پیام شهروند

سلام برای سومین زمستان است که لوله گاز تا اول روستای پیرزنوک امده ولی هنوز اقدامی برای نصب علمک انجام نشده است در زمستان هم نفت نمیدهند که شما گاز دارید

با سلام
اقدام در بازگشایی مدارس و حضور فیزیکی دانش اموزان در مدارس از بززگترین خطاهای مدیریتی دولت یا ریس جمهور یا هر مرجعی است که این تصمیم رو گرفته اند .

دولت یا وزارت اموزش و پرورش یا رئیس جمهور با چه فکر و منطقی مدارس رو حضوی کردند ؟ ؟
حتما باید تعداد زیادی دانش اموز مبتلا بشنوند ?

باسلام ازشهرداری درخواست دارم باکاسبانی که سدمعبرمیکنند برخوردکند سرکوچه نواب صفوی 18جلوبندی سازخودرو باعث سدمعبرمی شود وهرلحظه خدای نکرده شاید اتفاق ناگواری بیفتدلطفا پیگیری فرمایید

سلام
مدتی است که بعد از اجرای بلوار خیابان ملاصدرا ، کار به حال خود رها شده!
لطفا برای تکمیل و رفع نواقص، شهرداری محترم چاره ای بیاندیشد!

شهرداری محترم بیرجند عرض سلام و خدا قوت!
لطفا تکمیل و زیبا سازی بلوار ملاصدرا را در دستور کار خود قرار دهید!

باسلام اداره کل راه و راهداری لطف کنند فبل از انکه اتفاقی برای شهروندان در مسیر انتهای خیابان شهید اوینی به سمت اداره راه بیفتد لا اقل دو طرف خیابان را اسفالت نمایند

سلام : از پارک وسایط نقلیه سنگین در خیابان سپیده ، سپیده 4 به سطوح آمده ایم. از مسوولان پلیس راهور خواهش می کنیم ی فکری برای بردارند. ورودی سپیده 4 به یک پایانه تبدیل شده است. بنده بارها شاهد بوده ام که عوامل گشت پلیس راهور از این خیابان عبور کرده اند و هیچ برخوردی با آنها نکرده اند.

سلام خدمت نماینده شهرستان نهبندان چرا بعد 5 ماه از خدمت جنابعالی هنوز به مشکلات شهرستان رسیدگی نشده مثال جاده ترانزیتی نهبندان به شهداد که هنوز هیچ اقدامی انجام نشده و حدود 2 سال هست که بسته شده ورفت و آمد در ان در جریان نیست وچرا هیچ کس پا سخگو نیست

سلام جاداره اززحمات بسیارسخت کادردرمان تشکرکنم بخصوص ازهمه عزیزان خدمهای بخشهای کوید19اجرشان باسیدشهدا

عزیزم نشستن 8 الی 9 ساعت پشت سیستم که شاید در بعضی روزها بیشتر هم بشود را با در نظر گرفتن تسهیلاتی که به این قشر پرداخت می گردد را با هم مقایسه کنید در این شرایطی که همکاران بانکی با خطرات این بیماری مهلک خالصانه در حال انجام وظیفه هستند قدری بیاندشید

سلام خدمت جناب مدیر کل ورزش و جوانان چرا در مورد مجمع هیات اسکیت شفاف سازی نمیکنبن که ما هم بدانیم؟؟؟؟؟

سلام جناب مدیر کل محترم ورزش و جوانان چرادرموردابطال رای مجمع هیت اسکیت شفاف سازی نمیکنید ؟؟؟

با سلام به گفته رییس جمهور بالاترین مقام اجرایی کشور برای وام های خوداشتغالی 2 ماه تنفس در نظر گرفته شد من 1 ماه را اشتباه زودتر پرداخت کردم ولی بانک ملت شعبه معلم قسط دوم را هم در سررسید قسط منظور کرد هم دیرکرد به آن اضافه کرد لطفاً به فکر مردم هم باشید

سلام و خداقوت.درخیابان پاسداران حدفاصل میدان جانبازان و تقاطع شهید محلاتی حداقل دومورد نیاز به محل عبور ویلچری میباشد که اقدامی نشده.

سرمقاله: چرا ازهمه پرسی بیم داریم …؟!

