پیام شهروند

سلام برای سومین زمستان است که لوله گاز تا اول روستای پیرزنوک امده ولی هنوز اقدامی برای نصب علمک انجام نشده است در زمستان هم نفت نمیدهند که شما گاز دارید

با سلام
اقدام در بازگشایی مدارس و حضور فیزیکی دانش اموزان در مدارس از بززگترین خطاهای مدیریتی دولت یا ریس جمهور یا هر مرجعی است که این تصمیم رو گرفته اند .

دولت یا وزارت اموزش و پرورش یا رئیس جمهور با چه فکر و منطقی مدارس رو حضوی کردند ؟ ؟
حتما باید تعداد زیادی دانش اموز مبتلا بشنوند ?

باسلام ازشهرداری درخواست دارم باکاسبانی که سدمعبرمیکنند برخوردکند سرکوچه نواب صفوی 18جلوبندی سازخودرو باعث سدمعبرمی شود وهرلحظه خدای نکرده شاید اتفاق ناگواری بیفتدلطفا پیگیری فرمایید

سلام
مدتی است که بعد از اجرای بلوار خیابان ملاصدرا ، کار به حال خود رها شده!
لطفا برای تکمیل و رفع نواقص، شهرداری محترم چاره ای بیاندیشد!

شهرداری محترم بیرجند عرض سلام و خدا قوت!
لطفا تکمیل و زیبا سازی بلوار ملاصدرا را در دستور کار خود قرار دهید!

باسلام اداره کل راه و راهداری لطف کنند فبل از انکه اتفاقی برای شهروندان در مسیر انتهای خیابان شهید اوینی به سمت اداره راه بیفتد لا اقل دو طرف خیابان را اسفالت نمایند

سلام : از پارک وسایط نقلیه سنگین در خیابان سپیده ، سپیده 4 به سطوح آمده ایم. از مسوولان پلیس راهور خواهش می کنیم ی فکری برای بردارند. ورودی سپیده 4 به یک پایانه تبدیل شده است. بنده بارها شاهد بوده ام که عوامل گشت پلیس راهور از این خیابان عبور کرده اند و هیچ برخوردی با آنها نکرده اند.

سلام خدمت نماینده شهرستان نهبندان چرا بعد 5 ماه از خدمت جنابعالی هنوز به مشکلات شهرستان رسیدگی نشده مثال جاده ترانزیتی نهبندان به شهداد که هنوز هیچ اقدامی انجام نشده و حدود 2 سال هست که بسته شده ورفت و آمد در ان در جریان نیست وچرا هیچ کس پا سخگو نیست

سلام جاداره اززحمات بسیارسخت کادردرمان تشکرکنم بخصوص ازهمه عزیزان خدمهای بخشهای کوید19اجرشان باسیدشهدا

عزیزم نشستن 8 الی 9 ساعت پشت سیستم که شاید در بعضی روزها بیشتر هم بشود را با در نظر گرفتن تسهیلاتی که به این قشر پرداخت می گردد را با هم مقایسه کنید در این شرایطی که همکاران بانکی با خطرات این بیماری مهلک خالصانه در حال انجام وظیفه هستند قدری بیاندشید

سلام خدمت جناب مدیر کل ورزش و جوانان چرا در مورد مجمع هیات اسکیت شفاف سازی نمیکنبن که ما هم بدانیم؟؟؟؟؟

سلام جناب مدیر کل محترم ورزش و جوانان چرادرموردابطال رای مجمع هیت اسکیت شفاف سازی نمیکنید ؟؟؟

با سلام به گفته رییس جمهور بالاترین مقام اجرایی کشور برای وام های خوداشتغالی 2 ماه تنفس در نظر گرفته شد من 1 ماه را اشتباه زودتر پرداخت کردم ولی بانک ملت شعبه معلم قسط دوم را هم در سررسید قسط منظور کرد هم دیرکرد به آن اضافه کرد لطفاً به فکر مردم هم باشید

سلام و خداقوت.درخیابان پاسداران حدفاصل میدان جانبازان و تقاطع شهید محلاتی حداقل دومورد نیاز به محل عبور ویلچری میباشد که اقدامی نشده.

