پیام شهروند

سلام برای سومین زمستان است که لوله گاز تا اول روستای پیرزنوک امده ولی هنوز اقدامی برای نصب علمک انجام نشده است در زمستان هم نفت نمیدهند که شما گاز دارید

با سلام
اقدام در بازگشایی مدارس و حضور فیزیکی دانش اموزان در مدارس از بززگترین خطاهای مدیریتی دولت یا ریس جمهور یا هر مرجعی است که این تصمیم رو گرفته اند .

دولت یا وزارت اموزش و پرورش یا رئیس جمهور با چه فکر و منطقی مدارس رو حضوی کردند ؟ ؟
حتما باید تعداد زیادی دانش اموز مبتلا بشنوند ?

باسلام ازشهرداری درخواست دارم باکاسبانی که سدمعبرمیکنند برخوردکند سرکوچه نواب صفوی 18جلوبندی سازخودرو باعث سدمعبرمی شود وهرلحظه خدای نکرده شاید اتفاق ناگواری بیفتدلطفا پیگیری فرمایید

سلام
مدتی است که بعد از اجرای بلوار خیابان ملاصدرا ، کار به حال خود رها شده!
لطفا برای تکمیل و رفع نواقص، شهرداری محترم چاره ای بیاندیشد!

شهرداری محترم بیرجند عرض سلام و خدا قوت!
لطفا تکمیل و زیبا سازی بلوار ملاصدرا را در دستور کار خود قرار دهید!

باسلام اداره کل راه و راهداری لطف کنند فبل از انکه اتفاقی برای شهروندان در مسیر انتهای خیابان شهید اوینی به سمت اداره راه بیفتد لا اقل دو طرف خیابان را اسفالت نمایند

سلام : از پارک وسایط نقلیه سنگین در خیابان سپیده ، سپیده 4 به سطوح آمده ایم. از مسوولان پلیس راهور خواهش می کنیم ی فکری برای بردارند. ورودی سپیده 4 به یک پایانه تبدیل شده است. بنده بارها شاهد بوده ام که عوامل گشت پلیس راهور از این خیابان عبور کرده اند و هیچ برخوردی با آنها نکرده اند.

سلام خدمت نماینده شهرستان نهبندان چرا بعد 5 ماه از خدمت جنابعالی هنوز به مشکلات شهرستان رسیدگی نشده مثال جاده ترانزیتی نهبندان به شهداد که هنوز هیچ اقدامی انجام نشده و حدود 2 سال هست که بسته شده ورفت و آمد در ان در جریان نیست وچرا هیچ کس پا سخگو نیست

سلام جاداره اززحمات بسیارسخت کادردرمان تشکرکنم بخصوص ازهمه عزیزان خدمهای بخشهای کوید19اجرشان باسیدشهدا

عزیزم نشستن 8 الی 9 ساعت پشت سیستم که شاید در بعضی روزها بیشتر هم بشود را با در نظر گرفتن تسهیلاتی که به این قشر پرداخت می گردد را با هم مقایسه کنید در این شرایطی که همکاران بانکی با خطرات این بیماری مهلک خالصانه در حال انجام وظیفه هستند قدری بیاندشید

سلام خدمت جناب مدیر کل ورزش و جوانان چرا در مورد مجمع هیات اسکیت شفاف سازی نمیکنبن که ما هم بدانیم؟؟؟؟؟

سلام جناب مدیر کل محترم ورزش و جوانان چرادرموردابطال رای مجمع هیت اسکیت شفاف سازی نمیکنید ؟؟؟

با سلام به گفته رییس جمهور بالاترین مقام اجرایی کشور برای وام های خوداشتغالی 2 ماه تنفس در نظر گرفته شد من 1 ماه را اشتباه زودتر پرداخت کردم ولی بانک ملت شعبه معلم قسط دوم را هم در سررسید قسط منظور کرد هم دیرکرد به آن اضافه کرد لطفاً به فکر مردم هم باشید

سلام و خداقوت.درخیابان پاسداران حدفاصل میدان جانبازان و تقاطع شهید محلاتی حداقل دومورد نیاز به محل عبور ویلچری میباشد که اقدامی نشده.

قهرمان کشوری شمشیربازی استان : معضل سالن داریم

امروز خراسان جنوبی- قاسمی / شمشیربازی ورزشی مفرح است که سرعت، قدرت، استقامت، چابکی و انعطاف پذیری در آن نقش مهمی بازی می کند و با آنچه در فیلم ها دیده می شود اختلاف بسیاری دارد و بعنوان یک هنر رزمی بحساب می آید. در این رشته دو شمشیرباز با نوعی رقص پای چابک و بسیار چشمگیر بر روی یک پیست به اجرای هنر فردی خود می پردازند. حرکات آنها آنقدر سریع می باشد که ضربه های وارده تنها بوسیله دستگاه الکتریک (آپاره) قابل ثبت می باشد. در خراسان جنوبی این ورزش توانسته است در طول سال ها موفقیت های خوبی داشته باشد و قهرمانان کشوری بسیاری را پرورش دهد که از جمله آنها محمدعارف دانشمند 18 ساله است که مهمترین مشکل و معضل این ورزش را در استان نبود سالن اختصاصی می داند. در ادامه گفت و گوی ما به این ورزشکار را می خوانید.

