پیام شهروند

سلام برای سومین زمستان است که لوله گاز تا اول روستای پیرزنوک امده ولی هنوز اقدامی برای نصب علمک انجام نشده است در زمستان هم نفت نمیدهند که شما گاز دارید

با سلام
اقدام در بازگشایی مدارس و حضور فیزیکی دانش اموزان در مدارس از بززگترین خطاهای مدیریتی دولت یا ریس جمهور یا هر مرجعی است که این تصمیم رو گرفته اند .

دولت یا وزارت اموزش و پرورش یا رئیس جمهور با چه فکر و منطقی مدارس رو حضوی کردند ؟ ؟
حتما باید تعداد زیادی دانش اموز مبتلا بشنوند ?

باسلام ازشهرداری درخواست دارم باکاسبانی که سدمعبرمیکنند برخوردکند سرکوچه نواب صفوی 18جلوبندی سازخودرو باعث سدمعبرمی شود وهرلحظه خدای نکرده شاید اتفاق ناگواری بیفتدلطفا پیگیری فرمایید

سلام
مدتی است که بعد از اجرای بلوار خیابان ملاصدرا ، کار به حال خود رها شده!
لطفا برای تکمیل و رفع نواقص، شهرداری محترم چاره ای بیاندیشد!

شهرداری محترم بیرجند عرض سلام و خدا قوت!
لطفا تکمیل و زیبا سازی بلوار ملاصدرا را در دستور کار خود قرار دهید!

باسلام اداره کل راه و راهداری لطف کنند فبل از انکه اتفاقی برای شهروندان در مسیر انتهای خیابان شهید اوینی به سمت اداره راه بیفتد لا اقل دو طرف خیابان را اسفالت نمایند

سلام : از پارک وسایط نقلیه سنگین در خیابان سپیده ، سپیده 4 به سطوح آمده ایم. از مسوولان پلیس راهور خواهش می کنیم ی فکری برای بردارند. ورودی سپیده 4 به یک پایانه تبدیل شده است. بنده بارها شاهد بوده ام که عوامل گشت پلیس راهور از این خیابان عبور کرده اند و هیچ برخوردی با آنها نکرده اند.

سلام خدمت نماینده شهرستان نهبندان چرا بعد 5 ماه از خدمت جنابعالی هنوز به مشکلات شهرستان رسیدگی نشده مثال جاده ترانزیتی نهبندان به شهداد که هنوز هیچ اقدامی انجام نشده و حدود 2 سال هست که بسته شده ورفت و آمد در ان در جریان نیست وچرا هیچ کس پا سخگو نیست

سلام جاداره اززحمات بسیارسخت کادردرمان تشکرکنم بخصوص ازهمه عزیزان خدمهای بخشهای کوید19اجرشان باسیدشهدا

عزیزم نشستن 8 الی 9 ساعت پشت سیستم که شاید در بعضی روزها بیشتر هم بشود را با در نظر گرفتن تسهیلاتی که به این قشر پرداخت می گردد را با هم مقایسه کنید در این شرایطی که همکاران بانکی با خطرات این بیماری مهلک خالصانه در حال انجام وظیفه هستند قدری بیاندشید

سلام خدمت جناب مدیر کل ورزش و جوانان چرا در مورد مجمع هیات اسکیت شفاف سازی نمیکنبن که ما هم بدانیم؟؟؟؟؟

سلام جناب مدیر کل محترم ورزش و جوانان چرادرموردابطال رای مجمع هیت اسکیت شفاف سازی نمیکنید ؟؟؟

با سلام به گفته رییس جمهور بالاترین مقام اجرایی کشور برای وام های خوداشتغالی 2 ماه تنفس در نظر گرفته شد من 1 ماه را اشتباه زودتر پرداخت کردم ولی بانک ملت شعبه معلم قسط دوم را هم در سررسید قسط منظور کرد هم دیرکرد به آن اضافه کرد لطفاً به فکر مردم هم باشید

سلام و خداقوت.درخیابان پاسداران حدفاصل میدان جانبازان و تقاطع شهید محلاتی حداقل دومورد نیاز به محل عبور ویلچری میباشد که اقدامی نشده.

سرمقاله: کودک نوپای صدساله…!!!

