پیام شهروند

سلام خسته نباشید به مسولین که واقعا حق الناس و بیت المال نمی شناسند خدا وکیلی تو معصومیه بعد سرعت گیر کی یک سرعت گیر دیگه نصب میکنه با این آسفالتای نمونتون واقعا پروفسرین ها کدوم دانشگاه مدیر پروژه هاتون درس خوندن ماهم بریم

با سلام
18سال پیش ماشینم زورگیری شده اماهنوزبلاتکلیفم

بسم الله/سلام علیکم.خداقوت.ضمن تشکرصمیمانه اززحمات جنابعالی وهمکاران عزیزتان/خواهشمندیم برای”بیمه قالیبافان روستایی”گزارشی تهیه کنید

پیام امروزسلام.هفته بسیج گرامیباد.فکرکنم ازطریق شمابهتربشه گلگی خودم وبرخی افرادجامعه روبه گوش مسؤلین ومدیران برسونم.بسیاربسیارتأسف انگیزوغمباره که مدیردفترآقای ….. امروزبالحن دورازاخلاق …بابنده برخوردکرد.فکرمی کنند دنیادستشونه چرااینگونه اند??… بستانی.بسیجی دوران دفاع مقدس.یاالله مددی

سلام دوفقره کیسه گردو از ارومیه به مقصد مشهد با تیپاکس ارسال گردید یک فقره کیسه هنوز بمدت یک ماه گم شده وهنوز وضعیت بار مشخص نیست .موضوع رابه مدیران تیپاکس منعکس فرمایید.

سلام قابل توجه مسولین محترم نمیدانم این همه سبدکالا که تلوزیون نشان می دهد را به که دادند بنده باتوجه به اینکه مستاجر و بیکار هستم و 5 نفرعائله دارم هیچ چیزی دریافت نکرده ام واقعأ این انصاف است که به یکی 10بار سبد کالا بدهند و به یکی مثل من اصلا ندهند

با سلام ، آقایان مسئول ستاد کرونای استان ، چرا قانون دور کاری در ادارات رو اجرا نمی کنید ، باید تمام کارمندان ادارات مبتلا به کرونا بشن که دور کار بشن . الان که دیگه بسیاری از کارمندان به علت تماس مستقیم با ارباب رجوع و اتاق های شلوغ دچار بیماری شدن ، تو رو خدا تا همه این قشر زحمت کش مبتلا نشدن چاره ای بیندیشید.

با سلام
پیشنهاد یکی از همشهریان مبنی بر کاشت درختان غیر مثمر خرزهره و پر غیر کارشناسی می باشد.
هر دو گیاه ایجاد حساسیت می نمایند. بسه به خدا از کاج کم نمی کشند این مردم!

سلام.خدانگهدارمهندس معتمدیان باشد. چندی پیش ازتفاهمنامه ای برای مسکن ایثارگران ورزمندگان خبردادند.جای خوشحالی بود چون با55 سال زندگی فاقدسرپناهم .امافقط برام چندپیامک از…اومد و بس. مسئولین ذیربط یه گوشه ی چشمی هم بماکنید.ازرزمندگان 8سال دفاع مقدس.

با سلام امار بیماران کرونایی در شهرستان سربیشه بالاست بیشتر بیماران در بیمارستانهای بیرجند بستری می شوند و یا مراجعه نمی کنند همچنین اکثر معلمان از بیرجند به سربیشه می روند جهت جلوگیری از شیوع ویروس مدارس غیر حضوری شوند

باسلام واحترام به نماینده ولی فقیه درخصوس حمایت ازکارگران ماکارگران میراث فرهنگی ازفرودین تاالان حقوق وبیمه دریافت نکردیم ازشمادرخواست حمایت داریم

باسلام آ یا کسی هست جلوی این اسب افسار گریختیه قیمت ها را بگیرد

اداره راه و شهرسازی نسبت به یکطرفه نمودن جاده کمربندی بیرجند حدفاصل فرودگاه تا ورزشگاه غدیر اقدام فرماید. عرض کم این مسیر و تاریکی جاده با توجه به تردد خودروهای سنگین بسیار خطرناک است.

