پیام شهروند

با سلام و احترام
در خصوص سرمقاله مورخ چهاردهم مرداد ماه که توسط آقای راعی فرد در مورد FATF نوشته شده بود، خطاب به نویسنده عرض می کنم، برادر محترم یعنی رهبری مقتدر، فهیم و دلسوز و این همه متخصصین، کارشناسان، دلسوزان کشور و اعضای مجمع تشخیص مصلحت که عمری سابقه مدیریت کلان در کشور دارند به اندازه جنابعالی نمی فهمند؟

باسلام میخواستم از تلاش هیات امنای مزار شاه سلیمان علی ع به ویژه جناب اقای خزایی و دستندرکاران تشکر نمایم اجرتان باحضرت زهرا س

سلام فرمانداروشهردارمحترم اسدیه آیا تاکنون در خیابان های شهراسدیه ترددداشته اید وضعیت اسفالت شهرباوجودکارخانه اسفالت شهرداری واقعااسفناک می باشد مردم که عادت دارندفکری برای خودتان بکنید که حقوق تان حلال باشد

با سلام خدمت پرسنل خدوم وایثارگر بیمارستان شهید رحیمی بیرجندپرسنل اتاق عمل، رادیولوژی و کادر درمان که در انجام عمل جراحی اینجانب نهایت همکاری را داشتند و از برخورد انسان دوستانه آنها کمال تشکر وقدردانی را دارم موفق وموید باشید

از بنیاد مسکن تقاضا داریم نسبت به بهسازی و ایجاد خیابان اصلی و جداول شهرک ولی عصر شوکت اباد اقدام نمایند

با سلام چرا استاندار و مسئولین شرکت برق و آب و گاز و شهرداری به فکر ساکنین اراضی موسوی نیستند

با سلام!شهردار محترم باتوجه به بازدید وقول مساعد در خصوص احداث چهارراه ،زیر گذر ویامیدان در معصومیه پایین در سال 99 همچنان در پیچ وخم یک کوچه ایم!!!

سگ های ولگرد در مهرشهر شبها تاصبح باعث بهم زدن خواب وآسایش ما هستند آیا کسی مسئول بررسی این مورد هست؟بچه های ما شبا با ترس از خواب می پرند

باسلام وقت بخیر معاون محترم استانداری با توجه به شیوع کرونا درخصوص تغییر ساعات کار ادارات برای خانمهای دارای کودک زیر شش سال یک تبصره داشته باشید من صبح زود فرزند کوچکم چطور بیدار کنم و کجا ببرم

سلام چرانیروهای سدمعبر به وظیفه خود عمل نمیکنند برای یک موضوع صدبارزنگ زدیم تامحل میان وبرمیگردند اینهابرای همین کارحقوق میگیرندلطفا مسولین رسیدگی کنند

سلام
شهردار محترم کوچه عمار مهر شهر با توجه به ساخت 100%ساکنین نه جدول و نه آسفالت داره.
لطفا به جای روکش خیابون های بالاشهر یکم هم به فکر مهر شهر باشید
کاش مهر شهر حداقل یه دهیاری جداگانه داشت

با سلام . با توجه به اینکه 15تا 21تیرماه هفته عفاف و حجاب است و 26دستگاه براساس مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی در این خصوص وظیفه دارند. متاسفانه با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری اقدامات در نظارت بر دستگاه های دولتی و فعال سازی نهادهای مردمی و گسترش و ترویج فرهنگ عفاف و حجاب بسیار ضعیف است.

باسلام.خواهشمنداست درصورت امکان نسبت به خط کشی خیابان قدس غربی جهت جلوگیری ازهرگونه حوادث ناگوار اقدام فرمائید.درضمن اسفالت خیابان مربوطه بدلیل عمرطولانی فاقدکیفیت می باشد.تشکر

باسلام خدمت استاندار پرتلاش و پیگیر استان
جمعی از اهالی خیابان سپیده خواهشمندیم در خصوص ورودی این خیابان از تقاطع محلاتی دستورات لازم را به دلیل تصادفات و خطرات مختلف مبذول فرمایید خسته شدیم بس که وعده طی ده سال از شهرداری شنیدیم .سپاس

با سلام
راهنمایی و رانندگی به جا اینکه در میدان قدس به کمربند گیر می دهند و جریمه می کنند با رانندگان متخلفی که گاهی در خیابان ها و حتی کوچه ها با سرعت زیاد خطر ساز می شوند برخورد نمایند .

