پیام شهروند

سلام برای سومین زمستان است که لوله گاز تا اول روستای پیرزنوک امده ولی هنوز اقدامی برای نصب علمک انجام نشده است در زمستان هم نفت نمیدهند که شما گاز دارید

با سلام
اقدام در بازگشایی مدارس و حضور فیزیکی دانش اموزان در مدارس از بززگترین خطاهای مدیریتی دولت یا ریس جمهور یا هر مرجعی است که این تصمیم رو گرفته اند .

دولت یا وزارت اموزش و پرورش یا رئیس جمهور با چه فکر و منطقی مدارس رو حضوی کردند ؟ ؟
حتما باید تعداد زیادی دانش اموز مبتلا بشنوند ?

باسلام ازشهرداری درخواست دارم باکاسبانی که سدمعبرمیکنند برخوردکند سرکوچه نواب صفوی 18جلوبندی سازخودرو باعث سدمعبرمی شود وهرلحظه خدای نکرده شاید اتفاق ناگواری بیفتدلطفا پیگیری فرمایید

سلام
مدتی است که بعد از اجرای بلوار خیابان ملاصدرا ، کار به حال خود رها شده!
لطفا برای تکمیل و رفع نواقص، شهرداری محترم چاره ای بیاندیشد!

شهرداری محترم بیرجند عرض سلام و خدا قوت!
لطفا تکمیل و زیبا سازی بلوار ملاصدرا را در دستور کار خود قرار دهید!

باسلام اداره کل راه و راهداری لطف کنند فبل از انکه اتفاقی برای شهروندان در مسیر انتهای خیابان شهید اوینی به سمت اداره راه بیفتد لا اقل دو طرف خیابان را اسفالت نمایند

سلام : از پارک وسایط نقلیه سنگین در خیابان سپیده ، سپیده 4 به سطوح آمده ایم. از مسوولان پلیس راهور خواهش می کنیم ی فکری برای بردارند. ورودی سپیده 4 به یک پایانه تبدیل شده است. بنده بارها شاهد بوده ام که عوامل گشت پلیس راهور از این خیابان عبور کرده اند و هیچ برخوردی با آنها نکرده اند.

سلام خدمت نماینده شهرستان نهبندان چرا بعد 5 ماه از خدمت جنابعالی هنوز به مشکلات شهرستان رسیدگی نشده مثال جاده ترانزیتی نهبندان به شهداد که هنوز هیچ اقدامی انجام نشده و حدود 2 سال هست که بسته شده ورفت و آمد در ان در جریان نیست وچرا هیچ کس پا سخگو نیست

سلام جاداره اززحمات بسیارسخت کادردرمان تشکرکنم بخصوص ازهمه عزیزان خدمهای بخشهای کوید19اجرشان باسیدشهدا

عزیزم نشستن 8 الی 9 ساعت پشت سیستم که شاید در بعضی روزها بیشتر هم بشود را با در نظر گرفتن تسهیلاتی که به این قشر پرداخت می گردد را با هم مقایسه کنید در این شرایطی که همکاران بانکی با خطرات این بیماری مهلک خالصانه در حال انجام وظیفه هستند قدری بیاندشید

سلام خدمت جناب مدیر کل ورزش و جوانان چرا در مورد مجمع هیات اسکیت شفاف سازی نمیکنبن که ما هم بدانیم؟؟؟؟؟

سلام جناب مدیر کل محترم ورزش و جوانان چرادرموردابطال رای مجمع هیت اسکیت شفاف سازی نمیکنید ؟؟؟

با سلام به گفته رییس جمهور بالاترین مقام اجرایی کشور برای وام های خوداشتغالی 2 ماه تنفس در نظر گرفته شد من 1 ماه را اشتباه زودتر پرداخت کردم ولی بانک ملت شعبه معلم قسط دوم را هم در سررسید قسط منظور کرد هم دیرکرد به آن اضافه کرد لطفاً به فکر مردم هم باشید

سلام و خداقوت.درخیابان پاسداران حدفاصل میدان جانبازان و تقاطع شهید محلاتی حداقل دومورد نیاز به محل عبور ویلچری میباشد که اقدامی نشده.

