wfn_ads

پیام شهروند

بنظر بنده علت اینکه بسیاری از هموطنان ما در برخورد با ویروس کرونا جدیت نشان نمی دهند این است که متاسفانه از روز اول خطر این بیماری با خطر سرماخوردگی یا آنفولانزای معمولی مقایسه شد در حالیکه واقعا اینطور نیست.آیا تابحال دیده اید کادر درمانی دربرابر یک بیمار سرماخورده لباس ایزوله، ماسک N95 و عینک مخصوص استفاده کند!؟

سلام. کرونا باعث شد تا اولیا و مردم متوجه شوند که معلمان حقوق مفت نمی گیرند و چقدر زحمت می کشند. دیگر نخواهند گفت که شما معلمان که سه ماه تعطیل هستید. شما اولیا ی محترم فقط یک ماه خواستید فرزند خود را کنترل و با او کار کنید، کلافه شدید و داد شما در آمده وآرزو می کنید تا هرچه زودتر مدارس باز شود. پس خوشا به حال معلمی که یک سال تحصیلی می خواهد با سی دانش آموز سرو کله بزند؟ (خداوندا بده شری که خیر ما در آن باشد).

سلام اتحادیه آرد ونان لاافل صبر می کردید کرونا فروکش می کرد با این وضع اقتصادی ؟روزی (نان)مردم را هم گران کردید. اقایان فقط گران کردن را بلدن!300تومان روی هر نان؟به فکر محرومین هم باشید

سلام بارندگی اخیر تلویزیونها شهرستان خوسف روستای گیوشاد خلیلان ….. را قطع کرد شبکه ها دجار مشکل شده دانش اموزان نمی توانند برنامه آموزش را نگاه کنند لطفا سریع پی گیری کنید برای فردا نگذارید چون بچه ها عقب می مانند سریع سریع با تشکر

اسلام خدمت سرپرست محترم فرمانداری  شهرستان درمیان جناب مهندس بخشی مدت دوسال است آب نمای راه مواصلاتی به دلیل ساخت پل روستای نوغاب بخش مرکزی شهرستان درمیان اداره راه شهرسازی شهرستان درمیان تخریب کرده است باکوچک ترین سیلاب ارتباط پنج هزارشهروند درنوغاب درمیان بامرکز شهرستان درمیان قطع می شود تمام شهروندان ساکن درنوغاب ازقصور صورت گرفته توسط راه شهرسازی این شهرستان گلایه مندیم درخواست پیگیری این موضوع ازحضرتعالی هستیم

باسلام و خسته نباشید خدمت استاندار محترم لطفا در خصوص ساخت و تکمیل پارک خطی مهرشهر نظارتی نمایید.با تشکر انسان به امید زنده هست.

میادین مهر شهر در انتظار نامگذاری و زیباسازی هستند مسئولین خداقوت.

باسلام وآرزوی سلامتی برای همشهریان. برای معاینه فنی مراجعه کردم وازمهلت2ماهه تمدید مطلع نبودم درابتدای ورود مبلغی راپرداختم که پس از معاینه ترمزضعیف بودوبرای تنظیم آن بیرون رفته(یکربع بعد) برگشتم که مجدد ورودی خواستند. واقعا چه قانونی هست که برای منفعت خود دراین اوضاع نه تنها اطلاع ندادند بلکه با بهانه های الکی مردم رااذیت کنند خدا خیرشان بدهد

تمام کشور کارها خوابیده شرکتها تعطیل و گارگران بومی و غیر بومی روانه شهرهای خود شدند.بیرجند هم ازاین قائده مستثنی نیست قبل از فاجعه مسئولین پیگیر باشند .رصد کنند کارگرانی که از نقاط مختلف کشور وارد زادگاهشان بیرجند میشوند

از استاندار محترم تقاضا داریم با توجه به شروع تعطیلات نوروز جهت قطع زنجیره کرونا ورودی و خروجی های استان را مسدود کنند.

