برای شهروندان در مسیر انتهای خیابان شهید اوینی به سمت اداره راه بیفتد لا اقل دو طرف خیابان را اسفالت نمایند

سلام : از پارک وسایط نقلیه سنگین در خیابان سپیده ، سپیده 4 به سطوح آمده ایم. از مسوولان پلیس راهور خواهش می کنیم ی فکری برای بردارند. ورودی سپیده 4 به یک پایانه تبدیل شده است. بنده بارها شاهد بوده ام که عوامل گشت پلیس راهور از این خیابان عبور کرده اند و هیچ برخوردی با آنها نکرده اند.

سلام خدمت نماینده شهرستان نهبندان چرا بعد 5 ماه از خدمت جنابعالی هنوز به مشکلات شهرستان رسیدگی نشده مثال جاده ترانزیتی نهبندان به شهداد که هنوز هیچ اقدامی انجام نشده و حدود 2 سال هست که بسته شده ورفت و آمد در ان در جریان نیست وچرا هیچ کس پا سخگو نیست

سلام جاداره اززحمات بسیارسخت کادردرمان تشکرکنم بخصوص ازهمه عزیزان خدمهای بخشهای کوید19اجرشان باسیدشهدا

عزیزم نشستن 8 الی 9 ساعت پشت سیستم که شاید در بعضی روزها بیشتر هم بشود را با در نظر گرفتن تسهیلاتی که به این قشر پرداخت می گردد را با هم مقایسه کنید در این شرایطی که همکاران بانکی با خطرات این بیماری مهلک خالصانه در حال انجام وظیفه هستند قدری بیاندشید

سلام خدمت جناب مدیر کل ورزش و جوانان چرا در مورد مجمع هیات اسکیت شفاف سازی نمیکنبن که ما هم بدانیم؟؟؟؟؟

سلام جناب مدیر کل محترم ورزش و جوانان چرادرموردابطال رای مجمع هیت اسکیت شفاف سازی نمیکنید ؟؟؟

با سلام به گفته رییس جمهور بالاترین مقام اجرایی کشور برای وام های خوداشتغالی 2 ماه تنفس در نظر گرفته شد من 1 ماه را اشتباه زودتر پرداخت کردم ولی بانک ملت شعبه معلم قسط دوم را هم در سررسید قسط منظور کرد هم دیرکرد به آن اضافه کرد لطفاً به فکر مردم هم باشید

سلام و خداقوت.درخیابان پاسداران حدفاصل میدان جانبازان و تقاطع شهید محلاتی حداقل دومورد نیاز به محل عبور ویلچری میباشد که اقدامی نشده.