سهم بانوان در کارآفرینی

امروز خراسان جنوبی- قاسمی / کارآفرینی با توجه به شعار سال 98 از اهمیت بالایی برخوردار است چرا که باعث رونق تولید داخلی می شود اما نکته ای که در این زمینه وجود دارد این است که تا نام کارآفرینی به زبان می آید اکثر مردم مردهایی را تصور می کنند که مشغول به کار هستند و صاحب و مدیر کارگاه یا شرکت و کارخانه ای هستند ولی بانوان موفقی که در این راه قدم برداشته اند و شاید از اولین نفرها در برخی از قسمت ها باشند به فراموشی می روند و این در حالی است که بانوان را مدیران موفقی می دانند که با جزئی گری می توانند کارها را پیش ببرند و باید این قشر جدی تر دیده شوند. در همین راستا با دو بانویی که در حوزه کارآفرینی آی تی کار می کنند گفت و گو کردیم آنها جزو اولین بانوانی هستند که در حوزه آی تی وارد بازار کار در خراسان جنوبی شدند و هنوز هم در استان شاید از انگشتان دست تعداد بانوان کارآفرین بیشتر نشود و این در حالی است که همان تعداد اندک در تمام حوزه های کارآفرینی به بهترین شکل ممکن عمل کرده و به نتیجه رسیده اند.
از سالن عروسی تا ایجاد کسب و کار شخصی
فرزانه نقشبندی، مهندس آی تی بیان کرد: در خانواده ای با وضع مالی متوسط زندگی کردم و با پشتکار و تلاش خانواده ام از سن 18 سالگی وارد عرصه کار شدم. وی ادامه داد: شغل هایی که داشتم شامل کار در سالن عروسی، مدیر ارتباط با مشتری، بازاریاب و برنامه نویس یک شرکت بود. به گفتۀ وی در سال 94 به یک تیم 4 نفره دعوت شدم که می خواستند استارت آپی راه اندازی کنند و بعد از آن هم من کسب و کار خودم را با کمتر از 10 میلیون تومان راه انداختم و الان حدود 20 نفر به صورت مستقیم با من کار می کنند و چندین نفر هم غیر مستقیم فعال هستند.
استارت آپ ها شاید تا چند سال سودی نداشته باشد
نقشبندی درباره چگونگی آشنا شدن با استارت آپ هم گفت: در سال 93 در استارت آپ ویکند شرکت کردم تا اینکه با کسب آموزش ها و انگیزه هایی که داشتم در سال 95 کسب و کار خود را با کمک یکی از همکاران راه انداختم که در زمینه آموزش برنامه نویسی می باشد. این بانوی کارآفرین بیان کرد: وقتی یک استارت آپ راه اندازی می کنید ممکن است تا چندین سال سودی نداشته باشد و باید سختی های راه را با توجه به بازار تحمل کرد. به گفتۀ وی شرکت او در سال 97 به 6 هزار کاربر فعال رسید و 90 درصد آموزش های سایت آنها رایگان می باشد. وی تأکید کرد: در دانشگاه ها باید آموزش ها تغییر کند و آموزش های کاربردی داده شود در زمان ما فقط تئوری بود در حالی که باید عملی آموزش داده شود تا جوان برای ورود به دنیای کسب و کار آماده شود.
بانوان از آقایان اصلا کمتر نیستند
این مهندس آی تی عنوان کرد: وقتی وارد این عرصه شدم نوع نگاه ها خوب نبود و فکر نمی کردند که موفق شوم ولی توانستم خودم را ثابت کنم. نقشبندی تأکید کرد: باید این فرهنگ در جامعه نهادینه شود که بانوان در توانایی ها از آقایان کمتر نیستند وحتی در برخی مواقع خیلی بهتر هم عمل می کنند. وی بیان کرد: از جمله حمایت هایی که از کسب و کارهای نوپا می شود دادن فضا برای شروع کار در پارک علم و فناوری است که خود کمک کننده می باشد.
فضا برای خانم ها روبه بهبود است
فرزانه نقشبندی با بیان اینکه امروزه فضا برای کسب و کار بانوان روبه بهبود است، عنوان کرد: اکنون خانم ها راحت تر می توانند کار کنند و خود بانوان هم خودشان را باید باور کنند. وی توصیه کرد: بانوان در ابتدای کار باید تخصص آن رشته را کسب کنند و تمام جوانب را بسنجند تا با مشکلات روبه رو نشوند و کسی هم آنها را دست کم نگیرد.
مشکلات مخصوص کارآفرینان است و زن و مرد ندارد
منیره مقری، مهندس کامپیوتر نیز عنوان کرد: در ابتدا در یک شرکت دانش بنیان شروع به کار کردم و در خانه پروژه هایی را انجام می دادم. وی بیان کرد: در سال 94 شرکت خود را با کمک یکی از دوستانم (منیره اکبری) راه اندازی کردم که در حوزه نرم افزار می باشد و با سرمایه اندک شروع کردم چرا که کسب و کارهای نوپا به ویژه در حوزه آی تی چندان سرمایه ای در ابتدا نمی خواهد و اکنون 5 نفر با هم کار می کنیم. به گفتۀ وی مشکلات مختص کارآفرینان می باشد و ربطی به زن و مرد ندارد. وی خاطر نشان کرد: برای ما همین گونه بود در ابتدا با مشکلاتی از جمله بیمه و مالیات رو به رو بودیم که برای حل این مشکلات خیلی از وقت و هزینه خود را از دست دادیم و از دیگر مشکلات بازار فروش است که در ابتدا در حوزه فروش تخصصی نداشتیم و به مرور در این حوزه توانایی کسب کردیم. وی تصریح کرد: برای این که به مشکل بازار فروش دچار نشوید در ابتدا باید بازار سنجی انجام شود و بعد کار شروع شود. به گفتۀ وی در هر کاری به ویژه کار خلاقانه ریسک وجود دارد ولی باید با تکیه بر توانایی ها کار را شروع کرد.
بانوی کارآفرین موفق استان افزود: برخی از مشکلات مخصوص بانوان است، فرهنگ جامعه به نوعی است که نگاه آنها به بانوان مثبت نیست که این نوع نگاه باید تغییر کند. در حال حاضر فضا برای کسب و کار بانوان بهتر شده و نقش بالقوه ای در فرآیند توسعه بخش های اقتصادی ایفا می کنند. مهندس کامپیوتر و کارآفرین جوان استان عنوان کرد: در این راه خوشبختانه خانواده و همسرم کمک کننده بودند. مقری ادامه داد: همچنین پارک علم وفناوری با حمایت خود شامل فضای کار، هزینه آب، برق و اینترنت کمک کننده بوده است.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × سه =

wfn_ads
روزنامه امروز خراسان جنوبی

خوش آمدید

ورود

ثبت نام

بازیابی رمز عبور