پیام شهروند

سلام برای سومین زمستان است که لوله گاز تا اول روستای پیرزنوک امده ولی هنوز اقدامی برای نصب علمک انجام نشده است در زمستان هم نفت نمیدهند که شما گاز دارید

با سلام
اقدام در بازگشایی مدارس و حضور فیزیکی دانش اموزان در مدارس از بززگترین خطاهای مدیریتی دولت یا ریس جمهور یا هر مرجعی است که این تصمیم رو گرفته اند .

دولت یا وزارت اموزش و پرورش یا رئیس جمهور با چه فکر و منطقی مدارس رو حضوی کردند ؟ ؟
حتما باید تعداد زیادی دانش اموز مبتلا بشنوند ?

باسلام ازشهرداری درخواست دارم باکاسبانی که سدمعبرمیکنند برخوردکند سرکوچه نواب صفوی 18جلوبندی سازخودرو باعث سدمعبرمی شود وهرلحظه خدای نکرده شاید اتفاق ناگواری بیفتدلطفا پیگیری فرمایید

سلام
مدتی است که بعد از اجرای بلوار خیابان ملاصدرا ، کار به حال خود رها شده!
لطفا برای تکمیل و رفع نواقص، شهرداری محترم چاره ای بیاندیشد!

شهرداری محترم بیرجند عرض سلام و خدا قوت!
لطفا تکمیل و زیبا سازی بلوار ملاصدرا را در دستور کار خود قرار دهید!

باسلام اداره کل راه و راهداری لطف کنند فبل از انکه اتفاقی برای شهروندان در مسیر انتهای خیابان شهید اوینی به سمت اداره راه بیفتد لا اقل دو طرف خیابان را اسفالت نمایند

سلام : از پارک وسایط نقلیه سنگین در خیابان سپیده ، سپیده 4 به سطوح آمده ایم. از مسوولان پلیس راهور خواهش می کنیم ی فکری برای بردارند. ورودی سپیده 4 به یک پایانه تبدیل شده است. بنده بارها شاهد بوده ام که عوامل گشت پلیس راهور از این خیابان عبور کرده اند و هیچ برخوردی با آنها نکرده اند.

سلام خدمت نماینده شهرستان نهبندان چرا بعد 5 ماه از خدمت جنابعالی هنوز به مشکلات شهرستان رسیدگی نشده مثال جاده ترانزیتی نهبندان به شهداد که هنوز هیچ اقدامی انجام نشده و حدود 2 سال هست که بسته شده ورفت و آمد در ان در جریان نیست وچرا هیچ کس پا سخگو نیست

سلام جاداره اززحمات بسیارسخت کادردرمان تشکرکنم بخصوص ازهمه عزیزان خدمهای بخشهای کوید19اجرشان باسیدشهدا

عزیزم نشستن 8 الی 9 ساعت پشت سیستم که شاید در بعضی روزها بیشتر هم بشود را با در نظر گرفتن تسهیلاتی که به این قشر پرداخت می گردد را با هم مقایسه کنید در این شرایطی که همکاران بانکی با خطرات این بیماری مهلک خالصانه در حال انجام وظیفه هستند قدری بیاندشید

سلام خدمت جناب مدیر کل ورزش و جوانان چرا در مورد مجمع هیات اسکیت شفاف سازی نمیکنبن که ما هم بدانیم؟؟؟؟؟

سلام جناب مدیر کل محترم ورزش و جوانان چرادرموردابطال رای مجمع هیت اسکیت شفاف سازی نمیکنید ؟؟؟

با سلام به گفته رییس جمهور بالاترین مقام اجرایی کشور برای وام های خوداشتغالی 2 ماه تنفس در نظر گرفته شد من 1 ماه را اشتباه زودتر پرداخت کردم ولی بانک ملت شعبه معلم قسط دوم را هم در سررسید قسط منظور کرد هم دیرکرد به آن اضافه کرد لطفاً به فکر مردم هم باشید

سلام و خداقوت.درخیابان پاسداران حدفاصل میدان جانبازان و تقاطع شهید محلاتی حداقل دومورد نیاز به محل عبور ویلچری میباشد که اقدامی نشده.