طرح بزرگ استعدادیابی رایگان در بیرجند برگزار شد/ استعدادهای شناسایی شده، سرمایه های ورزشی آینده

امروز خراسان جنوبی- قاسمی / طرح بزرگ استعدادیابی ورزشی در استان در حال برگزاری است این طرح در روزهای چهارشنبه و پنج شنبه هفته گذشته در شهرستان بیرجند نیز برگزار شد تا با شناسایی استعدادهای ورزشی هر نوجوان بتوانیم سرمایه های ورزشی آینده را تأمین کنیم. خانواده ها نگاه مثبتی به اجرای این طرح داشته و اکثراً بر این نکته تأکید کردند که فرزندانشان با شناسایی استعداد خود می توانند به صورت هدفمند و حرفه ای در یک رشته ورزشی تمرین کنند و به سطوح بالا دست یابند.
خیلی خوب بود
رمضانی یکی از والدین این نوجوانان که در این طرح شرکت داشت در این باره گفت: طرح خیلی خوبی است و زمانی که درباره آن اطلاعاتی دریافت کردم از اجرای آن خوشحال شدم. وی تصریح کرد: دختر من یک سالی می شود که علاقه شدیدی به ورزش دارد ولی نمی دانستیم که چه رشته ای برای او بهتر است به گفتۀ وی با انجام این تست ها این نگرانی ما برطرف شد و امیدواریم در رشته هایی که برای او انتخاب می شود بتواند به سطوح بالایی برسد.
امیدوار شدم
ایوبی یکی دیگر از والدین حاضر در این طرح عنوان کرد: از برگزاری این طرح احساس امیدواری به من دست داد که استان ما هم در حوزه ورزش در حال تغییر است و کاری انجام می شود. به گفتۀ وی با وجود مدیرکل جدید ورزش و جوانان استان حرکت های خوبی در حوزه ورزش استان انجام شده است که یکی از این موارد برگزاری این طرح است که می توانیم امیدوار باشیم ورزش در استان ما هم به صورت جدی دیده شود و ورزشکاران به صورت سازماندهی شده مورد حمایت قرار گیرند.
شناسایی افراد مستعد بین 9 تا 16 سال
رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان بیرجند هم در این زمینه گفت: این طرح به منظور شناسایی افراد مستعد بین 9 تا 16 سال در رشته های مختلف ورزشی می باشد. شهرام بازیار با بیان اینکه این طرح با همکاری تیم استعدادیاب و هیئت های ورزشی در 26 و 27 تیرماه برگزار شد، عنوان کرد: در ابتدا قرار بود هم تست ساختار قامتی و هم تست مهارتی در دو سالن شهیدین قاسمی و حجاب در این دو روز انجام شود ولی به دلیل گستردگی کار فعلا فقط فرصت شد تا تست ساختار قامتی گرفته شود. وی ادامه داد: دلیل این کار تعداد بالای شرکت کننده ها بود که برای انجام تست مهارتی در هر رشته ورزشی حداقل 5 روز زمان می خواست که خانواده ها اذیت می شدند. به گفتۀ وی بعد از نتیجه تست ساختار قامتی مربیان هیئت های ورزشی از این شرکت کنندگان تست مهارتی می گیرند که به آنها اعلام می شود.
3 رشته انتخاب می شود
رئیس ورزش و جوانان بیرجند با بیان اینکه 3 رشته ورزشی در نهایت برای این نوجوانان در نظر گرفته می شود، توضیح داد: یک رشته ورزشی به عنوان اولویت اول به خانواده ها معرفی می شود و دو رشته دیگر نیز به عنوان اولویت های دوم و سوم در نظر گرفته می شود تا اگر فردی هر کدام از این رشته ها را نخواست بداند که در چه رشته ای توانایی بعدی او قرار دارد. بازیار اعلام کرد: در این طرح در شهرستان بیرجند در بخش پسران حدود 720 نفر شرکت کردند و در بخش دختران نیز بیش از 600 نفر حضور داشتند. به گفتۀ وی از آنجایی که ورزش یک مقوله عام است ما تأکید داشتیم که حتما از روستاهای شهرستان هم در این طرح حضور داشته باشند و در همین راستا نامه به دهیاری ها، فرمانداری ها و مدارس فرستادیم تا اطلاع رسانی کنند که برخی از روستاها همکاری چندانی نداشتند. وی از همکاری مدارس، تیم استعدادیاب و هیئت ها تشکر کرد که در این راه گام های خوبی برداشتند.
خانواده ها حمایت کنند
