پیام شهروند

سلام برای سومین زمستان است که لوله گاز تا اول روستای پیرزنوک امده ولی هنوز اقدامی برای نصب علمک انجام نشده است در زمستان هم نفت نمیدهند که شما گاز دارید

با سلام
اقدام در بازگشایی مدارس و حضور فیزیکی دانش اموزان در مدارس از بززگترین خطاهای مدیریتی دولت یا ریس جمهور یا هر مرجعی است که این تصمیم رو گرفته اند .

دولت یا وزارت اموزش و پرورش یا رئیس جمهور با چه فکر و منطقی مدارس رو حضوی کردند ؟ ؟
حتما باید تعداد زیادی دانش اموز مبتلا بشنوند ?

باسلام ازشهرداری درخواست دارم باکاسبانی که سدمعبرمیکنند برخوردکند سرکوچه نواب صفوی 18جلوبندی سازخودرو باعث سدمعبرمی شود وهرلحظه خدای نکرده شاید اتفاق ناگواری بیفتدلطفا پیگیری فرمایید

سلام
مدتی است که بعد از اجرای بلوار خیابان ملاصدرا ، کار به حال خود رها شده!
لطفا برای تکمیل و رفع نواقص، شهرداری محترم چاره ای بیاندیشد!

شهرداری محترم بیرجند عرض سلام و خدا قوت!
لطفا تکمیل و زیبا سازی بلوار ملاصدرا را در دستور کار خود قرار دهید!

باسلام اداره کل راه و راهداری لطف کنند فبل از انکه اتفاقی برای شهروندان در مسیر انتهای خیابان شهید اوینی به سمت اداره راه بیفتد لا اقل دو طرف خیابان را اسفالت نمایند

سلام : از پارک وسایط نقلیه سنگین در خیابان سپیده ، سپیده 4 به سطوح آمده ایم. از مسوولان پلیس راهور خواهش می کنیم ی فکری برای بردارند. ورودی سپیده 4 به یک پایانه تبدیل شده است. بنده بارها شاهد بوده ام که عوامل گشت پلیس راهور از این خیابان عبور کرده اند و هیچ برخوردی با آنها نکرده اند.

سلام خدمت نماینده شهرستان نهبندان چرا بعد 5 ماه از خدمت جنابعالی هنوز به مشکلات شهرستان رسیدگی نشده مثال جاده ترانزیتی نهبندان به شهداد که هنوز هیچ اقدامی انجام نشده و حدود 2 سال هست که بسته شده ورفت و آمد در ان در جریان نیست وچرا هیچ کس پا سخگو نیست

سلام جاداره اززحمات بسیارسخت کادردرمان تشکرکنم بخصوص ازهمه عزیزان خدمهای بخشهای کوید19اجرشان باسیدشهدا

عزیزم نشستن 8 الی 9 ساعت پشت سیستم که شاید در بعضی روزها بیشتر هم بشود را با در نظر گرفتن تسهیلاتی که به این قشر پرداخت می گردد را با هم مقایسه کنید در این شرایطی که همکاران بانکی با خطرات این بیماری مهلک خالصانه در حال انجام وظیفه هستند قدری بیاندشید

سلام خدمت جناب مدیر کل ورزش و جوانان چرا در مورد مجمع هیات اسکیت شفاف سازی نمیکنبن که ما هم بدانیم؟؟؟؟؟

سلام جناب مدیر کل محترم ورزش و جوانان چرادرموردابطال رای مجمع هیت اسکیت شفاف سازی نمیکنید ؟؟؟

با سلام به گفته رییس جمهور بالاترین مقام اجرایی کشور برای وام های خوداشتغالی 2 ماه تنفس در نظر گرفته شد من 1 ماه را اشتباه زودتر پرداخت کردم ولی بانک ملت شعبه معلم قسط دوم را هم در سررسید قسط منظور کرد هم دیرکرد به آن اضافه کرد لطفاً به فکر مردم هم باشید

سلام و خداقوت.درخیابان پاسداران حدفاصل میدان جانبازان و تقاطع شهید محلاتی حداقل دومورد نیاز به محل عبور ویلچری میباشد که اقدامی نشده.

سرمقاله: قهرمان بازی با اسنپ…!

