پیام شهروند

سلام برای سومین زمستان است که لوله گاز تا اول روستای پیرزنوک امده ولی هنوز اقدامی برای نصب علمک انجام نشده است در زمستان هم نفت نمیدهند که شما گاز دارید

با سلام
اقدام در بازگشایی مدارس و حضور فیزیکی دانش اموزان در مدارس از بززگترین خطاهای مدیریتی دولت یا ریس جمهور یا هر مرجعی است که این تصمیم رو گرفته اند .

دولت یا وزارت اموزش و پرورش یا رئیس جمهور با چه فکر و منطقی مدارس رو حضوی کردند ؟ ؟
حتما باید تعداد زیادی دانش اموز مبتلا بشنوند ?

باسلام ازشهرداری درخواست دارم باکاسبانی که سدمعبرمیکنند برخوردکند سرکوچه نواب صفوی 18جلوبندی سازخودرو باعث سدمعبرمی شود وهرلحظه خدای نکرده شاید اتفاق ناگواری بیفتدلطفا پیگیری فرمایید

سلام
مدتی است که بعد از اجرای بلوار خیابان ملاصدرا ، کار به حال خود رها شده!
لطفا برای تکمیل و رفع نواقص، شهرداری محترم چاره ای بیاندیشد!

شهرداری محترم بیرجند عرض سلام و خدا قوت!
لطفا تکمیل و زیبا سازی بلوار ملاصدرا را در دستور کار خود قرار دهید!

باسلام اداره کل راه و راهداری لطف کنند فبل از انکه اتفاقی برای شهروندان در مسیر انتهای خیابان شهید اوینی به سمت اداره راه بیفتد لا اقل دو طرف خیابان را اسفالت نمایند

سلام : از پارک وسایط نقلیه سنگین در خیابان سپیده ، سپیده 4 به سطوح آمده ایم. از مسوولان پلیس راهور خواهش می کنیم ی فکری برای بردارند. ورودی سپیده 4 به یک پایانه تبدیل شده است. بنده بارها شاهد بوده ام که عوامل گشت پلیس راهور از این خیابان عبور کرده اند و هیچ برخوردی با آنها نکرده اند.

سلام خدمت نماینده شهرستان نهبندان چرا بعد 5 ماه از خدمت جنابعالی هنوز به مشکلات شهرستان رسیدگی نشده مثال جاده ترانزیتی نهبندان به شهداد که هنوز هیچ اقدامی انجام نشده و حدود 2 سال هست که بسته شده ورفت و آمد در ان در جریان نیست وچرا هیچ کس پا سخگو نیست

سلام جاداره اززحمات بسیارسخت کادردرمان تشکرکنم بخصوص ازهمه عزیزان خدمهای بخشهای کوید19اجرشان باسیدشهدا

عزیزم نشستن 8 الی 9 ساعت پشت سیستم که شاید در بعضی روزها بیشتر هم بشود را با در نظر گرفتن تسهیلاتی که به این قشر پرداخت می گردد را با هم مقایسه کنید در این شرایطی که همکاران بانکی با خطرات این بیماری مهلک خالصانه در حال انجام وظیفه هستند قدری بیاندشید

سلام خدمت جناب مدیر کل ورزش و جوانان چرا در مورد مجمع هیات اسکیت شفاف سازی نمیکنبن که ما هم بدانیم؟؟؟؟؟

سلام جناب مدیر کل محترم ورزش و جوانان چرادرموردابطال رای مجمع هیت اسکیت شفاف سازی نمیکنید ؟؟؟

با سلام به گفته رییس جمهور بالاترین مقام اجرایی کشور برای وام های خوداشتغالی 2 ماه تنفس در نظر گرفته شد من 1 ماه را اشتباه زودتر پرداخت کردم ولی بانک ملت شعبه معلم قسط دوم را هم در سررسید قسط منظور کرد هم دیرکرد به آن اضافه کرد لطفاً به فکر مردم هم باشید

سلام و خداقوت.درخیابان پاسداران حدفاصل میدان جانبازان و تقاطع شهید محلاتی حداقل دومورد نیاز به محل عبور ویلچری میباشد که اقدامی نشده.

