پیام شهروند

سلام برای سومین زمستان است که لوله گاز تا اول روستای پیرزنوک امده ولی هنوز اقدامی برای نصب علمک انجام نشده است در زمستان هم نفت نمیدهند که شما گاز دارید

با سلام
اقدام در بازگشایی مدارس و حضور فیزیکی دانش اموزان در مدارس از بززگترین خطاهای مدیریتی دولت یا ریس جمهور یا هر مرجعی است که این تصمیم رو گرفته اند .

دولت یا وزارت اموزش و پرورش یا رئیس جمهور با چه فکر و منطقی مدارس رو حضوی کردند ؟ ؟
حتما باید تعداد زیادی دانش اموز مبتلا بشنوند ?

باسلام ازشهرداری درخواست دارم باکاسبانی که سدمعبرمیکنند برخوردکند سرکوچه نواب صفوی 18جلوبندی سازخودرو باعث سدمعبرمی شود وهرلحظه خدای نکرده شاید اتفاق ناگواری بیفتدلطفا پیگیری فرمایید

سلام
مدتی است که بعد از اجرای بلوار خیابان ملاصدرا ، کار به حال خود رها شده!
لطفا برای تکمیل و رفع نواقص، شهرداری محترم چاره ای بیاندیشد!

شهرداری محترم بیرجند عرض سلام و خدا قوت!
لطفا تکمیل و زیبا سازی بلوار ملاصدرا را در دستور کار خود قرار دهید!

باسلام اداره کل راه و راهداری لطف کنند فبل از انکه اتفاقی برای شهروندان در مسیر انتهای خیابان شهید اوینی به سمت اداره راه بیفتد لا اقل دو طرف خیابان را اسفالت نمایند

سلام : از پارک وسایط نقلیه سنگین در خیابان سپیده ، سپیده 4 به سطوح آمده ایم. از مسوولان پلیس راهور خواهش می کنیم ی فکری برای بردارند. ورودی سپیده 4 به یک پایانه تبدیل شده است. بنده بارها شاهد بوده ام که عوامل گشت پلیس راهور از این خیابان عبور کرده اند و هیچ برخوردی با آنها نکرده اند.

سلام خدمت نماینده شهرستان نهبندان چرا بعد 5 ماه از خدمت جنابعالی هنوز به مشکلات شهرستان رسیدگی نشده مثال جاده ترانزیتی نهبندان به شهداد که هنوز هیچ اقدامی انجام نشده و حدود 2 سال هست که بسته شده ورفت و آمد در ان در جریان نیست وچرا هیچ کس پا سخگو نیست

سلام جاداره اززحمات بسیارسخت کادردرمان تشکرکنم بخصوص ازهمه عزیزان خدمهای بخشهای کوید19اجرشان باسیدشهدا

عزیزم نشستن 8 الی 9 ساعت پشت سیستم که شاید در بعضی روزها بیشتر هم بشود را با در نظر گرفتن تسهیلاتی که به این قشر پرداخت می گردد را با هم مقایسه کنید در این شرایطی که همکاران بانکی با خطرات این بیماری مهلک خالصانه در حال انجام وظیفه هستند قدری بیاندشید

سلام خدمت جناب مدیر کل ورزش و جوانان چرا در مورد مجمع هیات اسکیت شفاف سازی نمیکنبن که ما هم بدانیم؟؟؟؟؟

سلام جناب مدیر کل محترم ورزش و جوانان چرادرموردابطال رای مجمع هیت اسکیت شفاف سازی نمیکنید ؟؟؟

با سلام به گفته رییس جمهور بالاترین مقام اجرایی کشور برای وام های خوداشتغالی 2 ماه تنفس در نظر گرفته شد من 1 ماه را اشتباه زودتر پرداخت کردم ولی بانک ملت شعبه معلم قسط دوم را هم در سررسید قسط منظور کرد هم دیرکرد به آن اضافه کرد لطفاً به فکر مردم هم باشید

سلام و خداقوت.درخیابان پاسداران حدفاصل میدان جانبازان و تقاطع شهید محلاتی حداقل دومورد نیاز به محل عبور ویلچری میباشد که اقدامی نشده.

سپاه با همکاری مردم استان ۴۵۰ منزل در گلستان می سازد/ مساجد، اصناف و آحاد مردم پای کار