از چه سنی شمشیربازی را شروع کردید و چه رتبه هایی به دست آوردید؟
حدود 12 سال است که وارد این ورزش شده ام از سن 6 سالگی شروع کردم که البته برای شمشیربازی این سن مطلوب است و در سنین پایه باید بچه ها شروع به کار کنند تا بتوانند به جایی که باید برسند.
3 دوره به اردوی تیم ملی دعوت شدم و مقام های استانی خیلی زیادی دارم ولی مقام های کشوری یک مقام سومی دارم و چندین دوره هم در مسابقات تیمی نوجوانان و جوانان کشوری، مقام سوم کشوری را به دست آوردم.

چرا این ورزش را انتخاب کردید؟
از کودکی به شمشیربازی علاقه داشتم و زمانی که خانواده ام آگهی آموزش این رشته را در روزنامه دیده بودند مرا به این کلاس بردند و توسط مربی خوبی که داشتم توانستم با انگیزه در این رشته ادامه بدهم. اصلا علاقه ندارم ورزش دیگری را امتحان کنم و تمام برنامه ها و هدف من در این ورزش خلاصه می شود و تمام زندگی من شمشیربازی شده است و اگر تمام طول روز را تمرین کنم اصلا خسته نمی شوم.

چه مشکلاتی دارید؟
مهمترین مشکل که معضل اصلی ماست و من بر روی آن تأکید دارم سالن است. ما هنوز در استان سالن مخصوص به شمشیربازی را نداریم و الان در یک زیرزمین خیلی کوچک تمرین می کنیم که اصلا فضایی ندارد و با وجود اینکه در شمشیربازی هیئت توانسته است مقام های زیادی در رده های سنی نونهالان، نوجوانان و جوانان داشته باشد ولی رسیدگی به آن خوب نیست. همیشه قول هایی می دهند که با وجود این تعداد قهرمان کارهایی انجام می دهیم ولی در حد همان حرف است و در عمل که هنوز چیزی ندیده ایم و اکنون هم قول هایی برای سالن به ما داده اند که نمی دانم عملی می شود یا نه. در استان های دیگر خانه شمشیربازی دارند و تمام سه رشته فعال است ولی ما به دلیل نبود سالن و وجود فقط یک پیست فقط در یک رشته کار می کنیم که کار با اسلحه اپه است و اگر سالن اختصاصی و بزرگ داشته باشیم با افزایش پیست می توانیم دیگر رشته ها را هم فعل کنیم.

هزینه ها راچگونه تأمین می کنید؟
با وجود تورم ها هزینه ها هم بالا رفته ست و کسی که بخواهد حرفه ای کار کند باید هزینه زیادی بدهد مثلا هزینه یک شمشیر پایه و مبتدی 400هزار تومان است و شمشیرهای خوب از یک میلیون و پانصد هزار تومان شروع می شود و با توجه به تمرینات و نوع آن این شمشیرها دوام دارند و ممکن است در یک تمرین سخت شمشیر بشکند و فعلا برای تمرین ورزشکارانی که تازه شروع می کنند خود هیئت شمشیر دارد ولی برای حرفه ای کار کردن باید خود فرد تجهیزات را تهیه کند.

حمایت ها چگونه بده است؟
چون در حال تحصیل هستم و از کودکی کار می کردم معمولا مسابقات در طول مدارس بود و مشکلاتی در این زمینه داشتم همچنین وقتی می خواستم به اردوی تیم ملی بروم سختی هایی بود که باید از مدرسه می زدم و برای جبران درس بیشتر کار می کردم.
حمایت های خانواده ام از همان ابتدا تا کنون خیلی بر رشد من تأثیر داشته است و در تمام مراحل کنار من بوده اند و حمایت مدرسه و دوستان هم در کنار آن بوده است. برخی وقتی از مقام آوری من مطلع می شدند در مدارس دیگر دنبال این بودند که کجا می روم و چگونه کار می کنم تا آنها هم به این سمت بیایند و مدارس استقبال خوبی در این زمینه داشتند.

برای توسعه این ورزش در استان چه باید کرد
به نظر من وجود سالن خیلی تأثیر گذار است و همانطور که گفتم نبود سالن باعث محدودیت می شود تا نتوان جذب بیشتری داشت و در دیگر سلاح های فلوره و سایر هم کار کرد که اگر سالن درست شود و پیست هایی در نظر بگیرند می توان هر سه سلاح را فعال کرد و مسلما جذب ورزشکار بیشتر می شود چرا که وقتی با این محدودیت ها در این سطح توانسته ایم مقام آور کشوری داشته باشیم با تأمین سالن و تجهیزات بهتر مسلما بیشتر می توان کار کرد.
من هم دوست دارم در آینده به المپیک شمشیربازی راه پیدا کنم و در حوزه مربی گری و داوری این ورزش موفق باشم و برای توسعه ورزش هم دلم می خواهد در کنکور رشته تربیت بدنی قبول شوم.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه + شانزده =

wfn_ads
روزنامه امروز خراسان جنوبی

خوش آمدید

ورود

ثبت نام

بازیابی رمز عبور