پیام شهروند

سلام خسته نباشید به مسولین که واقعا حق الناس و بیت المال نمی شناسند خدا وکیلی تو معصومیه بعد سرعت گیر کی یک سرعت گیر دیگه نصب میکنه با این آسفالتای نمونتون واقعا پروفسرین ها کدوم دانشگاه مدیر پروژه هاتون درس خوندن ماهم بریم

با سلام
18سال پیش ماشینم زورگیری شده اماهنوزبلاتکلیفم

بسم الله/سلام علیکم.خداقوت.ضمن تشکرصمیمانه اززحمات جنابعالی وهمکاران عزیزتان/خواهشمندیم برای”بیمه قالیبافان روستایی”گزارشی تهیه کنید

پیام امروزسلام.هفته بسیج گرامیباد.فکرکنم ازطریق شمابهتربشه گلگی خودم وبرخی افرادجامعه روبه گوش مسؤلین ومدیران برسونم.بسیاربسیارتأسف انگیزوغمباره که مدیردفترآقای ….. امروزبالحن دورازاخلاق …بابنده برخوردکرد.فکرمی کنند دنیادستشونه چرااینگونه اند??… بستانی.بسیجی دوران دفاع مقدس.یاالله مددی

سلام دوفقره کیسه گردو از ارومیه به مقصد مشهد با تیپاکس ارسال گردید یک فقره کیسه هنوز بمدت یک ماه گم شده وهنوز وضعیت بار مشخص نیست .موضوع رابه مدیران تیپاکس منعکس فرمایید.

سلام قابل توجه مسولین محترم نمیدانم این همه سبدکالا که تلوزیون نشان می دهد را به که دادند بنده باتوجه به اینکه مستاجر و بیکار هستم و 5 نفرعائله دارم هیچ چیزی دریافت نکرده ام واقعأ این انصاف است که به یکی 10بار سبد کالا بدهند و به یکی مثل من اصلا ندهند

با سلام ، آقایان مسئول ستاد کرونای استان ، چرا قانون دور کاری در ادارات رو اجرا نمی کنید ، باید تمام کارمندان ادارات مبتلا به کرونا بشن که دور کار بشن . الان که دیگه بسیاری از کارمندان به علت تماس مستقیم با ارباب رجوع و اتاق های شلوغ دچار بیماری شدن ، تو رو خدا تا همه این قشر زحمت کش مبتلا نشدن چاره ای بیندیشید.

با سلام
پیشنهاد یکی از همشهریان مبنی بر کاشت درختان غیر مثمر خرزهره و پر غیر کارشناسی می باشد.
هر دو گیاه ایجاد حساسیت می نمایند. بسه به خدا از کاج کم نمی کشند این مردم!

سلام.خدانگهدارمهندس معتمدیان باشد. چندی پیش ازتفاهمنامه ای برای مسکن ایثارگران ورزمندگان خبردادند.جای خوشحالی بود چون با55 سال زندگی فاقدسرپناهم .امافقط برام چندپیامک از…اومد و بس. مسئولین ذیربط یه گوشه ی چشمی هم بماکنید.ازرزمندگان 8سال دفاع مقدس.

با سلام امار بیماران کرونایی در شهرستان سربیشه بالاست بیشتر بیماران در بیمارستانهای بیرجند بستری می شوند و یا مراجعه نمی کنند همچنین اکثر معلمان از بیرجند به سربیشه می روند جهت جلوگیری از شیوع ویروس مدارس غیر حضوری شوند

باسلام واحترام به نماینده ولی فقیه درخصوس حمایت ازکارگران ماکارگران میراث فرهنگی ازفرودین تاالان حقوق وبیمه دریافت نکردیم ازشمادرخواست حمایت داریم

باسلام آ یا کسی هست جلوی این اسب افسار گریختیه قیمت ها را بگیرد

اداره راه و شهرسازی نسبت به یکطرفه نمودن جاده کمربندی بیرجند حدفاصل فرودگاه تا ورزشگاه غدیر اقدام فرماید. عرض کم این مسیر و تاریکی جاده با توجه به تردد خودروهای سنگین بسیار خطرناک است.

باعرض سلام خدمت ریاست محترم دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با اینکه وضیعت ویروس در استان قرمز است چرا کلاسهای آموزشی و آزمایشگاهها در دانشگاه برگزار میشود

باسلام وضعیت آنتن دهی موبایل در شهرک امام علی (ع) با 1500خانوار بشدت ضعیف است لطفا مسئولین مخابرات رسیدگی کنید

سرمقاله: اتاق بازرگانی استان را چه کسی می شناسد…؟!!

