پیام شهروند

با سلام
18سال پیش ماشینم زورگیری شده اماهنوزبلاتکلیفم

بسم الله/سلام علیکم.خداقوت.ضمن تشکرصمیمانه اززحمات جنابعالی وهمکاران عزیزتان/خواهشمندیم برای”بیمه قالیبافان روستایی”گزارشی تهیه کنید

پیام امروزسلام.هفته بسیج گرامیباد.فکرکنم ازطریق شمابهتربشه گلگی خودم وبرخی افرادجامعه روبه گوش مسؤلین ومدیران برسونم.بسیاربسیارتأسف انگیزوغمباره که مدیردفترآقای ….. امروزبالحن دورازاخلاق …بابنده برخوردکرد.فکرمی کنند دنیادستشونه چرااینگونه اند??… بستانی.بسیجی دوران دفاع مقدس.یاالله مددی

سلام دوفقره کیسه گردو از ارومیه به مقصد مشهد با تیپاکس ارسال گردید یک فقره کیسه هنوز بمدت یک ماه گم شده وهنوز وضعیت بار مشخص نیست .موضوع رابه مدیران تیپاکس منعکس فرمایید.

سلام قابل توجه مسولین محترم نمیدانم این همه سبدکالا که تلوزیون نشان می دهد را به که دادند بنده باتوجه به اینکه مستاجر و بیکار هستم و 5 نفرعائله دارم هیچ چیزی دریافت نکرده ام واقعأ این انصاف است که به یکی 10بار سبد کالا بدهند و به یکی مثل من اصلا ندهند

با سلام ، آقایان مسئول ستاد کرونای استان ، چرا قانون دور کاری در ادارات رو اجرا نمی کنید ، باید تمام کارمندان ادارات مبتلا به کرونا بشن که دور کار بشن . الان که دیگه بسیاری از کارمندان به علت تماس مستقیم با ارباب رجوع و اتاق های شلوغ دچار بیماری شدن ، تو رو خدا تا همه این قشر زحمت کش مبتلا نشدن چاره ای بیندیشید.

با سلام
پیشنهاد یکی از همشهریان مبنی بر کاشت درختان غیر مثمر خرزهره و پر غیر کارشناسی می باشد.
هر دو گیاه ایجاد حساسیت می نمایند. بسه به خدا از کاج کم نمی کشند این مردم!

سلام.خدانگهدارمهندس معتمدیان باشد. چندی پیش ازتفاهمنامه ای برای مسکن ایثارگران ورزمندگان خبردادند.جای خوشحالی بود چون با55 سال زندگی فاقدسرپناهم .امافقط برام چندپیامک از…اومد و بس. مسئولین ذیربط یه گوشه ی چشمی هم بماکنید.ازرزمندگان 8سال دفاع مقدس.

با سلام امار بیماران کرونایی در شهرستان سربیشه بالاست بیشتر بیماران در بیمارستانهای بیرجند بستری می شوند و یا مراجعه نمی کنند همچنین اکثر معلمان از بیرجند به سربیشه می روند جهت جلوگیری از شیوع ویروس مدارس غیر حضوری شوند

باسلام واحترام به نماینده ولی فقیه درخصوس حمایت ازکارگران ماکارگران میراث فرهنگی ازفرودین تاالان حقوق وبیمه دریافت نکردیم ازشمادرخواست حمایت داریم

باسلام آ یا کسی هست جلوی این اسب افسار گریختیه قیمت ها را بگیرد

اداره راه و شهرسازی نسبت به یکطرفه نمودن جاده کمربندی بیرجند حدفاصل فرودگاه تا ورزشگاه غدیر اقدام فرماید. عرض کم این مسیر و تاریکی جاده با توجه به تردد خودروهای سنگین بسیار خطرناک است.