دراین جنگ بیولوژیک کرونا دستگاه سیتی اسکن به تشخیص کمک می کند درشهرفردوس که شهرهای سرایان و بشرویه رانیزپوشش می دهد 75روز است ctاسکن آمده ولی نصب نکرده اند!!!لطفا مسئولین استان توجه بیشتری نمایند

ازمخابرات چندبارپیام دادن که 100گیگ اینترنت رایگان برای شمافعال شد که درخانه بمانید روزبعداینترباکابل نوری بهترنشد که بدترشد مسولین شماروبجان فرزندانتون قسم کمتردروغ بگین

چرا اسامی باندمحتکرمواددارویی وروغن نباتی رابمردم معدفی نمیکنید جان مردم مهم است یاابروی یک عده زالو .مسولین بلکه ……. درکار است یا وابسته بجایی هستند که مردم نباید بدانند

در اواخر…… هواپیماهای جنگی برفراز شهرها قدرت نمایی میکردند احتمالا …. علیه ملت قدرت نمایی میکند والاهواپیمای جنگی برفراز خانه های مسکونی دلیلی ندارد بجز رعب

باسلام از بسکه در خصوص ترافیک و خیابان های شهرپیام دادیم خسته شدیم،شهرداری هم که جواب نمیده،شهر بیرجند کارگاه پروژه های نیمه تمام شده، شهرداری هرجا فقط یه مصالحی میریزه، بلوکه کار میزاره و خداحافظ…. همه جا نیمه کاره مونده،شما که نمی تونید یک جارو تمام کنید تا به جای بعد برسید،چند تا بلوار و میدان همینطور رها شده لطفا گزارش تهیه کنید.

wfn_ads

قرنطینه شهرها و تعطیلی ادارات، علاج مقابله با کرونا / مجلس در این باره چه نقشی دارد؟

این روز‌ها مبارزه با کرونا، به آزمونی برای تمامی دولت‌ها به مفهوم عام آن در سراسر دنیا تبدیل شده است؛ ویروسی خطرناک و وحشی که مقابله با آن به سختگیری‌های زیاد و اجرای قاطعانه تصیمات و صد البته هماهنگی با تمامی ارگان‌ها و نهاد‌ها نیاز دارد.

به گزارش «تابناک»؛ حدود چهل روز از ورود مهمان ناخوانده کرونا به کشورمان می‌گذرد و از همان ابتدا، تصمیمات بسیاری برای مقابله با آن از تعطیلی مدارس و دانشگاه‌ها تا تعطیلی مراکز تجاری و اصناف غیرضروی گرفته شد؛ اما سوال این است که مجلس شورای اسلامی چقدر در این تصمیم گیری‌ها نقش داشته است؟

برای پاسخ به این پرسش، یادآوری چند نکته ضروی است؛ نخست اینکه وظیفه نمایندگان قانون گذاری و نظارت بر اجرای درست قوانین است. به نظر نمی‌رسد برای مقابله با کرونا، احتیاجی به قانون گذاری جدید باشد، ولی از باب نظارت قطعا نمایندگان می‌توانند نقش بسزایی ایفا کنند. نکته دیگر تعطیلی جلسات علنی مجلس شورای اسلامی از هفتم اسفند آن هم بنا به توصیه ستاد ملی مبارزه با کروناست که هیات رییسه مجلس با استناد به ضرورت عمل به این توصیه مجوز برگزاری جلسات را نداد.

با توجه به این وضعیت راهکار باقی مانده نمایندگان برای انجام وظیفه نظارتی شان و رایزنی با دولت جهت انجام اقدامات لازم جهت مقابله با کرونا مذاکرات تلفنی و بعضا حضوری، مکاتبات مکتوب و یا اظهار نظر از طریق گفتگو با رسانه‌ها و یا استفاده از صفحات شخصی خود در صفحات مجازی به خصوص توییتر بوده است. کما اینکه در روز‌های اول هم ۵ نماینده مجلس عضو قرارگاه مقابله با کرونا شدند که بعد‌ها با فعال شدن ستاد مبارزه با کرونا عملا این قرارگاه از حیض انتفاع افتاد.

البته در این شرایط دو جلسه مجازی مجلس به عنوان راهکاری برای تشکیل جلسات در شرایط اضطراری همچون وضعیت فعلی برگزار شد، جلساتی که با وجود آزمایشی بودن آن مجالی برای نمایندگان بود تا نظرات و بیشتر انتقادات خود را نسبت به تصمیمات اتخاد شده برای مبارزه با کرونا مطرح کنند.