سرمقاله/ گاه باید رفت…!!!

امروز خراسان جنوبی – دانش

غبطه می‌خورم به سی سال تلاش در کلاس های درسی که اینک از آن دور افتاده‌ام، غبطه می‌خورم که چرا و چگونه نتوانستم آنی باشم که باید باشم، غبطه می‌خورم که چگونه نتوانستم نسل هایی را بپرورانم که در این شرایط سخت منافع ملی را بفهمند نه منافع شخصی را!!
صادقانه اعتراف می‌کنم که در تربیت نسل‌هایی که از من گذشتند کوتاهی کردم چون مسوولان هم برای من کوتاهی کردند، اعتراف می‌کنم که شاگردانم را که بعدترها نماینده و وکیل و پزشک وراننده و پاکبان و بنا و بیکار شدند را نتوانستم به خوبی تربیت کنم تا بدانند که با مردمشان چه باید بکنند و چگونه راه بگشایندبرای بهروزی، اعتراف می‌کنم که شاگردانم که ۲۹۰ نماینده این ملت در مجلس شدند را به نان و نوایی رساندم تا حقوقی مکفی و امکاناتی رؤیایی کسب کنند اما همان ۲۹۰ نفر نتوانستند برای معلمین شان جایگاهی درخور، سامان دهند!!
اعتراف می‌کنم که عملکرد من اصلی خطرناک به نام ریا را در کشورم استوار کرد تا محملی شود برای فرصت طلبانی که نه مردم را قبول داشتند و نه انقلاب را!!
اعتراف می‌کنم که برخی قضات دست پرورده من نتوانستند عدالت را در گوشه‌های خانه‌های تنگ و تاریک میلیون‌ها فقیر و زیر خط فقر بنشانند!!
اعتراف می‌کنم که برخی مدیرانی را پروراندم که از واقعیات جامعه و مردم شان فرسنگ‌ها فاصله داشتند و نتوانستم آنها را بر علیه بیماری های مسری و خطرناک کیش شخصیت و سلامت نفس و عدالت خواهی واکسینه کنم…!!
اینک نیز اعتراف می‌کنم که به خیال بهتر شدن اوضاع جامعه و کشورم قلم در دست گرفتم که در بدترین شرایط فشار و درفش و تهمت ها کاری کنم برای مردم ام، اما پس از سالها دریافتم که بیهوده تلاش کردم که راه باز کنم برای آنانی که همیشه بدهکار بالا دستی‌هایشان هستند، اعتراف می‌کنم که خویش را گول زدم تا خیال کنم قلم و تفکر در کشورم جایگاهی دارد در عرش، اما اینک دریافتم که جایگاهش بر فرش است…!!
خیال کردم که تندنویسی در عریان کردن معضلات اجتماعی یعنی آزادی قلم و اندیشه، خیال کردم که قیمت قلم من و همکارانی چون من حداقل به اندازه کرامت مان است و دیدم که باز اشتباه رفتم راههای رفته شده را…!!
اینک زمان آن رسیده که باید بروم، قلم را بشویم و بیندازمش در پستوی تنهایی، دل که شکست قلم هم ترک برمیدارد و می شکند، دائم باید بهراسی در انتخاب کلمات که به تریش قبای هیچکسی برنخورد، بهتر است فاتحه‌ای بخوانم بر قلم و نویسنده اش که بسیار تلاش کرد که صداقت در گفتار و نوشتار داشته باشد، بگذار که صحنه آماده قلم هایی باشد که خنثی می‌نویسد و دایم نصیحت می‌کند کسی هم به او کاری ندارد و نیازی به سانسور و قیچی و تغییر ماهوی کلمات هم ندارد…
گاه باید رفت …گاه باید رفت…

 

 

 

سرمقاله: هفته معلم، یادآور فراموشی ها…!!

