پیام شهروند

سلام برای سومین زمستان است که لوله گاز تا اول روستای پیرزنوک امده ولی هنوز اقدامی برای نصب علمک انجام نشده است در زمستان هم نفت نمیدهند که شما گاز دارید

با سلام
اقدام در بازگشایی مدارس و حضور فیزیکی دانش اموزان در مدارس از بززگترین خطاهای مدیریتی دولت یا ریس جمهور یا هر مرجعی است که این تصمیم رو گرفته اند .

دولت یا وزارت اموزش و پرورش یا رئیس جمهور با چه فکر و منطقی مدارس رو حضوی کردند ؟ ؟
حتما باید تعداد زیادی دانش اموز مبتلا بشنوند ?

باسلام ازشهرداری درخواست دارم باکاسبانی که سدمعبرمیکنند برخوردکند سرکوچه نواب صفوی 18جلوبندی سازخودرو باعث سدمعبرمی شود وهرلحظه خدای نکرده شاید اتفاق ناگواری بیفتدلطفا پیگیری فرمایید

سلام
مدتی است که بعد از اجرای بلوار خیابان ملاصدرا ، کار به حال خود رها شده!
لطفا برای تکمیل و رفع نواقص، شهرداری محترم چاره ای بیاندیشد!

شهرداری محترم بیرجند عرض سلام و خدا قوت!
لطفا تکمیل و زیبا سازی بلوار ملاصدرا را در دستور کار خود قرار دهید!

باسلام اداره کل راه و راهداری لطف کنند فبل از انکه اتفاقی برای شهروندان در مسیر انتهای خیابان شهید اوینی به سمت اداره راه بیفتد لا اقل دو طرف خیابان را اسفالت نمایند

سلام : از پارک وسایط نقلیه سنگین در خیابان سپیده ، سپیده 4 به سطوح آمده ایم. از مسوولان پلیس راهور خواهش می کنیم ی فکری برای بردارند. ورودی سپیده 4 به یک پایانه تبدیل شده است. بنده بارها شاهد بوده ام که عوامل گشت پلیس راهور از این خیابان عبور کرده اند و هیچ برخوردی با آنها نکرده اند.

سلام خدمت نماینده شهرستان نهبندان چرا بعد 5 ماه از خدمت جنابعالی هنوز به مشکلات شهرستان رسیدگی نشده مثال جاده ترانزیتی نهبندان به شهداد که هنوز هیچ اقدامی انجام نشده و حدود 2 سال هست که بسته شده ورفت و آمد در ان در جریان نیست وچرا هیچ کس پا سخگو نیست

سلام جاداره اززحمات بسیارسخت کادردرمان تشکرکنم بخصوص ازهمه عزیزان خدمهای بخشهای کوید19اجرشان باسیدشهدا

عزیزم نشستن 8 الی 9 ساعت پشت سیستم که شاید در بعضی روزها بیشتر هم بشود را با در نظر گرفتن تسهیلاتی که به این قشر پرداخت می گردد را با هم مقایسه کنید در این شرایطی که همکاران بانکی با خطرات این بیماری مهلک خالصانه در حال انجام وظیفه هستند قدری بیاندشید

سلام خدمت جناب مدیر کل ورزش و جوانان چرا در مورد مجمع هیات اسکیت شفاف سازی نمیکنبن که ما هم بدانیم؟؟؟؟؟

سلام جناب مدیر کل محترم ورزش و جوانان چرادرموردابطال رای مجمع هیت اسکیت شفاف سازی نمیکنید ؟؟؟

با سلام به گفته رییس جمهور بالاترین مقام اجرایی کشور برای وام های خوداشتغالی 2 ماه تنفس در نظر گرفته شد من 1 ماه را اشتباه زودتر پرداخت کردم ولی بانک ملت شعبه معلم قسط دوم را هم در سررسید قسط منظور کرد هم دیرکرد به آن اضافه کرد لطفاً به فکر مردم هم باشید

سلام و خداقوت.درخیابان پاسداران حدفاصل میدان جانبازان و تقاطع شهید محلاتی حداقل دومورد نیاز به محل عبور ویلچری میباشد که اقدامی نشده.

سقاخانه های بیرجند همچنان تشنه/ مدیر کل اوقاف : عده ای که ضریب نفوذ بالایی دارند مانع تراشی می کنند

امروز خراسان جنوبی – حسین زاده / با توجه به اتمام کار ساختمانی تعدادی از سقاخانه های احداثی اوقاف و امور خیریه در برخی پارک های سطح شهر بیرجند، شهروندان دلیل عدم راه اندازی آن ها را می پرسند. یک شهروند در این باره گفت: تاکنون چندین سقاخانه در نقاط مختلف شهر در محوطه پارک ها احداث گردیده و تنها یکی از این سقاخانه ها در نیلوفر برای استفاده مردم راه اندازی گردیده و مابقی بلاتکلیف است که درخواست پیگیری داریم. شهروند دیگری از ساکنین شمال شهر گفت: با توجه به اینکه قرار است آب شرب تصفیه شده در سقاخانه های اوقاف در اختیار شهروندان قرار گیرد و از آنجا که خیلی از شهروندان و به ویژه در شمال شهر از آب شرب تصفیه شده محروم هستند تقاضا داریم حداقل در شمال شهر این سقاخانه ها را زودتر راه اندازی کنند.
یکی دیگر از شهروندان هم گفت: شنیده ایم به سقاخانه های احداث شده امتیاز آب داده نمی شود که اگر این موضوع صحت داشته باشد قابل تأمل است که چرا به نفع عموم مردم این مشکل مرتفع نمی گردد آیا مسئولان امر خود را پاسخگوی مردم نمی دانند اگر پاسخگو هستند دلیل تأخیر در راه‌اندازی این سقاخانه ها چیست و چرا این مشکل رفع نمی شود.

