پیام شهروند

سلام خسته نباشید به مسولین که واقعا حق الناس و بیت المال نمی شناسند خدا وکیلی تو معصومیه بعد سرعت گیر کی یک سرعت گیر دیگه نصب میکنه با این آسفالتای نمونتون واقعا پروفسرین ها کدوم دانشگاه مدیر پروژه هاتون درس خوندن ماهم بریم

با سلام
18سال پیش ماشینم زورگیری شده اماهنوزبلاتکلیفم

بسم الله/سلام علیکم.خداقوت.ضمن تشکرصمیمانه اززحمات جنابعالی وهمکاران عزیزتان/خواهشمندیم برای”بیمه قالیبافان روستایی”گزارشی تهیه کنید

پیام امروزسلام.هفته بسیج گرامیباد.فکرکنم ازطریق شمابهتربشه گلگی خودم وبرخی افرادجامعه روبه گوش مسؤلین ومدیران برسونم.بسیاربسیارتأسف انگیزوغمباره که مدیردفترآقای ….. امروزبالحن دورازاخلاق …بابنده برخوردکرد.فکرمی کنند دنیادستشونه چرااینگونه اند??… بستانی.بسیجی دوران دفاع مقدس.یاالله مددی

سلام دوفقره کیسه گردو از ارومیه به مقصد مشهد با تیپاکس ارسال گردید یک فقره کیسه هنوز بمدت یک ماه گم شده وهنوز وضعیت بار مشخص نیست .موضوع رابه مدیران تیپاکس منعکس فرمایید.

سلام قابل توجه مسولین محترم نمیدانم این همه سبدکالا که تلوزیون نشان می دهد را به که دادند بنده باتوجه به اینکه مستاجر و بیکار هستم و 5 نفرعائله دارم هیچ چیزی دریافت نکرده ام واقعأ این انصاف است که به یکی 10بار سبد کالا بدهند و به یکی مثل من اصلا ندهند

با سلام ، آقایان مسئول ستاد کرونای استان ، چرا قانون دور کاری در ادارات رو اجرا نمی کنید ، باید تمام کارمندان ادارات مبتلا به کرونا بشن که دور کار بشن . الان که دیگه بسیاری از کارمندان به علت تماس مستقیم با ارباب رجوع و اتاق های شلوغ دچار بیماری شدن ، تو رو خدا تا همه این قشر زحمت کش مبتلا نشدن چاره ای بیندیشید.

با سلام
پیشنهاد یکی از همشهریان مبنی بر کاشت درختان غیر مثمر خرزهره و پر غیر کارشناسی می باشد.
هر دو گیاه ایجاد حساسیت می نمایند. بسه به خدا از کاج کم نمی کشند این مردم!

سلام.خدانگهدارمهندس معتمدیان باشد. چندی پیش ازتفاهمنامه ای برای مسکن ایثارگران ورزمندگان خبردادند.جای خوشحالی بود چون با55 سال زندگی فاقدسرپناهم .امافقط برام چندپیامک از…اومد و بس. مسئولین ذیربط یه گوشه ی چشمی هم بماکنید.ازرزمندگان 8سال دفاع مقدس.

با سلام امار بیماران کرونایی در شهرستان سربیشه بالاست بیشتر بیماران در بیمارستانهای بیرجند بستری می شوند و یا مراجعه نمی کنند همچنین اکثر معلمان از بیرجند به سربیشه می روند جهت جلوگیری از شیوع ویروس مدارس غیر حضوری شوند

باسلام واحترام به نماینده ولی فقیه درخصوس حمایت ازکارگران ماکارگران میراث فرهنگی ازفرودین تاالان حقوق وبیمه دریافت نکردیم ازشمادرخواست حمایت داریم

باسلام آ یا کسی هست جلوی این اسب افسار گریختیه قیمت ها را بگیرد

اداره راه و شهرسازی نسبت به یکطرفه نمودن جاده کمربندی بیرجند حدفاصل فرودگاه تا ورزشگاه غدیر اقدام فرماید. عرض کم این مسیر و تاریکی جاده با توجه به تردد خودروهای سنگین بسیار خطرناک است.

باعرض سلام خدمت ریاست محترم دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با اینکه وضیعت ویروس در استان قرمز است چرا کلاسهای آموزشی و آزمایشگاهها در دانشگاه برگزار میشود

باسلام وضعیت آنتن دهی موبایل در شهرک امام علی (ع) با 1500خانوار بشدت ضعیف است لطفا مسئولین مخابرات رسیدگی کنید

سهم نهادهای دولتی در مهار کرونا

تهران- ایرنا- هرچند در شرایط بحرانی اقدامات و فعالیت‌های مدنی جلوه بارزی دارند، اما این اقدامات در کنار تلاش‌ متولیان اصلی عرصه اجتماعی و سیاسی جامعه از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است؛ چرا که می‌تواند نشانی از همبستگی درونی جامعه باشد.