سفر استاندار به خوسف


روستای گل در خصوص کاشت زعفران مزیت دارد
روستای گل در خصوص کاشت زعفران مزیت دارد
استاندار خراسان جنوبی در ادامه سفر به شهرستان خوسف در جمع مردم روستای گل گفت: خراسان جنوبی در حوزه معادن نقش اساسی و مهمی را ایفا می کند.
به گزارش ادره کل روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی ،محمد صادق معتمدیان اظهارداشت: تلاش می کنیم بر اساس مزیت های نسبی هر منطقه اشتغال مردم را در روستاها افزایش دهیم و روستای گل در خصوص کاشت زعفران مزیت دارد، که در این زمینه فرمانداری و جهاد کشاورزی شهرستان امکانات توسعه گلخانه را در سال جاری برای واگذاری زمین و تسهیلات ارزان قیمت پرداخت فراهم می کنند تا کشت گلخانه ای کم آب بر با منافع مالی زیاد در منطقه توسعه یابد.
استاندار خراسان جنوبی گفت: طی چند ماهی که در شهرستان های مختلف استان حضور پیدا کرده ایم، ۹۰ درصد روستاها از امکانات زیرساختی بهره مند هستند که امیدواریم تا پایان سال روستاهای بالای ۲۰ خانوار هم از نعمت گاز برخوردار شوند.
معتمدیان افزود: پوشش شبکه های مخابراتی در روستاهای استان در حال پیگیری است و تا پایان دولت به وضعیت خوبی در این حوزه خواهیم رسید.
استاندار خراسان جنوبی گفت: امسال رایزنی هایی در سطح ملی برای احیای قنوات انجام شده که ۱۳ میلیارد تومان اعتبار برای استان در راستای احیای قنوات گرفته شده که ۵۰ درصد اعتبارات از ناحیه استان و جهاد کشاورزی به خوسف تخیصص داده خواهد شد تا قنوات شهرستان مرمت و احیا شوند.
وی بیان کرد: در سال جاری توجه ویژه ای به مباحث آبخیزداری و آبخوان داری شده و ۴ برابر بودجه سال گذشته جذب اعتبار داشته ایم چراکه سال گذشته ۱۶ میلیارد تومان و امسال با افزایش قابل توجه ۶۰ میلیارد تومان اعتبار جذب شده.
معتمدیان بیان کرد: زیرسازی آسفالت معابر باید از سوی شوراها انجام شود تا به میزان کمک مردمی، استانداری و فرمانداری هم کمک کند.
استاندار خراسان جنوبی افزود: در بحث اشتغال آمادگی داریم با توجه به اقلیم منطقه تسهیلات کم بهره در خصوص بوم گردی و گردشگری اعطا کنیم .

 

