پیام شهروند

سلام خسته نباشید به مسولین که واقعا حق الناس و بیت المال نمی شناسند خدا وکیلی تو معصومیه بعد سرعت گیر کی یک سرعت گیر دیگه نصب میکنه با این آسفالتای نمونتون واقعا پروفسرین ها کدوم دانشگاه مدیر پروژه هاتون درس خوندن ماهم بریم

با سلام
18سال پیش ماشینم زورگیری شده اماهنوزبلاتکلیفم

بسم الله/سلام علیکم.خداقوت.ضمن تشکرصمیمانه اززحمات جنابعالی وهمکاران عزیزتان/خواهشمندیم برای”بیمه قالیبافان روستایی”گزارشی تهیه کنید

پیام امروزسلام.هفته بسیج گرامیباد.فکرکنم ازطریق شمابهتربشه گلگی خودم وبرخی افرادجامعه روبه گوش مسؤلین ومدیران برسونم.بسیاربسیارتأسف انگیزوغمباره که مدیردفترآقای ….. امروزبالحن دورازاخلاق …بابنده برخوردکرد.فکرمی کنند دنیادستشونه چرااینگونه اند??… بستانی.بسیجی دوران دفاع مقدس.یاالله مددی

سلام دوفقره کیسه گردو از ارومیه به مقصد مشهد با تیپاکس ارسال گردید یک فقره کیسه هنوز بمدت یک ماه گم شده وهنوز وضعیت بار مشخص نیست .موضوع رابه مدیران تیپاکس منعکس فرمایید.

سلام قابل توجه مسولین محترم نمیدانم این همه سبدکالا که تلوزیون نشان می دهد را به که دادند بنده باتوجه به اینکه مستاجر و بیکار هستم و 5 نفرعائله دارم هیچ چیزی دریافت نکرده ام واقعأ این انصاف است که به یکی 10بار سبد کالا بدهند و به یکی مثل من اصلا ندهند

با سلام ، آقایان مسئول ستاد کرونای استان ، چرا قانون دور کاری در ادارات رو اجرا نمی کنید ، باید تمام کارمندان ادارات مبتلا به کرونا بشن که دور کار بشن . الان که دیگه بسیاری از کارمندان به علت تماس مستقیم با ارباب رجوع و اتاق های شلوغ دچار بیماری شدن ، تو رو خدا تا همه این قشر زحمت کش مبتلا نشدن چاره ای بیندیشید.

با سلام
پیشنهاد یکی از همشهریان مبنی بر کاشت درختان غیر مثمر خرزهره و پر غیر کارشناسی می باشد.
هر دو گیاه ایجاد حساسیت می نمایند. بسه به خدا از کاج کم نمی کشند این مردم!

سلام.خدانگهدارمهندس معتمدیان باشد. چندی پیش ازتفاهمنامه ای برای مسکن ایثارگران ورزمندگان خبردادند.جای خوشحالی بود چون با55 سال زندگی فاقدسرپناهم .امافقط برام چندپیامک از…اومد و بس. مسئولین ذیربط یه گوشه ی چشمی هم بماکنید.ازرزمندگان 8سال دفاع مقدس.

با سلام امار بیماران کرونایی در شهرستان سربیشه بالاست بیشتر بیماران در بیمارستانهای بیرجند بستری می شوند و یا مراجعه نمی کنند همچنین اکثر معلمان از بیرجند به سربیشه می روند جهت جلوگیری از شیوع ویروس مدارس غیر حضوری شوند

باسلام واحترام به نماینده ولی فقیه درخصوس حمایت ازکارگران ماکارگران میراث فرهنگی ازفرودین تاالان حقوق وبیمه دریافت نکردیم ازشمادرخواست حمایت داریم

باسلام آ یا کسی هست جلوی این اسب افسار گریختیه قیمت ها را بگیرد

اداره راه و شهرسازی نسبت به یکطرفه نمودن جاده کمربندی بیرجند حدفاصل فرودگاه تا ورزشگاه غدیر اقدام فرماید. عرض کم این مسیر و تاریکی جاده با توجه به تردد خودروهای سنگین بسیار خطرناک است.