باعرض سلام خدمت ریاست محترم دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با اینکه وضیعت ویروس در استان قرمز است چرا کلاسهای آموزشی و آزمایشگاهها در دانشگاه برگزار میشود

باسلام وضعیت آنتن دهی موبایل در شهرک امام علی (ع) با 1500خانوار بشدت ضعیف است لطفا مسئولین مخابرات رسیدگی کنید

طرح خیابان جمهوری درجلسه علنی شورای اسلامی شهر بیرجند/زیـاده خواهی و دیگر هیـچ

امروز خراسان جنوبی – حسین زاده hoseinzade@birjandtoday.ir/ جلسه شورای شهر بیرجند روز گذشته با هدف بررسی طرح بهسازی خیابان جمهوری اسلامی برگزار شد که اعضا و مدعوین در نهایت به اتفاق بر ضرورت تسریع در اجرای طرح تاکید کردند. در این جلسه ابتدا شهردار بیرجند، گفت: خیابان جمهوری اسلامی از خیابان‌های قدیمی شهر است که بانک‌ها، بازار سرپوش، مصلی حضرت ابوالفضل(ع) و… در مسیر آن واقع شده و به گلزار شهدا و آرامستان منتهی می‌شود با این حال زیرساخت‌ها، آسفالت، آیلند، ترافیک و… در این خیابان وضعیت مناسبی ندارد. جاوید با بیان اینکه برای بهسازی این خیابان ۱۹ میلیارد ریال از یک محفل و سه میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال از محل دیگر اعتبار گذاشتیم، افزود: ابتدا لوله گذاری کانال جمع آوری آب های سطحی را در حاشیه بازار انجام دادیم و کانالها سرپوشیده شد ضمن اینکه طرح ادامه لوله‌گذاری تا انتهای خیابان را نیز تهیه کرده و مناقصه را برگزار نمودیم که به محض انتخاب پیمانکار تا قبل از فصل بارندگی آن را تکمیل خواهیم کرد.
انتخاب پیمانکار بومی
وی اضافه کرد: برای انجام عملیات طرح بهسازی با ۱۹میلیارد ریال اعتبار پیش‌بینی شده نیز بر اساس مناقصه که در آن ملاک قیمت پایین‌تر است یک پیمانکار بومی را انتخاب کردیم و روند اجرای پروژه از نظر ما با توجه به مشکلات متعدد از جمله تاسیسات مکانیکی و برقی، مغازه ها و مستحدثات، مسائل ترافیکی و اجتماعی و… غیر منطقی نبوده است و با آنکه چندی پیش به دلایلی به تعطیلی کشیده شد عملیات پیاده روسازی، جدول گذاری، فضای سبز، خطوط انتقال، کابل کشی و نصب چراغ ها انجام شده که به زودی چراغ ها روشن خواهد شد.
وی ادامه داد: علاوه بر این مسئله ترافیک و مبلمان شهری دو طرح دیگری بود که برای خیابان جمهوری اسلامی در دستور کار ما بود کما اینکه بحث جداره سازی و اصلاح بازار مرکزی نیز در دستور کار ما می باشد که البته با توجه به بحثی که کسبه داشتند تصمیم گیری را برای ادامه طرح که ۱۰۰ متر آن در لاین های کند روی دو طرف حاشیه خیابان جمهوری اجرا شده به ستاد بازآفرینی شهری و فرمانداری واگذار کردیم که گفته شد در شورا جلسه تصمیم‌گیری برگزار خواهد شد و امیدواریم در این جلسه به جمع بندی برسیم. شهردار بیرجند همچنین گفت: در بحث ترافیک لاین های کندروی دو طرف خیابان جمهوری اسلامی در محدوده بازار در گذشته و حال هر کدام در ۲ ردیف به پارکینگ تبدیل شده که اثر منفی برای کسبه و مردمی که برای خرید می آیند