پیام شهروند

سلام برای سومین زمستان است که لوله گاز تا اول روستای پیرزنوک امده ولی هنوز اقدامی برای نصب علمک انجام نشده است در زمستان هم نفت نمیدهند که شما گاز دارید

با سلام
اقدام در بازگشایی مدارس و حضور فیزیکی دانش اموزان در مدارس از بززگترین خطاهای مدیریتی دولت یا ریس جمهور یا هر مرجعی است که این تصمیم رو گرفته اند .

دولت یا وزارت اموزش و پرورش یا رئیس جمهور با چه فکر و منطقی مدارس رو حضوی کردند ؟ ؟
حتما باید تعداد زیادی دانش اموز مبتلا بشنوند ?

باسلام ازشهرداری درخواست دارم باکاسبانی که سدمعبرمیکنند برخوردکند سرکوچه نواب صفوی 18جلوبندی سازخودرو باعث سدمعبرمی شود وهرلحظه خدای نکرده شاید اتفاق ناگواری بیفتدلطفا پیگیری فرمایید

سلام
مدتی است که بعد از اجرای بلوار خیابان ملاصدرا ، کار به حال خود رها شده!
لطفا برای تکمیل و رفع نواقص، شهرداری محترم چاره ای بیاندیشد!

شهرداری محترم بیرجند عرض سلام و خدا قوت!
لطفا تکمیل و زیبا سازی بلوار ملاصدرا را در دستور کار خود قرار دهید!

باسلام اداره کل راه و راهداری لطف کنند فبل از انکه اتفاقی برای شهروندان در مسیر انتهای خیابان شهید اوینی به سمت اداره راه بیفتد لا اقل دو طرف خیابان را اسفالت نمایند

سلام : از پارک وسایط نقلیه سنگین در خیابان سپیده ، سپیده 4 به سطوح آمده ایم. از مسوولان پلیس راهور خواهش می کنیم ی فکری برای بردارند. ورودی سپیده 4 به یک پایانه تبدیل شده است. بنده بارها شاهد بوده ام که عوامل گشت پلیس راهور از این خیابان عبور کرده اند و هیچ برخوردی با آنها نکرده اند.

سلام خدمت نماینده شهرستان نهبندان چرا بعد 5 ماه از خدمت جنابعالی هنوز به مشکلات شهرستان رسیدگی نشده مثال جاده ترانزیتی نهبندان به شهداد که هنوز هیچ اقدامی انجام نشده و حدود 2 سال هست که بسته شده ورفت و آمد در ان در جریان نیست وچرا هیچ کس پا سخگو نیست

سلام جاداره اززحمات بسیارسخت کادردرمان تشکرکنم بخصوص ازهمه عزیزان خدمهای بخشهای کوید19اجرشان باسیدشهدا

عزیزم نشستن 8 الی 9 ساعت پشت سیستم که شاید در بعضی روزها بیشتر هم بشود را با در نظر گرفتن تسهیلاتی که به این قشر پرداخت می گردد را با هم مقایسه کنید در این شرایطی که همکاران بانکی با خطرات این بیماری مهلک خالصانه در حال انجام وظیفه هستند قدری بیاندشید

سلام خدمت جناب مدیر کل ورزش و جوانان چرا در مورد مجمع هیات اسکیت شفاف سازی نمیکنبن که ما هم بدانیم؟؟؟؟؟

سلام جناب مدیر کل محترم ورزش و جوانان چرادرموردابطال رای مجمع هیت اسکیت شفاف سازی نمیکنید ؟؟؟

با سلام به گفته رییس جمهور بالاترین مقام اجرایی کشور برای وام های خوداشتغالی 2 ماه تنفس در نظر گرفته شد من 1 ماه را اشتباه زودتر پرداخت کردم ولی بانک ملت شعبه معلم قسط دوم را هم در سررسید قسط منظور کرد هم دیرکرد به آن اضافه کرد لطفاً به فکر مردم هم باشید

سلام و خداقوت.درخیابان پاسداران حدفاصل میدان جانبازان و تقاطع شهید محلاتی حداقل دومورد نیاز به محل عبور ویلچری میباشد که اقدامی نشده.

