پیام شهروند

با سلام
18سال پیش ماشینم زورگیری شده اماهنوزبلاتکلیفم

بسم الله/سلام علیکم.خداقوت.ضمن تشکرصمیمانه اززحمات جنابعالی وهمکاران عزیزتان/خواهشمندیم برای”بیمه قالیبافان روستایی”گزارشی تهیه کنید

پیام امروزسلام.هفته بسیج گرامیباد.فکرکنم ازطریق شمابهتربشه گلگی خودم وبرخی افرادجامعه روبه گوش مسؤلین ومدیران برسونم.بسیاربسیارتأسف انگیزوغمباره که مدیردفترآقای ….. امروزبالحن دورازاخلاق …بابنده برخوردکرد.فکرمی کنند دنیادستشونه چرااینگونه اند??… بستانی.بسیجی دوران دفاع مقدس.یاالله مددی

سلام دوفقره کیسه گردو از ارومیه به مقصد مشهد با تیپاکس ارسال گردید یک فقره کیسه هنوز بمدت یک ماه گم شده وهنوز وضعیت بار مشخص نیست .موضوع رابه مدیران تیپاکس منعکس فرمایید.

سلام قابل توجه مسولین محترم نمیدانم این همه سبدکالا که تلوزیون نشان می دهد را به که دادند بنده باتوجه به اینکه مستاجر و بیکار هستم و 5 نفرعائله دارم هیچ چیزی دریافت نکرده ام واقعأ این انصاف است که به یکی 10بار سبد کالا بدهند و به یکی مثل من اصلا ندهند

با سلام ، آقایان مسئول ستاد کرونای استان ، چرا قانون دور کاری در ادارات رو اجرا نمی کنید ، باید تمام کارمندان ادارات مبتلا به کرونا بشن که دور کار بشن . الان که دیگه بسیاری از کارمندان به علت تماس مستقیم با ارباب رجوع و اتاق های شلوغ دچار بیماری شدن ، تو رو خدا تا همه این قشر زحمت کش مبتلا نشدن چاره ای بیندیشید.

با سلام
پیشنهاد یکی از همشهریان مبنی بر کاشت درختان غیر مثمر خرزهره و پر غیر کارشناسی می باشد.
هر دو گیاه ایجاد حساسیت می نمایند. بسه به خدا از کاج کم نمی کشند این مردم!

سلام.خدانگهدارمهندس معتمدیان باشد. چندی پیش ازتفاهمنامه ای برای مسکن ایثارگران ورزمندگان خبردادند.جای خوشحالی بود چون با55 سال زندگی فاقدسرپناهم .امافقط برام چندپیامک از…اومد و بس. مسئولین ذیربط یه گوشه ی چشمی هم بماکنید.ازرزمندگان 8سال دفاع مقدس.

با سلام امار بیماران کرونایی در شهرستان سربیشه بالاست بیشتر بیماران در بیمارستانهای بیرجند بستری می شوند و یا مراجعه نمی کنند همچنین اکثر معلمان از بیرجند به سربیشه می روند جهت جلوگیری از شیوع ویروس مدارس غیر حضوری شوند

باسلام واحترام به نماینده ولی فقیه درخصوس حمایت ازکارگران ماکارگران میراث فرهنگی ازفرودین تاالان حقوق وبیمه دریافت نکردیم ازشمادرخواست حمایت داریم

باسلام آ یا کسی هست جلوی این اسب افسار گریختیه قیمت ها را بگیرد

اداره راه و شهرسازی نسبت به یکطرفه نمودن جاده کمربندی بیرجند حدفاصل فرودگاه تا ورزشگاه غدیر اقدام فرماید. عرض کم این مسیر و تاریکی جاده با توجه به تردد خودروهای سنگین بسیار خطرناک است.

باعرض سلام خدمت ریاست محترم دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با اینکه وضیعت ویروس در استان قرمز است چرا کلاسهای آموزشی و آزمایشگاهها در دانشگاه برگزار میشود

باسلام وضعیت آنتن دهی موبایل در شهرک امام علی (ع) با 1500خانوار بشدت ضعیف است لطفا مسئولین مخابرات رسیدگی کنید

باسلام وعرض خسته نباشید به تمام بزرگوارا روزنامه . به این اقایان که هروز نطق می کنند ماسک ارزان داریم واکسن کرونا رسید پس کجاست اگر برای خودشان است قبول ازاول تاریخ خون مسولین ازمحرومین رنگین تر بودا واگر دروغ است دروغ گناه کبیره است باتشکر

عدم مهارت جویندگان کار مهمترین دلیل از دست رفتن فرصت‌های شغلی/ افتتاح و کلنگ زنی ۱۲ طرح با اشتغالزایی ۱۷۶ نفر