دارد. وی افزود: در طرح مشاور که شهرداری هیچ دخالتی در آن نداشته و تنها با هدف رفاه حال شهروندان که کسبه نیز جزئی از آنها هستند تهیه گردیده دو لاین کندروی دو طرف خیابان برای پارکینگ موقت و نه چندین ساعته پیش بینی شده است ضمن اینکه در هر لاین کندرو نیز یک سمت برای امتداد مسیر خودروها در نظر گرفته می‌شود و دیگر توقف به صورت دو طرفه در هر لاین نخواهد بود و البته در هیچ لاین کندرویی نیز پارک خودروها در دو طرف مجاز نیست.
حل ۷۰ تا ۸۰ درصد مسائل ترافیکی
جاوید با ذکر اینکه لابلای این فضاها نیز برای مبلمان شهری مثل ایجاد محل نشستن، آبخوری و… پیش‌بینی شده اضافه کرد: بهسازی در ۱۰۰ متر از لاین های کندروی دو طرف خیابان جمهوری به همین صورت اجرا شده اما به لحاظ مخالفت تعدادی از کسبه ادامه کار با مشکل روبرو شده است و لذا ما باز هم تاکید می‌کنیم که نمی خواهیم کاری بر خلاف منافع شهروندان انجام دهیم و اطمینان کامل داریم که با اجرای این پروژه ۷۰ تا ۸۰ درصد مسائل ترافیکی جمع می‌شود. به گفته وی با اجرای این طرح تنها فضای توقف ۷۰ تا ۸۰ خودرو اشغال خواهد شد ضمن اینکه چه این طرح اجرا شود و چه نشود تابلوی پارک ممنوع در یک طرف از هر یک از لاین های کندرو نصب خواهد شد.
وی تصریح کرد: با این حال علاوه بر وجود پارکینگ طبقاتی ۶ طبقه این خیابان که حداقل گنجایش ۴۶۰ خودرو دارد پیگیر احداث پارکینگ طبقاتی در حکیم نزاری و میدان امام(ره) نیز هستیم. جاوید اضافه کرد: برای آنکه خیابان حضرت ابوالفضل(ع) که از سه راه مصلی به سمت موسی بن جعفر بازگشایی شده نیز به خیابان مرکزی و شاخص تبدیل شود، پیمانکاری برای احداث پیاده رو خواهیم گرفت.
ایجاد هزار و یک مشکل برای کسبه
از سوی شهرداری
در ادامه نایب رئیس اتاق اصناف بیرجند نیز گفت: ۱۴ هزار واحد صنفی در مرکز استان داریم که اگر هر کدام ۳نفر را به کار گرفته باشند می توان گفت یک سوم جمعیت شهر بیرجند را تشکیل می دهند اما متاسفانه مسئولان و به‌خصوص شهرداری به این واحدهای صنفی صرفاً به چشم کسبه نگاه می کنند و هزار و یک مشکل برای آنان ایجاد می نمایند. لر افزود: روند صدور پروانه کسب و پلمپ واحدهای صنفی مشخص است اما در این خصوص گلایه داریم و قرار شد کار گروهی برای رفع مشکلات اصناف تشکیل شود که نشد. نماینده اتاق اصناف را در بحث پسماند معرفی کردیم اما اهمیتی داده نشد. در کدام شهر دو روز در هفته بازار روز تشکیل می دهند که در این شهر دوستان پیگیر آن شدند، ما می‌گوییم در همان یک روز در ۱۰ نقطه تشکیل دهید. میدان میوه و تره بار مشکل دیگر ماست که توقع داریم هزینه ساخت موقت سه ساله یا چهار ساله پرداخت شود. وی با بیان اینکه بافت بازار ۱۰۰ساله و فرسوده است و برای ایمنی مشکل داریم‌، ادامه داد: دید خود را نسبت به اصناف تغییر دهید. وی مشکل عوارض را نیز مطرح کرد و در ادامه گفت: پارکینگ پشت مصلی جمع شد، حکیم نزاری مشکل خود را دارد و ایجاد پارکینگ در این خیابان مشکل کمبود پارکینگ خیابان جمهوری را حل نمی کند، اگر قرار است کاری انجام شود حتماً باید با هماهنگی ما باشد زیرا ما عوارض و مالیات می دهیم اما هیچ کمکی به ما نمی شود، چرا دوستان شهرداری شب خواب می بینند و صبح اجرا می کنند؟