رئیس ورزش و جوانان شهرستان بیرجند هدف از برگزاری طرح استعدادیابی را شناسایی استعدادها دانست و تأکید کرد: امیدواریم خانواده ها در این راه حمایت گر فرزندان خود و اداره ورزش باشند تا در رشته هایی که برای آنها در نظر گرفته شده است بتوانند آینده خوبی را برای خود و ورزش استان رقم بزنند. بازیار با بیان اینکه باید به سمت ورزش تخصصی و حرفه ای برویم، گفت: اگر چنین برنامه هایی ادامه دار شود، با همکاری خانواده ها، هیئت ها و اداره ورزش و دیگر مسئولان می توانیم با سرمایه گذاری هایی که می شود، در آینده در سطح منطقه ای، ملی و جهانی و سطوح بالاتر مدال آوران فراوانی داشته باشیم. وی تأکید کرد: ما با اجرای این برنامه به دنبال کاری مقطعی نیستیم و می خواهیم سرمایه گذاری برای آینده ورزش استان داشته باشیم و این امر با همکاری خانواده ها امکان پذیر است که فقط به ورزش برای اوقات فراغت تابستان فرزندان خود نگاه نکنند و حتما ادامه دار باشد.
سنجش در 41 رشته ورزشی
مجری طرح استعدادیابی ورزشی استان هم درباره این طرح گفت: طرح استعدادیابی ورزشی در دو بخش دختران و پسران رده سنی ۹ تا ۱۶ سال در کشور منحصر به فرد می باشد و در راستای ۴۱ رشته ورزشی زیرمجموعه مسابقات المپیاد ایرانیان اجرا می‌شود. محمداسماعیل افضل‌پور تصریح کرد: ورزشکاران معرفی‌شده توسط ۱۵ کارشناس در هشت ایستگاه سنجش زیست حرکتی و یک ایستگاه آلتروپومتری و پیکرسنجی و همچنین مهارت‌های ذهنی و روانی به صورت تخصصی تست می‌شوند. به گفتۀ وی کارشناسان طرح به هر شاخص اندازه‌گیری شده یک ضریب تأثیرگذاری وزن ضرب در رکورد را می‌دهند و مربیان هیئات ورزشی نیز بر اساس اولویت‌بندی ورزشکاران هر رشته را رتبه‌بندی می‌کنند تا بتوانند در رشته مورد نظر به‌کارگیرند. وی با اشاره به اینکه نرم‌سازی و ثبت رکورد هر ورزشکار از مزایای طرح استعدادیابی ورزشی خراسان‌جنوبی است، عنوان کرد: از آنجایی که اجرای هرساله این طرح هزینه‌بر و وقتگیر است مربیان می‌توانند در آینده با مراجعه به گزارش‌های مکتوب و بایگانی شده و انجام تست‌های مهارتی و تخصصی، نوع رشته مورد علاقه هر ورزشکار را ارزیابی و مشخص نمایند.
سرمایه های ورزشی آینده
مجری طرح استعدادیابی ورزشی استان در ارتباط با سرنوشت استعدادهای برتر ورزشی شناسایی‌شده در این طرح گفت: هیئت های ورزشی موظف به برگزاری دوره‌های آموزشی هدفمند و برنامه‌ریزی بلندمدت ویژه استعدادهای برتر ورزشی هستند و از این ورزشکاران می‌توانند در اعزام به مسابقات ملی و منطقه‌ای استفاده کنند و این ورزشکاران سرمایه های ورزشی آینده استان هستند. افضل پور با بیان اینکه این طرح در 11 شهرستان استان در حال برگزاری است، عنوان کرد: در حقیقت یک دوره آموزش علمی و تجربی در راستای کسب دانش‌های نوین و به‌روز برای مربیان بومی محسوب می‌شود تا در آینده بتوانند به‌صورت خودکفا چنین طرح‌هایی را عملیاتی کنند. وی از حضور پشت صحنه گروه علمی، پژوهشی و شیوه‌نامه نویس طرح استعدادیابی ورزشی دختران و پسران ۹ تا ۱۶ سال خراسان‌جنوبی خبر داد و افزود: در ادامه این طرح دوره‌های آموزشی تربیت مربی استعدادیابی، کارگاه‌های روانشناسی و رفتاری مربیان با ورزشکاران و کلاس‌های دانش‌افزایی و ارتقای مربیان نیز برگزار می‌شود. به گفتۀ وی رصد و پیگیری این طرح از سوی مسئولان استعدادیابی وزارت ورزش و جوانان انجام می شود و طی تماسی که اخیراً داشته‌اند خواستار همکاری با وزارتخانه در راستای اجرای فرم کشوری و ملی رشته‌های متنوع ورزشی و همچنین تهیه نرم‌افزار طرح استعدادیابی ورزشی شدند که امیداست برای سال آینده اجرایی شود.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − 15 =

wfn_ads
روزنامه امروز خراسان جنوبی

خوش آمدید

ورود

ثبت نام

بازیابی رمز عبور