امروز خراسان جنوبی – حسین زاده hoseinzade@birjandtoday.ir / فرمانده سپاه انصارالرضا(ع) استان گفت: در بحث انجام کارهای اساسی و زیربنایی و سازندگی در مناطق سیل زده کشور، بازسازی ۲۰ هزار واحد مسکونی سیل‌زدگان به بسیج و سپاه واگذار شده که سهم استان ۴۵۰ واحد مسکونی برای استان گلستان است.
برای بازسازی ۴۵۰ واحد مسکونی در گلستان باید
به سراغ خیرین و مردم برویم
سردار علی قاسمی روز گذشته در نشست خبری افزود: در این راستا ما باید از اعتبارات دولتی و یا اعتبارات داخلی استفاده نماییم اما از آنجا که دولت مستقیماً به سیل‌زدگان کمک می‌کند و اعتبارات داخلی ما هم کفایت نمی‌کند باید به سراغ مردم، خیرین و بسیجیان و جذب کمک های آنها برویم و ان شاءا… این ۴۵۰ واحد مسکونی را با کمک آحاد مردم بازسازی خواهیم کرد.
طرح جهاد همبستگی مردم برای تأمین اقلام خانگی سیل زدگان
وی از جمع آوری کمک های نقدی و غیر نقدی و گسیل و اعزام گروه های جهادی با هدف کاهش هزینه ساخت و سازها به عنوان دو شیوه جذب کمک در این راستا نام برد و اضافه کرد: برای اجرای طرح بازسازی ۲۰ هزار واحد مسکونی در مناطق سیل زده کشور طرح جهاد همبستگی مردم مطرح شده که بر اساس آن اصناف می توانند در تأمین اقلام خانگی به صورت هر فروشنده یک قلم از جمله یک تخته فرش یا یک دستگاه یخچال، یک دستگاه تلویزیون و… مشارکت نمایند که ما در این خصوص با اتاق اصناف در مرکز استان و شهرستان‌ها جلسه برگزار کردیم و تیم های ارزیاب ما نیز برای برآورد اقلام مورد نیاز به استان خوزستان اعزام شد تا بتوانیم طرح تأمین یک قلم کالا توسط هر فروشنده را اجرایی نماییم.
هر مسجد یک واحد مسکونی
سردار قاسمی همچنین گفت: طرح دیگری که مطرح شده این است که هر مسجد با جمع آوری کمک از ساکنین اطراف مبلغ ۳۰ میلیون تومان را برای بازسازی یک واحد مسکونی تأمین نماید تا در اختیار استان گلستان قرار گیرد که در این راستا سامانه ا‌ی نیز راه‌اندازی شد تا اطلاعات مساجد معین و واحدهای تخریب شده در استان گلستان در آن بارگذاری گردد. وی با ذکر اینکه ۴۵۰ واحد سهم استان برای بازسازی مربوط به استان گلستان می باشد، افزود: برای بازسازی واحدهای مسکونی مناطق سیل‌زده شهری ۵۰ میلیون تومان و برای مناطق روستایی ۴۰ میلیون تومان تسهیلات اعطا می شود که با کمک بلاعوض که در نظر گرفته شده در شهرها به ۶۵ میلیون تومان و در روستاها ۵۵ میلیون تومان می‌رسد.
واحدهای مسکونی را به شرط جذب کمک‌های لازم ظرف ۶ تا ۸ ماه تکمیل می کنیم
وی با اشاره به اینکه سهم هر شهرستان و شهر برای بازسازی واحدهای مسکونی مشخص شده اضافه کرد از آنجا که ممکن است مساجد به تنهایی ‌نتوانند کمک جذب کنند تقسیم‌بندی لازم برای کمک اقشار مختلف، ادارات، سازمان ها و ارگان ها نیز صورت گرفته که البته مساجد خودشان می‌توانند برای جذب کمک های ادارات، سازمان‌ها و اصناف اطراف اقدام نمایند با این حال ما نیز پیش بینی های لازم را صورت داده ایم. به گفته وی ۴۵۰ مسجد استان در برنامه اجرای این طرح قرار دارد و تمامی مساجد صندوق جمع آوری کمک دارند و شماره حساب های بسیج و سپاه نیز در اختیار آنها قرار گرفته و شماره حساب های سراسری نیز دائماً اطلاع رسانی می شود. سردار قاسمی ادامه داد: ضمن قدردانی از هیئت امناها، پایگاه های مقاومت بسیج، مراکز نیکوکاری و سایر نهادهای فرهنگی مساجد، از این عزیزان می خواهیم که در جلسات و محافل قرآنی و عزاداری به ویژه در لیالی قدر نسبت به جمع‌آوری کمک‌های مردمی اقدام نمایند تا به سرعت کار بازسازی و آماده سازی واحدهای مسکونی سیل زدگان در استان گلستان انجام شود. وی تصریح کرد: تعهد ما این است که در صورت جذب کمک های لازم ظرف ۶ تا ۸ ماه واحدهای مسکونی احداث و تکمیل شود و در اختیار سیل زدگان قرار گیرد.
کمک به سیل ‌زدگان اخیر در استان در حال انجام است
فرمانده سپاه انصارالرضا(ع) استان در خصوص کمک به سیل زدگان سیل اخیر در داخل استان نیز گفت: در مناطق سیل زده استان نیز که البته محدود است کار لایه برداری منازل و سایر اقدامات لازم در حال انجام است. مسئول سازمان بسیج سازندگی استان نیز در خصوص کمک به سیل زدگان در نقاط سیل زده خراسان جنوبی گفت: اعزام گروه‌های جهادی را برای جمع آوری گل و لای داخل منازل و اسکان اضطراری سیل‌زدگان انجام دادیم و با توجه به حجم خسارت وارده به اراضی کشاورزی و قنوات مقرر شد لایروبی ۴۷رشته قنات که اولویت اصلی روستاها می باشد طی هماهنگی و تفاهم با جهاد کشاورزی در دستور کار قرار گیرد که تا نهایی شدن اعتبارات این بخش طی هفته آینده کار را در تعدادی از قنات ها آغاز می‌کنیم و در ادامه نیز کارها با استفاده از اعتبارات تداوم می‌یابد.
آماده اعزام گروه‌های جهادی متخصص به استان‌های سیل‌زده هستیم
مهندس هنری در خصوص بازسازی ۴۵۰ واحد مسکونی برای سیل‌زدگان استان گلستان نیز اظهار کرد: هر واحد مسکونی یک متولی و یا گروه جهادی دارد ضمن اینکه آماده هستیم تا در صورت نیاز نسبت به اعزام گروه‌های ۲۰ تا ۳۰ نفره جهادی دارای تخصص در ساخت و ساز به استان‌های سیل‌زده اقدام نماییم.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده + 1 =

wfn_ads
روزنامه امروز خراسان جنوبی

خوش آمدید

ورود

ثبت نام

بازیابی رمز عبور