وی اضافه کرد: مشکلی با اجرای طرح نداریم اما برخی ناهماهنگی‌ها در بخش‌های مختلف شهرداری باعث کندی کار شد که اعتراض ما به روند کند کار است ضمن اینکه اول باید پارکینگ مورد نیاز را پیش بینی می کردید و بعد عملیات اجرایی را انجام می‌دادید.
میری عضو شورای شهر با انتقاد از صحبت‌های لر گفت: کی شما درخواست جلسه داشتید و با آن مخالفت شد ضمن اینکه قرار نیست هر تصمیمی که در شهر گرفته می شود با حضور نماینده اصناف باشد اما با این حال دعوت شما در همین جلسه نیز دلیل تعامل شورا و شهرداری است. تقی زاده رئیس شورا هم گفت: مسیر بحث ها از دستور کار جلسه خارج شده است اما به هر حال وقتی شهروندان می گویند خیابان بهشتی که چهارشنبه بازار در آن قرار دارد شلوغ می شود و خواستار برپایی بازار روز در یک روز دیگر در نقطه ای دیگر در شهر هستند و می خواهند که میدان میوه و تره بار از انحصار عده‌ای خاص خارج شود ما در شورا نمی‌توانیم بی‌تفاوت باشیم.
لر پاسخ داد: انتظار داریم حداقل نماینده اصناف در جلسات تصمیم‌گیری باشد. تقی زاده گفت: آقای یزدان شناس به نوعی نماینده اصناف در شورا هستند. دبیرکل انجمن اسلامی بازار نیز گفت: بهتر بود که قبل از اجرای طرح از نمایندگان اصناف دعوت می‌شد و یا شما در اتاق اصناف و یا مسجد بازار حضور پیدا می کردید.
گنجی افزود: آیا تا این مرحله که طرح اجرا شد تاثیری در ترافیک داشته است. تا پایان طرح چه برنامه ای اجرا خواهد شد؟ باید به این سوالات پاسخ داده شود ضمن اینکه زیباسازی هم نواقص دارد که باید رفع شود. جویبان معاون سازمان صنعت، معدن و تجارت استان هم با قدردانی از اقدامات شهرداری در سطح شهر گفت: مخالفتی با اجرای طرح بهسازی خیابان جمهوری اسلامی وجود ندارد اما بهتر بود که پارکینگ های طبقاتی ایجاد و بعد طرح عملیاتی می‌شد. سرهنگ دوم بنی اسدی جانشین رئیس پلیس راهور شهرستان بیرجند نیز گفت: قرار بود نرده ها جمع و آیلند ایجاد شود ضمن اینکه افزایش تعداد مکان های عبور عابرین و آشکار سازی این مناطق باید انجام گیرد.
ممنوعیت پارک خودرو ها در لاین کندرو
وی افزود: فلسفه لاین کندرو کنترل سرعت است و قرار بر پارک خودرو در این لاین ها نیست و لذا یک قسمت از هر لاین کند رو باید باز باشد و یک سمت نیز پارکینگ خودروها و آن هم در حد چند دقیقه و حداکثر نیم ساعت باشد. معاون عمرانی شهرداری بیرجند هم با ذکر اینکه ما با دوستان اصناف هم در شورا و هم در مسجد بازار جلساتی داشته‌ایم، گفت: برای بهسازی خیابان جمهوری اسلامی مشاور گرفتیم و ۷طرح آمد که در ۶طرح باید درختان حاشیه خیابان قطع می شد تا عرض خیابان اضافه شود اما به لحاظ مقاومت هایی که وجود داشت یک طرح باقی مانده که در این راستا قطر جوبه ها