پیام شهروند

سلام برای سومین زمستان است که لوله گاز تا اول روستای پیرزنوک امده ولی هنوز اقدامی برای نصب علمک انجام نشده است در زمستان هم نفت نمیدهند که شما گاز دارید

با سلام
اقدام در بازگشایی مدارس و حضور فیزیکی دانش اموزان در مدارس از بززگترین خطاهای مدیریتی دولت یا ریس جمهور یا هر مرجعی است که این تصمیم رو گرفته اند .

دولت یا وزارت اموزش و پرورش یا رئیس جمهور با چه فکر و منطقی مدارس رو حضوی کردند ؟ ؟
حتما باید تعداد زیادی دانش اموز مبتلا بشنوند ?

باسلام ازشهرداری درخواست دارم باکاسبانی که سدمعبرمیکنند برخوردکند سرکوچه نواب صفوی 18جلوبندی سازخودرو باعث سدمعبرمی شود وهرلحظه خدای نکرده شاید اتفاق ناگواری بیفتدلطفا پیگیری فرمایید

سلام
مدتی است که بعد از اجرای بلوار خیابان ملاصدرا ، کار به حال خود رها شده!
لطفا برای تکمیل و رفع نواقص، شهرداری محترم چاره ای بیاندیشد!

شهرداری محترم بیرجند عرض سلام و خدا قوت!
لطفا تکمیل و زیبا سازی بلوار ملاصدرا را در دستور کار خود قرار دهید!

باسلام اداره کل راه و راهداری لطف کنند فبل از انکه اتفاقی برای شهروندان در مسیر انتهای خیابان شهید اوینی به سمت اداره راه بیفتد لا اقل دو طرف خیابان را اسفالت نمایند

سلام : از پارک وسایط نقلیه سنگین در خیابان سپیده ، سپیده 4 به سطوح آمده ایم. از مسوولان پلیس راهور خواهش می کنیم ی فکری برای بردارند. ورودی سپیده 4 به یک پایانه تبدیل شده است. بنده بارها شاهد بوده ام که عوامل گشت پلیس راهور از این خیابان عبور کرده اند و هیچ برخوردی با آنها نکرده اند.

سلام خدمت نماینده شهرستان نهبندان چرا بعد 5 ماه از خدمت جنابعالی هنوز به مشکلات شهرستان رسیدگی نشده مثال جاده ترانزیتی نهبندان به شهداد که هنوز هیچ اقدامی انجام نشده و حدود 2 سال هست که بسته شده ورفت و آمد در ان در جریان نیست وچرا هیچ کس پا سخگو نیست

سلام جاداره اززحمات بسیارسخت کادردرمان تشکرکنم بخصوص ازهمه عزیزان خدمهای بخشهای کوید19اجرشان باسیدشهدا

عزیزم نشستن 8 الی 9 ساعت پشت سیستم که شاید در بعضی روزها بیشتر هم بشود را با در نظر گرفتن تسهیلاتی که به این قشر پرداخت می گردد را با هم مقایسه کنید در این شرایطی که همکاران بانکی با خطرات این بیماری مهلک خالصانه در حال انجام وظیفه هستند قدری بیاندشید

سلام خدمت جناب مدیر کل ورزش و جوانان چرا در مورد مجمع هیات اسکیت شفاف سازی نمیکنبن که ما هم بدانیم؟؟؟؟؟

سلام جناب مدیر کل محترم ورزش و جوانان چرادرموردابطال رای مجمع هیت اسکیت شفاف سازی نمیکنید ؟؟؟

با سلام به گفته رییس جمهور بالاترین مقام اجرایی کشور برای وام های خوداشتغالی 2 ماه تنفس در نظر گرفته شد من 1 ماه را اشتباه زودتر پرداخت کردم ولی بانک ملت شعبه معلم قسط دوم را هم در سررسید قسط منظور کرد هم دیرکرد به آن اضافه کرد لطفاً به فکر مردم هم باشید

سلام و خداقوت.درخیابان پاسداران حدفاصل میدان جانبازان و تقاطع شهید محلاتی حداقل دومورد نیاز به محل عبور ویلچری میباشد که اقدامی نشده.