با بسیج امکانات و هدف گذاری چشم انداز بلند مدت، این استان به عسلویه معدنی کشور تبدیل می شود.
استاندار خراسان جنوبی در ادامه سفر به شهرستان خوسف در جمع مردم روستا و کارگران معدن قلعه زری گفت: خراسان جنوبی در حوزه معادن نقش اساسی و مهمی را ایفا می کند.
به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی ،محمد صادق معتمدیان اظهار داشت: خام فروشی مواد معدنی یکی از مشکلات استان است، لذا باید در خصوص فرآوری مواد معدنی ورود پیدا کنیم.
استاندار خراسان جنوبی به میزان و تنوع مواد معدنی در نقاط مختلف استان اشاره کرد و گفت: ازبیش از ۶۰ نوع ماده معدنی موجود در کشور ، ۴۰ نوع آن در استان ما وجود دارد که خود نشان از اهمیت ویژه ای است که خراسان جنوبی در حوزه معدن دارد.
وی افزود: در همه نقاط استان از نعمت معادن برخوردار هستیم ولی شهرستان خوسف دارای پتانسیل های معدنی فراوانی است.
معتمدیان گفت: یکی از اولویت های استان تمرکز بر معادن است، که با پیگیری هایی که انجام شده هم از طریق سرمایه گذاری بخش خصوصی و دولتی با بسیج امکانات و هدف گذاری چشم انداز بلند مدت، این استان به عسلویه معدنی کشور تبدیل می شود.
استاندار خراسان جنوبی تعداد شاغلان در معادن استان را بیش از ۱۰ هزار نفر برشمرد و افزود: ولی این استان در بحث مطالعات و اکتشاف به صورت سیستماتیک و فنی ورود جدی نداشته که با مطالعات ژئوفیزیکی در حوزه معادن تحول جدی در این حوزه خواهیم داشت.
وی تصریح کرد: شرکت ایمیدرو یکی از بزرگترین شرکت های معدنی کشور است که ۳۵۰ میلیارد ریال برای اکتشافات معادن سرمایه گذاری می کند.
معتمدیان بیان کرد:با خام فروشی محصولات معدنی عواید آن به استان‌های دیگر می رود لذا اگر به دنبال توسعه استان هستیم باید در خصوص فرآوری معادن ورود پیدا کنیم تا توسعه و پشرفت استان را به دنبال داشته باشیم.
استاندار خراسان جنوبی تصریح کرد: کار معدن، کاری سخت و زیان آور است که نیازمند توجه ویژه به کارگران و خانواده های آنان است.
وی به نهضت گاز رسانی دولت اشاره کرد و گفت: تمامی شهرهای استان خراسان جنوبی از نعمت گاز برخوردار شده اند و در روستاهای استان بیش از ۶۰ درصد عملیات گاز رسانی انجام شده که تا پایان دولت همه روستاهای بالای ۲۰ خانوار هم از این نعمت برخوردار می شوند و امیدواریم تا تا پایان سال دهستان و معدن قلعه زری نیز از نعمت گاز برخوردار شوند.
معتمدیان همچنین افزود: راه و مسیر های اصلی دهستان قلعه زری با عنایت به اعتبارات فرمانداری و استان اصلاح و پروژه به اتمام خواهد رسید.
استاندار خراسان جنوبی گفت: با ایجاد زیرساخت ها توسط دهیاری این روستا، جدول گذاری خیابان ها و آسفالت آن از سوی بنیاد مسکن تا پایان سال انجام خواهد شد.
معتمدیان با اشاره به دوری دهستان قلعه زری از مرکز شهرستان خوسف، گفت: این دهستان نیاز به اورژانس دارد که در وزارت بهداشت این موضوع مطرح شده که در اسرع وقت این اورژانس خدماتی را ارائه خواهد داد.
وی تصریح کرد: در نوسازی امکانات و تجهیزات ماشین آلات معدن قلعه زری، موضوع با صنعت و معدن استان مطرح می شود تا در این خصوص ورود جدی داشته باشد تا شاهد رونق این منطقه مهم تاریخی و معدنی باشیم.
تعداد بازدید: ۱۶

 

 

 