را تا ۳برابر افزایش دادیم و از ۶۰ در ۴۰ به یک متر رساندیم که عملیات اجرایی آن با توجه به قدمت خیابان و مشکل کابل های برق و خیلی دشوار بود اما به هر حال کار انجام و کانال ها روکش شد و به عرض خیابان اصلی اضافه گردید و… تأخیر و کندی کار نیز به همین خاطر بود زیرا شبکه برق جدید ایجاد شد و برای تک تک درختان سیستم آبیاری قطره ای ایجاد گردید و جداسازی آب شرب از فضای سبز صورت گرفت که بسیار زمانبر بود اما روند کار از این پس بدون تاخیر خواهد بود و قول می‌دهم که هر هفته تا ۱۰۰ متر پیش روی کنیم.
هزار متر مربع فضای پارک در صورت
تملک ملک میدان امام(ره)
عدل افزود: با اجرای طرح، در لاین های کندروی دو طرف خیابان ۱۱۰ محل پارک باقی می ماند ضمن اینکه در میدان امام(ره) پیگیر گسترش فضای پارکینگ در اختیار هستیم که با تملک ملک بدون اینکه پارکینگ طبقاتی ایجاد کنیم هزار مترمربع فضای پارک خواهیم داشت. وی اضافه کرد: هدف ما این بود که خیابان جمهوری اسلامی مشابه اطراف بازار های تهران، شیراز، تبریز و… بهسازی و زیبا سازی شود اما نمی‌دانیم چرا قبل از اجرای چنین طرح‌هایی از ما خواسته می‌شود که مشابه طرح‌های تهران و مشهد را در شهر بیرجند هم اجرایی کنیم اما پس از اقدام و اجرا می گویند نباید بیرجند با شهرهای تهران و مشهد مقایسه شود. به گفته وی لاین‌های کندروی دو طرف خیابان بر اساس طرح برای تردد اتوبوس ها (که در هر ساعت ۱۱۰ اتوبوس از این خیابان عبور می کند) در نظر گرفته شده بود که با سرپوشیده شدن کانال ها تردد اتوبوس ها به خیابان اصلی منتقل گردید.
شهردار: در قبال شهر و شهروندان مسئولیت داریم
شهردار بیرجند هم گفت: معتقدم وقتی از جایگاه شخص صحبتی ‌شود مسئله‌ای نیست اما هرگاه قرار است از سوی مجموعه ای صحبت شود باید ابتدا سخن را در دهان مزه مزه کنیم و بعد آن را بر زبان آوریم ضمن اینکه اگر بناست دوستان بگویند نماینده اصناف هستند و از طرف آنها مسئولیت دارند من هم می‌توانم بگویم شهردار این شهرم و در قبال شهر و شهروندان مسئولیت دارم. جاوید افزود: واقعاً در طول شش سال گذشته از محل کسب و پیشه چه میزان عوارض به شهرداری واریز شده است ضمن اینکه پلمپ ها به دستور دادستان انجام می شود وقتی در کنار ملک مسکونی مردم ضایعات و مواد آلوده عرضه می‌شود دادستانی ورود می‌کند تا جلوی کار گرفته شود و روال قانونی برای پلمپ طی می گردد.
وی اضافه کرد: در خصوص خیابان جمهوری اسلامی با حضور اصناف جلسه برگزار شده است و ما در پی فراهم کردن زیرساخت‌ها هستیم حال اگر شما مکتوب کنید که نیازی نیست در خیابان صد ساله جمهوری اسلامی اقدامی صورت گیرد محلات و نقاط زیاد دیگری در شهر وجود دارد که نیازمند کار و رسیدگی است و ما می‌توانیم در صورت نیاز در خیابان های انقلاب، کارگران و یا نقاط دیگر هزینه کنیم اما واقعیت این است که ما برای رفاه حال مردم و کسبه پیگیر اجرای این طرح هستیم.
احترام به کسبه