امروز خراسان جنوبی – محمد راعی فردmohammadraeifard@yahoo.com/ گاه آنقدر با اتفاقی کوچک که هرروز ممکن است هزاران بار در کل کشور رخ دهد ، ذوق زده می شویم و بزرگ و بزرگ ترش میکنیم که ناخودآگاه آن را تبدیل به نمایشی سخیف و بی اثر می کنیم ، این خصلت سیاست بازان ماست که کاهی را کوه و کوهی را کاه میکنند تا با ایجاد موجی کاذب سعی در به حاشیه بردن مشکلات بزرگ واصولی مردم کنند…!!
راننده اسنپی که هرروز دهها مسافر را با شکل ها و لباس های گوناگون وبه حسب وظیفه و شغلی که دارد جابجا می کند و هزاران نفرچون او در کل کشور نیز چون او انجام وظیفه می کنند ، ناگهان تبدیل به چهره ای می شود که در خواب شب اش هم نمی دیده ، می شود قهرمان امربه معروف ونهی از منکر ! می شود نجات دهنده آبرو وحیثیت ازدست رفته جامعه ، می شود یک سوپرمنی که در لفافه ای از قداست پیچیده شده ، می شود یک قاضی که در خودرو خود حکم صادر می کند و همان فرد بی حجاب را که ازنظر او فاسد است و گمراه اما شهروندی است که بر خودروی او سوارشده وبه او اعتماد کرده را وسط اتوبان ، تنها وبی پناه رهایش می کند تا بدینوسیله حکمش را اجرایی کرده باشد..!!
قصد بر توجیه و یا دفاع از عملی که آن مسافر در کشف حجابش کرده و عرف و قانونی را زیر پا گذاشته ، نداریم بلکه از منظر دیگری که حقوق شهروندی یک فرد از دهها میلیون جمعیت تهران است می خواهیم به قصه ای چنین غریب ورود کنیم …!
زمانی که عضوی ازاعضای یک خانواده به دلیل اعتماد به شرکت یا سازمانی که به او خدماتی درقبال دریافت وجهی ارائه می دهد سوار بر خودرویی میشود که او را سالم و در کمال آرامش به مقصد برساند ، چه کسی به خود وبه وجدان و عقلانیت خویش اجازه می دهد که به حریم خصوصی دیگران ورود پیدا کرده و خود با قضاوت شخصی حکم صادر کند و مسافرش را که اتفاقا جزو نوامیس جامعه نیز می باشد از خودرو بیرون رانده و در اتوبانی تنها رهایش کند ؟ درست به مانند راننده اتوبوسی که به خود حق دهد خانمی را به دلیل بدحجابی یا بی حجابی در وسط بیابان و در نیمه شب ویا تاریکی هوا از اتوبوس پیاده و در آن ظلمات رهایش کند و نام کارش را هم بگذارد امر به معروف ونهی ازمنکر !
امربه معروف و نهی از منکر شرایط و راهکارهایی دارد که هرکسی توان انجامش را ندارد !
کسی که سیگار در دست دارد نمی تواند دیگران را در نفی سیگارکشیدن منع کند !
راننده اسنپی که چنین حکمی را صادر و عملیاتی کرد را در کسری از ثانیه تبدیل به چهره معروف از نوع صدا وسیمایی کردیم و سریعا مراسم وتقدیر و لوح ومصاحبه های رنگارنگ بنام آمر به معروف وناهی از منکر…گاه اعمال وبی سلیقگی های عقلانی ما یک طرح ارزشمند و تشریعی را تبدیل به ضد خود میکند ، یعنی امر به منکر ونهی از معروف…!!
کار روزنامه نگاران و خبرنگاران امر به معروف است و نهی ازمنکر و از خصلت های ذاتی وکاری آنان است ، اما ندیده ونشنیده ایم که درحد راننده اسنپی نیز ازآنان تقدیر شود وبشوند چهره تلویزیونی و مراسم و لوح تقدیر… برعکس سیبلی می شوند تا تبدیل به کیسه بوکسی شود که هرکه از هر کسی و یا جایی دل پری داشت برا و مشتی بکوبد تا خویش را تخلیه کند …!!!

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده − شش =

wfn_ads
روزنامه امروز خراسان جنوبی

خوش آمدید

ورود

ثبت نام

بازیابی رمز عبور