سند امور جوانان و ازدواج تهیه می شود/4 درصد ازدواج ها، کودک همسری است

امروز خراسان جنوبی- قاسمی / معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان اعلام کرد: 23 برنامه ویژه در هفته ازدواج پیشنهاد شده است که در نمایشگاه ازدواج و جشنواره ازدواج به صورت قطعی برگزار می شود. مریم مهرور روز گذشته در اولین کمیته تخصصی ازدواج و خانواده در سال جاری با اشاره به اینکه هفته ازدواج از ۱۲ تا ۱۸ مردادماه می باشد، افزود: در جشنواره ازدواج از فعالان، خیرین و رسانه های حوزه ازدواج تجلیل خواهد شد و دستگاه‌های اجرایی استان هم برنامه‌های متعددی را در نظر دارند. وی تصریح کرد: تمام برنامه‌ریزی‌ها بر اساس ترویج و فرهنگ سازی ازدواج آگاهانه، به هنگام و پایدار در بین نسل جوان و خانواده‌ها می باشد. به گفتۀ وی اولین ستادساماندهی امور جوانان استان به ریاست استاندار هم در 5 مرداد ماه برگزار می شود و نمایشگاه ازدواج هم پس از دوسال تعطیلی دوباره احیا و برگزار می شود تا زوجین اقلام مورد نیاز خود را تهیه کنند.
تدوین سند راهبردی حوزه جوانان
عضو هیأت علمی دانشگاه بیرجند، مشاور و متولی تدوین سند راهبردی حوزه جوانان خراسان‌جنوبی نیز در این جلسه عنوان کرد: در سند راهبردی جوانان در حوزه ازدواج بر توانمند سازی جوانان، تسهیل ازدواج و تقویت بنیان خانواده تأکید شده است. محمدرضا اسدی یونسی با بیان اینکه در حوزه ازدواج کارگاه های آموزشی بسیاری برگزار می شود ولی از کیفیت بالایی برخوردار نیست، گفت: اگر این کارگاه ها و برنامه های اجرایی مناسب و تأثیر گذار بود آمار طلاق و ازدواج و مشکلات کنونی را نداشتیم و باید این موضوع را قبول کنیم. وی تأکید کرد: آموزش در حوزه ازدواج باید مستمر و کاربردی باشد و امروزه بسیاری از جوانان نگرش منفی به موضوع ازدواج دارند و از طرف دیگر ارتباطات قبل از ازدواج بر اصل زندگی مشترک تأثیر گذاشته است که باید توجه و رسیدگی شود. به گفتۀ وی ورود سمن های حوزه ازدواج، مجمع خیرین ازدواج و مربیان و آموزش آنها بسیار تاثیرگذار است.
کاهش ازدواج در استان
سرپرست اداره کل ثبت احوال استان هم اعلام کرد: واقعه ازدواج در استان کاهش داشته است و در سال 97 حدود ۶ هزار و ۴۳۸ ازدواج در استان ثبت شده است که نسبت به سال گذشته 4.4 درصد کاهش داشته است. علیرضا مهرآور افزود: همچنین در سه ماه سال جاری یک هزار و 928 ازدواج و سه ماه سال گذشته 2 هزار و 14 ازدواج ثبت شده است که در این سه ماهه نیز شاهد کاهش بیش از 4 درصدی ازدواج بوده ایم. وی در زمینه طلاق هم گفت: در این حوزه خراسان جنوبی در رتبه ۲۹ کشور قرار دارد و به ازای هر هزار نفر زن متاهل سنجیده می شود و نرخ طلاق ما 5.9 درصد می باشد.
اسدی یونسی، مشاور و متولی تدوین سند راهبردی حوزه جوانان در این زمینه گفت: آمار طلاق با شاخص کلی کشوری بوده است و ما در این سند شاخص های بومی آن را هم در نظر می گیریم چرا که در خراسان جنوبی به نسبت جمعیت این مقدار طلاق هم زیاد است به ویژه اینکه با کاهش ازدواج هم روبه رو بوده ایم و حالا دلایل مختلفی از جمله تمایل جوانان، آسیب ها و کاهش جمعیت دارد.
در این جلسه نماینده بهزیستی استان، نماینده آموزش و پرورش، نماینده کمیته امداد و نماینده سازمان صنعت، معدن و تجارت استان، مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد، دو سمن حاضر در زمینه ازدواج که فعال بودند، نماینده دانشگاه آزاد، رئیس دانشگاه صنعتی بیرجند، نماینده بانک ملی و نماینده دانشگاه علوم پزشکی، گزارش عملکرد سازمان ها و ادارات خود را در زمینه ازدواج دادند.
حضور یک نفر از هر دستگاه
همچنین واقعی، نماینده دانشگاه آزاد گفت: بهتر است این جلسات ساماندهی شود تا از هر دستگاه و سازمان همیشه یک نفر به این جلسه بیاید. مهرور معاون امور جوانان پاسخ داد: ما نامه را به رئسای سازمان ها می فرستیم که اگر خودشان نمی توانند یک شخص مرتبط به این حوزه را بفرستند ولی کاملا درست است و از این پس باید یک نفر مشخص حضور یابد تا در زمینه گزارش دهی موفق باشیم.
به طلاق عاطفی توجه شود
حجت الاسلام ابراهیم سبزه‌کار، مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد نیز عنوان کرد: در مناطق مرزی و روستایی باید به طلاق عاطفی توجه شود چرا که به هر دلیلی از محبت کردن دوری می کنند و این خود آسیب زا است و در همین راستا طرح سفیران اجتماعی را اجرایی کرده ایم تا در مناطق و شهرهایی چون سربیشه، نهبندان و زیرکوه پیرامون سواد رسانه ای، فرزندآوری و تحکیم نهاد خانواده کارگاه هایی برگزار کنند.
وام ازدواج همه متقاضیان پرداخت شد
خراشادی، نماینده بانک ملی هم عنوان کرد: تسهیلات وام ازدواج به تمام متقاضیانی که در سامانه بانک مرکزی بانک ملی را انتخاب کرده اند پرداخت شده و در صف انتظار کسی را نداریم. وی ادامه داد: در سال گذشته 2 هزار و 593 نفر ثبت نام کردند که وام 2 هزار و 587 نفر پرداخت شده و در سه ماه امسال نیز یک هزار و 89 نفر ثبت نام کردند که به 685 نفر وام ازدواج پرداخت شده است.
به کودک همسری هم توجه شود
دهور، نماینده دانشگاه علوم پزشکی بیرجند نیز بیان کرد: آمار می گوید که 4 درصد ازدواج ها زیر 15 سال می باشد که کودک همسری است و باید به این مقوله هم توجه شود. به گفتۀ وی در گذشته رابطین ازدواج حضور داشتند که دو نفر را به هم معرفی می کردند و باید این فرهنگ و کار نیک دوباره ترویج و احیا شود.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو + شانزده =

wfn_ads
روزنامه امروز خراسان جنوبی

خوش آمدید

ورود

ثبت نام

بازیابی رمز عبور