پیام شهروند

سلام برای سومین زمستان است که لوله گاز تا اول روستای پیرزنوک امده ولی هنوز اقدامی برای نصب علمک انجام نشده است در زمستان هم نفت نمیدهند که شما گاز دارید

با سلام
اقدام در بازگشایی مدارس و حضور فیزیکی دانش اموزان در مدارس از بززگترین خطاهای مدیریتی دولت یا ریس جمهور یا هر مرجعی است که این تصمیم رو گرفته اند .

دولت یا وزارت اموزش و پرورش یا رئیس جمهور با چه فکر و منطقی مدارس رو حضوی کردند ؟ ؟
حتما باید تعداد زیادی دانش اموز مبتلا بشنوند ?

باسلام ازشهرداری درخواست دارم باکاسبانی که سدمعبرمیکنند برخوردکند سرکوچه نواب صفوی 18جلوبندی سازخودرو باعث سدمعبرمی شود وهرلحظه خدای نکرده شاید اتفاق ناگواری بیفتدلطفا پیگیری فرمایید

سلام
مدتی است که بعد از اجرای بلوار خیابان ملاصدرا ، کار به حال خود رها شده!
لطفا برای تکمیل و رفع نواقص، شهرداری محترم چاره ای بیاندیشد!

شهرداری محترم بیرجند عرض سلام و خدا قوت!
لطفا تکمیل و زیبا سازی بلوار ملاصدرا را در دستور کار خود قرار دهید!

باسلام اداره کل راه و راهداری لطف کنند فبل از انکه اتفاقی برای شهروندان در مسیر انتهای خیابان شهید اوینی به سمت اداره راه بیفتد لا اقل دو طرف خیابان را اسفالت نمایند

سلام : از پارک وسایط نقلیه سنگین در خیابان سپیده ، سپیده 4 به سطوح آمده ایم. از مسوولان پلیس راهور خواهش می کنیم ی فکری برای بردارند. ورودی سپیده 4 به یک پایانه تبدیل شده است. بنده بارها شاهد بوده ام که عوامل گشت پلیس راهور از این خیابان عبور کرده اند و هیچ برخوردی با آنها نکرده اند.

سلام خدمت نماینده شهرستان نهبندان چرا بعد 5 ماه از خدمت جنابعالی هنوز به مشکلات شهرستان رسیدگی نشده مثال جاده ترانزیتی نهبندان به شهداد که هنوز هیچ اقدامی انجام نشده و حدود 2 سال هست که بسته شده ورفت و آمد در ان در جریان نیست وچرا هیچ کس پا سخگو نیست

سلام جاداره اززحمات بسیارسخت کادردرمان تشکرکنم بخصوص ازهمه عزیزان خدمهای بخشهای کوید19اجرشان باسیدشهدا

عزیزم نشستن 8 الی 9 ساعت پشت سیستم که شاید در بعضی روزها بیشتر هم بشود را با در نظر گرفتن تسهیلاتی که به این قشر پرداخت می گردد را با هم مقایسه کنید در این شرایطی که همکاران بانکی با خطرات این بیماری مهلک خالصانه در حال انجام وظیفه هستند قدری بیاندشید

سلام خدمت جناب مدیر کل ورزش و جوانان چرا در مورد مجمع هیات اسکیت شفاف سازی نمیکنبن که ما هم بدانیم؟؟؟؟؟

سلام جناب مدیر کل محترم ورزش و جوانان چرادرموردابطال رای مجمع هیت اسکیت شفاف سازی نمیکنید ؟؟؟

با سلام به گفته رییس جمهور بالاترین مقام اجرایی کشور برای وام های خوداشتغالی 2 ماه تنفس در نظر گرفته شد من 1 ماه را اشتباه زودتر پرداخت کردم ولی بانک ملت شعبه معلم قسط دوم را هم در سررسید قسط منظور کرد هم دیرکرد به آن اضافه کرد لطفاً به فکر مردم هم باشید

سلام و خداقوت.درخیابان پاسداران حدفاصل میدان جانبازان و تقاطع شهید محلاتی حداقل دومورد نیاز به محل عبور ویلچری میباشد که اقدامی نشده.

سرمقاله: حجاب های پیامکی…!!

