پیام شهروند

باسلام وعرض خسته نباشید به تمام بزرگوارا روزنامه . به این اقایان که هروز نطق می کنند ماسک ارزان داریم واکسن کرونا رسید پس کجاست اگر برای خودشان است قبول ازاول تاریخ خون مسولین ازمحرومین رنگین تر بودا واگر دروغ است دروغ گناه کبیره است باتشکر

سلام چرا فیبر نوری مسیر نهبندان به شهداد را کسی پیگیری نمی کند که ما احالی روستا های دهسلم و چاهداشی از اینترنت پر سرعت برخوردار بشیم واز شاد بتونیم برای فرزندانمون استفاده کنیم لطفا پیگیری کنید

سلام برای سومین زمستان است که لوله گاز تا اول روستای پیرزنوک امده ولی هنوز اقدامی برای نصب علمک انجام نشده است در زمستان هم نفت نمیدهند که شما گاز دارید

با سلام
اقدام در بازگشایی مدارس و حضور فیزیکی دانش اموزان در مدارس از بززگترین خطاهای مدیریتی دولت یا ریس جمهور یا هر مرجعی است که این تصمیم رو گرفته اند .

دولت یا وزارت اموزش و پرورش یا رئیس جمهور با چه فکر و منطقی مدارس رو حضوی کردند ؟ ؟
حتما باید تعداد زیادی دانش اموز مبتلا بشنوند ?

باسلام ازشهرداری درخواست دارم باکاسبانی که سدمعبرمیکنند برخوردکند سرکوچه نواب صفوی 18جلوبندی سازخودرو باعث سدمعبرمی شود وهرلحظه خدای نکرده شاید اتفاق ناگواری بیفتدلطفا پیگیری فرمایید

سلام
مدتی است که بعد از اجرای بلوار خیابان ملاصدرا ، کار به حال خود رها شده!
لطفا برای تکمیل و رفع نواقص، شهرداری محترم چاره ای بیاندیشد!

شهرداری محترم بیرجند عرض سلام و خدا قوت!
لطفا تکمیل و زیبا سازی بلوار ملاصدرا را در دستور کار خود قرار دهید!

باسلام اداره کل راه و راهداری لطف کنند فبل از انکه اتفاقی برای شهروندان در مسیر انتهای خیابان شهید اوینی به سمت اداره راه بیفتد لا اقل دو طرف خیابان را اسفالت نمایند

سلام : از پارک وسایط نقلیه سنگین در خیابان سپیده ، سپیده 4 به سطوح آمده ایم. از مسوولان پلیس راهور خواهش می کنیم ی فکری برای بردارند. ورودی سپیده 4 به یک پایانه تبدیل شده است. بنده بارها شاهد بوده ام که عوامل گشت پلیس راهور از این خیابان عبور کرده اند و هیچ برخوردی با آنها نکرده اند.

سلام خدمت نماینده شهرستان نهبندان چرا بعد 5 ماه از خدمت جنابعالی هنوز به مشکلات شهرستان رسیدگی نشده مثال جاده ترانزیتی نهبندان به شهداد که هنوز هیچ اقدامی انجام نشده و حدود 2 سال هست که بسته شده ورفت و آمد در ان در جریان نیست وچرا هیچ کس پا سخگو نیست

سلام جاداره اززحمات بسیارسخت کادردرمان تشکرکنم بخصوص ازهمه عزیزان خدمهای بخشهای کوید19اجرشان باسیدشهدا

عزیزم نشستن 8 الی 9 ساعت پشت سیستم که شاید در بعضی روزها بیشتر هم بشود را با در نظر گرفتن تسهیلاتی که به این قشر پرداخت می گردد را با هم مقایسه کنید در این شرایطی که همکاران بانکی با خطرات این بیماری مهلک خالصانه در حال انجام وظیفه هستند قدری بیاندشید

سلام خدمت جناب مدیر کل ورزش و جوانان چرا در مورد مجمع هیات اسکیت شفاف سازی نمیکنبن که ما هم بدانیم؟؟؟؟؟