وی تصریح کرد: ما حتی به اصناف اعلام کردیم که در هر کجا زمین یا ملکی برای پارکینگ سراغ دارند اعلام کنند و ما آمادگی تملک آن را داریم. ما قبل از اجرای طرح هم جلسه گذاشتیم اما اینکه چرا طرح را متوقف کردیم به خاطر احترام گذاشتن به کسبه بود و اینکه گام به گام با هم جلو برویم. وی اضافه کرد: می گویید پارکینگ طبقاتی جدید احداث کنید مگر چه گلی به سر پارکینگ طبقاتی موجود زده شده است؟ چه کسی باید کسی را ملزم به استفاده از آن کند. ما پیمانکار بومی را انتخاب کرده‌ایم و به خوبی هم به او می‌دهیم اما اینکه هنوز تاثیر طرح مشخص نشده به این خاطر است که در بحث ترافیک هنوز اقدامی صورت نگرفته است.
صدور پروانه عرضه ضایعات خشک
و فلزی از سوی اصناف
لر در این باره گفت: شاید عوارض از سوی کسبه پرداخت نشده باشد اما به هر حال جو روانی خود را ایجاد کرده است و همین امر نارضایتی ایجاد می کند ضمن اینکه ما برای عرضه ضایعات خشک و فلزی پروانه می دهیم و به مابقی پروانه داده نمی شود. طاهری عضو شورای شهر نیز گفت: خوشبختانه با اصل اجرای طرح بهسازی مخالفتی وجود ندارد و قطعاً وضع موجود خیابان جمهوری ۵۰ تا ۶۰ سال پیش که ترافیکی وجود نداشته ایجاد شده و تا پیش از این خودروها در لاین های کندروی دو طرف پارک می شده اما در حال حاضر وضعیت فرق کرده و شاید از آنجا که اصناف به وضعیت قبلی عادت کرده بودند دوست دارند و وضعیت گذشته ادامه یابد اما خیابان مالکیتی عمومی دارد و در حال حاضر با توجه به ترافیک شدید و برای رفاه حال شهروندان که مشتریان بازار هستند باید همه ما پای کار باشیم. یزدان شناس عضو دیگر شورا با بیان اینکه دغدغه‌های اصناف معضل بزرگ و اجتماعی جامعه ماست، گفت: جا دارد در تمامی برنامه ریزی ها و به خصوص در محدوده بازار از نظر کارشناسان این حوزه و خود اصناف استفاده شود تا تصمیم‌گیری بهتری صورت گیرد و تمام تلاش شهرداری هم بر این بوده که اینگونه باشد و این اتفاق غالباً افتاده است. وی با ذکر اینکه همکاری شهرداری و اصناف نسبت به گذشته بیشتر شده است، افزود: در خصوص طرح خیابان جمهوری اسلامی نیز تلاش برای اخذ نظرات از اتاق اصناف و اصناف وجود داشته و این که طرح اجرا شده با طرح قبلی خیلی تفاوت دارد به خاطر استفاده از همین نظرات است.
تبعیض در اخذ عوارض کسب و پیشه
وی از تبعیض در اخذ عوارض کسب و پیشه نیز انتقاد کرد و گفت: این عوارض باید از همه فعالیت ها اخذ شود و نه فقط از کسبه و بازاریان. خبرنگار امروز خراسان جنوبی هم با ذکر اینکه در مجموع بحث هایی که مطرح شد تنها بحث پارکینگ به طرح بهسازی جمهوری اسلامی مربوط می‌شد، گفت: پس از حدود ۲۰ سال تهیه گزارش در خصوص مسائل و مشکلات شهر و از جمله خیابان جمهوری اسلامی هنوز دلیل اینکه چرا کسبه و بازاریان به جای استفاده از پارکینگ طبقاتی، خودروهای خود را در لاین های کندروی خیابان پارک می‌کند و جایی برای مشتریان باقی نمی‌گذارند را متوجه نشده‌ام و این در حالی است که بخش زیادی از ظرفیت پارکینگ طبقاتی جمهوری اسلامی همیشه خالی است.
