پیام شهروند

سلام برای سومین زمستان است که لوله گاز تا اول روستای پیرزنوک امده ولی هنوز اقدامی برای نصب علمک انجام نشده است در زمستان هم نفت نمیدهند که شما گاز دارید

با سلام
اقدام در بازگشایی مدارس و حضور فیزیکی دانش اموزان در مدارس از بززگترین خطاهای مدیریتی دولت یا ریس جمهور یا هر مرجعی است که این تصمیم رو گرفته اند .

دولت یا وزارت اموزش و پرورش یا رئیس جمهور با چه فکر و منطقی مدارس رو حضوی کردند ؟ ؟
حتما باید تعداد زیادی دانش اموز مبتلا بشنوند ?

باسلام ازشهرداری درخواست دارم باکاسبانی که سدمعبرمیکنند برخوردکند سرکوچه نواب صفوی 18جلوبندی سازخودرو باعث سدمعبرمی شود وهرلحظه خدای نکرده شاید اتفاق ناگواری بیفتدلطفا پیگیری فرمایید

سلام
مدتی است که بعد از اجرای بلوار خیابان ملاصدرا ، کار به حال خود رها شده!
لطفا برای تکمیل و رفع نواقص، شهرداری محترم چاره ای بیاندیشد!

شهرداری محترم بیرجند عرض سلام و خدا قوت!
لطفا تکمیل و زیبا سازی بلوار ملاصدرا را در دستور کار خود قرار دهید!

باسلام اداره کل راه و راهداری لطف کنند فبل از انکه اتفاقی برای شهروندان در مسیر انتهای خیابان شهید اوینی به سمت اداره راه بیفتد لا اقل دو طرف خیابان را اسفالت نمایند

سلام : از پارک وسایط نقلیه سنگین در خیابان سپیده ، سپیده 4 به سطوح آمده ایم. از مسوولان پلیس راهور خواهش می کنیم ی فکری برای بردارند. ورودی سپیده 4 به یک پایانه تبدیل شده است. بنده بارها شاهد بوده ام که عوامل گشت پلیس راهور از این خیابان عبور کرده اند و هیچ برخوردی با آنها نکرده اند.

سلام خدمت نماینده شهرستان نهبندان چرا بعد 5 ماه از خدمت جنابعالی هنوز به مشکلات شهرستان رسیدگی نشده مثال جاده ترانزیتی نهبندان به شهداد که هنوز هیچ اقدامی انجام نشده و حدود 2 سال هست که بسته شده ورفت و آمد در ان در جریان نیست وچرا هیچ کس پا سخگو نیست

سلام جاداره اززحمات بسیارسخت کادردرمان تشکرکنم بخصوص ازهمه عزیزان خدمهای بخشهای کوید19اجرشان باسیدشهدا

عزیزم نشستن 8 الی 9 ساعت پشت سیستم که شاید در بعضی روزها بیشتر هم بشود را با در نظر گرفتن تسهیلاتی که به این قشر پرداخت می گردد را با هم مقایسه کنید در این شرایطی که همکاران بانکی با خطرات این بیماری مهلک خالصانه در حال انجام وظیفه هستند قدری بیاندشید

سلام خدمت جناب مدیر کل ورزش و جوانان چرا در مورد مجمع هیات اسکیت شفاف سازی نمیکنبن که ما هم بدانیم؟؟؟؟؟

سلام جناب مدیر کل محترم ورزش و جوانان چرادرموردابطال رای مجمع هیت اسکیت شفاف سازی نمیکنید ؟؟؟

با سلام به گفته رییس جمهور بالاترین مقام اجرایی کشور برای وام های خوداشتغالی 2 ماه تنفس در نظر گرفته شد من 1 ماه را اشتباه زودتر پرداخت کردم ولی بانک ملت شعبه معلم قسط دوم را هم در سررسید قسط منظور کرد هم دیرکرد به آن اضافه کرد لطفاً به فکر مردم هم باشید

سلام و خداقوت.درخیابان پاسداران حدفاصل میدان جانبازان و تقاطع شهید محلاتی حداقل دومورد نیاز به محل عبور ویلچری میباشد که اقدامی نشده.

سرمقاله: فقط فساد در دولت…؟؟!!

