wfn_ads

سرخط خبر

wfn_ads

پیام شهروند

سلام. چرا شهرداری بیرجند فضای سبز حدفاصل مدرس ۵۹ تا بعث۲۲ را بهینه سازی ومرتب نمی کند. حفاظت از فضای سبز ودرختان دراین شرایط حیاتی است

با سلام از شهردار عزیز جمعی از اهالی خیابان سپیده خواهشمندیم فکری به حال ورودی خیابان سپیده تقاطع محلاتی و خانه مخروبه ای که در ورودی آن که باعث زشتی چهره شهر و تجمع آب بدلیل عدم اجرای بلوک گذاری شده برداشته که با نزدیکی فصل بارندگی از تجمع آب در این منطقه دچار مشکلات عدیده برای تردد نشویم.سپاسگزاریم.

باسلام مسولین محترم میراث فرهنگی لطفا نسبت به مرمت ونظافت ارگ کلاه فرنگی خیابان مطهری چاره اندیشی شود گردشگران داخلی وخارجی که برای بازدید می ایند هرکسی یک ایرادی میگیرد این در شأن استان ما نیست۰

با سلام شهردار محترم و شورای شهر لطفا جهت ایجا پارک وفضای سبز درخیابان انقلاب خیابان کلاهدوز اقدامی صورت گیرد تا از اون حالتی که هست بیرون بیاید ممنون

از مسؤلین مربوطه( استاندار، فرماندار، رئیس محیط زیست و …) خواهش میکنم به فکر ریزگرد هایی که مردم را اذیت میکند باشند. راحل ساده این هست که در قسمت پایین شهر ( امیر آباد. حسین آباد. حاجی آباد) درختکاری صورت گیرد. چهار تا مشاور تحصیل کرده کنارتون داشته باشید بد نیست.

سلام، لطفا مسوولین راهنمایی و رانندگی بیرجند در مورد چراغ قرمز چهارراه غفاری در عصر روزهای تعطیل و بخصوص جمعه ها بیشتر بررسی بفرمایند چون زمان ها با مسیرهای ورودی اصلا تناسبی ندارند

با سلام روستای دهمیر از توابع بخش مرکزی شهرستان قاین فاقد آنتن دهی تلفن همراه می باشد خواهشا مسئولین رسیدگی فرمایند. باتشکر از سردبیر محترم.

جناب آقای حجت الاسلام حمیدی رئیس محترم دادگستری استان که فرمودین دستور قضایی پلمپ پروژه هلال را صادر میکنید هیچ به کسانی که چند سال شده اونجا سرمایه گذاری کردن و هنوز بعد از چند سال همچنان سرگردان هستند و پروژه ای که قرار بود دو ساله تموم بشه هنوز به نتیجه نرسیده فکر کرده اید ؟ به جای پلمپ مشکلش رو حل کنید که حق مردم بیچاره ضایع نشود ۰ کاش مسولین خود را جای مردم میگذاشتن و بعد تصمیم میگرفتن ۰۰۰

باسلام سالیان است که میدان ورودی بیرجند از سمت خوسف که بنام شهید والامقام عبادی نامگذاری شده است به حال خود رها شده است یا میدان را حذف کنید یا مشخص کنید مسئول زیباسازی این میدان کیست؟

باسلام یکی از میادین بیرجند که نیاز به چراغ راهنما دارد میدان قدس بیرجند می باشد بارها و بارها توسط همشهریان عزیز که هرروز شاهد تصادفات این میدان می باشند پیام گذاشته شده اما کو گوش شنوا

باسلام ازکارکنان شهرداری محترم تقاضاداریم نسبت به شستشوی سطلهای زباله میلان های ۱۹ تا۳۱ خیابان نیروی هوایی اقدام چون بوی بسیاربدباعث شده که ازچندمتری انهانمی توانیم ردبشویم

باسلام خدمت مسئولین وبازرسان دانشگاه علوم پزشکی لطف کنیداگروقت کردیدسری به کلنیک ترک اعتیاددولتی بیمارستان امام رضا(ع)بزنیدوبه این مواردرسیدگی کنید۱:چراهیچ موقع دکترنیست وموقع بازدیدباتماس پرسنل سریع میان۲:چراکسی به درستی وصحت تقسیم دارورسیدگی نمیکند۳:چراهزینه ماهیانه کلنیک دولتی از۲۷۰۰۰هزاربه ۱۰۲۰۰۰هزارافزایش پیداکرده ممنون .

سلام لطفاً چاپ کنید.
روستای شیرگ ججگ از توابع بخش قهستان شهرستان درمیان با وجود اینکه جمعیتی بالغ بر صدوپنجاه خانوار دارد ولی هنوز اینترنت پرسرعت موبایلی نداریم.الان بسیاری از روستاهای کوچکتر که حتی جمعیت پنجاه خانوار دارند اینترنت پرسرعت دارند ولی برای روستای ما هیچ اقدامی نشده است.
از مسولین مربوطه تقاضای رسیدگی داریم.
اهالی روستای شیرگ ججگ

با سلام خواهشمندیم فکری به حال ورودی خیابان سپیده تقاطع محلاتی و زمین مخروبه ای که در ورودی آن  باعث زشتی چهره شهر و تجمع آب بدلیل عدم اجرای بلوک گذاری شده برداشته که با نزدیکی فصل بارندگی از تجمع آب در این منطقه دچار مشکلات عدیده برای تردد نشویم.سپاسگزاریم.