باعرض سلام خدمت ریاست محترم دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با اینکه وضیعت ویروس در استان قرمز است چرا کلاسهای آموزشی و آزمایشگاهها در دانشگاه برگزار میشود

باسلام وضعیت آنتن دهی موبایل در شهرک امام علی (ع) با 1500خانوار بشدت ضعیف است لطفا مسئولین مخابرات رسیدگی کنید

باسلام وعرض خسته نباشید به تمام بزرگوارا روزنامه . به این اقایان که هروز نطق می کنند ماسک ارزان داریم واکسن کرونا رسید پس کجاست اگر برای خودشان است قبول ازاول تاریخ خون مسولین ازمحرومین رنگین تر بودا واگر دروغ است دروغ گناه کبیره است باتشکر

شرایطی که ظهور حضرت مهدی (عج) را نزدیک‌‌‌تر می‌کند/ پیروان همه ادیان در انتظار منجی هستند

حجت‌الاسلام مومنی کارشناس مذهبی از شرایطی گفت که زمینه ظهور امام زمان (عج) را تسهیل می‌کند.

حجت‌الاسلام و المسلمین حسین مومنی کارشناس مسائل قرآنی و مذهبی، در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه قرآن و عترت  گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان، در خصوص مهمترین موضوع در مهدویت گفت: اصلی‌ترین موضوع در زمینه مهدویت، بحث منجی است که در تمام ادیان و فرقه های دینی دیده می‌شود. در واقع پیروان همه ادیان در انتظار منجی هستند. زمانی منجی ظهور می‌کند که انسان ها از وجود ظلم و جور و وجود متحیراتی مثل ویروس کرونا به عجز و اضطرار برسند. یکی از مهم‌ترین بحث ها در امر ظهور حجت، بروز عطش و اضطرار در دل مردم است. مقرر شده بود که قوم بنی اسرائیل ۴۰۰ سال در عذاب باشند؛ اما۲۳۰ سال در عذاب ماندند و برای نجات از دست فرعون، ۴۰ روز گریه و لابه کردند و سرانجام خداوند پیامبر و منجی خود را برای نجات و راهنمایی آنها فرستاد.

مبحث منجی در تمامی ادیان وجود دارد و غیر قابل انکار است

وی ادامه داد: روایتی از امام صادق (ع) وجود دارد که فرمودند «کاری که بنی اسرائیل برای نجات از ظلم و ستم فرعون انجام دادند، اگر شیعیان ما می‌کردند خداوند امام زمان (عج) را می‌رساند. یکی از موارد و ملزومات ظهور امام زمان (عج) تشبه است. برای رسیدن به تشرف، باید تشبه وجود داشته باشد. زمانی ظهور نزدیک می‌شود که انسان‌ها ویژگی و چهره منتظران واقعی حضرت را داشته باشند.

این کارشناس مذهبی در مورد یکی از دلایل تأخیر در ظهور منجی عالم بشریت اظهار کرد : شواهد و دلایل بسیاری وجود دارد که نشان دهنده تأخیر در ظهور حضرت حجت است؛ مواردی مانند رحم نکردن به یکدیگر. یکی از مصادیق آن را در این روز‌ها که مردم درگیر ویروس کرونا هستند، می‌توان به خوبی مشاهده کرد. این روز‌ها خیلی از هموطنان و مردم در خانه نمی‌مانند و به بیرون می‌روند. این خود مصداق بی مهری و رحم نکردن به همنوع است. زیرا امکان دارد ناقل باشیم و به فرد دیگری این ویروس را انتقال دهیم. وقتی ما غمخوار یکدیگر نیستیم، قطعاً ظهور هم به تأخیر می‌افتد.

مبحث منجی در تمامی ادیان وجود دارد و غیر قابل انکار است

وی درباره دلیل اصلی غیبت آن حضرت بیان کرد: خداوند برای ما انسان‌ها در دوران مختلف، راهنما قرار داده است، اما متاسفانه طی قرن‌ها و سال‌های متعدد، انسان یا امام خود را با سم از بین برده است و یا با شمشیر و از راهنمایی آن‌ها محروم شده است. اما غیبت امام زمان (عج) به معنی نبود ایشان نیست. به معنی قرار گرفتن یک پرده بین ما و حضرت است. منشأ و علت این پرده هم اعمال ما و رفتار ما انسان‌هاست. تا اضطرار و عدم آرامش وجود نداشته باشد، ظهور به تأخیر می‌افتد.

