پیام شهروند

سلام خسته نباشید به مسولین که واقعا حق الناس و بیت المال نمی شناسند خدا وکیلی تو معصومیه بعد سرعت گیر کی یک سرعت گیر دیگه نصب میکنه با این آسفالتای نمونتون واقعا پروفسرین ها کدوم دانشگاه مدیر پروژه هاتون درس خوندن ماهم بریم

با سلام
18سال پیش ماشینم زورگیری شده اماهنوزبلاتکلیفم

بسم الله/سلام علیکم.خداقوت.ضمن تشکرصمیمانه اززحمات جنابعالی وهمکاران عزیزتان/خواهشمندیم برای”بیمه قالیبافان روستایی”گزارشی تهیه کنید

پیام امروزسلام.هفته بسیج گرامیباد.فکرکنم ازطریق شمابهتربشه گلگی خودم وبرخی افرادجامعه روبه گوش مسؤلین ومدیران برسونم.بسیاربسیارتأسف انگیزوغمباره که مدیردفترآقای ….. امروزبالحن دورازاخلاق …بابنده برخوردکرد.فکرمی کنند دنیادستشونه چرااینگونه اند??… بستانی.بسیجی دوران دفاع مقدس.یاالله مددی

سلام دوفقره کیسه گردو از ارومیه به مقصد مشهد با تیپاکس ارسال گردید یک فقره کیسه هنوز بمدت یک ماه گم شده وهنوز وضعیت بار مشخص نیست .موضوع رابه مدیران تیپاکس منعکس فرمایید.

سلام قابل توجه مسولین محترم نمیدانم این همه سبدکالا که تلوزیون نشان می دهد را به که دادند بنده باتوجه به اینکه مستاجر و بیکار هستم و 5 نفرعائله دارم هیچ چیزی دریافت نکرده ام واقعأ این انصاف است که به یکی 10بار سبد کالا بدهند و به یکی مثل من اصلا ندهند

با سلام ، آقایان مسئول ستاد کرونای استان ، چرا قانون دور کاری در ادارات رو اجرا نمی کنید ، باید تمام کارمندان ادارات مبتلا به کرونا بشن که دور کار بشن . الان که دیگه بسیاری از کارمندان به علت تماس مستقیم با ارباب رجوع و اتاق های شلوغ دچار بیماری شدن ، تو رو خدا تا همه این قشر زحمت کش مبتلا نشدن چاره ای بیندیشید.

با سلام
پیشنهاد یکی از همشهریان مبنی بر کاشت درختان غیر مثمر خرزهره و پر غیر کارشناسی می باشد.
هر دو گیاه ایجاد حساسیت می نمایند. بسه به خدا از کاج کم نمی کشند این مردم!

سلام.خدانگهدارمهندس معتمدیان باشد. چندی پیش ازتفاهمنامه ای برای مسکن ایثارگران ورزمندگان خبردادند.جای خوشحالی بود چون با55 سال زندگی فاقدسرپناهم .امافقط برام چندپیامک از…اومد و بس. مسئولین ذیربط یه گوشه ی چشمی هم بماکنید.ازرزمندگان 8سال دفاع مقدس.

با سلام امار بیماران کرونایی در شهرستان سربیشه بالاست بیشتر بیماران در بیمارستانهای بیرجند بستری می شوند و یا مراجعه نمی کنند همچنین اکثر معلمان از بیرجند به سربیشه می روند جهت جلوگیری از شیوع ویروس مدارس غیر حضوری شوند

باسلام واحترام به نماینده ولی فقیه درخصوس حمایت ازکارگران ماکارگران میراث فرهنگی ازفرودین تاالان حقوق وبیمه دریافت نکردیم ازشمادرخواست حمایت داریم

باسلام آ یا کسی هست جلوی این اسب افسار گریختیه قیمت ها را بگیرد

اداره راه و شهرسازی نسبت به یکطرفه نمودن جاده کمربندی بیرجند حدفاصل فرودگاه تا ورزشگاه غدیر اقدام فرماید. عرض کم این مسیر و تاریکی جاده با توجه به تردد خودروهای سنگین بسیار خطرناک است.

باعرض سلام خدمت ریاست محترم دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با اینکه وضیعت ویروس در استان قرمز است چرا کلاسهای آموزشی و آزمایشگاهها در دانشگاه برگزار میشود

باسلام وضعیت آنتن دهی موبایل در شهرک امام علی (ع) با 1500خانوار بشدت ضعیف است لطفا مسئولین مخابرات رسیدگی کنید

ماجرای حکم جدید دادگاه برای محمود صادقی

«21 ماه حبس و 10 میلیون تومان جزای نقدی» حکم اولیه پرونده محمود صادقی نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی است که به گفته او شاکی اغلب پرونده‌هایش دادستان سابق تهران بوده ، این پرونده در مرحله بررسی در دادگاه تجدیدنظر قرار دارد.

به گزارش تابناک اخیرا خبری درباره شکایت آیت الله آملی لاریجانی رییس سابق قوه قضائیه از محمود صادقی نماینده تهران و به دنبال آن صدور حکم «21 ماه حبس و 10 میلیون تومان جزای نقدی» منتشر شد. به دنبال انتشار این موضوع صادقی ضمن تائید آن ابراز تعجب کرد که چطور این موضوع به یک رسانه درز پیدا کرده است؛ چون این حکم 27 بهمن سال گذشته صادر شده و اکنون در مرحله بررسی دادگاه تجدید نظر است و او نمی خواسته به دلیل شرایط بحرانی کشور با شیوع کرونا آن را رسانه‌ای کنم.

