پیام شهروند

سلام برای سومین زمستان است که لوله گاز تا اول روستای پیرزنوک امده ولی هنوز اقدامی برای نصب علمک انجام نشده است در زمستان هم نفت نمیدهند که شما گاز دارید

با سلام
اقدام در بازگشایی مدارس و حضور فیزیکی دانش اموزان در مدارس از بززگترین خطاهای مدیریتی دولت یا ریس جمهور یا هر مرجعی است که این تصمیم رو گرفته اند .

دولت یا وزارت اموزش و پرورش یا رئیس جمهور با چه فکر و منطقی مدارس رو حضوی کردند ؟ ؟
حتما باید تعداد زیادی دانش اموز مبتلا بشنوند ?

باسلام ازشهرداری درخواست دارم باکاسبانی که سدمعبرمیکنند برخوردکند سرکوچه نواب صفوی 18جلوبندی سازخودرو باعث سدمعبرمی شود وهرلحظه خدای نکرده شاید اتفاق ناگواری بیفتدلطفا پیگیری فرمایید

سلام
مدتی است که بعد از اجرای بلوار خیابان ملاصدرا ، کار به حال خود رها شده!
لطفا برای تکمیل و رفع نواقص، شهرداری محترم چاره ای بیاندیشد!

شهرداری محترم بیرجند عرض سلام و خدا قوت!
لطفا تکمیل و زیبا سازی بلوار ملاصدرا را در دستور کار خود قرار دهید!

باسلام اداره کل راه و راهداری لطف کنند فبل از انکه اتفاقی برای شهروندان در مسیر انتهای خیابان شهید اوینی به سمت اداره راه بیفتد لا اقل دو طرف خیابان را اسفالت نمایند

سلام : از پارک وسایط نقلیه سنگین در خیابان سپیده ، سپیده 4 به سطوح آمده ایم. از مسوولان پلیس راهور خواهش می کنیم ی فکری برای بردارند. ورودی سپیده 4 به یک پایانه تبدیل شده است. بنده بارها شاهد بوده ام که عوامل گشت پلیس راهور از این خیابان عبور کرده اند و هیچ برخوردی با آنها نکرده اند.

سلام خدمت نماینده شهرستان نهبندان چرا بعد 5 ماه از خدمت جنابعالی هنوز به مشکلات شهرستان رسیدگی نشده مثال جاده ترانزیتی نهبندان به شهداد که هنوز هیچ اقدامی انجام نشده و حدود 2 سال هست که بسته شده ورفت و آمد در ان در جریان نیست وچرا هیچ کس پا سخگو نیست

سلام جاداره اززحمات بسیارسخت کادردرمان تشکرکنم بخصوص ازهمه عزیزان خدمهای بخشهای کوید19اجرشان باسیدشهدا

عزیزم نشستن 8 الی 9 ساعت پشت سیستم که شاید در بعضی روزها بیشتر هم بشود را با در نظر گرفتن تسهیلاتی که به این قشر پرداخت می گردد را با هم مقایسه کنید در این شرایطی که همکاران بانکی با خطرات این بیماری مهلک خالصانه در حال انجام وظیفه هستند قدری بیاندشید

سلام خدمت جناب مدیر کل ورزش و جوانان چرا در مورد مجمع هیات اسکیت شفاف سازی نمیکنبن که ما هم بدانیم؟؟؟؟؟

سلام جناب مدیر کل محترم ورزش و جوانان چرادرموردابطال رای مجمع هیت اسکیت شفاف سازی نمیکنید ؟؟؟

با سلام به گفته رییس جمهور بالاترین مقام اجرایی کشور برای وام های خوداشتغالی 2 ماه تنفس در نظر گرفته شد من 1 ماه را اشتباه زودتر پرداخت کردم ولی بانک ملت شعبه معلم قسط دوم را هم در سررسید قسط منظور کرد هم دیرکرد به آن اضافه کرد لطفاً به فکر مردم هم باشید

سلام و خداقوت.درخیابان پاسداران حدفاصل میدان جانبازان و تقاطع شهید محلاتی حداقل دومورد نیاز به محل عبور ویلچری میباشد که اقدامی نشده.

سرمقاله: کاش پاسخگویی رواج یابد…!

امروز خراسان جنوبی – محمد راعی فرد mohammadraeifard@yahoo.com / این که اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری استان خراسان جنوبی در پاسخ نقدی که چندی قبل به نگارش درآمد، جوابیه ای مرقوم کرده را باید به فال نیک گرفت و آن را طلیعه ای دانست برای طلوع پاسخگویی مسئولین استان به افکار عمومی و روشن کردن تاریکخانه نادانسته های مردمی که دانستن حق آنان است…!!
به فال نیک می گیریم این حرکت سازمان میراث فرهنگی استان را که قاعده بازی رسانه و افکار عمومی را نیک برتافت و مطالب و آمارهایی را مطرح کرد که تاکنون مردم در جریان نبودند و نمی دانستند که از این زاویه در استان شان چه خبر است…!
در سرمقاله نویسی به دلیل جلوگیری از اطناب کلام گاه باید به کلی گویی بسنده کرد و اشارتی نمود تا پاسخی از مجرایی جاری شود، واقعیت و شرایط استان خراسان جنوبی از جایگاه صنعت توریسمش را در جوابیه ارسالی میتوان به خوبی دریافت، کمبودها و چرا و اماهایی که به آنها به خوبی اشارت رفته است..!
آمارها زمانی به کار می آیند که برآیند خروجی آنها در تغییر شرایط فرهنگی و اقتصادی استان قابل لمس و اتکا باشند.
چه خوب بود که نام آثار یا پارامترهای فرهنگی که از استان خراسان جنوبی تاکنون ثبت جهانی در یونسکو شده را می دانستیم، کاش آماری می داشتیم که مشخص کند ورود توریست های خارجی چند دلار ارز به صندوق استان واریز کرده، کاش می دانستیم از ورود آن همه توریسم داخلی که در آمار میراث فرهنگی آمده بود چه منافع مالی و اقتصادی به تولیدکنندگان عرصه میراث فرهنگی رسیده است…!
آمار ارائه شده بسیار دلگرم کننده است و قابل تأمل، اما به هیچ عنوان شاخصه مشخصی برای توسعه استان به شمار نمی آید، تا با کمک فرهیختگان و افراد صاحب فن گردشگری و توجیه سایر ادارات کل و نهادهای مربوطه و جذب سرمایه گذاری های بخش خصوصی و سایر کشورها وارد عرصه جدی کار نشویم اتفاق خاصی در زمینه توسعه پایدار استان محروم مان نخواهد افتاد..!
استان همسایه یعنی یزد را به عنوان الگو قرار دهید و دلایل حضور انبوه میلیونی گردشگرانی که به عنوان هدف به آنجا می روند را دریابید، استانی که نه جنگل دارد و نه دریا اما با علم گردشگری اش و حمایت مردم اش صنعتی بزرگ را به کار انداخته و سودهای کلان ریالی و ارزی را روانه زندگی روزمره مردمش کرده و شهری را به ثبت جهانی رسانده..!
گفتنی بسیار است و وقت و حوصله خواننده تنگ، بر فوندانسیونی ساختمان رفیع توسعه از کانال صنعت توریسم را بنا کنیم که سازندگانش از جنس مردم و دلسوزان و مدیران مدبری باشند تا برافرازند پرچم برون رفت استان را از ننگ عقب ماندگی و کم توسعه یافتگی…!

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک + هشت =

wfn_ads
روزنامه امروز خراسان جنوبی

خوش آمدید

ورود

ثبت نام

بازیابی رمز عبور