آمادگی شهرداری برای تخفیف ویژه
پارکینگ طبقاتی جهت استفاده بازاریان
جاوید شهردار بیرجند در این باره گفت: در حال حاضر هزینه پارک خودرو در لاین های دو طرف خیابان از هزینه توقف در پارکینگ طبقاتی کمتر بوده و لذا طبیعی است که از پارکینگ طبقاتی کمتر استفاده می شود اما ما حاضریم پارکینگ طبقاتی را حتی با تخفیف ویژه و در حد رایگان در اختیار کسبه و بازاریان قرار دهیم تا مشکل کسبه و شهروندان رفع شود. تقی زاده رئیس شورا هم گفت: مباحث مطروحه را حتماً در شورا بررسی خواهیم کرد. اما در حال حاضر به نظر می رسد بهتر است عملیات اجرایی طرح در باندهای کندرو به سرانجام برسد و پارکینگ طبقاتی موجود و پارکینگی که در میدان امام در دستور کار است کلاً در اختیار بازاریان و کسبه قرار گیرد و لاین های دو طرف به عنوان پارکینگ موقت و چند دقیقه ای برای استفاده شهروندان مراجعه کننده به بازار و بانک های اطراف در نظر گرفته شود و البته در خصوص تعرفه پارکینگ طبقاتی نیز قدری تجدید نظر شود.
تقی زاده تصریح کرد: قطعا توقف دو طرفه را در لاین های دو طرف خیابان نخواهیم داشت و ممنوع خواهد شد و البته با آغاز بهره برداری می توان مسائل را بهتر و رفع کرد اما تصورمان بر این است که ظاهراً مشکلی برای اجرای طرح وجود ندارد و تنها بحث سرعت کار مد نظر است.
سابقه ۱۰ ساله طرح ساماندهی خیابان جمهوری اسلامی
معاون امور عمرانی فرمانداری شهرستان بیرجند نیز با اشاره به سابقه ۱۰ساله طرح بحث ساماندهی خیابان جمهوری اسلامی گفت: چالش‌های این طرح بحث اشجار و بازار و مسائل ترافیکی در دو سمت خیابان اصلی بود که ۴سال قبل شهرداری پا پیش گذاشت و مشاور گرفت و مطالعات کامل از طرح خیابان جمهوری اسلامی و اطراف آن آماده کرد که طرحی مفصل است و گزینه‌های متعددی نیز توسط مشاوران وقت اعلام شد و در نهایت طرحی که در شورای ترافیک مصوب شد این بود که یکی از لاین های دو طرف خیابان پارکینگ و یک طرف دیگر مسیر تردد باشد.
رونقی افزود: آنچه که در حال حاضر ضرورت دارد این است که پارک خودروها در لاین های دو طرف باید موقت و حداکثر نیم ساعت باشد و برای استفاده از پارکینگ طبقاتی نیز مشوق هایی در نظر گرفته شود و اگر قرار باشد نرخ پارکینگ دو طرف خیابان کمتر از طبقاتی باشد مشکل ساز است. وی با قدردانی از اقدامات شهرداری افزود: در حال حاضر بخشی از طرح اجرا شده اما تغییر در هر شرایطی و به ویژه پس از سال‌ها سخت است. وی اضافه کرد: در دو طرف محدوده خیابان جمهوری اسلامی فضای پارکینگ روبازی وجود دارد که اگر امکان تملک املاک و اراضی مجاور و گسترش آن وجود داشته باشد مشکل گشا خواهد بود ضمن اینکه زمین محدوده میدان امام (ره) می‌تواند در اختیار بخش خصوصی قرار گیرد تا از این طریق مردم از آن استفاده نمایند. وی در پایان تصریح کرد: باید برای کسبه و کارکنان بانکها و موسسات مالی و اعتباری تمهیدات ویژه‌ای در راستای استفاده از پارکینگ طبقاتی اندیشیده شود و مهندسی مدیریتی در این خصوص خیلی اهمیت دارد تا استفاده از پارکینگ های طبقاتی نهادینه گردد. در پایان این جلسه مقرر شد برای نظم بخشی به سرویس‌های حمل و نقل عمومی به منظور استفاده کسبه و بازاریان از این سرویس‌ها به جای خودروهای شخصی نیز تمهیداتی اندیشیده شود.