نهادینه شدن نهضت کشت گلخانه‌ای در استان سبب صرفه جویی در مصرف آب و اشتغالزایی می‌شودنهادینه شدن نهضت کشت گلخانه‌ای در استان سبب صرفه جویی در مصرف آب و اشتغالزایی می‌شود
استاندار خراسان جنوبی در ادامه سفر به شهرستان خوسف در جمع مردم بخش جلگه ماژان گفت: یکی از اولویت‌های استان در این شهرستان توجه به بخش کشاورزی است و با توجه به مشکل کم‌آبی به طور طبیعی تغییر الگوی کشت و ایجاد سیستم‌های نوین آبیاری در اولویت قرار دارد
به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی، محمدصادق معتمدیان افزود:یکی از اولویت‌های استان توسعه سیستم‌های آبیاری نوین است که در این زمینه امسال ۱۲۰ میلیارد تومان اعتبار از محل بودجه ملی اختصاص یافت.
وی تاکید کرد: توسعه کشت‌های گلخانه‌ای سبب صرفه جویی در مصرف آب و از طرفی درآمدزایی و اشتغال می‌شود که مدیران باید بکوشند نهضت کشت گلخانه‌ای در سراسر استان نهادینه شود.
استاندار خراسان جنوبی خوسف را از شهرستان‌های پهناور، مستعد و دارای مردم ولایتمدار و سختکوش معرفی کرد و گفت: همچنین این شهرستان ظرفیت‌های خوبی در بخش‌های مختلف دارد و منطقه‌ای مستعد برای کشاورزی محسوب می‌شود.
معتمدیان گفت: امسال براساس پیش بینی‌های هواشناسی پاییز خوبی در راه است و میزان بارندگی‌ها نرمال اعلام شده است.
وی توسعه کشت های گلخانه‌ای را از دیگر اولویت‌های استان اعلام کرد و افزود: مدیران جهاد کشاورزی استان باید برای واگذاری زمین، اعطای تسهیلات ارزان قیمت و سایر خدمات به مردم این منطقه نیز کمک کنند تا شاهد توسعه کشت گلخانه‌ای باشیم.
معتمدیان توجه به مساله آبخیزداری و آبخوان‌داری را از دیگر اولویت‌های دولت به ویژه استان خراسان جنوبی دانست و گفت: در این زمینه رشد چهار برابر اعتبارات را داریم که امسال ۶۰ میلیارد تومان اعتبار برای ایجاد بند و آبخیزداری به استان ابلاغ شده است.
وی تصریح کرد: ایجاد بندها و آبخیزداری در جلوگیری از سیل، مهار روان‌آب‌ها و تزریق منابع و مخازن زیرزمینی و احیا و مرمت قنوات نقش بسیار مهمی دارد.
استاندار خراسان جنوبی اظهار داشت: سال‌های گذشته در بحث مطالعات آبخیزداری کمتر کار شده است که باید تدابیری داشته باشیم تا به طور جدی مجموعه منابع طبیعی این مطالعات را دنبال کنند.

وی گفت: در بخش دامداری سازوکاری تعیین شده تا تسهیلاتی در اختیار روستاییان قرار بگیرد یا در مناطقی که ظرفیت پرورش شتر دارد با پرداخت تسهیلات این استان را به هاب منطقه ای شتر تبدیل کنیم.
معتمدیان گفت: در جهت توسعه پرورش شتر تمهیداتی اعم از بیابان زدایی، ایجاد علوفه، ایجاد کشتارگاه و تکمیل زنجیره محصولات شتر لحاظ شده است لذا فرصت مناسبی برای توسعه شهرستان‌ها به ویژه خوسف محسوب می‌شود.
وی افزود: در سایر مشاغل از جمله صنایع دستی، بوم‌گردی، مشاغل خانگی و سنگ‌های قیمتی و گوهرتراشی نیز به مردم کمک خواهیم کرد و شهرستان خوسف با توجه به دارا بودن معادن و سنگ‌های نیمه قیمتی می تواند از تسهیلات برای توسعه این صنعت استفاده کند.
استاندار خراسان جنوبی اظهار داشت: در زمینه بوم‌گردی تا سقف ۲ میلیارد ریال برای هر بوم‌گردی تسهیلات ارزان قیمت فراهم شده است.
وی گفت: یکی از جهت گیری‌ها در کنار توجه به حل مشکلات مردم در مناطق کمتر توسعه یافته، توجه به اشتغال جوانان و احداث مسکن برای محرومان و نیازمندان است.
معتمدیان گفت: اگر با همکاری فرمانداری خوسف مجتمع اداری دربخش جلگه ماژان راه اندازی شود آمادگی داریم نمایندگی‌های مورد نیاز مردم را فراهم کنیم و با توجه به قول‌هایی که رئیس سازمان امور اداری و استخدامی کشور دادند در شهرهای زیر ۷۰ هزار نفر و بخش‌های کوچک نمایندگی احداث شود.
وی ادامه داد: تا زمانیکه این موضوع اجرایی و پیگیری شود فرماندار خوسف تدبیری داشته باشد تا ادارات شهرستان خوسف هر ماه یک یا دوبار در بخش حضور پیدا کنند و پاسخگوی مسایل و مشکلات مردم در این بخش باشند.
استاندار خراسان جنوبی گفت: ساماندهی ورودی ماژان تا دهه فجر اقدام خواهد شد و اعتبار مورد نیاز نیز اگر نیاز باشد از طریق فرمانداری و استانداری تامین خواهد شد.
وی ادامه داد: نبود پاسگاه و شعبه بانکی، ارتقای مرکز نیکوکاری و نمایندگی باید پیگیری و بررسی شود چون نیاز به کار کارشناسی دارد.
معتمدیان گفت: برای شبکه آب شرب امسال اعتبارات خوبی توسط فرمانداری خوسف گذاشته شده و امید است در ۲ سال آتی مشکل آب شرب روستاهای استان نیز رفع شود.
وی اظهار داشت: در حوزه زیرساخت های ورزشی، مدیرکل ورزش و جوانان تلاش کنند تا دهه فجر زمین چمن مصنوعی برای استفاده جوانان منطقه احداث شود.
وی افزود: تا پایان دولت دوازدهم تمامی روستاهای بالای ۲۰ خانوار استان از نعمت گاز برخوردار خواهند شد و تاکنون بیش از ۶۰ درصد روستاها از نعمت گاز برخوردار شده‌اند.