امروز خراسان جنوبی – حسین زاده hoseinzade@birjandtoday.ir / مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان از برگزاری چهاردهمین جشنواره استانی تعاونی های برتر در طول هفته تعاون در خراسان جنوبی خبر داد. عباس رکنی در نشست خبری روز گذشته خود ضمن تبریک هفته دولت و فرارسیدن هفته تعاون گفت: در چهاردهمین جشنواره استانی تعاونی های برتر که چهارشنبه (۱۳ شهریورماه) برگزار می‌شود از تعاونی‌های برتر تجلیل خواهد شد. وی افزود: امسال ۳۴۶ تعاونی و اتحادیه در ۲۱ رشته و گرایش در سامانه جشنواره ثبت‌نام کرده‌اند که این تعداد نسبت به جشنواره گذشته ۲۳ درصد رشد دارد ضمن اینکه از مجموع تعاونی های ثبت نام کننده تعداد ۸۹ تعاونی در بخش خدمات، ۶۶ تعاونی در بخش کشاورزی و ۴۵ تعاونی در بخش صنعت فعالیت دارند وی هدف از برگزاری این جشنواره را ترویج و توسعه فرهنگ تعاون ذکر کرد و گفت: امسال تعاونی مسکن مرکز آموزش ۰۴ امام رضا(ع) به عنوان تعاونی برتر استان در جشنواره کشوری مورد تجلیل قرار خواهد گرفت.
۱۱ پروژه با اعتبار 146 میلیارد ریال و اشتغالزایی ۱۷۶ نفر افتتاح و کلنگ زنی می شود
وی با ذکر اینکه ویژه برنامه‌های مهمی در طول هفته تعاون در سطح استان برگزار می گردد، اضافه کرد: علاوه بر برگزاری چهاردهمین جشنواره تعاونی‌های برتر استان، دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و مقامات استانی، رژه تعاونی حمل و نقل، اهدای خون، بازدید از تعاونی های فعال، افتتاح ۱۱ طرح و کلنگ زنی یک طرح با ۱۷۶ نفر اشتغالزایی و ۱۴ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان اعتبار (که مراسم افتتاح آن از طریق ویدئو کنفرانس کشوری با حضور وزیر بعد از ظهر روز شنبه برگزار می شود)، دیدار با خانواده های شاهد و ایثارگران تعاونگر، نشست با مدیرعامل صندوق ضمانت بانک توسعه تعاون کشور و… از جمله برنامه های در نظر گرفته شده برای هفته تعاون در استان می باشد.
ایجاد تعاونی و صادرات این بخش بیش
از تعهد استان بوده است
وی اضافه کرد: در سال ۹۷ تعداد ۶۵ تعهد تشکیل تعاونی داشتیم که ۷۷ تعاونی یعنی بیش از تعهد شکل گرفت در بخش صادرات نیز تعهد بخش تعاونی ها و اتحادیه های استان در سال ۹۷ مبلغ ۲۰ میلیون دلار بود که بازهم بیش از تعهد یعنی مبلغ 21 میلیون دلار صادرات داشتیم.
وی ادامه داد: برای استفاده از تسهیلات اشتغال پایدار روستایی و عشایری در استان تعداد ۱۷۶ تعاونی در سامانه کارا ثبت نام کردند که ۲۹ طرح با پیش بینی اشتغال ۴۵۵ نفر مبلغ ۱۵ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان تسهیلات دریافت نمودند.
وقوع ۸ حادثه محیط کسب و کار و یک فوتی
رکنی از انحلال ۱۸۶ تعاونی غیر فعال در سال گذشته در استان خبر داد و اظهار کرد: از مجموع ۲۹۷ تشکل کارگری و کارفرمایی استان ۴۱ تشکل کارفرمایی و ۲۵۶ تشکل کارگری است که در ۵ ماهه امسال در بحث طرح دعاوی بین کارگر و کارفرما تعداد ۲۵۱ مورد دادخواست در سطح استان واصل شده که در ۱۲۳ مورد درخواست تجدید نظر دانسته اند. وی همچنین گفت: در بحث بازرسی های محیط کسب و کار در بحث رعایت نکات ایمنی و بهداشتی در ۵ ماهه امسال ۷۸۶ بازرسی موردی و ۹۳۱ بازرسی ادواری داشتیم ضمن اینکه حوادث محیط کسب و کار استان نیز امسال ۸ مورد بوده که یک مورد منجر به فوت گردیده است. رکنی به کاهش ۱۷ درصدی آمار دادخواست ها به دلیل ارائه مشاوره در راستای صلح و سازش در سال ۹۷ نسبت به سال ۹۶ اشاره کرد و افزود در حال حاضر نیز سیاست ما بر حل و فصل امور با ارائه خدمات مشاوره‌ای است.
کمترین میزان انحراف در پرداخت تسهیلات داشته‌ایم