امروز خراسان جنوبی – محمد راعی فرد mohammadraeifard@yahoo.com / قانون اساسی هرکشور در اصل شناسنامه و هویت ساختاری آن کشور است، قوانینی که توسط گروهی از منتخبین مردم و یا کارشناسان زبده نگاشته و سپس در معرض آرای عمومی قرار گرفته و پس از تصویب به صورت قانون مرجع تمامی ارکان نظام وزیر مجموعه های آن کشور را در بر می‌گیرد.
قانون اساسی در اصل فوندانسیون و بستر برنامه ریزی ها برمبنای خواسته‌های عموم مردم، مورد استناد تمامی کشورهای دنیاست.
اما واقعیت این است که همین قانون اساسی که می‌بایست تمامی مواد قانونی آن و با ظرفیت کامل مورد استفاده ارگان ها ونهادهای دولتی و نظامی و انتظامی و خصوصی قرار گیرد گاه مغفول مانده و بر زمین می‌ماند، قانون اساسی در اصل یک مجموعه است که چون دانه‌های زنجیر به هم متصل و از هم متاثرند، نمی‌شود چند اصل آن را آگراندیسمان و بزرگ کرد و چند اصل اش را بی خاصیت کرد و برخی اصول اش را فراموش نمود. قانون اساسی متعلق به همه مردم است و نباید در گرو قشر یا گروه و دسته ای خاص مورد سو استفاده قرار گیرد.
می گویند قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران نه قانون اساسی فلان حزب و گروه و خودی ها و …
قانون اساسی میثاقی است بین مردم و حاکمیت، لذا باید بدون تنازل تمامی اصول آن از اهمیتی یکسان برخوردار باشند.
این که قانون اساسی را آنقدر مقدس نشان دهیم و چون وحی منزل اش بدانیم همان تعریف تعصبات کور وبی منطقی است که برخی آن را تبلیغ می‌کنند.
در گذر زمان و در پس دهه‌های فراوان برخی از ناکار آمدی ها در اصولی از قانون اساسی به چشم می آید که به دلیل تغییرات سریع اجتماعی و روش زندگی و اهداف پیش بینی شده باید در آنها تجدید نظر شود و این از بدیهی‌ترین اصول دموکراسی و مردم سالارانه ای است که باید به نفع مردم و خواسته های شان تغییر کند نه این که پس از تغییر مردم به همان قانون اولی قانع و خوشحال باشند…!!!
وقتی صحبت از همه پرسی می‌شود گروهی آنچنان ترس برشان می‌دارد که انگار قرار است کل سیستم به هوا رود، آنقدر فلسفه می بافند و سفسطه و مغلطه می‌کنند که در نهایت گرهی را که می‌شد با دست باز کرد دیگر با دندان هم نمی‌توان بازش کرد…!!
کشورمان در شرایط پیچیده و سختی قرار دارد که نیاز به بازخوانی و تغییراتی ماهوی در برخی از اصول قانون اساسی آن به چشم می‌خورد و بارها نیز برآن تاکید شده است، اما نبود یک اراده محکم و منطقی دراین زمینه باعث گردیده که همچنان در چرخه‌ای از تکرار و معیوبی گرفتار آیم که نتیجه‌اش بار شدن هزینه‌هایی سنگین بر دوش مردم وقوای سه گانه است…!!
اصل ۵۹ قانون اساسی همان اصل مغفول مانده‌ای است که هدف اش مراجعه به ارای عمومی است برای تغییراتی که کشور به شدت به آن نیاز دارد، وقتی چنین اصلی و با چنین ایده آزاد اندیشانه ای که ملحم از خواست افکار عمومی است را در زیر خروارها خاک فراموشی پنهانش کرده‌ایم چگونه انتظار داریم که مردم در سرنوشت خویش حاکم بوده و تصمیم سازی و تصمیم گیری کنند؟!!
باید قبول کنیم که در دادن حق به مردم بسیار ممسک عمل کردیم اما به وقت نیاز انتظار داریم مردم با گشاده دستی ما را دریابند، رابطه بین مردم و حاکمان دراین روزها رابطه سنگین و پر از اما واگر شده و آن لطافت و شادابی و اعتماد سازی خویش را به شدت از دست داده است…!!
برای اثبات جمهوریت نظام باید مردم را نه سلبی بلکه ایجابی به درون حاکمیت کشاند و به آنان امید و اعتماد از دست رفته را تزریق نمود وگرنه هر طرحی و هدفی بدون مردم، فقط جملاتی است حک شده بر کاغذ که هیچگونه ضمانت اجرایی ندارد…!!!

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × سه =

wfn_ads
روزنامه امروز خراسان جنوبی

خوش آمدید

ورود

ثبت نام

بازیابی رمز عبور