امروز خراسان جنوبی – محمد راعی فرد mohammadraeifard@yahoo.com / میرزاحسن خان رشدیه که روحانی زاده ای بود تا چون پدر لباس روحانی بر تن کند با خواندن مقاله ای دچار انقلابی فکری گردید، در آن مقاله به آماری اشاره شده بود مبنی بر اینکه از هر هزار نفر فرانسوی ده نفرشان بی سواد هستند و در ایران از هر هزار نفر ده نفر با سواد، او مکلا شد و برای ادامه تحصیل و یادگیری به بیروت رفت و دو سال درس مدرسه سازی و مدرسه داری آموخت و به ایران بازگشت…
مکتب داران که برای خود قدرتی بودند بر او شوریدند، هر چه ساخت خراب کردند اما او باز ساخت…اگر تمامی چهره های سیاسی عهد قجر را انسان هایی خالی از عقل و پندار فرض کنیم ظلمی است بر معدود چهره های فرهنگی آن دوران نکبت بار ایران، نام امین الدوله را که از وابستگان به حکومت قاجار بود را کمتر کسی می داند اما او از معدود کسانی بود که عقلی سلیم و فکری آزاد اندیش داشت و از رشدیه دفاع کرد تا جایی که پس از سال ها ممارست و سختی بالاخره نظام جدید آموزشی با روش های نوین غربی در ایران ریشه دواند و تایید عامه را نیز گرفت…!!
اگر بپرسند که مهمترین رکن پیشرفت علمی، فرهنگی و سیاسی چیست حتما پاسخ این خواهد بود…نیروی متخصص انسانی ، اگر بپرسند که این نیرو را در کجا میتوان یافت ، پاسخ اش این خواهد بود…آموزش و پرورش ، اگر سوال شود که این محمل و سکوی پیشرفت را کجا بیابیم، پاسخ این است، در مدارس، با مدرسه سازی، با انسان سازی، با روش های آکادمیک و کاملا حساب شده..!!
اما چرا ما نتوانستیم از آموزش و پرورش مان مدیران و انسان هایی خارج کنیم که تبدیل به یکی از پیشرفته ترین کشورهای جهان گردیم که الگویی می شدیم برای کشورهایی نظیر کره و ژاپن و سنگاپور و..
چرا این معادله معکوس عمل کرد و ما برخلاف چرخش عقربه های ساعت چرخیدیم، مگر ما ادعا نمی کنیم که تاریخی چند هزارساله داریم و دایم از زبان کورش ۲۵۰۰سال پیش جملات قصاری که هیچ سند تاریخی هم ندارد می سازیم؟! مگر ادعا نمی کنیم که کشور ثروتمندی هستیم و معادن مان هنوز بکر است و چنین و چنان ؟!!
مگر ادعا نمی کنیم که بهره هوشی ایرانیان در دنیا رتبه بالایی دارد؟ مگر ادعا نمی کنیم که…
چرا و به چه دلایلی پس از حدود یک سده که میرزا حسن خان رشدیه فوندانسیون آموزش و پرورش نوین را بنا نهاد ما هنوز داریم دور خودمان می چرخیم و جامعه مان چنین وضع بلبشویی را دارد.
از آموزش و پرورش فقط نمره و مشق و کنکورش را آموختیم و سال هاست که داریم کمک می کنیم به چرخه چرخش معیوب اش، نتوانستیم نحوه چگونه زیستن و ارتباطات سالم اجتماعی و پرورش مدیران نخبه و قانون مندی و قانون مداری را به نسل هایی که دایم آمدند و رفتند بیاموزیم، آموزش های مان متاثر از دولتمردان و حاکمانی بود که اصولا شناختی از آموزش و پرورش وتاثیرآن در جهش و پیش رفت نداشتند، خواندن ونوشتن خوب است اما نه فقط برای خواندن و نوشتن، بلکه برای مهارت آموزی، قدرت تحلیل شرایط روز، تخصص، آموزش کارجمعی، آموزش ارجح دانستن منافع جمعی به منافع شخصی، قانونمندی واحترام به نظر دیگران ، پرورش مدیران باصلاحیت و…
مواردفوق فقط یک راه عبور دارد و بس ، آموزش و پرورش ، آن هم سیستمی که آلوده به سیاست بازی و سیاسی کاری و مملو از شعارهای بی پایه و تو خالی و غیر عملیاتی نباشد …!!
آموزش و پرورش شاه بیت غزل توسعه و پیشرفت و انسان سازی است ، آموزش و پرورشی که دانش آموزانش برای دکتر و مهندس شدن معامله می کنند به درد معاملات ملکی وخودرو میخورد، چنین آموزش و پرورشی تولید کننده مدرک است و خیل جوانان مدرک به دست بیکار و این فاجعه ای است که اینک با آن مواجهیم …!!!
ماهنوز نمی دانیم معلم یعنی چه و چه نقش حیاتی در چرخه حاکمیتی دارد !! او را درحد یک حقوق بگیر معمولی کوچک کردیم و تحقیرش کردیم، حقوقی فقط برای زنده ماندن نه آسایش و آرامش !!
آموزش و پرورش ما پس از دوره ای صدساله هنوز همچنان نوپا و کوچک باقی مانده و نمی داند نقش اش در این کشور چیست و قرار است چه کند و جایگاهش کجاست…گاه به دست این کودک نو پا آبنبات چوبی می دهیم که نق نزند و ساکت شود… طفلک را بی سرپرست و نقشه راه به حال خودش رها کرده ایم، کودک نوپای صدساله…!!!

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 − یک =

wfn_ads
روزنامه امروز خراسان جنوبی

خوش آمدید

ورود

ثبت نام

بازیابی رمز عبور