طرح انتقال صنوف مزاحم بیرجند۱۲ساله شد/گره کار در دستگاه های دولتی

طرح انتقال صنوف مزاحم بیرجند۱۲ساله شد/گره کار در دستگاه های دولتی

بیرجند- اجرای طرح انتقال صنوف آلاینده از داخل شهر بیرجند از سال ۸۶ تصویب شده و بعد از گذشت قریب به ۱۲ سال در کش و قوس های اداری مانده است.

خبرگزاری مهر، گروه استان‌ها: سال ۸۶ بود که عده زیادی از مسئولان استانی و شهرستانی در خراسان جنوبی با بحث و بررسی پروژه‌ای به نام «انتقال صنوف آلاینده و مزاحم بیرجند به خارج شهر» در سایت ۵۳ هکتاری پشت آرا مستان بیرجند را به تصویب رساندند. در حال حاضر این پروژه دوازدهمین سال عمر خود را پشت سر می‌گذارد اما هنوز مسئولان بر همان گفتگو ها به دنبال راه و چاره برای ادامه روند پروژه به بحث می‌نشینند.

تا پیش از این صحبت از عدم همکاری برخی از اصناف در انتقال صنوف به خارج شهر و نبود زیرساخت‌هایی اعم از آب، برق و آسفالت به میان بود اما اکنون به واگذاری اراضی تغییر چهره داده است.

امروز مسئولانی که خود متولی طرح بوده و مهر تصویب را بر طرح انتقال صنوف حک کرده‌اند، توپ مشکلات را به یکدیگر پاسکاری کرده و یا با اختلاف‌هایی اعم از نحوه صدور پروانه ساخت، بر کلاف پر پیچ و خم طرح، گره‌ی دیگر می‌زنند.

گویی صدای دلخراش جوشکاری‌ها و یا مشکلات بهداشتی و تنفسی این دسته از مسئولان را نرنجانده که اینگونه آسایش روح و روان شهروندان را نادیده گرفته‌اند و در هر برهه از زمان طرح را در مرداب جدیدی از مشکلات گرفتار می‌کنند.

مگر نه این است که قبل از تصویب هر طرحی باید تمام ابعاد آن اعم از زمین، زیرساخت، پیمانکار و اعتبار اجرا مشخص شده باشد؟ مشکلات پیش روی پروژه انتقال صنوف آلاینده به خارج شهر تنها دو قصه را روایت می‌کند. قصه اول حاکی از این است که یا کلنگ اجرای طرح اشتباه به زمین خورده و یا مشکلات دیگری در پشت واژه‌هایی مانند «نبود زیرساخت مناسب، مشکلات اراضی و عدم همکاری اصناف» جای گرفته است.

به هر حال به نظر می‌رسد این پروژه باید با جدیت بیشتری در دستور کار مسئولان قرار گیرد و متولیان فارغ از هرگونه اختلافات درونی، راه چاره را تنها با هدف تأمین آسایش مردم دنبال کنند.

مهلت فرماندار هم تمام شد

فرماندار بیرجند در خردادماه سال ۱۳۹۵ در کارگروه صنوف آلاینده شهرستان بیرجند بر انتقال این صنوف به خارج شهر تاکید کرد و گفت: آخرین‌مهلت برای انتقال، تا پایان سال جاری بوده و معطلی در اجرا توجیه‌پذیر نیست.

علی ناصری باری دیگر در ۱۳ خرداد ۱۳۹۵ در بازدید از طرح ۵۰ هکتاری صنوف آلاینده بیرجند گفته بود: انتقال صنوف آلاینده در ساماندهی صنوف و نیز تجمیع ارائه خدمات به صورت آسان به مردم و نیز از نظر اصلاح سیما و منظر شهری و الزامات زیست محیطی بسیار تأثیرگذار است.

وی گفته بود: پس از مرحله آماده سازی طبق ضوابط در نظر گرفته شده، زمین به اتحادیه‌ها واگذار خواهد شد و اصناف می‌توانند طبق نقشه‌های از قبل پیش بینی شده، اماکن صنفی خود را احداث کنند و امید است با پیگیری امور و سرعت بخشیدن به کار، تا پایان سال ۱۳۹۶ انتقال کلیه صنوف آلاینده از سطح شهر بیرجند به سایت پیش بینی شده صورت پذیرد.

مدیرعامل شرکت تعاونی صنوف آلاینده بیرجند هم در چهارم مهرماه ۹۷ در گفت و گو با خبرنگار مهر با بیان اینکه گرانی‌ها و شرایط حاکم بر جامعه روند اجرای طرح را کند کرده است، گفته بود: راه و شهرسازی در واگذاری اراضی این زمین همکاری خوبی ندارد.