اما صادقی با رسانه ای شدن این پرونده به تشریح جزئیاتی درباره آن به خصوص شاکی این پرونده پرداخت؛ او در گفت و گویی با یادآوری روند بررسی شکایات از نمایندگان در هیات نظارت بر رفتار نمایندگان گفت: در این پرونده مجموعه‌‌ای شکایت عمدتا از طریق دادسرای فرهنگ و رسانه انجام شده بود که گزارش آن به هیات نظارت بر رفتار نمایندگان ارجاع شد. بعد از آن در نهایت همگی در مجتمع کارکنان دولت تجمیع شدند، یک پرونده هم به دادگاه انقلاب رفت که آن‌هم به مجتمع کارکنان دولت برگشت. در چهار مورد دادگاه رأی به محکومیت داده و در باقی موارد تبرئه شده‌ام؛ هفت ماه حبس برای اتهام توهین به رئیس قوه قضائیه و14 ماه حبس هم برای تمرد در برابر مأمور قانون صادر شد حال اینکه قاضی می‌دانست حکم جلب و روند طی شده غیرقانونی بوده؛ پنج میلیون تومان هم جزای نقد برای اظهارنظر در موضوع بورسیه‌ها و پنج میلیون تومان نیز بابت شکایت مردم کاشان است.

این نماینده مجلس شورای اسلامی این توضیح را هم داد که شخص آملی‌ لاریجانی به طور مستقیم از او شکایت نکرده بلکه شاکی عمده شکایات دادستان وقت تهران بوده، خود او یا دادیار جانشین دادستان وقت تهران این شکایات‌ را ثبت کرده‌اند؛ شخص جعفری‌دولت‌آبادی بیشترین پیگیری را برای به‌نتیجه‌رساندن پرونده‌ها انجام داد. با تغییر رئیس قوه قضائیه، حتی در روزهای پایانی که در سمت خود بود، کیفرخواست همه پرونده‌هایی را که در دوره ریاست قبلی قوه تشکیل شده بود، صادر کرد.

اما این پرونده صادقی به طرح موضوع حساب های شخصی آیت الله آملی لاریجانی برمیگردد؛ او در نطقی در مجلس در آبان سال 1395 سوالی در این باره از وزیر اقتصاد مطرح کرد و از رئیس قوه قضائیه خواست گزارشی از عملکرد این حساب‌ها اعلام کند؛ این اظهارات باعث شد که صادقی تحت تعقیب قرار گیرد و او در همان روزها گفت که باید پرونده به هیات نظارت بر رفتار نمایندگان برای بررسی ارجاع شود تا هیات نظارت تصمیم گیری کند که صحبت های او در حیطه وظایف نمایندگی اش بوده یا خیر؛ محمد جواد جمالی سخنگوی هیات درباره نتایج بررسی این پرونده گفت که نطق صادقی درباره حساب های بانکی قوه قضائیه در صحن علنی مجلس خارج از وظایف نمایندگی تشخیص داده شده است.

طبق قانون، هیات نظارت بر رفتار نمایندگان به شکایات واصله از نمایندگان رسیدگی می کند و بعد از بررسی نظر خود را درباره صحبت ها و عملکرد آن ها ناظر بر وظایف نمایندگی شان یا غیر از آن اعلام می کنند کما اینکه طبق ماده 9 همین قانون نمایندگان مجلس در مقام ایفای وظایف نمایندگی در اظهارنظر و رأی خود کاملاً آزادند و نمی توان آنها را به سبب نظراتی که در مجلس اظهار کرده اند یا آرائی که در مقام ایفای وظایف نمایندگی خود داده اند، تعقیب یا توقیف کرد. اصل ۸۶ قانون اساسی هم می‌گوید که «نمایندگان مجلس در مقام ایفای وظایف نمایندگی در اظهارنظر و رأی خود کاملاً آزادند و نمی‌توان آنها را به سبب نظراتی که در مجلس اظهار کرده‌اند یا آرایی که در مقام ایفای وظایف نمایندگی خود داده‌اند، تعقیب یا توقیف کرد.

به هر حال به نظر می رسد که در روزهای پایانی عمر مجلس دهم شاهد صدور حکم برخی از نمایندگان همچون صادقی هستیم منتها موضوع بر سر این است که آیت الله رئیسی در همان روزهای ابتدایی ریاست قوه قضائیه در گفت‌وگویی درباره حساب‌های بانکی قوه قضائیه گفت: «این حساب‌ها به پنج حساب کاهش می‌یابد و از این پس، چک‌های آن سه امضاء خواهد داشت.» این صحبت را می توان به معنای عزم بدنه جدید مدیریتی قوه قضائیه برای تعیین تکلیف این حساب ها دانست چه اینکه مصطفی کواکبیان نماینده تهران هم در این باره گفت: با توجه به اینکه آقای رئیسی خودشان به موضوع حساب‌های قوه قضائیه ورود کردند، از ایشان می‌خواهیم که مشکلی برای آقای صادقی به خاطر صحبت شان دراین باره ایجاد نشود.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 + هشت =

wfn_ads
روزنامه امروز خراسان جنوبی

خوش آمدید

ورود

ثبت نام

بازیابی رمز عبور