امروز خراسان جنوبی – محمد راعی فرد mohammadraeifard@yahoo.com / وقتی از فساد سیستماتیک صحبت می شود، وقتی از فساد همه گیر حرف به میان می آید، مفهومش این است که چه فساد اخلاقی و یا اقتصادی و یا اداری فقط مخصوص دولت و ادارات دولتی و یا وزارتخانه ها ساخته نشده است، اما متعجبیم که به نوعی خروجی اخبار فسادها هماهنگ و مهندسی می شود که انگار تمامی مفسده های اداری، اخلاقی و اقتصادی از کوره دولت و یا دولت ها زبانه می کشد…!!!
اخبار را که مرور می کنی ، روزی از فساد در وزارت صمت و گاه در وزارت راه و شهرسازی و یا وزارت کار و تعاون و بیشترین خبرها از وزارت نفت بوی فساد می دهد و بیشترین هدف گذاری آنجاست…!
این امکان پذیر نیست که در کشوری همه فسادهایش از صندوق دولت بیرون بزند اما سایر نهادها و قوایش معصوم و پاک باشند …! این نمی شود که تمامی دولتیان در معرض تمامی فسادها آنچنان در مقابل افکار عمومی خلع سلاح شوند و به بدترین شکلی عریان شوند تا حتی کار به پخش عکس های خانوادگی و خصوصی شان نیز کشیده شود و نام هفت پشت جد و آبادشان خوراک رسانه های دیداری و صوتی و نوشتاری شود اما سایر قوا و نیروها از گزند چنین هجمه هایی در امان باشند!
این درست که دولت ها به دلیل کاربری روزانه مردم در امورات زندگی روزمره شان بیشتر توسط مردم دیده و رصد می شوند اما واقعیت این است که کشور فقط دولت ندارد، قوه مقننه و قضائیه ، ارگان ها و نهادهای غیر دولتی حاکمیتی، نیروهای نظامی و انتظامی و امنیتی نیز دارد، یک زنجیره عریض و طویل که همه به شکل مستقیم و غیرمستقیم به هم وابسته و از هم تأثیر پذیرند…!
اگر قرار باشد که اصل شفاف سازی به شکلی واقعی و نه نمادین و شعارزده عملیاتی شود باید شامل تمامی زنجیره باشد…
اگر قرار است فساد را افشا کرد که در فلان وزارتخانه فلان شخص یا اشخاص فلان فعل حرام و غیرقانونی را انجام داده و مورد مواخذه و برخورد شدید قانونی با اسم و رسم وعکس و تحلیل و مصاحبه خبرنگار صدا و سیما قرار گیرد و تعداد فشنگ اش نیز شمرده شود، باید این روش شفافیت در مورد قوه مقننه نیز حاکمیت داشته باشد، باید کاملا شفاف و عریان از عامل و عوامل فساد در مجموعه قانونگذاری پرده برداری و رونمایی شود، با عکس، فیلم و مصاحبه ، همچون دولتیان، بدون مسامحه و سرپوش گذاری و عافیت طلبی و مصلحت اندیشی، همانگونه که باید در قوه قضائیه نیز چنین روشی حاکم شود، تا مردم بدانند قضاتی که بنا به گفته رئیس قوه قضائیه به تعداد قابل توجهی به دلیل فساد از کار برکنار شده اند چه کسانی و با چه مشخصاتی و بنا به چه دلایلی بوده اند، این روش اگر خوب است لذا برای تمامی قوا و نهادها باید عملیاتی شود تا عاملی شود برای پیشگیری از وقوع جرم و فساد، حال می خواهد فساد اخلاقی باشد یا اقتصادی و یا سیاسی، مهم این است که نباید و نمی توان از قانون یک بام و چند هوا استفاده کرد…!
برای اعتماد بخشی و اعتمادسازی به افکار عمومی باید ساختارهای مبارزه با فساد را تغییر داد ، روش های سنتی و یک سویه جواب نمی دهد همانگونه که تاکنون نداده و نخواهد داد.
قانون برای همه است از صدر تا به ذیل یک حاکمیت و حکمرانانش…!!!

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 + 15 =

wfn_ads
روزنامه امروز خراسان جنوبی

خوش آمدید

ورود

ثبت نام

بازیابی رمز عبور