تعداد بازدید: ۱۶

 

 

دیدار استاندار خراسان جنوبی با خانواده معظم شهید براتی
دیدار استاندار خراسان جنوبی با خانواده معظم شهید براتی
استاندار خراسان جنوبی،محمد صادق معتمدیان، در جریان سفر به شهرستان خوسف و در روستای فورجان بخش جلگه ماژان این شهرستان با خانواده معزز شهید سرافراز دفاع مقدس حسین براتی دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی؛شهید حسین براتی در سال ۱۳۶۴ در منطقه عملیاتی سومار به درجه رفیع شهادت نائل گر

 

 

 

 

تا پایان سال جاری؛
اولین شمش طلای معدن شادان خوسف تولید می شود
مدیر اکتشاف معدن طلای شادان گفت: ۲۲ هزار متر در معدن طلای شادان حفاری شده و اولین شمش طلای شادان تا پایان سال تولید می شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شسبتان از بیرجند، «داود رئیسی» امروز (27 مرداد) در جریان بازدید استاندار خراسان جنوبی از معدن طلای شادان خوسف، اظهار داشت: پروانه بهره برداری معدن طلای شادان 27 میلیون تن با عیار 55 صدم پی پی ام است که یک بخش سیستم پرستیژ و بخش رگی پر اعیار آن قابل اکتشاف است که در برنامه پنج ماهه قابل اکتشاف است یعنی تا پایان سال اولین شمش طلا تولید می شود.

مدیر اکتشاف معدن طلای شادان حداقل اشتغال در این معدن را 100 نفر به صورت مسقیم و 300 نفر به صورت غیرمستیقیم برشمرد و گفت: در برنامه بلند مدت این معدن، برای هزار نفر به صورت غیر مستقیم شغل ایجاد خواهد شد.

وی افزود: رگه‌های پرعیار معدن فراوری به صورت پایلوت انجام خواهد شد که عملیات واحد فراوری آن تا یک ماه دیگر استارت و واحد آماده کار خواهد شد.

وی با بیان اینکه 200 میلیارد تومان اعتبار برای راه اندازی واحد فرآوری طلای معدن شادان تعریف شده بود، تصریح کرد: ولی با نوسانات ارز هم اکنون این اعتبار باید افزایش یابد.

مدیر اکتشاف معدن طلای شادان با تاکید بر اینکه ظرفیت کارخانه فراوری طلای شادان نیاز به طرح مطالعاتی دارد، گفت: چراکه از چند صد هزار تا میلیون بر مبنای تناژ این ظرفیت جابه جا می شود.