رسیدگی به وضعیت پارک های موجود
با اختصاص بودجه ثابتدر ابتدای جلسه شورا نیز بحث پارک ها و فضای سبز شهر با حضور محمد زاده سرپرست معاونت خدمات شهری شهرداری بیرجند مورد بررسی قرار گرفت. طاهری عضو شورای شهر در این خصوص گفت: رسیدگی به وضعیت پارک ها در مباحث طراوت و شادابی و روشنایی کافی در راستای ایجاد نشاط ضرورت دارد. ضمن اینکه باید بودجه‌ای برای تعمیر و نگهداری پارک های موجود نیز در کمیسیون برنامه و بودجه شورا و شهرداری پیش‌بینی شود. حسنی صفت دیگر عضو شورا گفت: نباید با احداث پارک های جدید از رسیدگی به پارک های قدیمی غفلت شود و بودجه ای ثابت برای این موضوع باید پیش بینی گردد.
عبدالرزاق نژاد تأمین روشنایی کافی، تامین سرویس بهداشتی مناسب و مکفی و مساجد و نمازخانه، اصلاح درختان و نظافت پارک های سطح شهر را خواستار شد و گفت: ایجاد فواره و حوضچه های آب در میادین، نصب المان مناسب مثلاً یک استکان و نعلبکی برای میدان مشهور به نعلبکی و… نیز می تواند مورد توجه قرار گیرد. موهبتی عضو دیگر شورا بر اهمیت تحول در فضای سبز تاکید کرد و به نامناسب بودن کف سازی برخی پارک ها برای پیاده روی و روشنایی اندک برخی پارک های محله اشاره کرد و خواستار رفع آن شد. یزدان شناس هم گفت سال قبل ۲۸ میلیارد تومان از طرح‌های عمرانی اضافه آمد که قرار شد طرح های جدید از سوی شهرداری برای آن تهیه و پیشنهاد گردد ضمن اینکه قرار بود تعمیرات و بازسازی یکی دو پارک از جمله پارک خیابان‌مفتح انجام شود که اقدامی صورت نگرفته است ضمن اینکه سرویس های بهداشتی اکثر پارک ها نیازمند تعمیر است.
میری هم گفت: البته باید پارک های جدید هم احداث کرد اما در اجرای پروژه‌ها باید برای افزایش عمر مفید پارکها نیز هزینه شود ضمن اینکه باید برای سال ۹۸ متمم بودجه و برای سال ۹۹ اصلاح بودجه در دستور کار قرار گیرد. محمد زاده سرپرست معاونت خدمات شهری شهرداری نیز با بیان اینکه ده روز است وارد این حوزه شده‌ام، گفت: در این مدت بیشتر بر روی نظافت شهر متمرکز شدیم تا برند تمیزترین شهر کشور همچنان حفظ شود و مابقی موارد نیازمند بازدیدهای مستمر است تا مسائل و مشکلات پارک جمع بندی و اولویت بندی شده و در دستور کار قرار گیرد. تقی زاده رئیس شورای شهر هم گفت: کمیسیون بودجه و شورا اعتبار مورد نیاز در خصوص بهبود وضعیت پارکها و فضای سبز شهر را در متمم بودجه پیش‌بینی خواهد کرد اگرچه دو طرح بزرگ شامل میدان بزرگ و بلوار شهدای عبادی و میدان فرودگاه را نیز داریم.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × یک =

wfn_ads
روزنامه امروز خراسان جنوبی

خوش آمدید

ورود

ثبت نام

بازیابی رمز عبور