سلام جناب مدیر کل محترم ورزش و جوانان چرادرموردابطال رای مجمع هیت اسکیت شفاف سازی نمیکنید ؟؟؟

شهرداری ها مکلف به انتقال صنوف آلاینده از شهرها هستند

امروز خراسان جنوبی – حسین زاده//
بحث انتقال صنوف آلاینده و به اصطلاح مزاحم از حدود ۲۰ سال پیش در شهر بیرجند و بیشتر به دلیل مشکلاتی که ساکنین خیابان عدل این شهر با آن روبه‌رو بوده و هستند مطرح گردید و البته تا به امروز نیز هنوز اجرایی نشده است.
اولین پیگیری‌ها در سال ۸۷ انجام شد
اخیراً هم بحث مزایده شهرداری برای واگذاری حدود ۱۵ هکتار از اراضی در اختیار با هدف انتقال صنوف آلاینده پیش آمد و ایراداتی به نحوه برگزاری مزایده مذکور گرفته شد. در این خصوص معاون شهرسازی اداره کل راه و شهرسازی استان گفت: اولین پیگیری‌ها در این باره در سال ۸۷ و توسط مجمع امور صنفی وقت انجام شد و اولین طرح تحت عنوان مجموعه کارگاهی در جاده قدیم حاجی آباد در ۱۸/۱۰/۹۰ در کارگروه امور زیربنایی و شهرسازی و سپس در ۶/۱۲/۹۰ در شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان به تصویب رسید. داعی افزود: اراضی در نظر گرفته شده از سوی راه و شهرسازی در ابتدا حدود ۵۰ هکتار بود که اصناف درخواست افزایش مساحت محدوده طرح را داشتند و طرحی اصلاحی ارائه شد و حدود 27 هکتار به توافق اولیه اضافه گردید و مساحت محدوده طرح به حدود ۷۷ هکتار رسید که در ۹/۱۱/۹۶ در کارگروه امور زیربنایی و شهرسازی و در ۱/۲/۹۷ در شورای برنامه ریزی و توسعه استان مصوب شد و در ۲۶/۶/۹۷ نیز برای اجرا به شهرداری بیرجند ابلاغ گردید.
کاربری اراضی کارگاهی
و دارای طرحی جامع و کامل است
وی اضافه کرد: کاربری اراضی این محدوده کارگاهی می باشد و تمامی کاربری های مورد نیاز در آن پیش‌بینی شده و طرحی جامع و کامل است. وی در خصوص نحوه و زمان واگذاری اراضی به صنوف آلاینده نیز گفت: در سفر سال گذشته هیئت مدیره سازمان زمین و مسکن و در حضور دست‌اندرکاران و اعضای تعاونی صنوف آلاینده اعضا درخواست در اختیار قرار گرفتن و تحویل فوری اراضی را مطرح کردند اما واگذاری اراضی توسط سازمان زمین و مسکن در کل کشور به صورت فاز به فاز انجام می شود و در همان ابتدای امر، سند شش دانگ به نام متقاضی صادر نمی گردد و ما نیز در فاز اول مجوز واگذاری ۳ هکتار را داریم.
داعی تصریح کرد: اراضی در قالب قرارداد اجاره به شرط تملیک واگذار و زمان ساخت و ساز تعیین می گردد و پس از انجام ساخت و ساز و دریافت پایان‌کار سند به نام متقاضی منتقل می‌شود. وی دلیل تاخیر در واگذاری اراضی را عدم استقبال اصناف از اجرای طرح اجاره ۵ ساله به شرط تملیک ذکر کرد و گفت: انتظار اعضا این بود که زمین در همان شرایط خام به آنان واگذار شود که امکان پذیر نیست و این نحوه واگذاری در کل کشور اجرا می‌شود و هدف نیز جلوگیری از خرید و فروش اراضی و محقق نشدن مطالبه انتقال صنوف آلاینده عنوان می‌شود.

