پیام شهروند

سلام برای سومین زمستان است که لوله گاز تا اول روستای پیرزنوک امده ولی هنوز اقدامی برای نصب علمک انجام نشده است در زمستان هم نفت نمیدهند که شما گاز دارید

با سلام
اقدام در بازگشایی مدارس و حضور فیزیکی دانش اموزان در مدارس از بززگترین خطاهای مدیریتی دولت یا ریس جمهور یا هر مرجعی است که این تصمیم رو گرفته اند .

دولت یا وزارت اموزش و پرورش یا رئیس جمهور با چه فکر و منطقی مدارس رو حضوی کردند ؟ ؟
حتما باید تعداد زیادی دانش اموز مبتلا بشنوند ?

باسلام ازشهرداری درخواست دارم باکاسبانی که سدمعبرمیکنند برخوردکند سرکوچه نواب صفوی 18جلوبندی سازخودرو باعث سدمعبرمی شود وهرلحظه خدای نکرده شاید اتفاق ناگواری بیفتدلطفا پیگیری فرمایید

سلام
مدتی است که بعد از اجرای بلوار خیابان ملاصدرا ، کار به حال خود رها شده!
لطفا برای تکمیل و رفع نواقص، شهرداری محترم چاره ای بیاندیشد!

شهرداری محترم بیرجند عرض سلام و خدا قوت!
لطفا تکمیل و زیبا سازی بلوار ملاصدرا را در دستور کار خود قرار دهید!

باسلام اداره کل راه و راهداری لطف کنند فبل از انکه اتفاقی برای شهروندان در مسیر انتهای خیابان شهید اوینی به سمت اداره راه بیفتد لا اقل دو طرف خیابان را اسفالت نمایند

سلام : از پارک وسایط نقلیه سنگین در خیابان سپیده ، سپیده 4 به سطوح آمده ایم. از مسوولان پلیس راهور خواهش می کنیم ی فکری برای بردارند. ورودی سپیده 4 به یک پایانه تبدیل شده است. بنده بارها شاهد بوده ام که عوامل گشت پلیس راهور از این خیابان عبور کرده اند و هیچ برخوردی با آنها نکرده اند.

سلام خدمت نماینده شهرستان نهبندان چرا بعد 5 ماه از خدمت جنابعالی هنوز به مشکلات شهرستان رسیدگی نشده مثال جاده ترانزیتی نهبندان به شهداد که هنوز هیچ اقدامی انجام نشده و حدود 2 سال هست که بسته شده ورفت و آمد در ان در جریان نیست وچرا هیچ کس پا سخگو نیست

سلام جاداره اززحمات بسیارسخت کادردرمان تشکرکنم بخصوص ازهمه عزیزان خدمهای بخشهای کوید19اجرشان باسیدشهدا

عزیزم نشستن 8 الی 9 ساعت پشت سیستم که شاید در بعضی روزها بیشتر هم بشود را با در نظر گرفتن تسهیلاتی که به این قشر پرداخت می گردد را با هم مقایسه کنید در این شرایطی که همکاران بانکی با خطرات این بیماری مهلک خالصانه در حال انجام وظیفه هستند قدری بیاندشید

سلام خدمت جناب مدیر کل ورزش و جوانان چرا در مورد مجمع هیات اسکیت شفاف سازی نمیکنبن که ما هم بدانیم؟؟؟؟؟

سلام جناب مدیر کل محترم ورزش و جوانان چرادرموردابطال رای مجمع هیت اسکیت شفاف سازی نمیکنید ؟؟؟

با سلام به گفته رییس جمهور بالاترین مقام اجرایی کشور برای وام های خوداشتغالی 2 ماه تنفس در نظر گرفته شد من 1 ماه را اشتباه زودتر پرداخت کردم ولی بانک ملت شعبه معلم قسط دوم را هم در سررسید قسط منظور کرد هم دیرکرد به آن اضافه کرد لطفاً به فکر مردم هم باشید

سلام و خداقوت.درخیابان پاسداران حدفاصل میدان جانبازان و تقاطع شهید محلاتی حداقل دومورد نیاز به محل عبور ویلچری میباشد که اقدامی نشده.

سرمقاله: واقعیت توسعه درخراسان جنوبی…!!!