باعرض سلام خدمت ریاست محترم دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با اینکه وضیعت ویروس در استان قرمز است چرا کلاسهای آموزشی و آزمایشگاهها در دانشگاه برگزار میشود

باسلام وضعیت آنتن دهی موبایل در شهرک امام علی (ع) با 1500خانوار بشدت ضعیف است لطفا مسئولین مخابرات رسیدگی کنید

سرمقاله: ناکارآمدی ، یعنی جمع همه قوا…!!

امروز خراسان جنوبی – محمد راعی فرد mohammadraeifard@yahoo.com  / بازگویی هزارباره روزانه در برنامه های رسانه ملی و بسیاری از رسانه های دیگر که تمام کاسه کوزه ها را باید سر دولت شکست یکی از ناکارآمدترین و سخیف ترین و در عین حا بی مسئولیت ترین روش فرار از واقعیت های کشور است.
این اوج بیسوادی و نداشتن تعقل لازم در تحلیل امور است که تصور کنیم چون دولت مسئولیت اجرایی دارد لذا تمامی نواقص و بی برنامگی ها و چالش های موجود بر دوش دولت است و تنها اوست که باعث و بانی چنین اوضاع در هم ریخته ای شده است، شاید یکی از دلایل مهمی که مردم در طول این چنددهه نتوانستند به حقوق اولیه شهروندی و حقوق مصادره شده در قانون اساسی دست یابند همین نوع طرز تفکر و ایده پردازی طیفی بود که بهترین روش حکمرانی را در تبدیل کردن دولت ها به سیبل حمله های انتحاری مردم می دانستند و اکنون نیز بر همان طبل بزرگ زیر پای راست می کوبند…!!
یکی از عوامل کشور داری، دولت ها هستند که مجری برنامه های کلان کشور می باشند، اما این که در این پروسه جایگاه قانون گذاران مجلس و عدالت پذیری قوه قضائیه و مجموع نیروهای مسلح را نادیده انگاریم نه منطقی است و نه عقلانی، تمامی عوامل مدیریتی کلان کشور مجموعه زنجیرگونه ای است که تک تک حلقه های آن از هم متاثر و به هم پیوسته اند، مگر می شود بدون نمایندگان با سواد، متفکر، متخصص، متعهد، سالم، پاکدست و تاثیرگذار، صاحب قوانین متقن و راهگشایی شد که گره از امور مردم بگشاید؟ مگر بدون نظارت مجلس بر تمامی امور کشور چه مجریه و چه قضائیه می شود جلوی قاچاق، رانت، اختلاس، آقازاده پروری، سودجویی، پولشویی و سو استفاده از امکانات، مسئولیت ها و فسادهای تمام ناشدنی اقتصادی و اداری و… را گرفت…!!
مگر می شود بدون قوه قضائیه مستقل که سالمترین و پاک دست ترین و تخصصی ترین قضات و بازپرسان را داشته باشد با قانون شکنان، زالوصفتان، گردن کلفتان و شکم برآمدگان درافتاد و چتر عدالت را برسر همه مردم از صدر تا به ذیل گستراند ؟!!
این کوته بینی و کج اندیشی است که فقط دولت ها را مقصر اوضاع بپنداریم و سایر قوا را مطهر، پاک، موجه و معصوم برای افکار عمومی ترسیم کنیم ؟!!
کجای دنیا سراغ دارید که همه به خود اجازه تخریب و تحقیر دولت ها را بدهند اما کسی جرات نکند که به ساحت قوای دیگر حتی نزدیک شود چه رسد به نقد کارایی آنان…!!
بلاشک در بوجود آمدن وضع موجود همه قوا و چهره های دولتی، کشوری و لشکری سهیم اند و کسی حق ندارد که توپ را به زمین این و آن بیندازد، باید بی کفایتی ها و بی تدبیری های خودمان را قبول کنیم و خودمان را از درون پیله تقدیس خارج کنیم تا کمی هم طعم مردم بودن را بچشیم و چون آنان زندگی کنیم، از پشت میزها و میادین مشق و اتاق های دربسته با آن همه حلقه های حفاظتی و صدها واسطه نمی توان درک مناسبی از واقعیت جامعه داشت که اگر چنین نبود بلاشک اوضاع مان امروز این نمی بود…!!

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − 13 =

wfn_ads
روزنامه امروز خراسان جنوبی

خوش آمدید

ورود

ثبت نام

بازیابی رمز عبور