امروز خراسان جنوبی – محمد راعی فرد mohammadraeifard@yahoo.com / اتاق های بازرگانی در تعریف لغوی خود چه نقشی را بازی می کنند و در تعریف دیپلماتیک پشت پرده چه نقشی ؟
اتاق های بازرگانی، صنعت، معدن و کشاورزی را پارلمان بخش خصوصی می نامند که نقش موثری در ارتقای بخش خصوصی بازی می کند، حتی از این ابزار مهم پیشرفت و ارتقای توسعه یافتگی در قانون اساسی نیز یاد شده است.
اتاق بازرگانی استان ها در برگیرنده تخصص های گوناگون در شاخصه های مهم توسعه است که در آن می بایست متخصصین بخش های صنعت، معدن، کشاورزی و تجارت حضوری جدی و حیاتی داشته باشند تا با توجه به شرایط و واقعیت های استان های متعلق به خود ضمن برنامه ریزی و جلسات مکرر که کارشناسان مربوطه در آن امکان رصد و توضیح شرایط اقتصادی استان را داشته باشند طرح های کارشناسی شده را در اختیار مسئولین استان که می بایست در این جلسات حضور داشته باشند بگذارند تا در زمینه های مختلف صنعت، کشاورزی، معدن و تجارت نقشه راه علمی و عملیاتی را فراهم آورند تا در پروسه ای راهبردی شاخص های توسعه را ارتقا بخشند…
شاید حداقل به اندازه ۱۵ یا ۱۶ سالی که از تاسیس استان می گذرد اتاق بازرگانی آن نیز هم سن او باشد، آیا چند درصد مردم و حتی دست اندرکاران بخش صنعت، معدن، کشاورزی و بازرگانی از اهداف و تاثیرات اتاق بازرگانی استان آگاهند ؟!!
اصولا اتاق بازرگانی استان ها آیا از وضعیت اقتصادی استان ها آگاهی دارد و تاکنون دست به پژوهش و تحقیقی در این زمینه زده است؟ اگر پاسخ مثبت است چرا تاکنون خروجی مثبتی از آن دیده نشده است؟ انتخابات اتاق استان ها بر مبنای چه ضوابطی انجام و پاسخگویی و شفافیت اتاق به چه میزان است ؟!!
اتاق بازرگانی استان ها آیا واقعا پارلمان بخش خصوصی است یا پارلمان وابسته به ارگان های دولتی و کسانی است که منافع شخصی خویش را در آن می جویند ؟!!
اتاق بازرگانی استان ها تاکنون موفق به جذب چه میزان سرمایه گذاری داخلی و خارجی گردیده است، لطفا آمار دقیقی در این زمینه ارائه شود تا مردم و صاحبان صنعت و کشاورزی و معدن و بازرگانی بدانند که استان شان پس از حداقل یک و نیم دهه چه رتبه ای از لحاظ جذب سرمایه در سطح کشور دارد ..!!
اتاق بازرگانی بگوید که در زمینه خواسته های حداقلی چند جلسه ویژه با کارگزاران و وزرا و یا معاونین مربوطه اش داشته و اصولا لابی گری را در زمینه پیشرفت به انجام رسانیده یا خیر ؟!!!
اتاق بازرگانی باید محل نقد از درون و نگاه کارشناسانه باشد و دایم به دنبال چالش و پژوهش و تاثیرگذاری بر تصمیمات مدیران استانی باشد، اما چنانچه تبدیل به نماینده مدیران شود دیگر نامش اتاق بازرگانی و پارلمان بخش خصوصی نیست !!
اتاق بازرگانی چنانچه آلوده به منافع شخصی و بالا بردن سطح نقدینگی و فروش نفرات تشکیل دهنده خود گردد دیگر نامش اتاق بازرگانی نیست، این یکی از خطرات عمده ای است که از اتاق بازرگانی فقط تابلوی اسمی او را نگاه خواهد داشت…!! بهتر است مسئول یا مسئولین اتاق بازرگانی هر از گاهی در نشست مطبوعاتی بدون سخنرانی و دادن آمارهایی که نمی توان صحت و سقم آنها را در کوتاه مدت تایید کرد به سوالات بی پاسخی که ذهن خبرنگاران و روزنامه نگاران را به خود معطوف کرده در کمال صداقت و شفافیت پاسخ دهند…!!
بهتر است اتاق بازرگانی نحوه انتخابات و ضوابط آن را نیز در اختیار ارباب جراید قرار دهند تا کسانی که از دایره روابط پیش و پس پرده انتخابات خارج هستند نیز شانس حضور داشته باشند..!!
استان خراسان جنوبی که در شرایط نامطلوب عدم توسعه دارد جان می کند و دست و پا می زند نیاز به اتاق بازرگانی پویا، زنده، مترقی، متخصص و شفافی دارد که از تمام ظرفیت های بالفعل و بالقوه استفاده بهینه کند تا تبدیل به فضایی برای ارتزاق و استفاده عده ای خاص نشود و چرخه حضور تمامی نخبگان در آن رعایت شود…!!!

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده + 14 =

wfn_ads
روزنامه امروز خراسان جنوبی

خوش آمدید

ورود

ثبت نام

بازیابی رمز عبور