محمدراعی فرد/ بحث حجاب و بایدها و نبایدهای آن را نمی توان با نوشتن مقاله یا سرمقاله ای در کلی گویی و روایت محدود نمود و سپس به نتیجه رساند و چون تنها به قاضی رفته ایم راضی هم بر گردیم…
ورود به مبحث پر از چالش حجاب نیازمند به پیش زمینه های جامعه شناسانه و تغییرات وسیع روش های زندگی و الگوهای متکثر است تا دریابیم که این مبحث را نمی توان با کلی گویی و دستورالعمل و سخنرانی و جلسات مکرربه انجام درستی رساند.
سال های سال است که حجاب تبدیل به یک چالش بزرگی شده که انرژی زیادی ازجامعه را مصروف به خود کرده نیروهای گوناگونی ازجمله ستادامربه معروف و نیروی انتظامی ودادگاهها را به خود مشغول کرده است ، متاسفانه دایره تعریف و تحلیل حجاب آنقدر تنگ گردیده که کمتر محقق ودغدغه مند اجتماعی به خود جرات ورود به آن رامیدهد ، لذا باتوجه به اهمیت حیاتی بحث حجاب که گاه احساس میکنیم به بن بستی غریب دچار گشته لازم است بانگاهی علمی تر و محققانه تر با آن مواجه شد.
حجاب یک فرهنگ وباوردرونی است که لطافت در عمل و صبوری در نتیجه را میطلبد ،اینگونه نیست که تصور کنیم با یک سخنرانی یا بکاربردن کلمات درشت و برخوردهای فیزیکی و حذفی میتوان مشکل حجاب را در چشم برهم زدنی حل وفصل کرد که اگر چنین بود تمامی طرح هایی که با زور و بگیروببند تاکنون انجام شده است را موفق میدیدیم ، حتما آن موج مخرب ویدیو هارا یادمان می آید که چگونه دارندگانش دستگیر ونقره داغ میشدند ، بعدترها ماهواره ها میهمان زندگی مردم شدند ودیدیم که باچه یورشهای برق آسایی به خانه ها ومجتمع ها قرار بود برای همیشه تاریخ از منازل مردم جمع و دیگر آثاری ازآن به چشم نیاید ، اما پس از آن همه اتفاقات تلخ وبهای نسبتا سنگینی که هم مردم وهم نیروهایی که مامور بودند ومعذور بدون کمترین نتیجه راه به جایی نبرد.
این که ما شان و قدرت و هیمنه نیروی انتظامی را در حد یافتن دختران وزنانی که تارمویی بیرون انداخته اند ویا پوشش مناسبی ندارند پایین آوریم وآنان را با زنان ووخترکان مواجه ورو در رو کنیم نه اینکه نتیجه ای را به بار نمیاورد که نیاورده ، نوعی نگاه مایوسانه جامعه را به اصل حجاب بوجود خواهیم آورد.
بحث حجاب آنقدر پیچیده است که با چنین طرح هایی بتوان بخشی از زنان و دختران جامعه را به باور درونی وخواست قلبی حجاب رساند.
به تازگی نیز طرح تاسفباری راه اندازی شده که در تهران ازطریق پیامک به زنان ودختران بدحجاب یا باصطلاح برخی آقایان شل حجاب آنان را در جمعیتهای فشرده به محلی فرا میخوانند تا ضمن گرفتن تعهد کتبی ازآنان از بدحجابی شان جلوگیری کنند.
نمیدانیم این چنین طرح هایی ازکدامین اتاقهای فکر بیرون میزند که جز هزینه های سربار و سنگین اجتماعی برای نظام تاکنون بازخوردونتیجه ای نداشته است ، این که برای برخی از مردان نیز چنین پیامکهایی ارسال شده هم جای خنده داردوهم محل تاسف…!!
حجاب یک اصل اصیل دینی است که نیاز به باور و شناخت دارد آن هم در هزاره سوم ، نیاز به نگاه وتفکرات وروشهای نو وبدیعی داریم ، طرح های کنونی فقط تکرار یک چرخه معیوب است ، حجاب حرمت دارد با هر روشی نمیشود حرمت آن را حفظ کرد.

دیدگاه ها

1 دیدگاه در “سرمقاله: حجاب های پیامکی…!!”

  • فکور حدادان آگوست 18, 2019 at 14:24 پاسخ

    حجاب باید از اول کودکی که هنوز به سن تکلیف نرسیدن شروع بشه دختری که چشم باز کرده مادر و خواهر و عمه و خاله خود را غرق در آرایش و بی حجاب و بدحجاب دیده چه انتظاری از او داریم که در موقعی که به سن تکلیف رسید یا بعد آن حجاب داشته باشد و به نظر من حجاب ریشه در اصل و ساختار خانواده دارد . حجاب بزور نمی شود من خود شاهد بودم یک دختر دانش آموز همانقدر که از منزل خودشان دور شد چادر خود را گذاشت تو کیفش و شروع کرد به آرایش و براه خود ادامه داد . حجاب باید تو خون و پوست هر کسی باشد بزور و شعار نمی شه .
    من از عزیزان دست اندرکار تقاضا دارم در این خصوص اقداماتی انجام دهند و از مهد کودک ها و پیش دبستانی ها شروع کنند . دانشگاه و دبیرستان خیلی دیر است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × یک =

wfn_ads
روزنامه امروز خراسان جنوبی

خوش آمدید

ورود

ثبت نام

بازیابی رمز عبور