امروز خراسان جنوبی – محمد راعی فرد mohammadraeifard@yahoo.com / توسعه یافتگی مفاهیم عمیق و تعاریفی علمی دارد که بر مبنای آن ، پایلوت های سیاسی، فرهنگی، اقتصادی ، اجتماعی ، نیروی انسانی کارآمد، مدیریت های تخصصی، تولیدثروت و زیرساخت های حیاتی ، هریک چون حلقه های یک زنجیر وابسته به هم و متاثر از یکدیگرند و نمی توان هر یک را به تنهایی در اولویت قرار داد.
حال این تعاریف و تعابیر را در حیطه استان وسیعی چون استان خراسان جنوبی قرار داده و امتیازبندی کنیم تا به نتیجه لازم رسیده و دریابیم که توسعه پذیری در این استان تقریبا به سرابی می ماند که هر چه به سویش میدوی به آن نمی رسی ، چرا که هنوز بسیاری از پارامترهای توسعه را در خود ندارد ، بستر لازم برای رشد را ندارد، نه مردم اش به بیش از اینی که دارند راغب اند و نه نیاموخته اند که فعل خواستن را چگونه باید صرف کنند، برخی مدیرانش نیز دقیقا برمبنای خواست مردم اش خویش را تطبیق می دهند و به همین دلیل هم هست که هیچ گاه ریسک مدیریتی ندارند و در کمال آرامش و آسایش در چارچوبه های مصلحت اندیشی خویش را به غل و زنجیر خواب آلودگی به بند کشیده اند…!! استانی که هنوز اولویت های توسعه اش را تبیین نکرده و نمیداند که چه دارد و چه ندارد، نمی داند نقشه راهش چیست، عادت کرده به همان بودجه های بخور و نمیری که عادتشان داده به گنجشک روزی بودنشان…..!
نه صنعت و نه کشاورزی و معدن اش شناسنامه هدفمندی ندارند چون سند توسعه برای شان تعریف نشده است، وقتی یکی از نمایندگانش خبر از جذب چند صد میلیارد تومان را می دهد انگار چه اتفاق مهمی در استان افتاده یا چه فتح الفتوحی شده…!!
هر چه نگاه و خواسته ها و تفکرات در توسعه یافتگی کوچکتر و بسته تر باشد طبیعتا به همان میزان مدیریت ها و برنامه ریزی ها کوچک و کوچکتر خواهد شد و تغییرات ظاهری به حساب توسعه یافتگی گذاشته می شود و با احداث چند بلوار و ساخت چندین برج و آذین بندی مکان های تجاری تصور توسعه یافتگی مجازی در ذهن ۷۰۰هزار نفر جمعیت استان زنده شده و آنان را سیراب کرده و سطح مطالباتشان را در حد نازلی نگاه می دارد ..!!
تا مطالبات مردمی ریشه ندواند و سر بر ندارد و فشار افکار عمومی و جوانان ، برخی مدیران استان را از رخوت باری به هر جهت خارج نکند ، باور کنیم و باور کنید که هیچ اتفاقی حتی تا سده دیگر در این دیار نخواهد افتاد.
تا توسعه فکری در اولویت مردم استان رخ ندهد، تا ساختار مرگبار محافظه کاری از این دیار رخت بر نبندد، تا جوانان این استان دست به رنسانس مطالبه گری نزنند، تا برخی مسئولان استان از پیله کوچک اندیشی و نگاه محدود در حیطه جغرافیایی شان خارج نشوند، تا مطالعه گری و مطالبه گری در دستور کار قرار نگیرد، غول خوابیده عقب ماندگی استان خراسان جنوبی همچنان خرناس کشان در قیلوله ای تاریخی و به مرگی تدریجی در خواهد افتاد و این دیار چونان شمعی آب خواهد شد…!!!
هرچه در این سال ها و سال های گذشته در پرونده استان گشتیم که طرحی فراملی و حتی ملی را بیابیم نیافتیم ، شما هم نگردید که نخواهید یافت ، آسوده و آرام همچنان اولویت هایتان همان حداقل هایی باشد که به آن خوکرده اید…!!

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 − پنج =

wfn_ads
روزنامه امروز خراسان جنوبی

خوش آمدید

ورود

ثبت نام

بازیابی رمز عبور