پیام شهروند

پیام امروزسلام.هفته بسیج گرامیباد.فکرکنم ازطریق شمابهتربشه گلگی خودم وبرخی افرادجامعه روبه گوش مسؤلین ومدیران برسونم.بسیاربسیارتأسف انگیزوغمباره که مدیردفترآقای ….. امروزبالحن دورازاخلاق …بابنده برخوردکرد.فکرمی کنند دنیادستشونه چرااینگونه اند??… بستانی.بسیجی دوران دفاع مقدس.یاالله مددی

سلام دوفقره کیسه گردو از ارومیه به مقصد مشهد با تیپاکس ارسال گردید یک فقره کیسه هنوز بمدت یک ماه گم شده وهنوز وضعیت بار مشخص نیست .موضوع رابه مدیران تیپاکس منعکس فرمایید.

سلام قابل توجه مسولین محترم نمیدانم این همه سبدکالا که تلوزیون نشان می دهد را به که دادند بنده باتوجه به اینکه مستاجر و بیکار هستم و 5 نفرعائله دارم هیچ چیزی دریافت نکرده ام واقعأ این انصاف است که به یکی 10بار سبد کالا بدهند و به یکی مثل من اصلا ندهند

با سلام ، آقایان مسئول ستاد کرونای استان ، چرا قانون دور کاری در ادارات رو اجرا نمی کنید ، باید تمام کارمندان ادارات مبتلا به کرونا بشن که دور کار بشن . الان که دیگه بسیاری از کارمندان به علت تماس مستقیم با ارباب رجوع و اتاق های شلوغ دچار بیماری شدن ، تو رو خدا تا همه این قشر زحمت کش مبتلا نشدن چاره ای بیندیشید.

با سلام
پیشنهاد یکی از همشهریان مبنی بر کاشت درختان غیر مثمر خرزهره و پر غیر کارشناسی می باشد.
هر دو گیاه ایجاد حساسیت می نمایند. بسه به خدا از کاج کم نمی کشند این مردم!

سلام.خدانگهدارمهندس معتمدیان باشد. چندی پیش ازتفاهمنامه ای برای مسکن ایثارگران ورزمندگان خبردادند.جای خوشحالی بود چون با55 سال زندگی فاقدسرپناهم .امافقط برام چندپیامک از…اومد و بس. مسئولین ذیربط یه گوشه ی چشمی هم بماکنید.ازرزمندگان 8سال دفاع مقدس.

با سلام امار بیماران کرونایی در شهرستان سربیشه بالاست بیشتر بیماران در بیمارستانهای بیرجند بستری می شوند و یا مراجعه نمی کنند همچنین اکثر معلمان از بیرجند به سربیشه می روند جهت جلوگیری از شیوع ویروس مدارس غیر حضوری شوند

باسلام واحترام به نماینده ولی فقیه درخصوس حمایت ازکارگران ماکارگران میراث فرهنگی ازفرودین تاالان حقوق وبیمه دریافت نکردیم ازشمادرخواست حمایت داریم

باسلام آ یا کسی هست جلوی این اسب افسار گریختیه قیمت ها را بگیرد

اداره راه و شهرسازی نسبت به یکطرفه نمودن جاده کمربندی بیرجند حدفاصل فرودگاه تا ورزشگاه غدیر اقدام فرماید. عرض کم این مسیر و تاریکی جاده با توجه به تردد خودروهای سنگین بسیار خطرناک است.

باعرض سلام خدمت ریاست محترم دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با اینکه وضیعت ویروس در استان قرمز است چرا کلاسهای آموزشی و آزمایشگاهها در دانشگاه برگزار میشود

باسلام وضعیت آنتن دهی موبایل در شهرک امام علی (ع) با 1500خانوار بشدت ضعیف است لطفا مسئولین مخابرات رسیدگی کنید

باسلام وعرض خسته نباشید به تمام بزرگوارا روزنامه . به این اقایان که هروز نطق می کنند ماسک ارزان داریم واکسن کرونا رسید پس کجاست اگر برای خودشان است قبول ازاول تاریخ خون مسولین ازمحرومین رنگین تر بودا واگر دروغ است دروغ گناه کبیره است باتشکر

سلام چرا فیبر نوری مسیر نهبندان به شهداد را کسی پیگیری نمی کند که ما احالی روستا های دهسلم و چاهداشی از اینترنت پر سرعت برخوردار بشیم واز شاد بتونیم برای فرزندانمون استفاده کنیم لطفا پیگیری کنید

سلام برای سومین زمستان است که لوله گاز تا اول روستای پیرزنوک امده ولی هنوز اقدامی برای نصب علمک انجام نشده است در زمستان هم نفت نمیدهند که شما گاز دارید

سرمقاله: رویاهایی که محقق نشدند…!!!