راه و شهرسازی با هدف همکاری، زمین مورد نیاز برای انتقال صنوف را تامین کرده است
وی همچنین گفت بر اساس مصوبه ۱۰/۱۰/۹۶ هیئت وزیران و آیین نامه ساماندهی مشاغل و صنوف آلاینده شهرداری ها به منظور رفع مزاحمت مشاغل و صنوف آلاینده و مزاحم بنا به ماهیت صنفی آنها مکلف هستند نسبت به انتقال این صنوف با هدف رفع مزاحمت به خارج از شهرها اقدام نمایند و در صورت عدم اجرای حکم شهرداری توسط صنوف مذکور، شهرداری موظف به تعطیلی آن هاست.
داعی تصریح کرد: در این مصوبه هیچ تکلیفی برای راه و شهرسازی در خصوص تامین زمین وجود ندارد با این حال اداره کل راه و شهرسازی استان با هدف تعامل و همکاری، زمین مورد نیاز را به صورتی که اشاره شد تامین نموده است.
از مزایده شهرداری ایراداتی گرفته شد
یکی از اعضای شورای شهر بیرجند هم در این باره گفت: اراضی راه و شهرسازی برای انتقال صنوف ۷۸ هکتار بود که معارضینی از جمله شهرداری بیرجند داشت که شکایت کردند و در خصوص شکایت شهرداری به حکم دادگاه برای حدود ۱۵ هکتار از اراضی به نام شهرداری سند صادر شد. یزدان شناس افزود: اخیراً شهرداری برای واگذاری اراضی در اختیارش به صنوف آلاینده مزایده ای برگزار کرد که یکی از اعضای شورا ایراداتی به نحوه برگزاری مزایده وارد کرد و قرار شد بررسی بیشتری صورت گیرد و باید مشکلات رفع و زمین ها واگذار و اسناد به صنوف منتقل گردد.
مجموع اراضی در نظر گرفته شده برای انتقال صنوف به ۶۳ هکتار می رسد
وی اضافه کرد: از مجموع اراضی ۷۸ هکتاری اولیه واگذاری ۳ هکتار قبلاً در دستور کار قرار گرفته و ۴۵ هکتار دیگر هم در حال واگذاری می باشد که نیاز به مجوز وزارت راه و شهرسازی دارد و با احتساب حدود ۱۵ هکتار اراضی شهرداری در مجموع به حدود ۶۳ هزار می‌رسد و مابقی نیز احتمالا به معارضین دیگر واگذار می شود.
اصناف مشکلی با واگذاری اراضی به صورت اجاره ۵ ساله به شرط تملیک ندارند
یزدان شناس در خصوص روند واگذاری اراضی راه و شهرسازی در طرح انتقال صنوف نیز گفت: این اراضی ابتدا ۵ ساله و به صورت اجاره به شرط تملیک در اختیار صنوف قرار می‌گیرد و صنوف هم مشکلی با این قضیه ندارند و در مدت ۵ سال که مبلغ اجاره را می‌پردازند می‌توانند ساخت و ساز نموده و پایان کار دریافت کنند و در پایان نیز اجاره های پرداخت شده از سوی آنان از قیمت زمین کسر می‌شود. وی در پایان اظهار امیدواری کرد: هرچه زودتر موانع واگذاری زمین به اصناف رفع شود تا شهرداری بتواند پروانه ساخت و ساز صادر نماید و کار انتقال اصناف نیز سرعت بگیرد.
در قوانین و مقررات چیزی
به نام مزایده محدود نداریم
با توجه به برگزاری مزایده شهرداری تحت عنوان مزایده محدود برای واگذاری اراضی به صنوف آلاینده که با هدف انتقال صنوف آلاینده از سطح شهر بیرجند برگزار گردید، یک مقام آگاه تأکید کرد: اساساً در قوانین و مقررات چیزی به نام مزایده محدود نداریم.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 + شش =

wfn_ads
روزنامه امروز خراسان جنوبی

خوش آمدید

ورود

ثبت نام

بازیابی رمز عبور