رئیسی افزود: تاکنون برای تولید طلا در مععدن شادان 22 هزار متر حفاری انجام شده است، که امیدواریم اولین شمش طلا تا پنج ماه دیگر تولید شود.

سرمایه گذاری 135 میلیارد ریالی برای اکتشافات معدنی

سازمان زمین شناسی و شرکت ایمیدرو 135 میلیارد ریال برای اکتشافات معدنی در خراسان جنوبی اختصاص داده اند.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خراسان جنوبی، استاندار خراسان جنوبی امروز در دومین روز از سفر خود به شهرستان سرمایه گذاری 135 میلیارد ریالی برای اکتشافات معدنیخوسف در جمع کارگران مجتمع مس قلعه زری با بیان این مطلب گفت: از 60 نوع ماده معدنی شناسایی شده در کشور، 40 نوع در خراسان جنوبی وجود دارد که همین موضوع سبب شده امسال یکی از اولویت های توسعه استان، تمرکز بر معادن از طریق جذب سرمایه گذار باشد و در این خصوص خراسان جنوبی باید تبدیل به عسلویه معدنی شود.
معتمدیان با اشاره به اینکه مطالعات ژئو فیزیک در استان به پایان رسیده است افزود: یکی از آسیب ها در بخش معادن خام فروشی محصولات است ومحصولاتی که در استان تولید می شود به سایر استان ها برای فرآوری ارسال می شود و باید زمینه فرآوری محصولات معدنی را در خود استان فراهم کنیم.
وی همچنین در خصوص استقرار اورژانس در محور قلعه زری گفت : اورژانس محور قلعه زری مصوب شده است که در خصوص استقرار هرچه سریعتر آن پیگیری خواهیم کرد.
استاندارافزود: تا پایان سال شاهد راه اندازی شبکه های انتقال گاز و برخورداری مردم دهستان قلعه زری از نعمت گاز وهمچنین اصلاح محور قلعه زری خواهیم بود.
تأمین نیازمندی ها و تهیه امکانات رفاهی خانواده کارگران و نوسازی تجهیزات، از جمله خواسته های استاندار دراین سفر از مسئولان مجتمع مس قلعه زری بود.
ترمیم محور قلعه زری، استقرار پزشک و اورژانس، انتقال آب و پوشش شبکه اینترنت نیز از مهمترین خواسته های مردم وکارگران قلعه زری از استاندار بود.

استاندار همچنین در جمع مردم دهستان براکوه در روستای گل خوسف، با اشاره به مهاجرت روستائیان به شهرها به دلیل خشکسالی گفت: تلاش می کنیم تا بر اساس مزیت های نسبی هر منطقه، اشتغال مردم را در روستاها افزایش دهیم و در این خصوص آمادگی داریم تسهیلات کم بهره با توجه به اقلیم منطقه و بوم گردی و گردشگری پرداخت کنیم که سرمایه گذاران در صورت مراجعه به فرمانداری و میراث فرهنگی حمایت خواهند شد.
معتمدیان در جمع مردم بخش ماژان خوسف نیز با اشاره به نهضت گلخانه ای در استان گفت: با توجه به وضعیت کم آبی استان، مردمی باید به سمت کاشت گلخانه ای تشویق شوند .
وی اجرای طرح های آبخیزداری، دامداری با ساز و کاری جدید در بحث توسعه پرورش شتر، احیای صنایع دستی و توجه به صنعت بومگردی را از راهکارهای رونق اشتغال در استان و شهرستان خوسف برشمرد که باید برای آن برنامه ریزی کرد.
دیدار با نخبگان و مردم شهر خوسف و پاسخگویی مسئولان به درخواست های مردمی و حضور در شورای اداری هم از دیگر برنام های استاندار در سفر به این شهرستان است.

 

 

 

 

 

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − ده =

wfn_ads
روزنامه امروز خراسان جنوبی

خوش آمدید

ورود

ثبت نام

بازیابی رمز عبور