محمد حسین دلیری همچنین گفته بود: از ۷۷ هکتار پیش بینی شده برای طرح تنها سه هکتار تحویل داده شده است و برای تحویل سایر اراضی، بهانه تراشی می‌کنند و روند تحویل اراضی در کش و قوس‌های اداری مانده است.

جای نگرانی است که بنا به گفته شورای شهر بیرجند همین سه هکتار این اراضی که طی سال گذشته تحویل داده شده، به صورت نمادین بوده و هنوز قطعی نشده است!

لانه گزینی مشکلات اداری در لایه‌های طرح

مرتضی یزدان شناس، عضو شورای شهر بیرجند در گفت و گو با خبرنگار مهر با اشاره به پروژه انتقال صنوف آلاینده از بیرجند به خارج شهر بیان کرد: اقدامات زیرساختی و مأموریت شرکت تعاونی مربوطه در اجرای این طرح به خوبی انجام شده است.

وی واگذاری زمین‌ها را یکی از مشکلات پیش روی اجرای پروژه دانست و افزود: راه و شهرسازی قول تحویل ۴۵ هکتار از اراضی ظرف ۴۵ روز آینده را داده است.

عضو شورای شهر بیرجند بیان کرد: تاکنون سه هکتار از اراضی تحویل داده شده اما هنوز قطعی نشده تا شهرداری بتواند پروانه ساخت صادر کند.

یزدان شناس با بیان اینکه در حال حاضر در چرخه اداری مشکلاتی برای اجرای طرح ایجاد شده است، اظهار کرد: برای نحوه صدور پروانه ساخت و ساز بین شهرداری و راه و شهرسازی اختلافاتی وجود دارد.

وی ادامه داد: همچنین ۱۵ هکتار از اراضی مربوط به املاک شهرداری بوده که در نحوه واگذاری‌ها و در جریان مزایده با مشکلاتی رو به رو شده که در روند رفع اشکال است.

وعده‌ای دیگر

عضو شورای شهر بیرجند بیان کرد: امید است ظرف ۴۵ روز آینده که قول واگذاری زمین‌ها داده شده است، مشکلات پیش روی اجرای این طرح چندین ساله رفع شود.

وی با بیان اینکه در حال حاضر اصناف همکاری ۱۰۰ درصدی برای انتقال صنوف را دارند، اظهار کرد: در حال حاضر توپ مشکلات در میدان دستگاه‌های دولتی بوده که می‌طلبد در راستای واگذاری زمین‌ها اقدام شود.

یزدان شناس در پاسخ به سوال خبرنگار مهر مبنی بر اینکه این پروژه چندین سال شده که بر زمین مانده و مطالبه‌هایی از سوی اصناف هم مازاد شده است، افزود: دستگاه‌های متولی علی رغم اینکه قول واگذاری اراضی را داده‌اند، هنوز اقدام نکرده و باعث بروز مشکلاتی شده‌اند.

بارها رسانه‌ها در راستای انتقال مشکلات اهالی خیابان‌های عدل و کارگران قلم زدند و گام برداشتند اما گام‌های برجای مانده مسئولان پای نارضایتی‌ها را به این خیابان‌ها کشانده است. شاید قرار است ساکنان این خیابان‌ها برای آسایش راه مهاجرت به خارج شهر را پیش رو گیرند!

دیدگاه ها

1 دیدگاه در “طرح انتقال صنوف مزاحم بیرجند۱۲ساله شد/گره کار در دستگاه های دولتی”

  • حسینی ژوئن 10, 2019 at 12:36 پاسخ

    ممنون بابت مطللی که در مورد صنوف مزاحم نوشته بودید .متاسفانه دود اختلاف دستگاههای دولتی در این زمینه به چشم مردم می رود.بدنیست گزارش های مصوری از طرف شما و صداوسیما در مورد وضعیت زندگی در این مناطق شهر تهیه شود و با اهالی ساکن منازل مسکونی مصاحبه شود شاید مسئولین تصمیم گیر مشکل مردم را بهتر درک کنند.بقول معروف سواره از حال پیاده چه خبر دارد!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − چهارده =

wfn_ads
روزنامه امروز خراسان جنوبی

خوش آمدید

ورود

ثبت نام

بازیابی رمز عبور