در شرایط بحرانی ، سوای  اقدامات و کنش‌های جمعی که در بطن جامعه انجام می‌شود، دستگاه‌ها و نهادهای دولتی به عنوان اصلی‌ترین متولیان نهادهای اجتماعی و سیاسی هم مکلفند تا در این زمینه اقدامات لازم را انجام دهند. این اقدامات برای دو دسته از افراد در جامعه انجام می‌شود که می‌تواند در جای خود مهم ارزیابی شود: یکی در رابطه با اقدامات حمایتی از افراد عادی جامعه و دیگری در رابطه با اقشار آسیب‌پذیر که در شرایط بحرانی از وضعیت حساس‌تری برخوردارند. در وضعیت عادی در کشور دستگاه‌های مختلفی مسئولیت تأمین رفاه و حمایت اجتماعی از اقشار ضعیف و آسیب‌پذیر را برعهده دارند؛ که ارزیابی و بررسی عملکرد کلی آن‌ها فرصت خاصی را می‌طلبد، اما بررسی مجموعه اقدامات دستگاه‌های حمایتی در خصوص حمایت از اقشار ضعیف برای مبارزه با کرونا جهت بازاندیشی و ارائه تصویری روشن از وضعیت، در شرایط کنونی ضروری به نظر می‌رسد.

بنابر گزارش شماره ۲۱۰۱۶۹۶۱ مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی، دستگاه‌های دولتی و غیردولتی نظیر «سازمان بهزیستی کشور»، «کمیته امداد امام خمینی» (ره)، «شهرداری‌ها» و «بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی» از زمان شیوع ویروس کووید ۱۹ در کشور اقدامات حمایتی را صورت داده‌اند که مرور آن خالی از لطف نیست.

در این راستا ازسوی سازمان بهزیستی کشور مبلغ ۵۸ میلیارد ریال به مراکز اقامتی درمان و بازتوانی معتادین، اختصاص یافته که برای اجرای دستورالعمل‌های پیشگیری و کنترل کووید ۱۹ ، برای هر مرکز پنج میلیون تومان سرانه در نظر گرفته شده است. این سازمان همچنین، تخصیص ۲۴ میلیارد تومان را به مراکز شبانه‌روزی نگهداری سالمندان و معلولان با ظرفیت ۴۸۰۰۰ نفر(سرانه ۵۰۰ هزار تومان برای هر نفر) اختصاص داده است.

مضاف بر آن سازمان بهزیستی کشور توافقنامه‌هایی را با نهادهای مختلف و در جهت حمایت از اقشار آسیب‌پذیر در نظر گرفته است. چنان‌چه اجرای توافقنامه با استانداری تهران در خصوص طرح «جمع‌آوری ضربتی کودکان کار و خیابان»، کمک مبلغ ۵ میلیارد تومانی ازسوی بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی به سازمان بهزیستی کشور برای حفاظت از سلامت کودکان کار در برابر کرونا و اختصاص مبلغ ۴۰ میلیارد تومان که ۳۰ میلیارد تومان برای مددجویان کمیته امداد و ۱۰ میلیارد تومان برای سازمان بهزیستی جهت تهیه بسته‌های بهداشتی و مراقبتی در برابر کرونا از سوی این بنیاد و تخصیص مبلغ ۱۰ میلیارد تومان به حساب ۴۰ هزار نفر معلولان ضایعه نخاعی، شدید و خیلی شدید مستقر در منزل برای تهیه اقلام بهداشتی و ضدعفونی جهت پیشگیری از کرونا از طریق سازمان بهزیستی کشور، از جمله مهم‌ترین فعالیت‌های این سازمان‌ها بوده است.

بنیاد مستضعفان همچنین هدیه مبلغ یک میلیون تومانی را به درخواست شهرداری تهران برای ۴۰۰۰ نفر پاکبان و کارگر پسماند و بهشت زهرا (س) در مقابله با کرونا پرداخت کرده است. حمایت کامل از گروه‌های جهادی برای ضدعفونی مناطق پُرخطر، غربال‌گری و آموزش مردم با اولویت ۱۴ منطقه محروم کشور و اهدا مبلغ ۳ میلیارد تومان به آسایشگاه «کهریزک» (که میزبان در حدود ۲ هزار سالمند، معلول، بیمار ام.اس و معلول نخاعی است) به دنبال شیوع ویروس کرونا و قرنطینه آن، اقداماتی است که توسط این نهاد انقلابی انجام شده است.

شهرداری تهران هم با اقداماتی نظیر انجام تست غربالگری کرونا در «گرمخانه‌ها»، آموزش تمامی نیروهای ستادی و ضدعفونی مستمر تمام سطوح در تمام «گرمخانه» و «سامانسرا»، تجهیز تمام مراکز به تب سنج لیزری و ارائه خدمات درمانی و آموزشی و توزیع بسته‌های بهداشتی به کودکان کار و خیابان و زباله‌گرد و حضور تیم پزشکی در گودها و گاراژهای تفکیک زباله را در جهت حمایت از اقشار آسیب‌پذیر فعالیت چشمگیری داشته است.

شایان ذکر است که وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی هم بسته حمایتی معیشتی دولت را برای ۳ میلیون نفر از افراد نیازمند (به مبلغ ۲۰۰ تا ۶۰۰ هزار تومان) در نظر گرفته است.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × پنج =

wfn_ads
روزنامه امروز خراسان جنوبی

خوش آمدید

ورود

ثبت نام

بازیابی رمز عبور