این کارشناس مذهبی ادامه داد: در تمامی دوران پیامبران و امامان انتظاری که از مردم داشتند، بندگی و عبادت خداوند بود. در این روز‌ها که ویروس کرونا شیوع پیدا کرده، همه مردم از حضور در اجتماعات خودداری می‌کنند تا به عوارض آن مبتلا نشوند. این در حالی است که متاسفانه مردم با علم به اینکه انجام معصیت و گناه سرنوشت تاریکی برای آن‌ها رقم می‌زند، دوباره سراغ آن می‌روند. تنها خواسته امام زمان از مردم تقوا، تقوا و تقوا است. به حدی که خود خدا گفته است که من شما را خلق کردم تا مشاهده کنم که کدامیک از شما‌ با تقوایید. وقتی انسان تقوا را رعایت کند، ارتباط قلبی نیز به دست می‌آورد. پایه و ریشه تقوا، عشق الهی است و اینکه خودمان را در آتش عشق الهی رها کنیم.

مبحث منجی در تمامی ادیان وجود دارد و غیر قابل انکار است

وی در پاسخ به شبهه برخی مبنی بر زیر سوال بردن منجی گفت: برخی تلاش می‌کنند تا مهدویت و منجی را زیر سوال ببرند. در واکنش به اقدامات و صحبت‌های آنها باید گفت که اولاً عالم نیستید و ثانیاً در عمر خود یک کتاب معمولی مهدویت را هم دست نگرفته اید. در حالی که بحث منجی در تمامی ادیان به سهولت دیده می‌شود، اما در نحوه تحقق آن‌ اختلاف نظر وجود دارد. می توان گفت که این افراد، قطعاً شیعه هم نیستند.

حجت الاسلام و المسلمین مومنی افزود: باید یاد امام زمان و ظهور را در دل هایمان زنده نگه داریم. یکی از عوامل به وجود آورنده اصل انتظار، اضطرار در دل هاست. انتظار فرج، بهار حقیقی و اصلی را در دل‌ها زنده می‌کند. باید حال خوب را برای خود فراهم کنیم؛ آن هم فقط از طریق به انتظار نشستن فرج محقق خواهد شد. درمان ریشه‌ای اضطرار و ناآرامی دل ها، قرار گرفتن یاد امام زمان در قلب‌ها و دل‌هاست.

وی یکی از عوامل کمک کننده برای تعجیل در امر ظهور را تحقق عدالت اقتصادی در عصر ظهور دانست و گفت: اگر عدالت اقتصادی به وجود نیاید، قطعا افراد دلسوز یکدیگر نخواهند بود و در نتیجه، جامعه آرمانی مهدوی هرگز محقق نخواهد شد. اصل شناسنامه جامعه مهدوی اقامه نماز، دستگیری از نیازمندان و … است. در صورتی که این اصول در جامعه اجرا شود و از آن تخطی نشود، جامعه به یک جامعه آرمانی مهدوی نزدیک و در نتیجه شرایط برای ظهور امام زمان (عج) مهیا می‌شود.

مبحث منجی در تمامی ادیان وجود دارد و غیر قابل انکار است

حجت الاسلام و المسلمین مومنی در پایان با توجه به شیوع ویروس کرونا و برگزار نشدن جشن‌های نیمه شعبان به مردم توصیه کرد: در آستانه این روز جلوی درب منازل خود را چراغانی کنید، پرچم سبز آویزان کنید، به یکدیگر تبریک بگویید و هدایای کوچکی به هم بدهید. قطعاً این کار‌ها شور و نشاط زیادی را در جامعه و قلب‌ها ایجاد می‌کند.

انتهای پیام/

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج − 4 =

wfn_ads
روزنامه امروز خراسان جنوبی

خوش آمدید

ورود

ثبت نام

بازیابی رمز عبور