سرمقاله: صنعت توریسم استان در کُما…!!!

امروز خراسان جنوبی – محمد راعی فردmohammadraeifard@yahoo.com / واقعیات استان خراسان جنوبی به اندازه ای اظهر من الشمس است که نیازی به مقدمه و مُوخره ندارد، هم داشته های محدودش مشخص است و هم ناداشته های نامحدودش، هیچ نیازی هم به راستی آزمایی ندارد.
وضعیت صنعت در حال احتضارش برکسی پوشیده نیست، کشاورزی اش هم با تمام خشکسالی های ممتد و زنجیره ای جایگاهی در محاسبات قطب کشاورزی شدن ندارد، اوضاع اسفبار معادن بکرش هم که داستانی تمام ناشدنی دارد، استانی که در آخرین رتبه توسعه یافتگی قرار دارد بیشترین رنج تورم را نیز بر دوش می کشد…!!!
با سرمایه گذاری های قطره چکانی دولتی و عدم استقبال بخش خصوصی از سرمایه گذاری های کلان و ملی به دلیل ریسک بالا و نبود بسترهای توسعه دراستان، توسعه آن به لحاظ اقتصادی و فرهنگی و سیاسی تقریبا نزدیک به صفر است و شاید تا چند دهه دیگر نیز در همین رتبه از توسعه یافتگی بماند…!
لذا چنین به نظر می رسد که تنها عامل و امید به رهایی از بندهای محکم عقب ماندگی صنعت توریسم آن است که در حال حاضر در کمای عمیقی به سر می برد، کُمایی که اگر زندگی اش احیا نشود دیگر امیدی به ماندگاری دوباره اش نیست..!
اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی پاسخ دهد که چه نقشه راهی برای رسیدن استان به استانداردهای ملی، منطقه ای و جهانی دارد؟ آیا بانک اطلاعاتی متقن و کارشناسی شده ای که بتوان بر فوندانسیونش طرحی بزرگ بنا نهاد را در اختیار دارد؟! آیا کارشناسانش توان طراحی و اجرای سیستم های به روزی که بتواند از اقصی نقاط کشور برای جذب و جلب توریسم کارایی داشته باشد را دارند ؟!
آیا اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تاکنون توانسته بخش خصوصی را مجاب به مشارکت و سرمایه گذاری کند؟!
آیا این اداره کل فقط در حد همان بودجه ای که دارد حق تلاش را برای خود لحاظ می کند؟ که اگر چنین باشد هیچ امیدی به صنعت توریسم استان نیست و این بودجه ها فقط در حد بازماندن درب اداره و یا مرمت قسمت کوچکی از داشته های فرهنگی استان افاقه می کند…!
برای توسعه یافتگی نیاز به مدیریتی خارج از مرزهای محلی و استانی است، نیاز به مدیرانی با قدرت ریسک پذیری و قدرت لابی گری بالا ست، نیاز به استفاده بهینه و حداکثری از داشته های مادی و معنوی استان است، نیاز به رابطه تنگاتنگ با مدیران ذیربط بالا دستی است که توان عملیاتی تیم های مدیریتی استان بالا رود، نیاز به نگاه ها و تفکرات نوینی است که هم نمایندگان و هم مدیران محلی در شناخت آنها و همیاری و همکاری توان همراهی داشته باشند و از پیله محافظه کاری های مخوف درآیند…!
توریسم سلامت با همکاری دانشگاه علوم پزشکی، توریسم فرهنگی با همکاری اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی، توریسم گردشگری با همکاری میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، مثلثی هستند که چنانچه به جمع بندی و هم اندیشی لازم نرسند دیگر هیچ امیدی به توسعه همه جانبه استان نخواهد بود..!

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 3 =

wfn_ads
روزنامه امروز خراسان جنوبی

خوش آمدید

ورود

ثبت نام

بازیابی رمز عبور