باسلام.شهرداری محترم منطقه ۲،لطفا در خصوص اسفالت نیمی از کوچه سپیده ۷،با توجه به تکمیل زیر ساخت هاو اتصال به شبکه های اب، گاز و فاضلاب در پایان سال ۹۷ ،و با توجه به تردد زیاد به علت اتصال خیابان سپیده به خیابان فرشته،رضویه وبلال، اقدام کنید.

wfn_ads

سرمقاله: آقایان ، مردم را قانع کنید…!!!

امروز خراسان جنوبی – محمد راعی فرد mohammadraeifard@yahoo.com / این که در اتاق ها و سالن ها دورهم بنشینیم و افاضه کلام کنیم و اصلا ندانیم که این همه طرح و برنامه و مصوبه در سه قوه حاکم برکشور قرار است برای مردم تخم طلا بگذارد و یا یک زرده، انتهایش عدم اجرایی شدن و نرسیدن به اهداف همه آنهاست…!!
اکثر طرح ها بدون کارشناسی لازم و در کوتاه ترین زمان ممکن بدون در نظرگرفتن شرایط فرهنگی، اقتصادی، سیاسی و ژئوپلتیک مجموعه کشوری مصوب و پس از چندی تازه معایب و حفره های امنیتی و سیاسی آن مشخص می شود تا یک قانون چند ماده و ده ها تبصره داشته باشد، متاسفانه در کشور ما انباشتی از انواع قانون وجود دارد که گاها هنوز لای زرورق شیک پیچیده و رونمایی نشده و قوانینی هم داریم که مربوط به بیش از ۶ دهه قبل است و بدون تغییر همچنان مورد استفاده قرار می گیرد…!! سوال بزرگ این است که چرا با داشتن انبوهی از قوانین در تمامی زمینه ها شرایط اجتماعی، فرهنگی، سیاسی و اقتصادی ما چنین در هم ریخته و فشل است و روز به روز نیز بر در هم ریختگی آن اضافه می شود؟ چرا با این همه قوانین و از همه مهمتر قانون اساسی نتوانستیم پس از چهار دهه حتی در منطقه امتیاز بالایی کسب کنیم؟
این یک اصل پذیرفته شده است که بی حضور و خواست مردم هیچ طرح و قانون و ماده و تبصره ای موفق نخواهد شد حتی اگر از صبح تا به شام از زبان و بنام مردم تولید شعار کنیم که ما اینیم و ما آنیم، مردم باید از حداقل های یک زندگی انسانی و باشرافت بهره مند شوند، بالاخره چه زمانی باید طعم آسایش و آرامش را بچشند؟ تا کی قرار است بنام آنان سکه شعار ضرب کنیم؟
مردم آنی را قبول دارند که با پوست و گوشت و استخوانشان حس و لمس کنند، وقتی هر سال دریغ از پارسال می شود و پس از چهاردهه میزان اقشار زیر خط فقر به مرحله ای می رسد که دیگر نمی شود کاری انجام داد، وقتی از قانون حرف می زنیم و همگان را با تحریص و تشویق و حتی فشار و دستور و داغ و درفش به قانونمندی فرا می خوانیم اما حکمرانان خود را از اجرای آن مصون می دانند مگر می شود مردم را قانع به گردن گذاشتن به قانون کرد ؟!!!
مگر می شود باچپاول بیت المال و حق مردمی که دستشان به جایی و فریادشان به ملجائی نمی رسد توسط عده ای مفتخور گردن کلفت اشکم برآمده که خویش را کاتولیک تر از پاپ می دانند از افکار عمومی انتظار قانون مداری داشت…؟!!!
تا فاصله مدیران و مسئولین و حکمرانان با مردم از این گسل موجود کم و کم تر نشود آنان دیگر حتی به خودشان هم اعتماد نمی کنند.
تا مردم شفافیت در تمامی ارکان نظام را لمس نکنند و برای شان ثابت نشود که تمام ارگان ها و نهادها و سازمان ها چه میزان و از چه منابعی کسب بودجه می کنند و چه خروجی دارد و چه کسانی و به چه میزان و با اذن و اجازه چه کسی یا ارگانی دست به پول پراکنی می زنند، هیچ قانون و نصیحت و سخنرانی را باور نخواهند کرد، تا مردم در جریان تولید ثروت برخی ارگان هایی که زیاد از چند و چون کارشان سر در نمی آورند قرار نگیرند باز هم به اجرای درست قانون تن در نخواهند داد…!!
آقایان! تا افکار عمومی را قانع نکنید نه اقتصاد مقاومتی مفهوم خواهد داشت و نه تولید ملی رخ خواهد نمود و نه فقر، بیچارگی، فلاکت، بیکاری، اختلاس، پولشویی، رانت خواری و آقازادگی ریشه کن خواهد شد، لطفا از لاک خودشیفتگی خارج شوید تا بفهمید که در زیر پوست شهرهای کشورمان چه غوغاییست…!!

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

wfn_ads
wfn_ads
wfn_ads
wfn_ads
روزنامه امروز خراسان جنوبی

خوش آمدید

ورود

ثبت نام

بازیابی رمز عبور