ظاهراً عده‌ای خیلی راغب نیستند
که سقاخانه ها راه اندازی شود
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان که تاکنون در این خصوص حاضر به ادای توضیح نشده بود روز گذشته و در پاسخ به سؤال خبرنگاران توضیحاتی در خصوص علت تأخیر در راه‌اندازی سقاخانه ها با وجود اتمام کار ساختمانی آنها ارائه داد.
حجت الاسلام والمسلمین پرویز بخشی پور گفت: ظاهراً عده‌ای خیلی راغب نیستند تا این سقاخانه ها به نفع شهروندان راه‌اندازی شود در حالی که نیت واقفین بنگاه خیریه آبلوله بیرجند تأمین آب شرب مورد نیاز شهروندان بیرجندی بوده است.

قرارداد یکطرفه آب و فاضلاب
وی افزود: طبق وعده‌ای که داده بودیم حدود یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان برای احداث این سقاخانه ها هزینه شده و 9سقاخانه را آماده بهره برداری کردیم و پیگیر احداث دهمین سقاخانه نیز هستیم اما تاکنون تنها سقاخانه نیلوفر را که از موقوفات در اختیار، تامین آب می‌شود را توانستیم راه اندازی کنیم و برای سقاخانه های دیگر شرکت آب و فاضلاب قراردادی را برای امضا به ما ارائه داده‌اند که با بررسی بخش حقوقی ما به صورت یکطرفه تنظیم شده و این در حالی است که تمامی چاهها و آب به اوقاف تعلق دارد و آنها مستأجر اوقاف هستند و لذا این موضوع از طریق مراجع قضایی در دست بررسی است و پرونده کلانی در این خصوص تشکیل شده و بخش حقوقی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان موضوع را با جدیت پیگیر است.
سنگ اندازی در مسیر راه اندازی سقاخانه ها کم نیست
وی با ذکر اینکه متأسفانه سنگ اندازی ها در مسیر راه اندازی سقاخانه ها کم نیست، اظهار کرد: این سنگ اندازی ها به این دلیل است که این پروژه، پروژه کوچکی نیست. ما در سقاخانه نیلوفر ۱۱ شیر برداشت آب نصب کرده ایم و برای سایر سقاخانه ها ۷ شیر برداشت گذاشتیم و این سقاخانه ها مجهز به مخزن است و آب آن کم یا قطع نمی‌شود و لذا جوابگوی نیاز تعداد زیادی از شهروندان خواهد بود.

عده ای که ظاهراً ضریب نفوذ بالایی دارند مانع تراشی می کنند
حجت الاسلام و المسلمین بخشی پور با بیان اینکه قصد ما در این زمینه اجرای نیت واقفین در تأمین آب شرب شهروندان بیرجند است و واقفین نیز در آن دنیا منتظر اجرای نیت شان هستند اما عده ای که ظاهراً ضریب نفوذ بالایی هم دارند مانع تراشی می‌کنند و از آنجا که قبلا بر خلاف نیت واقفین عمل کرده‌اند نهایت تلاش خود را دارند تا عملکردشان زیر سؤال نرود. وی تصریح کرد: با وجود این مسائل، نگاه ما تعاملی است در غیر اینصورت مخالفین به لحاظ قانونی نمی توانند کاری بکنند و اگر لازم باشد ما وقف نامه در اختیار رسانه‌ها قرار می‌دهیم اما همانطور که اشاره شد سعی می کنیم تا کار با تعامل پیش برود تا شهروندان متضرر نشوند.

سقاخانه ها از ۸ ماه پیش آماده راه‌اندازی است
وی با بیان اینکه ۹ هزار موقوفه در استان داریم که بنگاه خیریه آبلوله یکی از آنهاست، گفت: سقاخانه ها از مهرماه سال گذشته آماده راه‌اندازی است و ما وظیفه خود را با هزینه کرد پول موقوفه در راستای اجرای نیات واقفین مبنی بر تأمین آب شرب شهروندان عملی کرده ایم اما اینکه چرا تاکنون آب این سقاخانه ها وصل نشده را دوستان ما باید پاسخ دهند. حجت الاسلام والمسلمین بخشی پور در پایان تصریح کرد: این کار به نفع مردم است و همه باید از آن استقبال کنند و ما بر اساس پولی که از موقوفات مرتبط در اختیار داریم نسبت به احداث سقاخانه های بیشتر اقدام خواهیم کرد.

اعلام آمادگی شهرداری برای واگذاری فضاهای بیشتر برای احداث سقاخانه های جدید
معاون عمرانی شهرداری بیرجند نیز در این خصوص گفت: آب شرب شهر بیرجند خیریه است و اوقاف و امور خیریه با اجرای طرح احداث سقاخانه ها قصد دارد تا به نیت واقفین مبنی بر تأمین آب شرب تصفیه‌شده شهروندان عمل نماید و لذا شهرداری بیرجند نیز به نفع شهروندان و به خصوص ساکنین شمال شهر فضاهایی را در پارک‌های شهر به این امر اختصاص داده است‌. مهندس عدل افزود: در مذاکراتی که اخیراً با اوقاف داشتیم هم آمادگی خود را برای واگذاری فضا در دیگر پارک های سطح شهر برای احداث این سقاخانه ها در سال جاری اعلام کردیم.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × سه =

wfn_ads
روزنامه امروز خراسان جنوبی

خوش آمدید

ورود

ثبت نام

بازیابی رمز عبور