امروز خراسان جنوبی – محمد راعی فرد mohammadraeifard@yahoo.com / عدالت اجتماعی و روند روبه بهبود خانوارهایی که در کشورهای مختلف و در چهار گوشه جهان زندگی می کنند و عمر می گذرانند از اصولی ترین و در عین حال حیاتی ترین اصولی است که جوامع بشری برای رسیدن به آن حتی دست به انقلاب و دگرگونی می زنند.
اما چرا این عدالت در همه جا به عینیت و استواری نمی رسد ؟ چرا بسیاری از کشورها از جمله جهان سومی ها دستشان به آن نمی رسد هر چند با این شعار سوار بر کار باشند!! چرا چنین فواصل عظیم فرهنگی، سیاسی، اقتصادی و قانونمندی بین کشورهای جهان اولی و جهان سومی بوجود آمده ؟!!
چرا کشورهایی نظیر آلمان و ژاپن که مثال های روشن و قابل اتکایی هستند و پس از جنگ جهانی دوم و نابودی تمامی زیرساخت های اقتصادی و سیاسی شان توانستند در پس متجاوز از نیم قرن به آنچنان قدرت اقتصادی و فرهنگی تبدیل شوند که تمامی کشورها مبهوت از این اتفاق غریب، به احترام آنان کلاه از سر بر می دارند ؟!!
آنان که توسط آمریکا و هم پیمانانش نابود شده بودند چگونه دوباره سر برداشتند و خود تبدیل به غول های اقتصادی هزاره سوم شدند و خویش را بر اقتصاد آمریکایی تحمیل کردند؟!! چگونه آنان توانستند با صلابت و اطمینان عدالت اجتماعی را در کشورهای شان جاری و ساری کنند ؟!!
کجای کار ما می لنگد که با داشتن منابع عظیم نیروی انسانی کار آمد و نیمه کارآمد و دریاها و اقیانوس های زیرزمینی عظیم نفت و گاز به چنین شرایطی رسیده ایم که در طول چند دهه ۶۰ میلیون از ۸۰ میلیون نفر نیاز به کمک های معیشتی دارند؟ چطور نتوانستیم سیستمی قوی و قانونمند را پی ریزی کنیم که منافع ملی در آن تعریف شده باشد و هر کس با ظن خود آن را دستمالی و تاویل نکند؟ چگونه است که نتوانسته ایم در سیاست خارجی به مرحله تعامل جهانی برسیم تا مجبور نباشیم برای پرداخت پول یک سرمربی یا بازیکن خارجی دست به هر کار غیرقانونی بزنیم و دایم پرونده شکایت بر علیه ما در فیفا گشوده و دایم هم محکوم شویم و تا سنت آخر همراه با جریمه را بپردازیم؟ چرا دایم خودمان را گول می زنیم و مردم را سردرگم کرده و قلب واقعیت می کنیم؟
اولین نشانه رابطه مسئولین موفق و مردم شان وجود اعتماد است، چرا با چنین سیاست های ابن الوقتی که اصلا مردم در جریان نبوده و نیستند آنها را در مقابل کار انجام شده قرار می دهیم؟ بالا رفتن قیمت بنزین فقط یک نمونه از این واقعیت است که صدها مثال در طول این چند دهه می توان آورد که مردم فقط ابزار کار برخی سیاسیون و مدیران کلان کشورند و نه آنان برای مردم، با چنین نگاهی دیگر اعتمادی باقی نخواهد ماند که نمانده …!!
با کدامین مثال و سخنرانی و نشان دادن فیلم و گزارش میتوان از اصلی ترین رکن کشور داری یعنی اعتماد عامه گذشت و همه چیز را عادی و آرام به تصویر کشید…!!
یعنی به زور دستور و فشار و سخنرانی و نشان دادن سریال های آبکی و فیلم های سینمایی خاص به مردم بفهمانیم که اصلا چیزی بنام فساد مالی و اداری در این کشور وجود خارجی ندارد و هر چه هست تبلیغات دروغین دشمن است؟!! بگوییم که عدالت اجتماعی علی گونه به مانند رودی روان و زیبا همه جای کشور جاری و ساریست؟! بگوییم که رابطه مداری و فامیل بازی و تلفن بازی دروغ است؟ بگوییم که تقسیم ثروت ملی بین تمامی استان ها و اقوام و… به نسبت عادلانه انجام می گیرد؟ بگوییم که فرصت های شغلی برای تمامی جوانان ایران یکسان است؟! بگوییم که اختلاس و رانت خواری و بی قانونی و فرار مالیاتی و پولشویی دروغ بزرگی است که دشمنان مردم دارند به آنان القا می کنند ؟!!
بگوییم که آقازاده ها اصولا وجود خارجی ندارند و هیچگونه نقشی در نابودی عدالت اجتماعی نداشته اند ؟!!
ما رویاهای زیادی را در خود زنده نگاه داشتیم که اینک تبدیل به کابوسی دایم شده تا باقیمانده روح و توان مردم را در خود هضم کند، ما تصور نمی کردیم که در طول این چند دهه حدود ۵ تا ۶ میلیون ایرانی که اکثرا به لحاظ علمی و مالی قابل اعتنا هستند تبدیل به مهاجرینی شوند که شاید می شد با تصمیماتی عاقلانه و به دور از تعصبات و تفکرات مخرب آنها را به عوامل تولید و ثروت تبدیل کرد، اما نخواستیم و نتوانستیم با کمترین هزینه بیشترین منافع را به چنگ آوریم…!!!

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − پنج =

wfn_ads
روزنامه امروز خراسان جنوبی

خوش آمدید

ورود

ثبت نام

بازیابی رمز عبور