به گفته وی در بحث طرح تسهیلات اشتغال پایدار روستایی و عشایری که از اواخر ۹۶ تا آبان ۹۷ اجرایی شد ۸ هزار و ۵۰۰ نفر با مبلغ 2200 میلیارد تومان در سامانه کارا در استان ثبت نام کرده و ارائه طرح داشته‌اند که تا روز گذشته ۱۸۹۸ طرح با ۲۶۸ میلیارد تومان انعقاد قرارداد شده و ۱۸۸۵ طرح نیز با مبلغ ۲۵۵ میلیارد تومان پرداختی داشته ایم که در این راستا ۷۹ درصد تسهیلات ابلاغی را جذب کرده ایم و ۶۵ میلیارد تومان تسهیلات در بخش های حمایتی و غیر حمایتی برای جذب باقی مانده است.
وی با ذکر اینکه کمترین میزان انحراف را در پرداخت تسهیلات داشتیم، افزود: تا کنون 1180 طرح تحت نظارت و بازرسی قرار گرفته‌اند و در راستای شفاف سازی نیز تمامی طرح‌ها را به همراه مشخصات شان در پروتال اداره کل در معرض دید عموم قرار داده ایم و ۲۶ جلسه کارگروه اشتغال نیز در سال ۹۷ برگزار کردیم. رکنی در ادامه گفت: در بحث مشاغل خانگی در سال ۹۷ تعداد ۲۲۵۵ مجوز با مبلغ ۱۶ میلیارد و ۱۹ میلیون تومان صادر کردیم و امسال تا مرداد ماه تعداد 323 مجوز مشاغل خانگی با مبلغ ۶ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان صادر نموده ایم که البته در کل کشور شاهد کاهش آمار مشاغل خانگی هستیم.
امسال و سال گذشته بیش از ۲ هزار نفر توسط
کاریابی های استان به کار گمارده شده اند
وی افتتاح اولین کافه کارآفرینی کشور در بیرجند و انعقاد تفاهم نامه تاسیس دانشگاه کارآفرینان نوجوان با همکاری آموزش و پرورش و دانشگاه پیروزان فردوس به عنوان سومین استان کشور را از جمله اقدامات حوزه کارآفرینی در استان ذکر کرد و از ثبت‌نام ۳۲ نفر در طرح کارورزی و ۱۰۴ نفر در طرح مهارت آموزی در استان طی ۵ ماهه امسال خبر داد و اظهار کرد: در سال گذشته ۳۲۳۳ جوینده کار در ۸ کاریابی فعال استان ثبت نام کردند و ۴۱۷۰ فرصت شغلی توسط این کاریابی ها احصا شد و ۱۴۵۹ نفر به کار گمارده شدند که در پنج ماهه امسال تعداد ثبت نام کنندگان جویندگان کار در کاریابی های استان ۱۳۹۷ نفر و تعداد فرصت‌های شغلی احصا شده ۱۷۵۴ فرصت بوده و ۶۱۶ نفر به کار گمارده شده‌اند و مهمترین دلیل به کار گمارده نشدن جویندگان کار در فرصت‌های شغلی احصا شده، عدم مهارت آنهاست و نیمی از جویندگان کار به این دلیل به کار گمارده نمی‌شوند و فرصت ها را از دست می دهند که اهمیت مهارت آموزی را می رساند.
اجرای طرح یارانه دستمزد در استان
وی از اجرای طرح جدید یارانه دستمزد در استان خبر داد و گفت: در این طرح افرادی که حداقل ۶ ماه از تاریخ اخذ مدرک شان گذشته باشد و بین ۲۰ تا ۳۵ سال سن داشته باشند (البته زنان سرپرست خانوار مشمول محدودیت سنی نمی شوند) می‌توانند به کارفرما معرفی شوند و کارفرما در قبال به کار گرفتن آنها به مدت یک سال از پرداخت یک سوم حقوق قانون کار این کارگران معاف خواهد بود و این سهم توسط دولت پرداخت خواهد شد.
البته در حال حاضر این طرح در شهرستان‌هایی که نرخ بیکاری آنها بیشتر است و در استان شهرستان های سرایان، نهبندان، در میان و قاینات هستند اجرا می گردد و درخواست ما مبنی بر اجرای آن در سایر شهرستان های استان هنوز به نتیجه نرسیده است.
رکنی در پایان با اشاره به کسب رتبه های برتر کشوری در ۱۵ بخش توسط اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گفت: این رتبه ها در بخش‌های مختلف از جمله جذب تسهیلات اشتغال پایدار روستایی و عشایری، تشکیل کارگروه اشتغال، عالی ترین و دقیق ترین کمیته فنی اشتغال، مهارت آموزی، کارورزی، نظارت بر تشکل های کارگری و کارفرمایی، بحث ترویج فرهنگ نماز و کاهش ۱۰ درصدی حوادث محیط کسب و کار و… کسب گردیده است.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 + 3 =

wfn_ads
روزنامه امروز خراسان جنوبی

خوش آمدید

ورود

ثبت نام

بازیابی رمز عبور