امروز خراسان جنوبی – پژوهش

عادت سخیفی است که یک مناسبت ما را به چرخه معیوبی بیندازد تا هرسال بی دلیل و بی بدیل زمینی را بنام معلم شخم بزنیم که اساساً در آن باروری مشاهده نشده و نمی شود. مجموعه سخنرانیها و راهکارها و فریادهای عادت شده نمایندگان و مجموعه دولتیان، بخشنامه ها و دستور العمل ها در این چهاردهه را چنانچه بادقت به مروری دوباره در اندازیم نیک درخواهیم یافت که هفته معلم هفتهای بی انگیزه و بی هدفی است که خلاصه شده در مناسکی فرمایشی که گاه آلوده به نان و خورشتی و هدیه ای و یا گاه ربع سکهای و در مدارس نابرخوردار که کودکانشان نان و ربی در گوشه کیفشان برای ناشتا میگذارند شکستن غرور کودکانی را که توان خرید حتی هدیهای کوچک برای معلمشان ندارند..!
چشم پوشی بر واقعیت آموزش و پرورش و پنهان شدن در پشت غبار مراسم هفته معلم نتوانسته و نمی تواند مشکلات و چالش های عظیم آن را حتی به میزان درصد بسیار کمی حل و فصل کند. هفته و هفته هایی که حدود ۴۰ تای آن را تجربه کردیم و از سر گذراندیم تاکنون چه نقشی را در ارتقای اجتماعی و نقش معلم در آن بازی کرده؟! چه میزان از مشکلات ساختاری آموزش و پرورش کشورمان را حل کرده؟! چه مقدار توانسته نقش معلمین در تصمیم سازی ها و تصمیم گیریهای کلان کشور را تثبیت و احصا کند؟! چقدر توانسته وضعیت اقتصادی معلمین کشور را که مهمترین شاخصه آن است را سامان دهد؟! چه میزان توانسته به نقش معلم در خانواده و بر عکس بها داده و عملیاتی اش کند؟! این هفته های چهل گانه به چه میزان در بالا بردن تخصصی کار معلمین و بالا بردن سطح آگاهیهای سیاسی و فرهنگی و قدرت درست تحلیل آنان نقش داشته؟!
آموزش و پرورش ما جز در عملیات مخرب و پر از استرس روشهای محفوظاتی دانش آموزان و تدرسی های خشک و فرساینده و سرکوبگر توانمندی های فراوان دانش آموزان چه دم مسیحایی به نسل جوان ما دمیده؟!
کدامین مهارت های زندگی را به نسل های آینده این کشور آموخته است؟! روح همکاری؟ مطالبه گری؟ پرسشگری؟ ارجحیت منافع جمعی به منافع فردی؟ دوری از دروغ و ریا؟ خودباوری و عزت نفس؟ بی لکنت زبان و ترس پرسیدن و دانستن و خواستن؟ احترام به عقاید هم؟ دوری از تعصبات کور و احمقانه؟ و…کدامیک از این موارد را با روش های علمی و به دور از شعار وشعار به کودکان کشورمان آموخته تا نسلی را بیافریند که نخبگی را تجربه کند، نخبه در هر رشته و علایق خاصی، در مدیریت، هنر، ورزش، اقتصاد و بازار و تولید؟! ما همچنان اشتباهاتمان را تکرار میکنیم و متعصبانه و متأسفانه بر اجرای دوباره و صد باره آن اصرار داریم…! ما هنوز نتوانستهایم بستر ورود به اصل آموزش و پرورش را آماده کنیم، نتوانستهایم تحصیل رایگان را که از اصول مهم قانون اساسی است عملیاتی کنیم و شقه شقه کردیم تحصیل را برای متمولین و اکثریت نادار وناچار …! ماهنوز در برآورده کردن حداقل های مدارسمان درماندهایم و اما لاف و شعار و…میدهیم! مدارس غیر دولتیمان که گاه مبلغ ثبت نامشان سر به دهها میلیون تومان می زند هنوز در خانه های استیجاری که هیچ سنخیتی با شکل یک مدرسه ندارد کار آموزشی و تربیتی انجام میدهند، مدارس ابتدایی و دبیرستانی دولتیمان گاه جمعیت دانش آموزی هرکلاس شان به ۳۵ تا ۴۰ نفر میرسد! ما هدفمان را گم کردهایم وهمچنان داریم گره اضافه میکنیم بر گرههای کور مشکلات معلم و به تبع آن آموزش وپرورش، عادت کردهایم که خودمان را گول بزنیم و باور کنیم دروغهایی را که به خورد خودمان میدهیم..! معلمین ما حتی اختیار فریاد برای خواسته هایشان را ندارند و صاحب سازمانی مستقل و دور از شرایط دولتی نیستند …! هفته معلم، هفته یادآوری فراموشی هاییست که چون پتکی دائم بر فرق آموزش و پرورش مان کوبیده میشود…!!!

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 3 =

wfn_ads
روزنامه امروز خراسان جنوبی

خوش آمدید

ورود

ثبت نام

بازیابی رمز عبور