به گفته طیبه سیاوشی، نماینده تهران بیشتر اعتراضات حول عدم تعطیلی نیمه اول فروردین در کشور بود؛ اینکه چرا حداقل دولت تا نیمه فرودین یعنی ایام تعطیلات نوروز ادارات را تعطیل نکرده است.

مجتبی ذوالنور نماینده قم هم گفت: بیشتر انتقادات و پیشنهادهای نمایندگان درباره کوتاهی دولت و رییس جمهور در عدم اجرای قرنطینه اجباری بوده و‌ای کاش ریس مجلس این موضوع و مطالبات را جدی پیگیری کرده و رییس جمهور نیز اقدام جدی کند.

او همچنین تاکید کرد، دولت باید با اعمال جریمه و مجازات جلوی تردد‌های غیرضروری را بگیرد تا زنجیره انتقال کرونا قطع شده و هر چه زودتر این بحران تمام شود.

در این بین علی لاریجانی، رییس مجلس شورای اسلامی نیز مستمرا از طریق تلفن، حضوری و یا مکاتبات تلاش کرد که خلا تعطیلی مجلس را پر کند، آخرین نمونه آن حضور در بیمارستان امام خمینی (ره) به عنوان یکی از مراکز درمانی کرونا بود.

آن چه مشخص است، قاطبه نمایندگان به عنوان رابط بین مردم و دولت به دنبال انجام اقدامی ولو اندک برای مقابله با کرونا هستند. برخی از آن‌ها همچون فاطمه ذوالقدر، نماینده تهران راهکار پیشگیری از شیوع کرونا را تعطیلی ادارات و یا محدود کردن فعالیت کارکنان می‌دانند تا جلوی انتقال بیماری گرفته شود.

برخی دیگر همچون اصغر سلیمی، نماینده سمیرم بر قرنطینه شهر‌ها آن هم حداقل به مدت یک ماه تاکید می‌کنند با این استدلال که کشور‌های بسیاری با قرنطینه کردن شهر‌ها تا حد زیادی در کنترل کرونا موفق بوده اند؛ لذا اگر قرنطینه اجرا نشود ظرفیت بیمارستان‌های کشور جوابگوی بیماران نیست و مرتب بر شمار بیماران کرونایی اضافه می‌شود.

نظری که محمد علی وکیلی، عضو هیات رییسه مجلس هم با آن موافق بوده و معتقد است که اقداماتی همچون ضدعفونی معابر عمومی تاثیری در کنترل کرونا نداشته و فقط موجب هدررفت منابع و گا‌ه غفلت بیشتر می‌شود، بنابراین تنها و تنها راه، قرنطینه عمومی است.

البته قرنطینه شهر‌ها مستلزم در نظر گرفتن منابعی برای کمک هزینه به مردم به خصوص نیازمندان است که ظاهرا برخی نمایندگان با تهیه طرح سه فوریتی فکری برای آن کرده اند. در این باره بهروز بنیادی نماینده کاشمر گفت، تعدادی از نمایندگان پیشنهاد داده اند برای رعایت قرنطینه و جلوگیری از خروج افراد از خانه به هر فرد یارانه بگیر حداقل ۵۰۰ هزار تومان تا پایان فروردین داده شود.

لازم به یادآوری است که اجرایی شدن این طرح منوط به موافقت دولت است. در همین باره سلیمی، سخنگوی کمیسیون شورا‌ها تاکید کرد: در صورتی این گونه طرح‌ها قابلیت اجرایی شدن دارد که دولت بار مالی آن را بپذیرد که در شرایط بعید است دولت بتواند بار مالی چنین طرح‌هایی را تقبل کند.

به هر حال، باید منتظر ماند و دید چقدر فشار نمایندگان مجلس به دولت برای تعطیلی کامل ادارات، قرنطینه شهر‌ها و جلوگیری از تردد‌های غیرضروی کارگشا خواهد بود.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × سه =

wfn_ads
wfn_ads
wfn_ads
wfn_ads
wfn_ads
wfn_ads
wfn_ads
روزنامه امروز خراسان جنوبی

خوش آمدید

ورود

ثبت نام

بازیابی رمز عبور