مافیای زباله گردی در بیرجند / افرایش بیش از حد تعرفه های نظام مهندسی ساختمان

امروز خراسان جنوبی – حمیدی hamidi@birjandtoday.ir  / به گفته معاون خدمات شهری شورای شهرداری بیرجند یک مافیای خاص زباله گردی در مرکز استان وجود دارد که حدود 800 تا هزار زباله گرد که 80 نفرشان تبعه افغانی هستند بر سر 4380 سطح زباله تقسیم شده اند و زباله های خشک و بازیافتی را به 71 مرکز خرید که بین 200 تا 300 نیرو دارند و اکثرا افغان هستند می فروشند.
برخورد با زباله گردها و جمع آوری
مراکز خرید بر اساس مجوز دادگستری
مهندس شاکری در جلسه شورای شهر بیرجند به تشریح وضعیت پروژه سایت پسماند پرداخت و از زباله گردی بعنوان یک معضل بزرگ برای مرکز استان که به شهر تمیز شهرت دارد، یاد کرد و افزود: مجوز جمع آوری زباله گردها و مراکز جمع آوری زباله ها از دادگستری اخذ شده که با همکاری یرخی از مجموعه ها بعد از دادن اخطاریه نسبت به جمع آوری آنها اقدام می شود. وی در ادامه با اشاره به عملکرد شرکت پیمانکار شهرداری که در زمینه آموزش و جمع آوری زباله خشک از مبدا فعال است، ادامه داد: این شرکت که کارش را از مهرشهر شروع کرده 6 هزار خانوار را بصورت خانه به خانه در زمینه تفکیک زباله آموزش داده و عملکرد خوبی داشته است.
درآمد 15 میلیون ریالی زباله گردها
در طول یک ماه
وی درآمد ماهانه زباله گردها را 10 الی 15 میلیون ریال عنوان کرد و گفت: طرح جامع مدیریت پسماند تقریبا تکمیل شده و باید برای تصویب به کارگروه پسماند شهرستان و استان برود تا اعتبار جذب کند.
عدم رضایت اعضای شورای شهر از پیمانکار تفکیک زباله طرف قرارداد شهرداری
این اعلام رضایت معاون خدمات شهری شهرداری از پیمانکار در حالی بود که اعضای شورا عملکرد این شرکت را زیر سوال بردند.
رئیس شورای شهر بیرجند در ادامه با اشاره به گزارشات واصله از این محدوده از شهر عنوان کرد که به نظر می رسد پیمانکار در زمینه آموزش و تبلیغات محیطی عملکرد خوبی نداشته است. دکتر تقی زاده با بیان اینکه اگر من بجای آقای شهردار بودم با این پیمانکار فسخ قرارداد می کردم، خواستار پاسخگویی مدیر این شرکت شد.
موهبتی دیگر عضو شورای شهر بیرجند هم نسبت به عملکرد این پیمانکار انتقاد کرد و گفت: سرایان در تفکیک زباله از مبدا بسیار خوب عمل کرده ولی در بیرجند اینگونه نبوده است.
درحوزه پسماند خیلی کم کار شده است
شهردار بیرجند هم در ادامه با اعلام عدم رضایت از شرکت پیمانکار تفکیک زباله از مبدا به روند برنده شدن این شرکت در مزایده اشاره کرد و گفت : من معتقدم که در زمینه پسماند کار زیادی در شهر نشده و از طرف دیگر طرح جامع مدیریت پسماند هم جز به عنوان یک مدرک و مستند که مشخص می کند در هر منطقه چه میزان پسماند وجود دارد کاری برایمان انجام نمی دهد.
اتمام کار سایت مدیریت پسماند بیرجند
جز نصب تجهیزات تا پایان سال
جاوید در مورد وضعیت پروژه سایت پسماند بیرجند هم با بیان اینکه اتفاقات خوبی در این زمینه رقم خورده، گفت: سوله ساخته شده و خیابان کشی هم به اتمام رسیده و خرید تجهیزات را به تکمیل زیر ساخت ها که تا پایان سال محقق خواهد شد موکول کرده ایم. شهردار بیرجند با بکار بردن این عبارت که از پیمانکار طرف قرارداد بسیار گله مندم، افزود: بر اساس قرارداد منعقده شرکت پیمانکار باید آموزش تفکیک زباله از مبدا را خانه به خانه از مهرشهر شروع و تا پایان سال به کل شهر گسترش می داد که این اتفاق نیفتاده است .
وی با اشاره به اینکه نمی توانیم این کار را به سال آینده موکول کنیم ، ادامه داد : تاکنون پیمانکار گزارشی به شهرداری ارائه نداده است.
در عمل برای شعار «بیرجند، شهرتمیز»
کاری انجام نداده ایم
وی بیان کرد : سیاست ما معرفی بیرجند به عنوان شهر تمیز است ولی در عمل برای این شعار کاری انجام نداده ایم چرا که تفکیک زباله از مبدا یکی از گام های مهم در راستای این سیاست است.
این که کار نمی شود بی انصافی است
در ادامه جلسه نماینده شرکت پیمانکار تفکیک زباله از مبدا به دفاع از این مجموعه پرداخت و گفت : این که عنوان می شود هیچ کاری نشده بی انصافی است چرا که ۶ هزار خانوار در مهرشهر خانه به خانه آموزش ها را دریافت کرده اند . درانی افزود : کار آموزش تفکیک زباله در مهرشهر، بلوار شعبانیه ، خیابان انقلاب، مطهری ، کارگران، موسی بن جعفر، میدان آزادی و شهدا به اتمام رسیده و الان نیروها در سجادشهر مشغول بکارند. وی هم چنین به عدم همکاری شهرداری برای نصب تبلیغات شهری انتقاد کرد که شهردار در این زمینه گفت: چرا شخصا به من مراجعه نکرده اید .
بازگشایی خیابان موسی بن جعفر(ع) و ادامه آن تا خیابان کارگران و اتصال آن به بلوار شعبانیه تا هفته دولت اشاره کرد و افزود: پروژه خیابان جمهوری هم پیشرفت خیلی خوبی دارد.
افزایش بیش از حد تعرفه های نظام مهندسی
در این جلسه مصوبات کمیسیون عمران و کمیسیون فرهنگی شورا هم مطرح و اعضای شورا نسبت به افزایش بیش از حد تعرفه های نظام مهندسی ساختمان معترض شدند و مقرر شد جلسه ای با حضور مسئولان این مجموعه در شورا برگزار شود.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 − 3 =

wfn_ads
روزنامه امروز خراسان جنوبی

خوش آمدید

ورود

ثبت نام

بازیابی رمز عبور