پیام شهروند

سلام برای سومین زمستان است که لوله گاز تا اول روستای پیرزنوک امده ولی هنوز اقدامی برای نصب علمک انجام نشده است در زمستان هم نفت نمیدهند که شما گاز دارید

با سلام
اقدام در بازگشایی مدارس و حضور فیزیکی دانش اموزان در مدارس از بززگترین خطاهای مدیریتی دولت یا ریس جمهور یا هر مرجعی است که این تصمیم رو گرفته اند .

دولت یا وزارت اموزش و پرورش یا رئیس جمهور با چه فکر و منطقی مدارس رو حضوی کردند ؟ ؟
حتما باید تعداد زیادی دانش اموز مبتلا بشنوند ?

باسلام ازشهرداری درخواست دارم باکاسبانی که سدمعبرمیکنند برخوردکند سرکوچه نواب صفوی 18جلوبندی سازخودرو باعث سدمعبرمی شود وهرلحظه خدای نکرده شاید اتفاق ناگواری بیفتدلطفا پیگیری فرمایید

سلام
مدتی است که بعد از اجرای بلوار خیابان ملاصدرا ، کار به حال خود رها شده!
لطفا برای تکمیل و رفع نواقص، شهرداری محترم چاره ای بیاندیشد!

شهرداری محترم بیرجند عرض سلام و خدا قوت!
لطفا تکمیل و زیبا سازی بلوار ملاصدرا را در دستور کار خود قرار دهید!

باسلام اداره کل راه و راهداری لطف کنند فبل از انکه اتفاقی برای شهروندان در مسیر انتهای خیابان شهید اوینی به سمت اداره راه بیفتد لا اقل دو طرف خیابان را اسفالت نمایند

سلام : از پارک وسایط نقلیه سنگین در خیابان سپیده ، سپیده 4 به سطوح آمده ایم. از مسوولان پلیس راهور خواهش می کنیم ی فکری برای بردارند. ورودی سپیده 4 به یک پایانه تبدیل شده است. بنده بارها شاهد بوده ام که عوامل گشت پلیس راهور از این خیابان عبور کرده اند و هیچ برخوردی با آنها نکرده اند.

سلام خدمت نماینده شهرستان نهبندان چرا بعد 5 ماه از خدمت جنابعالی هنوز به مشکلات شهرستان رسیدگی نشده مثال جاده ترانزیتی نهبندان به شهداد که هنوز هیچ اقدامی انجام نشده و حدود 2 سال هست که بسته شده ورفت و آمد در ان در جریان نیست وچرا هیچ کس پا سخگو نیست

سلام جاداره اززحمات بسیارسخت کادردرمان تشکرکنم بخصوص ازهمه عزیزان خدمهای بخشهای کوید19اجرشان باسیدشهدا

عزیزم نشستن 8 الی 9 ساعت پشت سیستم که شاید در بعضی روزها بیشتر هم بشود را با در نظر گرفتن تسهیلاتی که به این قشر پرداخت می گردد را با هم مقایسه کنید در این شرایطی که همکاران بانکی با خطرات این بیماری مهلک خالصانه در حال انجام وظیفه هستند قدری بیاندشید

سلام خدمت جناب مدیر کل ورزش و جوانان چرا در مورد مجمع هیات اسکیت شفاف سازی نمیکنبن که ما هم بدانیم؟؟؟؟؟

سلام جناب مدیر کل محترم ورزش و جوانان چرادرموردابطال رای مجمع هیت اسکیت شفاف سازی نمیکنید ؟؟؟

با سلام به گفته رییس جمهور بالاترین مقام اجرایی کشور برای وام های خوداشتغالی 2 ماه تنفس در نظر گرفته شد من 1 ماه را اشتباه زودتر پرداخت کردم ولی بانک ملت شعبه معلم قسط دوم را هم در سررسید قسط منظور کرد هم دیرکرد به آن اضافه کرد لطفاً به فکر مردم هم باشید

سلام و خداقوت.درخیابان پاسداران حدفاصل میدان جانبازان و تقاطع شهید محلاتی حداقل دومورد نیاز به محل عبور ویلچری میباشد که اقدامی نشده.

سرمقاله: مشروبات الکلی در دیوار…!!!

