پیام شهروند

سلام خسته نباشید به مسولین که واقعا حق الناس و بیت المال نمی شناسند خدا وکیلی تو معصومیه بعد سرعت گیر کی یک سرعت گیر دیگه نصب میکنه با این آسفالتای نمونتون واقعا پروفسرین ها کدوم دانشگاه مدیر پروژه هاتون درس خوندن ماهم بریم

با سلام
18سال پیش ماشینم زورگیری شده اماهنوزبلاتکلیفم

بسم الله/سلام علیکم.خداقوت.ضمن تشکرصمیمانه اززحمات جنابعالی وهمکاران عزیزتان/خواهشمندیم برای”بیمه قالیبافان روستایی”گزارشی تهیه کنید

پیام امروزسلام.هفته بسیج گرامیباد.فکرکنم ازطریق شمابهتربشه گلگی خودم وبرخی افرادجامعه روبه گوش مسؤلین ومدیران برسونم.بسیاربسیارتأسف انگیزوغمباره که مدیردفترآقای ….. امروزبالحن دورازاخلاق …بابنده برخوردکرد.فکرمی کنند دنیادستشونه چرااینگونه اند??… بستانی.بسیجی دوران دفاع مقدس.یاالله مددی

سلام دوفقره کیسه گردو از ارومیه به مقصد مشهد با تیپاکس ارسال گردید یک فقره کیسه هنوز بمدت یک ماه گم شده وهنوز وضعیت بار مشخص نیست .موضوع رابه مدیران تیپاکس منعکس فرمایید.

سلام قابل توجه مسولین محترم نمیدانم این همه سبدکالا که تلوزیون نشان می دهد را به که دادند بنده باتوجه به اینکه مستاجر و بیکار هستم و 5 نفرعائله دارم هیچ چیزی دریافت نکرده ام واقعأ این انصاف است که به یکی 10بار سبد کالا بدهند و به یکی مثل من اصلا ندهند

با سلام ، آقایان مسئول ستاد کرونای استان ، چرا قانون دور کاری در ادارات رو اجرا نمی کنید ، باید تمام کارمندان ادارات مبتلا به کرونا بشن که دور کار بشن . الان که دیگه بسیاری از کارمندان به علت تماس مستقیم با ارباب رجوع و اتاق های شلوغ دچار بیماری شدن ، تو رو خدا تا همه این قشر زحمت کش مبتلا نشدن چاره ای بیندیشید.

با سلام
پیشنهاد یکی از همشهریان مبنی بر کاشت درختان غیر مثمر خرزهره و پر غیر کارشناسی می باشد.
هر دو گیاه ایجاد حساسیت می نمایند. بسه به خدا از کاج کم نمی کشند این مردم!

سلام.خدانگهدارمهندس معتمدیان باشد. چندی پیش ازتفاهمنامه ای برای مسکن ایثارگران ورزمندگان خبردادند.جای خوشحالی بود چون با55 سال زندگی فاقدسرپناهم .امافقط برام چندپیامک از…اومد و بس. مسئولین ذیربط یه گوشه ی چشمی هم بماکنید.ازرزمندگان 8سال دفاع مقدس.

با سلام امار بیماران کرونایی در شهرستان سربیشه بالاست بیشتر بیماران در بیمارستانهای بیرجند بستری می شوند و یا مراجعه نمی کنند همچنین اکثر معلمان از بیرجند به سربیشه می روند جهت جلوگیری از شیوع ویروس مدارس غیر حضوری شوند

باسلام واحترام به نماینده ولی فقیه درخصوس حمایت ازکارگران ماکارگران میراث فرهنگی ازفرودین تاالان حقوق وبیمه دریافت نکردیم ازشمادرخواست حمایت داریم

باسلام آ یا کسی هست جلوی این اسب افسار گریختیه قیمت ها را بگیرد

اداره راه و شهرسازی نسبت به یکطرفه نمودن جاده کمربندی بیرجند حدفاصل فرودگاه تا ورزشگاه غدیر اقدام فرماید. عرض کم این مسیر و تاریکی جاده با توجه به تردد خودروهای سنگین بسیار خطرناک است.

باعرض سلام خدمت ریاست محترم دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با اینکه وضیعت ویروس در استان قرمز است چرا کلاسهای آموزشی و آزمایشگاهها در دانشگاه برگزار میشود

باسلام وضعیت آنتن دهی موبایل در شهرک امام علی (ع) با 1500خانوار بشدت ضعیف است لطفا مسئولین مخابرات رسیدگی کنید

سوت زن ها؛ جلوگیری از فساد به شرط حمایت

گزارشات مردمی از تخلفات در ادارات و دستگاه های مختلف وجود دارد اما به دلیل مسائل مختلف از جمله حمایت، افراد کمتر این کار را انجام می دهند.

 

در جوامع امروزی روشنگری و شفافیت در جامعه نقشی اساسی برای جلوگیری از انواع فساد در ادارات، سازمان ها و شرکت ها را دارد. از این رو یکی از اقداماتی که می تواند انجام شود که افراد فاسد و نحوه فساد آنها شناخته شود وجود سوت زن ها در جامعه است.

محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران درباره ی اجرای طرح سوت زن ها در شهرداری تهران اظهار کرد که این طرح توسط اعضای شورای شهر مورد پیگیری قرار گرفته و آغاز شده است و به طور دقیق آن را انجام می دهیم.

هاشمی افزود:زمانی که گزارشات مردمی در مورد تخلفات باشد آنها به دست بنده می رسد.بنده نیز آنها را به دو عضو شورا، بهاره آروین و مجید فراهانی که مسئول ویژه رسیدگی هستند ارسال می‌کنم، آنها نیز این تخلفات را مورد بررسی قرار می دهند.

عضو شورای شهر تهران با اشاره به اینکه قرار دادن همه اطلاعات از جمله قرار دادها بر روی سایت شفافیت توسط شهرداری مورد توجه شورای شهر است، گفت:گاهی اوقات ما با مشکلاتی در این زمینه مواجه هستیم و در حوزه مدیریت شهری به ما اطلاع داده می شود که به دلیل برخی از موضوعات حقوقی نمی توانیم اطلاعات را بر روی این سایت قرار دهیم.

وی تاکید کرد:شورای شهر به صورت ویژه، دقیق و جدی گزارشات مردمی را پیگیری می کند.

بهاره آروین عضو هیات رئیسه شورای شهر تهران روز گذشته در صحن شورای شهر اعلام کرد که حناچی در موضوع شفافیت و پیشگیری با فساد مالی در حوزه شهری با اجرا نکردن مصوبات شورای شهر کوتاهی کرده است.

سوت زن به فردی گفته می شود که در یک سازمان یا شرکت مشغول به کار است و یا اینکه در خارج از آن فعالیت می کند ولی اطلاعات دقیق و مدارک کافی از وجود فساد در آن سازمان یا شرکت را دارد.

سوت زن ها؛ جلوگیری از فساد به شرط حمایت

فساد می تواند به شکل های مختلفی باشد که هر کدام از آنها به عنوان جرم شناخته می شود،از این قبیل جرائم می توان به رشوه، تقلب، احتکار، تولید محصول بی کیفیت و محصول غیر ایمن اشاره کرد.

واژه سوت زن از رفتار ماموران پلیس اقتباس شده، ماموران با استفاده از سوت خود خبر از اتفاق افتادن حادثه ای غیر قانونی و یا تذکر درباره حادثه ای را می دهند. انجام این کار باعث آگاه سازی دیگران از این حادثه است.

سوت زن ها شامل چند دسته از افراد می شود:اول افرادی که داخل آن مجموعه هستند و فساد را دیده و گزارش کرده اند، دوم شامل افراد و مردم خارج از آن مجموعه می شود که از فساد باخبرند ، سوم شامل اشخاص حقوقی خواهد بود، همچنین علاوه بر این سه دسته گروه خبرنگاران و رسانه ها هم از اصلی ترین سوت زن ها هستند.

افزایش سوت زن ها در ادارات و سازمان ها منجر به شفافیت بیشتر می شود همچنین شفافیت بیشتر نیز منجر فساد کمتر خواهد شد.

حجت الاسلام و المسلمین رئیسی رئیس قوه قضائیه نیز حمایت خود را از گزارش های مردمی درباره فساد اعلام کرد و خبر از پیگیری قانونمند حمایت از سوت زن ها و به وجود آمدن سازو کار تشویق مالی را داده است.

شخصی اگر در محل کار خود افشاگری را انجام دهد ممکن است پیامد های زیادی برایش به وجود بیاید. از جمله این پیامد ها از دست دادن کار، مواجه شدن با محدویت ها در محیط کار، تعقیب اداری یا قضایی هستند که به دلیل قوانین کیفری یا مدنی موجود هستند، اما داشتن مدارک و مستندات می تواند نتیجه بدی را برای فرد افشاگر نداشته باشد.

سوت زن ها؛ جلوگیری از فساد به شرط حمایت

دولت طرح حمایت و تشویق مطلعین مفاسد اداری را تصویب کرده و به مجلس فرستاده شده است. اما واقعیت این است که بارها تصویب این طرح در مجلس کلید خورده ولی تبدیل به قانون نشده، وجود موانع مختلف موجب شده که هنوز این طرح قانون نشود و در مجلس باقی بماند.

روشن نبودن منبع مالی تشویق افشا کنندگان مفاسد اداری و سازمانی یکی از این موارد است. مورد دیگر در این طرح عدم اطلاع مردم از مفاسد اقتصادی کلان است.

می توان انتظار داشت ارباب رجوع با مراجعه به ادارات در صورتی که با پیشنهاد رشوه روبرو شود،به عنوان افشاکننده، مورد را به قوه قضائیه گزارش دهد ولی این که مردم و شهروندان از فسادهای مالی عظیم مانند آنچه در پتروشیمی ها، صنایع داروسازی، واردات با ارز دولتی، توزیع گوشت وارداتی یارانه ای و… می گذرد کاملا بی خبرند. مفاسدی که تقریبا بیشتر پرونده های فساد اقتصادی را در برگرفته و مردم تا زمانی که جزئیات آن منتشر نشود کاملا از آن بی خبرند.

انتهای پیام/

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 + هفت =

wfn_ads
روزنامه امروز خراسان جنوبی

خوش آمدید

ورود

ثبت نام

بازیابی رمز عبور