امروز خراسان جنوبی – محمد راعی فرد mohammadraeifard@yahoo.com/ واقعیات درونی جامعه ما بسیارپیچیده و متأثر از عوامل محیطی خود ، پژوهشگران سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و محققین علم جامعه شناختی و روانشناسان اجتماعی را شگفت زده کرده است که چرا مسایل ساده و بدون امواج سینوسی در جامعه ایرانی باید اینگونه پیچیده و غریب بنظر آید ؟! پارادوکسها وتضادهای درونی جامعه ایرانی به آنچنان شرایطی رسیده که آن را تبدیل به جامعه پارادوکسیکال یا جمع اضداد نموده است ، چرا که مردم دارای رفتاری می شوند که حکومتگران شان ازخود بروز می دهند ویا برآن مبنا برنامه ریخته و عملیاتی اش می کنند…!
متاسفانه جامعه آماری کشورمان در زمینه شناخت و راه حل های مربوط به معضلات اجتماعی عملکرد مناسبی ندارد .
چراکه نگاه مدیران بالا دستی نگاهی شکاکانه و سلبی است نسبت به واقعیات جامعه ایرانی ، هرگاه پژوهشگر یا کنشگر اجتماعی و یا نویسنده و روزنامه نگاری از برخی مشکلات و تلخی هایی که مدیریت های ابن الوقت و عاری از تخصص و بر مبنای سلایق شخصی متولی آن بودند را به رشته نقد و گزارش می کشد اولین قدم برادران ، تکذیبیه شداد وغلاظی است که بطور قاطع رد کند واقعیات نوشته شده را ، اما پس از گذر سالها که واقعیت برملا شد و هزینه های سنگینی پرداخت گردید و عوارض و خطرات آن چون موجی جامعه را درنوردید ، آنگاه آقایان باهزار توجیه و با کراهت کامل می پذیرند…!
جدا این چگونه تفکری است که در مقابل واقعیات جامعه می ایستد و تخطئه می کند و سرکوبگرانه در مقابل اعوجاجات فرهنگی ، سیاسی و اقتصادی مقاومت می نماید ؟!
شاید یکی از دلایل عقب ماندگی اجتماعی کشورمان همین فرار از واقعیات تلخ اجتماعی ما بوسیله اکثر مدیران بالادستی است ، مدیرانی که در تنگاتنگ انواع گزارشات دستکاری شده و شیک و بولتن های آبکی خویش را غرق کرده اند.
زمانی که پرده برداری شد از نفوذ دخانیات وموادمخدر در مدارس وحتی مقطع ابتدایی ، چه بیانیه ها و عکس العمل های عجیبی از سوی برخی مسئولین به چشم آمد ، اما زمانی وادار به پذیرش شدند که دیگر دیر شده بود..
زمانی که از نفوذ ماهواره ها در خانوارهای ایرانی گفته شد باز تکذیب بود و آمارهای اغوا کننده و دروغین صداوسیمایی، هجوم بی امان و متواتر برای جمع آوری دیش های ماهواره و مبارزه با فرهنگ باصطلاح استکباری نه تنها کاری از پیش نبرد که درصد استفاده کنندگان از آنها را به عدد ۷۵درصد نزدیک کرد…!
زمانی که از نفوذ و حضور بیماری ایدز گفته ونوشته شد ، باز عکس العمل های عجولانه و تکذیب نامه ها و توجیهات اوج گرفت ، اما به وقت رستگاری آمارهای ارائه شده و ناتوانی در پنهانکاری هدیه ای که به جامعه داده شد این بود که شیوع بیماری ایدز از تزریق سرنگ آلوده گذشته و به روابط جنسی خطرناک رسیده…!
زمانی که از نفوذ مشروبات الکلی در اقشار مختلف جامعه گفته و نوشته شد باز شاهد تکذیب آن بودیم ، اما وقتی مسمومیت ها و کورشدن ها و مرگ های متأثر از نوشیدن الکل های دست ساز و تقلبی و کشف صدها هزار بطری مشروبات الکلی قاچاق درطول سال به اوج رسید و به تبلیغ در اپلیکیشن دیوار برای خریدوفروش رسید ، دیگر امکان سرپوش گذاری بر چنین واقعیات تلخ جامعه ایرانی وجود نداشته وندارد، در دنیای مجازی و انفجار اطلاعات اخباری که در کسری از ثانیه تیتر می شوند دیگر امکان فرار از مسئولیت وجود ندارد ، دیگر روش های سلبی و بگیر و ببند و نصیحت و سخنرانی و فرمان دادن پاسخ نمی دهد…زمان بهره بردن از تخصص فرارسیده ..خودمان را گول نزنیم ودر دام شعارهای بی مبنا و نخ نماشده نیفکنیم…!!!

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 + 5 =

wfn_ads
روزنامه امروز خراسان جنوبی

خوش آمدید

ورود

ثبت نام

بازیابی رمز عبور